Тоскана, Италия

  • 123 520
  • 746
  •   1
Отговори
# 480
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Ние също ще сме в Арецо,но две нощувки.Набелязала съм си Кортона за разходка от там. Много ми се ходи и до Сиена за светлинното шоу, но е късно вечер и пътя обратно ще ни дойде в доста .

# 481
  • Мнения: X
Ние също ще сме в Арецо,но две нощувки.Набелязала съм си Кортона за разходка от там. Много ми се ходи и до Сиена за светлинното шоу, но е късно вечер и пътя обратно ще ни дойде в доста .

Да, Кортона също е малко съкровище.

# 482
  • Мнения: 24 327
Bliss, благодаря много!
Да, правилно си разбрала, че няма да ходим този път във Флоренция.
За Венеция и Сан Марино още се чудим. Може да отпаднат, за сметка на Пинокио и/или зооградина, защото ще сме с детето

# 483
  • Мнения: 22
Благодаря,а този депозит 400 евро не разбирам винаги ли го има?извинявам се за глупавият въпрос ,но доре голу колко ше ми излезе една 4 местна кола за 6 дни от Болоня?аз го смятам около 150 евро /с вкл застраховка/,но тези 400 евро на място от картата ли ми ги блокират?Оф,много объркана работа при тези италианци!А какво е това самоучасие може ли малко по -подробно да ми обясните?

Отговорих ти на лични. Самоучастие е размерът с който ти участваш във всяка щета по застраховката ако върнеш колата не във състоянието в което си я взела. Примерно имаш одраскване на колата на стойност 300 евро, а самоучастието ти е 200 евро. Ти ще поемеш от щетата 200 евро и остатъкът от 100 евро поема застрахователя. Ако изобщо нямаш застраховка (извън тези, които са задължителни и включени в наема на автомобила) блокират голямата сума (обикновено 1000 евро и нагоре в зависимост от автомобила) за покриване именно на такива щети по автомобила. Ако имаш застраховка, която нулира самоучастието и покрива всички щети блокират малък размер за гаранция, че ще върнеш автомобила.

И няма нищо объркано при италианците. Това са основните принципи за наемане на автомобили всъщност навсякъде в големите фирми за отдаване на автомобили под наем. Малките и неизвестни с по няколко автомобила си позволяват да отдават при други условия, но пък там има други уловки.

Още веднъж благодаря вече ми стана ясно-сега разбирам,защо повечето българи пътуват с колите си.Ако трябва да закупя самолетни билети за 4- ма,да наема и рента кар за 300 евро и депозит да оставя ,мисля,че е по-добре  да пътуваме с колата си,а така и ще резервирам и по-сносни хотели:)
Многи благодаря!❤️

# 484
  • Мнения: X
Благодаря,а този депозит 400 евро не разбирам винаги ли го има?извинявам се за глупавият въпрос ,но доре голу колко ше ми излезе една 4 местна кола за 6 дни от Болоня?аз го смятам около 150 евро /с вкл застраховка/,но тези 400 евро на място от картата ли ми ги блокират?Оф,много объркана работа при тези италианци!А какво е това самоучасие може ли малко по -подробно да ми обясните?

Отговорих ти на лични. Самоучастие е размерът с който ти участваш във всяка щета по застраховката ако върнеш колата не във състоянието в което си я взела. Примерно имаш одраскване на колата на стойност 300 евро, а самоучастието ти е 200 евро. Ти ще поемеш от щетата 200 евро и остатъкът от 100 евро поема застрахователя. Ако изобщо нямаш застраховка (извън тези, които са задължителни и включени в наема на автомобила) блокират голямата сума (обикновено 1000 евро и нагоре в зависимост от автомобила) за покриване именно на такива щети по автомобила. Ако имаш застраховка, която нулира самоучастието и покрива всички щети блокират малък размер за гаранция, че ще върнеш автомобила.

И няма нищо объркано при италианците. Това са основните принципи за наемане на автомобили всъщност навсякъде в големите фирми за отдаване на автомобили под наем. Малките и неизвестни с по няколко автомобила си позволяват да отдават при други условия, но пък там има други уловки.

Още веднъж благодаря вече ми стана ясно-сега разбирам,защо повечето българи пътуват с колите си.Ако трябва да закупя самолетни билети за 4- ма,да наема и рента кар за 300 евро и депозит да оставя ,мисля,че е по-добре  да пътуваме с колата си,а така и ще резервирам и по-сносни хотели:)
Многи благодаря!❤

Не е точно така. При купуване на самолетни билети с намаление и достатъчно рано и ниска цена за автомобила(също ранно букване) разходите са ориентирочъно еднакви. Ние затова предпочитаме рентакар, защото пести време - поне 4 дни в път, които ние нямаме поради ограничена отпуска.

# 485
  • Мнения: 24 327
Да повдигна малко темата
Момичета, разкажете за Гардаленд! ММ иска да прескочим, че заавленията били за по-големи деца, екстремни, скъпо било...А на мен ми се струва, че ще е интересно за детето

# 486
  • Мнения: X
Да повдигна малко темата
Момичета, разкажете за Гардаленд! ММ иска да прескочим, че заавленията били за по-големи деца, екстремни, скъпо било...А на мен ми се струва, че ще е интересно за детето

В темата за Милано доста се е обсъждало като комбинация с езерата и Верона. Погледни в нея.

А също можеш да питаш и в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=673440.0

# 487
  • Мнения: 24 327
Благодаря!
Малко е пръсната информацията, но сега ще се ровя Wink

# 488
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Разбира се, че ще му е интересно на детето.

Има различни атракции, за всякакви възрасти.

При всяка атракция има изискване за мин.определена височина, за да можеш да се качиш.
Тези по-екстремните бяха 125 см. (май)

Ето ти сайта, може да разгледаш атракциите:

http://www.gardaland.it/resort/

# 489
  • Мнения: 24 327
Къде в Монтекатини Терме има безплатен обществен паркинг?

# 490
  • София
  • Мнения: 3 771
Къде в Монтекатини Терме има безплатен обществен паркинг?

Г-жа Рамацоти
Има две места в Montecatini Terme където може да се паркира безплатно, на гарата и до Via San Marco.
Ето ги: КАРТА
Дано още да е така...
Отделно има хотели с паркинг, каквито взимаме ние.
И много странични улици, на които може да минете гратис.

# 491
  • Мнения: 26
Здравейте на всички!

Планираме кратко посещение на Флоренция другия месец. Тъй като няма да разполагаме с много време ми се иска да резервирам билетите предварително.

Имам питане относно посещението на Катедралата Санта Мария Дел Фиоре. Продават онлайн билети за целия комплекс, а аз бих желала да посетя само Катедрала - без качване на купола на Дуомо или кулата на Джото, посещение на Баптистерията и т.н. Знае ли някой колко струва билета и дали мога да го купя онлайн?

Благодаря ви!   bouquet

Последна редакция: сб, 12 сеп 2015, 15:10 от Victoria.

# 492
  • Мнения: 24 327
Не помня да сме плащали там, но нека и други се включат Peace

Последна редакция: сб, 12 сеп 2015, 15:22 от Г-жа Рамацоти

# 493
  • Мнения: 26
Г-жа Рамацоти, благодаря за бързия отговор!   bouquet

Аз също мисля като вас, но доста хора, които ми питах, ми отоговориха по следния начин: "няма нищо, което да не се плаща в Италия" Simple Smile

# 494
  • Мнения: 14 417
Входът за катедралата е безплатен. Peace

Общи условия

Активация на акаунт