Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-301 от 301 отговора

НЕКА С ПОМОЩТА НА ФЪН ШУЙ ДА ПОСТИГНЕМ ЦЕЛИТЕ, КОИТО СМЕ СИ ПОСТАВИЛИ!

Цитирай

Здравейте,
от известно време следя тази теми и определено съм на мнение, че фън шуй е цяло изкуство. Предстои ми обзавеждане на ново жилище и ми се иска да привлека повече положителна енергия в новия си дом. За това започнах да следя теми във форумите за фън шуй и да чета разни материали за него. Попаднах на статии написани от специалист по фън шуй в един сайт http://fengshui.newage.bg/, където открих интересна информация за начина на разположение на различните предмети и използването на цветовете. Имам доста цветя,интересно ми е да науча какви растения могат да се отглеждат в различните помещения на жилището? Ще ви бъда благодарна, ако можете да споделите малко информация.  Smile
Цитирай

feria99, всяко цвете има своите особености. Някои изискват повече грижи, други са съвсем непретенциозни. Кое помещение е подходящо за съответното цвете могат по-добре да ти отговорят в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=713922.0
Цитирай

РОЛЯТА НА ЦВЕТОВЕТЕ ВЪВ ФЪН ШУЙ
Цитирай

Благодаря, отивам да чета  Peace Smile
Цитирай

да се похваля почти съм привършила с преместването на спалнята.

Имам въпрос  newsm78 този месец звездата която попада в стаята е 6 а след неделя (05.05.2013) ще бъде 5. Предполагам, че трябва да се преместим преди началото на следващият "китайски" месец.
Цитирай

да се похваля почти съм привършила с преместването на спалнята.

Имам въпрос  newsm78 този месец звездата която попада в стаята е 6 а след неделя (05.05.2013) ще бъде 5. Предполагам, че трябва да се преместим преди началото на следващият "китайски" месец.
Ти всеки месец ли смяташ да местиш леглото?
Цитирай

не разрбира се  35

Имам спомен, че когато някой се нанася в нов дом не трябва да е в период в който годишната звезда
на входната врата е лоша. Това ме накара да мисля, че ще е добре да се преместим преди мецечната 5ца да се е настанила там.

Цитирай

Не трябва да се нанасяме в нов дом когато:
- има 5 на входната врата
- има 5 в тила на дома
- има 3Ша в тила на дома
- има разрушител на годината в тила на дома
Освен това се изчислява дата по ЦМДЦ, което е много сложно и не мога да го обясня в няколко реда и по китайския календар. Денят не трябва да се явява разрушител нито на някой от членовете на семейството, нито на дома. Денят не трябва да бъде с индикатор Закриване и Разрушаване.
От 25.04. до 25.05. има 2 лунни и 1 слънчево затъмнение, а дните между затъмненията са с нестабилна енергия. Не е добре да се предприемат важни неща.
Цитирай

Благодаря Ви , Shoshi.
А фонтана от къде да си взема? Не съм от София. Колко време трябва да правя активацията?
Цитирай

Благодаря Ви , Shoshi.
А фонтана от къде да си взема? Не съм от София. Колко време трябва да правя активацията?

Аз си купих моите фонтанчета от магазин за домашни животни. Smile Малки, компактни и идеята им е животните да пият вода от там. Та си струва да се хвърли един поглед в тия магазини.
Цитирай

Как се разбира кога могат да се правят тези активации и защо не е подходящо за родените в годината на козата?
Цитирай

Няма определен брой активации, които трябва да се направят, при всеки е различно. Фън шуй не е отделна система, а част от триединството небе-земя-човек. Миналата година една клиентка ги прави, но не съм броила след коя активация стана продажбата. За тази година пак съм й дала, защото имат няколко имота за продан, така че мога да засека. При нас стана много бързо, след 2-3 активации, но аз избрах и дата на която да се пусне апартамента за продажба, та дори и неща, които помня от времето когато четях всякакви книги по фън шуй. Ако искате пробвайте – преди да дойде някой на оглед сложете на котлона да ври ябълка с канела, така че ароматът да се разнесе из целия апартамент. Забравих да кажа, че имота трябва да се продава на цена близка до пазарната за момента. Ако цената е много завишена активациите едва ли ще помогнат. Имам приятели, които се опитват да продадат малко блокче с няколко апартамента. Тъй като са го строили както трябва, вложили са качествени материали, себестойността излиза доста висока. Приятелката ми казва, че след активация веднага идват клиенти, но като чуят цената се отказват.

Как се разбира кога могат да се правят тези активации и защо не е подходящо за родените в годината на козата?
Активациите са по Ци Мен Дун Дзя и се научава как да се намират. 11.05. е ден на бика, а той се сблъсква с козата, т.е. явява се личен разрушител на хората родени в годината на козата. Ако е наложително да се направи активация в този ден, и има такъв човек в дома, нека излезе по време на активацията.
Цитирай

Благодаря Ви , Shoshi.

Аз си купих моите фонтанчета от магазин за домашни животни. Smile Малки, компактни и идеята им е животните да пият вода от там. Та си струва да се хвърли един поглед в тия магазини.

Благодаря  Peace
Цитирай

Здравейте на всички! От скоро се интересувам от ФШ и се радвам, че тук може да обменяме опит. Това е скица на дома, в който живеем с приятеля ми от скоро. Под наем сме и не мога да правя основен ремонт на жилището. Бих искала да помоля онези от Вас, които са по на "Ти" с ФШ, да ми дадат съвет кое къде трябва да бъде, кое трябва да премахнем или купим, в какви цветове трябва да бъде. Ще бъда изключително благодарна на онези от Вас, които успеят да го направят.

Цитирай

Обещания алгоритъм за построяване на карта на летящите звезди
Цитирай

Това пък ми е още по-сложно...
Цитирай

Още по-сложно от кое? Това е една от основните школи на фън шуй. Ако искате някой да Ви помогне с подреждането на дома, обърнете се към интериорните дизайнери. Главната задача на фън шуй е да се намери място с много полезна енергия. Аналогично, в закрити помещения се търсят местата с хубава енергия и се избягват тези с лоша. Главния инструмент на фън шуй е КОМПАСА. От изключително значение е разположението на дома в пpостpанството, фактора виме и не на последно място - човешкия фактор. Едва тогава могат да се правят някакви анализи и изводи за съответното жилище.
Цитирай

Само виж  Ци Мен Дун Дзя .......... ooooh! мисля че това никога няма да го разбера.
Да не говорим, че и информация няма.

Цитирай

Няма нищо сложно. Ако се прочете внимателно алгоритъма и се опитате да го приложите стъпка по стъпка, ще се получи.
Ци Мен Дун Цзя също не е трудно ако има кой да ви обясни. Сложността идва оттам, че са нужни добри познания по фън шуй и китайска астрология. Все пак трябва да има някаква последователност в усвояването на знанията.
Цитирай

А какво е "факторът виме", Шоши, за първи път чувам?
Картината на първата страница е много красива Smile.
Цитирай

Със сигурност не го чуваш за първи път. В Сан Юан не ни интересува само пространството, т.е. в какво направление е ориентирана фасадата, а и в кой период е построен домът - времето. Освен това звездите от наталната карта, въпреки че не се променят, ще имат различно значение в различните периоди. Също така влияние оказват и годишните и месечните звезди. За това всяка година се прави анализ на дома, т.е. времето е от огромно значение.
Цитирай

shoshi Благодарско за обещанието:)  bouquet Hug bouquet
Цитирай

Иска ми се да ви чета...
Цитирай

А какво е "факторът виме", Шоши, за първи път чувам?
Картината на първата страница е много красива Smile.

Точно тази картина ми стои на десктопа на лаптопа. Може и смешно да ви прозвучи, но винаги, когато я сменя с друга и все нещо почва да куца. Smile BlushCrazy
Благодаря Ви , Shoshi.

Благодаря  Peace
За какви фонтанчета става въпрос?
Цитирай

Става въпрос за обикновен стаен фонтан. В китайската метафизика активации се правят с фонтан, вентилатор, свещ или някакъв предмет, който извършва постоянни движения. Целта е да се раздвижи енергията в определен сектор.
Цитирай

Да, такива малки фонтанчета. Аз си купих две от магазин за домашни животни. Водата се стича в няколко посоки и се върти една и съща вода с помпичка, което е хубаво. Недостатъкът е, че често се замърсяват тръбичката и моторчето (явно водата не е много чиста или се натрупва прах) и горе-долу на 3 седмици трябва да го почиствам.
Иначе са предназначени за домашните животни да пият вода от там, но са идеални за активации.
Цитирай

Хубаво е фонтана да не е съвсем малък и водата трябва да се стича в една посока, навътре към стаята.
Цитирай

Хубаво е фонтана да не е съвсем малък и водата трябва да се стича в една посока, навътре към стаята.

Аз пак да питам. Blush Как се определя къде точно да се сложи този фонтан и какво ще рече "навътре към стаята" да тече водата?
Цитирай

Как се определя къде точно да се сложи този фонтан

Най-лесния отговор на този въпрос е – да се обърнеш към специалист, който да ти посочи точното място и време за включване на фонтана. Ако искаш да се научиш как да определяш мястото сама, най-краткия път е, като научиш Ци Мен Дун Дзя. Там обикновено активациите са правят за час и половина и не е нужно да се съобразяваш с допълнителни неща. Друг вариант е да използваш водните формули. За целта обаче ти трябва освен да научиш самите формули, да имаш допълнителни знания. Примерно, дори мястото да е подходящо от гледна точка на дадена формула, трябва на първо място да се отчете директен-индиректен дух, и след това в сектора да няма водна 5 в наталната карта на жилището. Това предполага да знаеш летящите звезди (освен да построиш картата, да знаеш и принципа за разпределение на енергиите). След това да избереш подходящото време за включване на фонтана – не трябва да има годишна или месечна 5 в сектора, не трябва да има годишна или месечна 5 в тила, в тила не трябва да има разрушител на годината и годишно или месечно Ша, денят не трябва да е личен разрушител на човека и т.н. Също така не трябва да има Ша в околната среда в направлението на сектора, в който искаш да включиш фонтана. И ако задълбаем още повече, има сектори според хороскопа на човек, в които не е желателно да има фонтан.

какво ще рече "навътре към стаята" да тече водата?
Има фонтани, при които се върти едно топче и под него водата се стича във всички посоки. С такъв фонтан няма как да насочиш водата да се стича навътре към стаята. Ако има само една струя, можеш да завъртиш фонтана така, че водата да тече към вътрешността на стаята, а не към външната стена.
Цитирай

Shoshi, благодаря ти за изчерпателния отговор! :bouquet:
Цитирай

Моите фонтани са такива, че водата се изпомпва на една струя и пада в нещо като "мида", от която се стича в 4 посоки на 4 струйки, но те са разположени така, че и четирите са в посока навътре към стаята. Явно е подходящ, защото виждам ефекти от него.  Wink
Цитирай

Моят фонтан не е такъв  Confused
нещо подобно на този

И да кажа какво направих през последните 2 седмици.

Преместихме спалнята от стая със звезди 2  3
                                                              5
В стая 1  4, която боядисах в зелено. Резултът не закъсня.  Smile
            4
В събота пък сложих същият фонтан на СИ както Шоши каза и изгоних мъжът ми в това време от къщата защото по кит. зодиак е коза. Резлтатът пак не закъсня. Вярно, че не е това което съм очаквала, но пак го приемам за резултат от действията ми.

Днес си сложих на десктопа водопадът от първата страница.  Crazy Пусках си разни клипове със водопади. И в края на деня когато си мислех, че нищо не съм направила в работата .....ИЗНЕНАДА  Laughing

Шоши
някой път когато прочета някой твой пост ми идва да се откажа  ooooh! отчайвам се  Rolling Eyes

Цитирай

Кalaka, радвам се за теб!
И не се отчайвай. Фън шуй не може да се научи за месец или година. Жалкото е, че в България няма хубави курсове. И на мен много ми липсва обучението. Вече една година не съм била на очен курс.
Цитирай

Изборът на дата е важна част от китайската метафизика, но не толкова популярна, колкото фън шуй. И тъй като болна тема на много от жените са излишните килограми, реших статията за избор на дата да бъде именно на тази тема.
http://fengshuiforumbgmammacom.blogspot.com/2013/05/blog-post_15.html
Цитирай

bouquetШоши...........МногоВи моля да ми помогнете ,относно Прасковен цвят- активация.
Поставила съм си ваза с цветя в И2/Заек/ от няколко месеца,но все още НЯМА ЕФЕКТ....Нямам партньор от няколко години и вече се отчайвам...В този сектор имам 4-1 водна и планинска в картата на апартамента и този сектор попада в моята стая.
Притесняват ме обаче МЕСЕЧНИТЕ летящи звезди,както и ГОДИШНИТЕ......Трябва ли да махна от сектора - активацията,когато ТУК ПРЕБИВАВА НЕБЛАГОПРИЯТНА ЗВЕЗДА...ГОДИШНА ИЛИ МЕСЕЧНА???
И трябва ли да активирам Юго-Изтока /като преместя тук активацията си-вазата с цветя/- през тази година,понеже тук е ГОДИШНА 4-ЗВЕЗДАТА НА РОМАНТИКАТА ???Ето това НЕ разбирам!!!
Благодаря bouquet
Желая Ви здраве и успехи.
« Последна редакция: Съб., 18 Май 2013, 14:47 от VENERA21 »
Цитирай

VENERA21, предполагам, че сте изчислили цветето на романтиката изхождайки от дневния стълб. Ако жилището Ви не е с форма близка до квадрата, вероятността да не сте намерили точно сектора е голяма. Годишните и месечните звезди може да използвате, като сложите леглото си в комбинация 4-1 или 1-4. Ваза с цветя не е някакъв агресивен активатор и няма да активира неблагоприятни звезди. Съветвам Ви също така да използвате часовете, дните и месеците с личният Ви вълшебник на любовта. И главното - излизайте на места, където се събират много хора. Каквито и активации да правите, ако си седите само вкъщи вероятността да срещнете някой мъж е много малка. Фън шуй не е вълшебство и няма да накара принца на мечтите Ви да позвъни на вратата. Излизайте и се забавлявайте.
Цитирай

Здравейте всички! Шоши бих искала да помоля за съвет. Живеем в блок под формата на буквата Г. Едната от стаите ни е със североизточно изложение се намира в чупката от вътрешната страна. Към стаята гледат два вертикални ръба от балконите отсреща. С мъжа ми се преместихме да спим в тази стая преди няколко години, освободихме другата за детска, но ми се струва че от тогава нещата при мен не вървят добре. Леглото ни се намира до прозореца, отпред е отворен балкон. Освен това имаме климатик над леглото. Вчера една приятелка много настоятелно ме посъветва да си сложа осмоъгълно огледалце срещу ръбовете или вятърни чанове на балкона, да натрупам цветя по перваза на прозореца и да си купя кактус с бодли. Трябвало да закача и на климатика да виси кристал. Дали подобни промени биха могли да имат положително влияние?
Цитирай

kalimbi, съжалявам, но не съм нито ясновидка, нито някой отгоре ми диктува отговорите.  Във фън шуй са важни няколко компонента - пространство, време и човек. Не знам нищо нито за теб, нито за жилището.
Цитирай

newsm74Благодаря Шоши.
Може ли да ме насочите къде да прочета за Вълшебника?,понеже за него нямам информация.
Благодаря.
Цитирай

newsm74Благодаря Шоши.
Може ли да ме насочите къде да прочета за Вълшебника?,понеже за него нямам информация.
Благодаря.
Не знам къде може да се прочете. Напишете ми на лични кога сте родена и ще Ви кажа.
Цитирай

Shoshi, Честит рожден ден  bouquet

Желая ти късмет, щастие и добър фън шуй  Smile

Весел празник  bouquet
Цитирай

Много благодаря! Smile
Цитирай

О, шоши, честит рожден ден! Много, много щастие и здраве!  bouquet Hug
Цитирай

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И ОТ МЕН!!! javascript:void(0);
Цитирай

Благодаря ви, момичета! smile
Цитирай

Бъдете здрава и много щастлива със семейството си.Желая Ви и много професионални успехи...Извинете,че е малко със закъснение. bouquet
Цитирай

Благодаря за вниманието!
Цитирай

Shoshi, честит рожден ден и от мен! Жива и здрава да си! bouquet Много лични и професионални успехи! Smile Чудесен фън шуй желая! Hug
Цитирай

kalimbi, съжалявам, но не съм нито ясновидка, нито някой отгоре ми диктува отговорите.  Във фън шуй са важни няколко компонента - пространство, време и човек. Не знам нищо нито за теб, нито за жилището.
Разбирам, подхода е индивидуален, но си мислех че ако ъглите генерират отрицателно въздействие, то ще бъде такова върху всички хора, независимо от личните им данни. Т.е. вероятно има някои основни защити, които могат да се приложат.
Цитирай

kalimbi, различните видове ша не се разглеждат самостоятелно. Те не действат постоянно. Могат да засилят евентуално някоя лоша енергия на съответното място. Най-подходящо е да сложиш цветя, но хубавата позиция на леглото е на първо място.
Hrispa76, благодаря за пожеланията!
Цитирай

Шоши, би ли споделила кой елемент на каква професия отговаря.  Praynig
Цитирай

Кalaka, ще се получи много дълъг списък. По-добре кажи професията, която те интересува и ще се опитам да ти кажа към кой елемент се отнася. Често в професиите се комбинират няколко елемента. Също така можеш да потърсиш в интернет, сигурно има информация по въпроса.
Цитирай

Кalaka, ще се получи много дълъг списък. По-добре кажи професията, която те интересува и ще се опитам да ти кажа към кой елемент се отнася. Често в професиите се комбинират няколко елемента. Също така можеш да потърсиш в интернет сигурно има информация по въпроса.

Организатор на автомобилен транспорт. Работата е свързана главно с използването на компютър, и разговори по телефона.

Благодаря bouquet
Цитирай

Вода.
Цитирай

Вода.
Ужас  Sick
Дърво и огън ми трябва  Sad
Цитирай

Това с професиите и елементите е много интересно. Чудя се дали човек подсъзнателно си избира професия, която пасва на елемента му (и интересите) или всичко трябва да стане съзнателно? Макар че съм на мнението, че дори и професията да не съвпада с елементите, ако човек си я харесва, изпитва удоволствие да работи това и му носи достатъчно пари, то трябва да продължи, а не да сменя с нещо, което може би пасва по-добре на елементите, но не му харесва или е по-зле платена.  Thinking

Калака, намерих на английски изброени професии в различните елементи.
Работата с флуиди и хора е към водните професии,
работата с топлина или светлина или използването на уреди, които ги произвеждат, е към огнените,
работа с растения, животни, изкуство, духовност е към дървото,
работата с метал, пари, електроника или силен шум от движение на метални машини е към метала,
работата със земя, камъни, минерали, почва е към земя.

Не знам дали е точно описание, но има логика.

« Последна редакция: Пон., 27 Май 2013, 23:28 от Teresa of the Faint Smile »
Цитирай

Няма начин професията да ти пасва по хороскоп и да не ти носи удовлетворение и материално благополучие.  Ако хората правеха всичко интуитивно, то тогава е безсмислено да им се прави хороскоп, за да бъдат насочени в правилната посока. Всеки ще живее по най-добрия за него начин, ще върви по най-правилния път и животът ще бъде прекрасен. Не случайно казват, че има три вида късмет: небесен, земен и човешки. Небесния е това, с което се раждаме и не можем да изменим, а човешкия са решенията, които взимаме и действията, които предприемаме.
Хороскопа показва не само кога ще дойде времето за нещо - брак, раждане на деца, развод и т.н., а и как човек да промени поведението си за да постигне дадена цел или да избегне нещо неприятно.
Цитирай

Thinking нядявах се, че използването на компютъра може да причисли професията ми към огнените, а не към водните.

Цитирай

За пръв път чувам, че професията на човек отговаря на някой от елементите. Blush А аз си мислех, че имам маалка, много малка представа за фън шуй. SmileКъде може да се прочете повече информация по въпроса? Ако може информацията да е на български?
Цитирай

Фън шуй, избор на дата, ци мен дун дзя, ба дзъй, всичко това е част от китайската метафизика.
Полезните елементи за човека и подходящите професии са част от ба дзъй - китайска астрология. За да определиш коя професия ти подхожда трябва да имаш представа от астрология.
Фън шуй сам по себе си е много полезен, но за да постигнеш максимални резултати трябва да включиш и астрология и избор на дата.
Захаров разказва една много интересна история. Попитали един бизнесмен какъв трик използва за да е толкова успешен, а той отговорил: "Не знам нито един трик да подобря всичко, но знам 200 да подобря едно нещо и ги използвам всичките."
Цитирай

За пръв път чувам, че професията на човек отговаря на някой от елементите. Blush А аз си мислех, че имам маалка, много малка представа за фън шуй. SmileКъде може да се прочете повече информация по въпроса? Ако може информацията да е на български?

http://www.book.store.bg/p31345/fyn-shuj-enciklopedia-stypka-po- … al-biktashev.html

В тази книга има повече информация за Четирите стълба и ЛЗ.

Ето още един интересен блог  Wink китайския календар за 2013 година - ден по ден
http://anipesheva.blogspot.com/search?updated-min=2013-01-01T00: … amp;max-results=8
Цитирай

За тези, които се интересуват от астрология
Цитирай

Бих искала да науча малко повече за разположението на огледалата в дома. Тук намерих малко информация http://fengshui.newage.bg/%D1%84%D1%8A%D0%BD-%D1%88%D1%83%D0%B9- … %D1%88%D0%B0.html Някъде другаде четох и за различните огледални форми, но сега не мога да намеря статията.
Цитирай

http://www.book.store.bg/p31345/fyn-shuj-enciklopedia-stypka-po- … al-biktashev.html

В тази книга има повече информация за Четирите стълба и ЛЗ.

А какво е ЛЗ?
Цитирай

Hrispa76, ЛЗ е летящи звезди.
feria99, за огледалата е изписано много - и вярно и не вярно.
Мога да ти кажа това, което съм извадила за себе си като информация, разговаряйки с различни специалисти и четейки други, на които имам доверие.
Първата масова заблуда е, че с помощта на огледало може да се коригират липсващи сектори. Това не може да се случи нито с огледало, нито с каквото и да било друго средство. Единствения вариант е дострояване.
Относно огледалата и Ша Ци Доузеф Ю казва в едно свое интервю: Мнението, че огледалата могат да поемат, концентрират или разсейват енергия, е самозалъгване.
Огледалата в спалнята имат по-скоро психологически момент отколкото връзка с фън шуй.
Цитирай

Благодаря, ще се върна да чета назад в другите теми. От това, което показах http://fengshui.newage.bg/%D1%84%D1%8A%D0%BD-%D1%88%D1%83%D0%B9- … %D1%88%D0%B0.html  нищо не разбрах, написано е много завъртяно.
Цитирай

feria99, много на зад може и да не се връщаш, че съвсем в началото всички още сме прохождали във фън шуй и сме писали някои неверни неща  Embarassed
Цитирай

Шоши, какво ще кажеш за утрешният ден?

6 4 6    2 9 2    4 2 4
5 3 5    7 5 7    9 7 9
1 8 1    3 1 3    8 6 8
Цитирай

И още един въпрос  newsm78

Къде точно е границата на разположението на звездите.
Градусите ли са от по-голямо значение или стените на помещението?

И още един въпрос Smile

Човек роден в деня на Тигъра, цветето на романтиката му е И2
Предполагам обаче, че не е добре сега да бъде активирана защото там този месец се настанява 5.
Следващият месец ще бъде ли по-успешен за активация, там ще се настани 4 която е и звездата на романса?

« Последна редакция: Ср., 05 Юни 2013, 17:40 от Кalaka »
Цитирай

Шоши, какво ще кажеш за утрешният ден?

6 4 6    2 9 2    4 2 4
5 3 5    7 5 7    9 7 9
1 8 1    3 1 3    8 6 8
Това не го разбрах. Какво трябва да кажа?
За разпределението на енергиите от най-голямо значение е вътрешното разпределение в апартамента, т.е. стените, както ти си написала.
За да определиш сектора на романтиката е по-добре да изходиш от деня на раждане, а не от годината. Не правим активации в годишна или месечна 5.
Цитирай

http://feng-shui.ru/calculators/today/?BirthDate=1370542666
Мисълта ми беше, когато месечната и дневната са едно и също число
има ли нещо по-специално?

Благодаря  bouquet
Цитирай

Аз дневните звезди не ги отчитам.
Цитирай

Здравейте момичета!
Шоши, моля за мнението Ви относно смяна на период! Родителите ми ще изграждат стая върху огромен балкон на вилата, който до сега не се ползваше по предназначение. След полагане на покрива върху новата стая, ще се смени ли периода от седми на осми или не? И ако не се сменя, то възможно ли е новоизградената стая да се разглежда към осми период, а останалата част от къщата - от седми?
Благодаря!

Цитирай

Покривът общ ли ще бъде, или ще има нов покрив само върху новата стая?
От къде ще се влиза в новата стая - от къщата или ще има отделна врата?
Цитирай

В новата стая ще се влиза от вътрешността на къщата по вътрешно стълбище.
В момента въпросният балкон няма никакъв покрив, нито навес - отгоре небе. На практика това е горната плоча на хола от първия етаж с парапет. Ще се изгражда покрив, който частично ще припокрие покривите на другите две стаи на етажа.
Цитирай

Значи новата стая няма да има нов вход и няма да се маха покрива на цялата къща за да се направи нов, който да обхване и новата стая, а ще се направи нов покрив само за стаята, така ли е?
Цитирай

Да, само за стаята е новия покрив и няма да има нов отделен вход за нея. Интересно ми е след като сега ще й се слага покрив, а на останалата част от къщата това се е случило през седми период, дали е възможно да са в различни периоди?! javascript:void(0);
Цитирай

Не, няма да са в различни периоди. Новата стая също ще е в 7ми период.
Цитирай

Благодаря, Шоши!
Цитирай

Здравейте Smile имам 3 лаишки въпросчета-
1. цялото семейство сме от западната група - какво да правя с изток север юг и югоизток - в смисъл кухнята ми е на южната стена - кой цвят е подходящ - огнените или нещо отслабващо огъня ...
2. банята и тоалетната са на западната стена ... какво да правя с тях Thinking
3. входа на къщата, входа през гаража, входа от градината и стълбището образуват кръстовище ... някакви съвети Thinking

педварително ви благодаря
Цитирай

Къщичка в гората, ако всичко в семейството е на ред, няма нужда да правиш каквото и да било.
Ако имате някакви проблеми, тогава търси причината за тях и се опитай да направиш нужните корекции.
Цитирай

Shoshi  bouquet
къщата е в строеж и за това питам - как да балансирам енергиите - в положителните за нас посоки да подсилвам и в неблагоприятните да отслабвам или ...
не се оплаквам за сега за семейството си, но се притеснявам новата къща как ще ни повлияе Smile

много благодаря
и още нещо - използвам компаса на телефона защото има метална греда в средата на къщата и влияе много на нормалния механичен компас - какво е отклонението на "истинския" магнитен север и джипиеския такъв?

много благодаря още веднъж Smile
Цитирай

Това вече е съвсем друго нещо.
При строеж на къща нищо не се подсилва или отслабва, просто се прави такова вътрешно разпределение , че да се "пуснат" хубавите енергии и да се "блокират" лошите.
Магнитното отклонение за София е 4,25 градуса на изток, така ми го дава програмата.
Измервания не се правят в къщата, а извън нея.
Цитирай

Магнитното отклонение за София е 4,25 градуса на изток, така ми го дава програмата.
Измервания не се правят в къщата, а извън нея.

може ли малко по-подробно   Rolling Eyes
Цитирай

На всички географски карти горе е север, долу е юг, но те отчитат географския север. В действителност, когато се мери на място с компас той показва магнитния север. През годините се е получила разлика между географския север и магнитния север, като за различните места това отклонение е различно - някъде е повече, някъде по-малко.
Цитирай

шоши благодаря отново
да пусна добрите ще рече на западните и североизток да интериорвам според енергията а на юг примерно да използвам вода за да "отслабя" огъня ...  правилно ли разбирам ... и с кое е по-правилно да се съобразя със звездите на дома или с нашите ...

отклонение от 4.25 ще рече че на 0гр север според мобилния, ще ми отговаря 4.25 север истински?
или на 4,25 от мобилния ще е 0 гр истински?

съжалявам ще задавам такива лаишки въпроси ама много се залутах  bouquet
Цитирай

Здравейте момичета,
Дали някоя от вас има представа за Вълшебен дворец, който е в определен сектор на жилището?
Шоши, това е едно от нещата, което се рекламира в руски сайт като знание срещу заплащане. Бихте ли споделила как бихме могли да отделим истинските неща? И при толкова много предложения за курсове, как да се ориентираме? Ще се радвам да споделите опита си /в избирането на учител, имам предвид/!
Цитирай

Къщичка в гората, когато мобилният ти сочи 4,25, в действителност е 0 градуса.
да пусна добрите ще рече на западните и североизток да интериорвам според енергията а на юг примерно да използвам вода за да "отслабя" огъня ...  правилно ли разбирам ... и с кое е по-правилно да се съобразя със звездите на дома или с нашите ...
Съобрази се с школата, която разбираш и владееш най-добре. Прочитането на няколко книги не е достатъчно за да се овладее фън шуй.

DRU, учител се избира с проучване и късмет. Първо гледаш ако има сайт или блог какво е писал в него. Ако материалите са свързани с класическия фън шуй - ок. След това е важно при кого е учил, задължително трябва да има очни курсове. Задочното обучение е подходящо за начинаещи, тънкостите се разкриват само на очни курсове. И накрая, ако имаш късмет човекът, който притежава необходимите знания да умее да ги предаде, това е идеалния вариант. Защото аз съм попадала на такъв, който или не умее, или не иска да сподели с учениците си това, което трябва да предаде и в крайна сметка вместо да научиш нещо допълнително се объркваш.
Дай малко повече инфоpмация за този вълшебен двоpец, не се сещам за какво става въпpос.
Цитирай

Направо копвам и пействам:

"Волшебный Дворец
Почти в каждом доме есть Волшебный Дворец.
Используя который, весь фэншуй преображается.
Преображается вся жизнь.
Недостатки фэншуй дома отходят на задний план, и все позитивное развивается куда более стремительно….если Вы можете этот сектор использовать…
Ведь не у всех людей одинаковая удача…

Порой этот сектор отсутствует в квартирах неправильной формы.
Порой он находится в туалете.
Но все-таки в большинстве квартир такой сектор есть.
И тогда, все, что нужно сделать, это любой ценой находиться в таком месте,
проводить в нем как можно больше времени.

В результате «иммунная система» дома укрепляется, и вы противостоите
негативным воздействиям фэншуй. И спадам удачи своей астрологической карты.
Это причина, почему я в 2012 работал на севере, несмотря на воздействие годовой звезды 2 — звезды болезни.
Периодические простуды — небольшая плата за успех, который мне приносит Волшебный Дворец.

Мастер-класс поможет Вам найти такой сектор в своем доме.
И сделать огромный скачок на пути управления энергиями своего жилища для достижения здоровья, счастливых отношения и финансового процветания."

Това е от сайта на Владимир Захаров.
Цитирай

Сетих се. Вчера получих това съобщение.
Не знам на какво ниво на обучение си, но имай предвид, че това не е начален курс. Ако си изкарала базовите курсове на Захаров това е добро продължение.
Цитирай

Здравейте,
Нека съживим темата! Какво ще кажете да коментираме относно едни от най-добрите натални карти на осми период при лицево направление ЮЗ2/3 и СИ2/3? Нали комбинациите им 147, 369, 258 представят небесното, земното и човешкото начало? Дали въздействието продължава и отвъд осми период? И колкото и добри да са комбинациите, няма ли поне малко смущение от център с 5 и 2?
Цитирай

Явно през лятото хората имат по-интересни занимания от фън шуй  Smile
Относно картите - няма безусловно хубави карти. Всяка карта трябва да е добре поддържана в околната среда, да има правилна вътрешна планировка и не на последно място от значение е хората, които ще живеят в този дом. От друга страна има карти, които не си заслужава да се използват, защото имат големи недостатъци. Такива са картите с 5 в центъра, а с 2-5 е особено нежелателно. Ако изхождаме от специалните структури ЮЗ-1 е по-хубава от ЮЗ-2/3, но проблема с 2-5 в центъра си остава.
СИ-2/3 е хубава карта, но пак 5-2 в центъра. Последния проект за къща върху който работих е точно с такава карта. Хората са предупредени за съответните последствия, но нямахме друг избор. Ще видим на практика как ще се развият нещата с времето.
Относно 5 в центъра вече писах по-напред в темата какви проблеми могат да възникнат през 2013г. Особено опасен е август, защото месечните звезди дублират годишните.
Във фейсбук писах и за опасните дати през август.
Цитирай

Щом ще говорим за карти нека да не е само от 8 период Smile

Ще порасъждавам малко Smile
6  8 това  е комбинацията която попада в тоалетната ни. 
  5
Ако се ръководим от това, че границата на звездите са стените това означава, че не трябва да се активира тази зона. Ако обаче се ръководим от компаса и градусите, в моят случай част от тази комбинация попада в спалнята и коридора.

От около месец в коридора съм сложила фонтан. Забелязвам, че от тогава започнаха да влизат някакви пари в къщата  Laughing.
И другото което е когато обърна леглото в тази част където попадат тези звезди пак виждам ефект $$$$$$  Crazy въпреки, че леглото точно тогава опира в стената на тоалетната.

Просто споделям  Party
Цитирай

Кalaka, ако 6-8 е в тоалетната мъжът ти ще го усети най-добре.

Получих ЛС, но реших да отговоря в темата, за да няма и други, които са разбрали неправилно. Август не е лош месец за всички, дори напротив, за някои ще е много добър. Примерно тези, които имат хубави годишни звезди на входната врата или в спалнята ще почувстват още повече благоприятното им влияние през август, защото ще дойдат и хубави месечни звезди.
От астрологична гледна точка месецът е опасен за хора, които имат тигър в хороскопа си, защото заедно със змията от годината и маймуната от месеца се образува едно наказание, което може да доведе до транспортни произшествия. Освен това тигърът и змията образуват "вреда" - човек може да получи "нож в гърба", да бъде предаден от близък човек.
Има известна опасност и за хората, които имат змия или маймуна  в хороскопа си, защото двете животни освен, че участват в огненото наказание, освен, че се сливат във вода, образуват и "разрушение", т.е. през този месец много лесно могат да си разрушат взаимоотношенията с някой.
Цитирай

Шоши, благодаря за полезните разяснения за август.  Wink Де да имаше курсове и тук, бих се записала с удоволствие.
Цитирай

Няма невъзможни неща. Много хора пътуват до Малайзия за да посетят някой стойностен курс.  Smile
Надявам се и на мен някога да ми случи.
Цитирай

Аз бих отишла с удоволствие, но на този етап нямам никаква финансова възможност. Много е интересно, но с интернет и книги не става.
Цитирай

Момичета, направо се изумих! Shocked  Много сте напреднали в тази тема! Аз прочетох някои неща, но имам много неясноти. Опитвам се да разделя новото ни жилище на зони по Ба гуа, обаче:
1. Терасите влизат ли в обитаваната зона?
2. Ако линията, на която лежи входната врата се взема като гранична на зоните "знание", "Кариера" и "приятели", то какво става с помещенията, които остават под тази линия? Представете си все едно апартамента е Г образен и вх. врата е на хоризонталната част на буквата...
3. Кое е по-правилно - разделянето на жилището на 9 правоъгълника или налагането на осмоъгълник?
Дано въпросите ми не ви се сторят малоумни, но дори и така да е, ще се радвам, ако някой ми помогне bouquet
Цитирай

mama-eli, наистина сме напреднали и вече не обсъждаме зоните "знание", "Кариера" и "приятели". Това не се отнася към класическия фън шуй, а към положителната психология. Ако си решила да ги използваш не е нужно да спазваш някакви определени правила. Разделяш ги както смяташ за нужно и активираш по начин, който желаеш, но трябва да развиваш визуализацията и всеки ден да си представяш как сувенира или талисмана, който си сложила ти помагат да постигнеш целта, която си си поставила. Желателно е да активираш едно нещо и да се съсредоточиш върху него.
Във фън шуй нещата стоят по съвсем друг начин и действат съвсем други принципи. Енергиите оказват влияние на човек независимо от това вярва ли той или не.
Цитирай

Ясно! Значи книжлетата, които съм прелиствала са нищо работа. Аз и не съм очаквала да стана супер експерт по фън шуи, по - скоро ми бяха необходими съвсем практични съвети и насоки. Примерно коя стая в какъв цвят да боядисам и обзаведа, как да хармонизирам обстановката, какво да направя при положение, че все пак се налага леглото в тясната ни спалня да е срещу вратата и такива неща... Ще помисля и евентуално ще извикам някой за консултация на място.  Smile
Цитирай

Може би ще те разочаровам, но е трябвало да потърсиш съвет на етап избор на жилище, ако става въпрос за апартамент и на етап проект, ако става въпрос за къща. Каква енергия ще влезе в дома ти, се определя при построяването. След това е много трудно да промениш нещо. Не е невъзможно, но не става с обзавеждане, цветово оформление и разни предмети. Това, което евентуално можеш да направиш на по-късен етап е да избереш хубаво място за леглото и печката. Можеш и активации да правиш по всяко време.
Цитирай

Здравейте  bouquet От месеци следя темата – много е интересно! Въпреки че прочетох две книги, така и не успях да разбера следното:

Половината ми хол е с овална форма (в посоките юг, югозапад, запад) – това означава ли, че тези ъгли липсват в дома ми?
Как да наложа алгоритъма за построяване картата на летящите звезди в този случай?

Счупих се да търся в нета на тази тема и нищо. Моля ви за помощ.  Praynig

Цитирай

krissta, апартаментът ти е с хубава правилна форма. Липсва малка част от югозапада. За построяване на картата на летящите звезди измери фасадата на блока. След това следвай инструкциите за да я построиш. Накрая трябва да наложиш картата върху апартамента, като я завъртиш спрямо неговата ориентация. Примерно на всички карти юг е горе, а ти ще напишеш горе западната комбинация, защото при теб горе е запад и продължаваш по часовниковата стрелка с останалите комбинации.
Цитирай

!
Цитирай

shoshi, oт сърце ти благодаря за бързия отговор  bouquet
« Последна редакция: Вт., 13 Авг. 2013, 18:30 от krissta_ »
Цитирай

Шоши, може ли да питам и аз нещо. На тази схема е моето место в офиса. Синьото е прозорец, жълтото съм аз, черното е стената с колоната до мен. В момента имам възможност да се дръпна още 20 -30 см надясно , но тогава зад гърба ми ще е само прозореца. Има спомен че това не беше много добре. Нямам друг вариант в момента. Какво ще ме посъветваш ?

Цитирай

Ако те притеснява ръба от колоната просто премести стола на зад вместо в дясно.
Цитирай

Благодаря  bouquet
За съжаление не мога да се дръпна назад, защото запушвам мястото на колежката да минава зад мен
а тя много държи #2gunfire. Въобще и дума не може да стане занад, така че най добре да не се мърдам
« Последна редакция: Четв., 15 Авг. 2013, 08:52 от мама_съни »
Цитирай

Останала съм с впечатление, че климатикът също е активатор? Сега се притеснявам да не взема да разбутам нещо кофти с поставянето му, тъй като ще слагаме такъв в кухня... Откъде да започна, за да се ориентирам къде е ок, къде не, да дам акъл на майсторите, че с тях ще трябва да се водят преговори сигурно. Very Happy Поне да имам идея къде е удачно да бъде монтиран, да избегна неприятните посоки, ако правилно се изразявам...
Цитирай

Да, климатъкът може да бъде активатор. За съжаление няма общи препоръки. Слагането му обаче  може да е проблем, тъй като ще се пробива стената. Постарай се да не обезпокоиш някой сектор с негативна енергия - княз на годината, разрушител на годината, 3 ша, както и месечните енергии.
Цитирай

Да, климатъкът може да бъде активатор. За съжаление няма общи препоръки. Слагането му обаче  може да е проблем, тъй като ще се пробива стената. Постарай се да не обезпокоиш някой сектор с негативна енергия - княз на годината, разрушител на годината, 3 ша, както и месечните енергии.

Ще се поровя отново да почета за тях и ще го имам предвид. Много благодаря!
Цитирай

Я и аз с едно питане. В една от книгите на Лилиан Ту прочетох, че не е хубаво гаражът да е залепен до къщата. Но се чудя дали в ето този случай гаражът се води до къщата или отделно от нея.

Скрит текст :

Между гаражът и къщата се получава нещо като тунелче, където терасата е "покрив" на тунела и се излиза към задната градина. Двете лилави линии са врати една срещу друга от къщата към гаража и обратно.
Цитирай

В този случай гаражът е отделно от къщата. Ако е залепен отстрани на къщата също няма проблем. Лош вариант е гараж под спалня.
Цитирай

Но залепен за къщата ще е проблем, ако нарушава правилната форма и се губят сектори, нали? Thinking
Цитирай

Зависи. Ако е с отделен вход, не се смята към къщата. По-скоро може да се наруши отношението дракон-тигър.
Цитирай

Тоест ако се излиза от къщата, за да се влезе в гаража, а няма врата, от която да се влиза там директно от къщата? Може би това нарушено отношение дракон-тигър е имала предвид и Лилиан Ту в книгата си, че не е хубаво гаражът да е залепен за къщата.
Цитирай

Много отдавна не съм отваряла книгите на Лилиан Ту, но по принцип в китайските книги по фън шуй много неща са описани без подробни обяснения, което може да се тълкува по различни начини. това още веднъж показва колко са важни очните курсове и пряката връзка между учител и ученик.
Цитирай

Здравейте и аз имам въпрос свързан с комините. Loшо ли е ако от стаите се вижда комин на съседна къща?
 bouquet
« Последна редакция: Ср., 04 Септ. 2013, 21:56 от *Tetida* »
Цитирай

*Tetida*, тези които четат могат само да си представят това, което ти виждаш. Всеки си представя нещата по различен начин, зависи от въображението. Най-добре е да се видят снимки. Освен това относно различните Ша от известно време има нов поглед и тълкуване. Нещата не са такива, каквито са описани в книгите. Не от всяко Ша е нужна защита, зависи от ситуацията.
Цитирай

Благодаря за отговора, Исkам да поразгледам, но не намирам информация. Преди време много ми помогна с летящите звезди Smile, за което много благодаря Smile
« Последна редакция: Четв., 05 Септ. 2013, 08:44 от *Tetida* »
Цитирай

Точно в това е проблема.
Информация много, но е трудно да избереш вярната.
Относно Ша, Оксана Сахранова много хубаво е обяснила от къде идват заблудите. Може да потърсиш изказването ѝ в международния форум. Ако не разбираш руски, тези дни като намеря време ще го преведа. Мисля, че ще е интересно и за други хора.
Цитирай

Много благодаря Шоши SmileSmileSmile  bouquet Ще разгледам, но като цяло на всякъде пише, че не е хубаво когато жилището е ориентирано към комини или по точно предната част на къщата гледа към комини. Никъде обаче не става въпрос ако комините са от страни на жилището. Изгледа на жилището отпред е градина,парк:) а отзад пак парк. Комините са от страни. Но никъде няма инфо освен в онази книга Фън шуй за 5 мин., която не е много хубава.

Цитирай

Фън шуй за 5 минути няма, и за 5 години е трудно.
Прочети Оксана Сахранова и ще разбереш, че общи препоръки няма, всичко е строго индивидуално.
Цитирай

Здравейте,
Сестричката ми е бременна в девети месец, терминът й е на 5 октомври. Още няма окончателно име за малката. Дали според ден и час на раждане може да се избере име, което да увеличи късмета й? Вярно, че темата засяга по-вече номерологията, но все си мисля, че и фън шуй има нещо общо.
Цитирай

Изборът на име няма отношение към фън шуй. Към китайската метафизика обаче, се отнася, както фън шуй, така и бадзъй (китайска астрология). Изборът на правилен ден и час на раждане може много силно да повлияе върху късмета на човек. А ако детето се роди примерно през ноември, ще повлияе и на родителите му. Има голяма вероятност те да се разведат, ако няма някаква защита.
Цитирай

Здравейте,четох четох и се обърках по отношение на зоните в жилището...ако може някой да ми отговори дали правилно съм разбрала...от входната врата (при влизане остава зад мен)го разбирам както е квадрата с 9те зони най-левият(горе) ъгъл е богатството,най-десния брак,център здраве и т.н.Нооо не мога да разбера защо тогава се дават примери за богатството(поставяне на предмети)(това го видях тук във форума още в първите теми,както и в много сайтове) за  югоизток след като зависи от входната врата?При мен къщата изглежда ето така:
                               север
                  спалня   кухня   баня/тоалетна

запад         спалня   хол       коридор           изток
                                      (тук е вратата)

юг
Незнам дали ще разберете не мога да обяснявам  Blush
« Последна редакция: Вт., 10 Септ. 2013, 00:51 от cvete_999 »
Цитирай

Здравейте,четох четох и се обърках по отношение на зоните в жилището...ако може някой да ми отговори дали правилно съм разбрала...от входната врата (при влизане остава зад мен)го разбирам както е квадрата с 9те зони най-левият(горе) ъгъл е богатството,най-десния брак,център здраве и т.н.Нооо не мога да разбера защо тогава се дават примери за богатството(поставяне на предмети)(това го видях тук във форума още в първите теми,както и в много сайтове) за  югоизток след като зависи от входната врата?При мен къщата изглежда ето така:
                               север
                  спалня   кухня   баня/тоалетна

запад         спалня   хол       коридор           изток
                                      (тук е вратата)

юг
Незнам дали ще разберете не мога да обяснявам  Blush

Първите теми са озаглавени просто Фън Шуй, защото сме обсъждали кой какво е прочел в книгите. След това разбрахме, че написаното в  повечето книги е силно опростено и изопачено, и за това  добавихме "класически" към заглавието. Относно т. нар. "поп фън шуй" има мнооого обяснения в интернет. В блога към темата можеш да прочетеш за  основните школи
Що се отнася за сектора на богатството, във фейсбук писах, че този месец е на юг.
Цитирай

Шоши, какво ще кажеш за тази книга?
http://www.book.store.bg/p42351/kitajska-astrologia-chast-1-zvez … -ani-pesheva.html

Имаш ли представа до колко подробно е написано за Четирите стълба?
Цитирай

Не мога да кажа. Не съм прочела нито една книга по астрология, започнах веднага с курсове.
Мога да кажа абсолютно категорично, че от книги астрология няма да научиш. Може да прочетеш някоя да се запознаеш с терминологията. За да можеш да правиш хороскопи ти трябват много курсове и много практика. На теория е едно, но на практика се получават толкова много нюанси, че са нужни години изследвания.
Цитирай

тогава излиза, че темата е излишна  Rolling Eyes....
Цитирай

Защо да е излишна?
Темата не е отворена с цел да се провеждат курсове онлайн. Целта е да се получат отговори на конкретни въпроси.
Цитирай

Който се интересува от астрология може да се включи към първия урок, безплатен е
Така можете да разберете удобен ли ви този начин на подаване на информация, харесва ли ви начина на преподаване, интересна ли ви е материята.
Цитирай

Шоши, какво ще кажеш за тази книга?
http://www.book.store.bg/p42351/kitajska-astrologia-chast-1-zvez … -ani-pesheva.html
Имаш ли представа до колко подробно е написано за Четирите стълба?

ходила съм на първото ниво и беше само сметки, почти без никаква интерпретация
ето това са курсовете по тази книга
http://www.hanlin.hit.bg/

за 4те стълба Алмейс прави курсове, тези са китайска астрология
подобно е, но не е същото  Peace
Цитирай

Честичко надничам с интерес в темата. От няколко дни съм на вълна ремонти и кухни. Попаднах и на този материал, който ми се струва доста полезен и интересен http://fengshui.newage.bg/%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B0.html  Smile
Цитирай

От курсовете на Ханлин нямам впечатление, но "4-те стълба на съдбата" е китайска астрология.
Цитирай

Една песачинка от китайската астрология. Интерпретация на И Ю (дървен петел)
Цитирай

ходила съм на първото ниво и беше само сметки, почти без никаква интерпретация
ето това са курсовете по тази книга
http://www.hanlin.hit.bg/

това пък за първи път го чувам ooooh! ще спра до тук, че и без това ми е каша в главата.

Сега искам да попитам за нещо друго.

24 и 25 септември добри дати ли са за теглене на заем с цел започване на нещо ново?
Цитирай

24.09. е чудесна дата
Това обаче е общо казано. Индивидуалния фактор също е от значение. Примерно датата не е подходяща за родените в годината на свинята.
Цитирай

Да обърнах внимание и на това  Peace
Благодаря за съвета  bouquet
Цитирай

Здравейте
моля за малко помощ -

входа и доста прозорци са от изток, входа от градината е север (както и повечето прозорци) - кое е по-правилно да е фсада - ще се ползват еднакво - на север се вижда и воден басейн но от изток се вижда пътя ... може ли да се вземе североизток (среден градус за двата входа)- от там се вижда цялата къща а от къщата се вижда и цялата гледка като се погледне североизток  Tired

стаите на втория етаж - отделно ли им правя карти според входните им врати или ползвам картата на първия етаж или карта според стълбището за целия етаж

извинявам се но не успях да намеря подходяща информация  Blush и вече съвсем се обърках
Цитирай

Къщичка в гората, метода за определяне на фасадата зависи от това, коя школа ще използваш.
След като пишеш за карти предполагам, че става въпрос за летящите звезди. В такъв случай фасадата по всяка вероятност ще е от изток.
И за двата етажа се използва една и съща карта.

Преведох обяснението на Оксана Сахранова относно опасността от Ша.
Цитирай

shoshi  Hug  :bouquet:

и още едно въпросче - в стаята на малката имам 9 със 2 и 5 водна и планинска - да сложа бяло сиво и метал  Thinking имам същото и при фурната и хладилника в кухнята но там е 3ка с 5 и 2 водна и планинска - кухнята е масив но още не съм избирала плотове и боя
за капак на входа имам 6тица с две осмици ... чудя се каква да я къдря
Цитирай

Можеш да сложиш метал, но в 25 не е хубаво да се спи.
Боята не е толкова важна. От първостепенно значение е мястото на леглата и печката.
Цитирай

Леглото се мести, ама вградените фурни/котлони ... трудно. Изведнъж някоя неприятна комбинация се е намърдала за цяла година в сектора, където е печката. Чудя се дали ако печката не е прикрепена към външна стена на жилището, а някоя от вътрешните, би имало значение? Моята логика ми подсказва, че така биха се избегнали неприятни комбинации и влияния ...
Цитирай

Teresa of the Faint Smile, струва ми се, че си смесила нещата.
На вътрешна стена могат да се избегнат някои неща, да се намали влиянието им, но не във всички системи е така. Ако имаш предвид летящите звезди, няма значение на коя стена е печката, комбинацията работи.
Цитирай

Teresa of the Faint Smile, струва ми се, че си смесила нещата.
На вътрешна стена могат да се избегнат някои неща, да се намали влиянието им, но не във всички системи е така. Ако имаш предвид летящите звезди, няма значение на коя стена е печката, комбинацията работи.

Нямах предвид летящите звезди, а по-скоро секторите с различните животни и неща като Княз на годината, Три Ша, и т.н.
Цитирай

няма как - няма другаде където да я сложа да спи Thinking
мебелите са бяло и цикламено - иска да боядисваме в синьо или лилаво ooooh! вода с 25 не е добре заради унищожаването ... а за лилавото да не говорим - имам голям прозорец (скосен) от север и се вижда езеро дали не мога да го ползвам по някакъв начин  newsm78 поне главата и ще е на запад

вчера се сетих, че ако смятам гаража 25 от кухнята отиват в металната ни гаражо-работилница заедно с 97 и 79  Whistling но пък цялата детска и част от коридора стават 25 - коридора е с голямо метално стълбище но детската ... поне на долния етаж е банята в този сектор

за 43 (спалня/офис а долу дневна  )ще ползвам лилави щори а за 34 от коридора със металното стълбище  Shocked
- подходящо ли е това разделяне или като торта да го деля
« Последна редакция: Четв., 19 Септ. 2013, 11:43 от къщичка в гората »
Цитирай

Нямах предвид летящите звезди, а по-скоро секторите с различните животни и неща като Княз на годината, Три Ша, и т.н.
Тези сектори са опасни ако се безпокоят с ремонти или ако има някаква активност във външното обкръжение, която да ги активира.
Цитирай

Къщичка в гората, ако става въпрос за разпределението на енергиите в стаите не се използва нито разделянето на квадрати, нито на триъгълници. Има специални правила за разпределяне на енергията.
Цитирай

картинката е на цялата къща, а северозападния с 295 е цялата стая на малката - има врата от юг, прозорец на север и към терасата на изток пак врата - вече съвсем се обърках - ясно е че не трябва да се спи там, но нямам избор - как да постъпя от там нататък за да обезвредя до колкото е възможно тази енергия и същевременно да е детска стая ...  Tired

shoshi  bouquet мерси за отговорите
Цитирай

От картинката нищо не се разбира. Покажи скица на къщата.
Цитирай

Шоши имам нужда от съвет,  Praynig Praynig Praynig
Питах и в руския форум където получих 2 различни отговора.
Съвсем се обърках  Confused
Става съпрос за Четирите стълба на съдбата и избора на професия.
До колкото разбрах от прочетеното, а то е доста малко, трябва да се избере професия, която е
свързана с елемента, който е най-благоприятен за човека.

http://mingli.ru/calculator/MHwxfNCn0LXRgNCy0LXQvSDQsdGA0Y/Qs3w3 … xMHwzMXwxOTc5fA==

В едната тема казват, че водния елемент е добър, в другата не.
Според мен, не че много разбирам, трябва да е професия срързана с елемента вода.

Предполагам не е толкова просто колкото за момента си го обяснявам..... Rolling Eyes
Цитирай

Мисля, че вода при всички положения ти е нужна, друг е въпроса дали е добре професията ти да е свързана с вода. Имаш ли деца и ако да, коя година са родени?
Цитирай

става въпрос за мъжът ми Smile
и да имаме дете родено 2007 година.
Цитирай

35 аз видях, че е отбелязан мъжки пол, но реших, че си се объркала.
Цитирай

Подхожда му професия свързана с дърво. Ще се чувства добре ако живее с тъщата.
Цитирай

Здравейте, наскоро си купихме къща, която сега ремонтираме и обзавеждаме. Миналия ни дом успях да го разчета по схемите и да видя кой сектор къде се намира, но сега срещам проблем, заради чупките в архитектурата, бих била много благодарна, ако някой успее да ме насочи. Червената чертичка е входната ни врата.
Скрит текст :
Цитирай

Marsy Rose, къде са стените, вратите на стаите? Енергиите се заселват в стаи все пак.
Всъщност за какви сектори питаш? Ако имаш предвид парите, брака, кариерата, децата.... това не е фън шуй.
Цитирай

Имам една книжка Фън Шуй за апартамента, в която има една схема от 9 квадрата, схемата на дома се налага според това къде е входната врата, а в случая входната ми врата е хем по средата на къщата, хем не обърната към вътрешността и ме затруднява да си наложа схемата.

Ето по-подробно:
Скрит текст :
Цитирай

Ясно.
Има и една книжка на Линда Гудман за зодиите. Там са описани всички зодии, като се започне с мъжа, жената, детето, шефа и т.н. Забавна е, като четиво но никой не би могъл да направи хороскоп по нея. Същото е и с тази книжка по фън шуй. Ако ти трябва да си запълваш времето и да се забавляваш с нещо, дочертай скицата до правилен правоъгълник, след това раздели всяка страна на три равни части и така ще получиш въпросните квадрати. След това следвай инструкциите в книжката. Ако обаче наистина те интересува фън шуй първо си намери компас, а след това качествена литература.
Успех!
Цитирай

Благодаря ти за искреността  bouquet Подбуди интереса ми  Wink
Цитирай

Подхожда му професия свързана с дърво. Ще се чувства добре ако живее с тъщата.
Благодаря ти  bouquet
Цитирай

Пак съм аз Smile
в интерес на истината започнах много да се притеснявам дали съм избрала
подходящия момент за подаването на документите за кредит.
Добре денят ще е утре, но часат дали ще е подходящ  newsm78

10:26 – 12:26

Нежелательный час: Энергия дня идет против энергии часа. Не предпринимайте ничего важного.

Абордажный крюк: Час не подходит для свадьбы, коммерции и подписания договоров.

Час Небесного Благородного Человека: Очень благоприятный час. Он не только приносит положительную энергию, но и способен нейтрализовать плохие влияния. Выводит из пустоты и справляется с разрушителем года.

Установление: Час хорош для начала какого-либо действия.

Първо да не правим нищо важно в следващият момент часът е подходящ.   Rolling Eyes

Цитирай

За това трябва човек да учи. Това, че има готови калкулатори не значи, че всеки може да ги използва.
Какво значи "Първо да не правим нищо важно в следващият момент часът е подходящ."?
Както денят, така и часът могат да имат по няколко индикатора. Търсим такъв, който е абсолютно чист, или поне "лошото" не засяга дейността която ни интересува. това обаче са общи положения и те никак не са достатъчни. Винаги от първостепенно значение е човекът. Датата може да е много хубава, но да не подхожда на дадения човек.
Цитирай

много обичаш да ми се караш  Cool а аз все гледам ако може на готово да получа малко информация  Flutter
утре би трябвало да ми дойде новата книжка и се надявам да понауча нещо от нея и да спра да задавам глупави въпроси  Blush
Цитирай

Съжалявам ако така е прозвучало.
Искам да ви накарам да не гледате повърхностно на нещата.
Цитирай

shoshi, имам въпрос относно външните Ша . За защита от "Ша ци" препоръчват огледало Багуа. Чудя се обикновено огледало би ли свършило същата работа. Има ли значение дали е изпъкнало, вдлъбнато, плоско?
Цитирай

shoshi, имам въпрос относно външните Ша . За защита от "Ша ци" препоръчват огледало Багуа. Чудя се обикновено огледало би ли свършило същата работа. Има ли значение дали е изпъкнало, вдлъбнато, плоско?
Да, използвай обикновено плоско огледало
Цитирай

Какво ще рече огледало Багуа?
Цитирай

Цитирай

Шоши, този компас читав ли е според теб, за да определя зоните вкъщи http://bgfengshui.com/15/44.html
Цитирай

Не се вижда добре компаса. Аз бих заложила на известна фирма за компаси, примерно SILVA. Трябва да е през 1 или 2 деления, не повече.
Цитирай

Благодаря! Искам да си купя и кристални висулки, но не мога да разбера, за да отразяват различни цветове трябва ли да са фасетирани или може обикновени като тази http://fengshui-magazin.com/bg/product-view/108.html
Цитирай

Да, климатъкът може да бъде активатор. За съжаление няма общи препоръки. Слагането му обаче  може да е проблем, тъй като ще се пробива стената. Постарай се да не обезпокоиш някой сектор с негативна енергия - княз на годината, разрушител на годината, 3 ша, както и месечните енергии.

Да попитам има ли подходящ материал на вашия сайт, където мога да се осведомя къде се намират въпросните енергии?

При скромния ни опит с компаса и разпределението на зоните у дома, излиза, че нямаме особен избор за поставянето на климатика - стените на кухнята, където би могъл да се сложи, са основно на запад и северозапад.

И един по-глупав въпрос, но съм начинаещ: с компаса мерим посоките от центъра на жилището, нали, не е всяка стая за себе си и да взимаме нейния център като отправна точка?  Embarassed  

Допълвам се с още нещо, за което имам молба. Във фейсбук прочетох от вас това:
"В интернет има достатъчно калкуратори, в които се задава посоката на фасадата и година на построяване и автоматично се получава цялата карта."

Може ли линк към такъв калкулатор или насока как бих могла да го потърся в гугъл?
« Последна редакция: Съб., 28 Септ. 2013, 01:49 от light power »
Цитирай

Да попитам има ли подходящ материал на вашия сайт, където мога да се осведомя къде се намират въпросните енергии?

Може ли линк към такъв калкулатор или насока как бих могла да го потърся в гугъл?
http://feng-shui.ru/calculators/letyaschie-zvezdy/

И един по-глупав въпрос, но съм начинаещ: с компаса мерим посоките от центъра на жилището, нали, не е всяка стая за себе си и да взимаме нейния център като отправна точка?  Embarassed  
Това е най-големия проблем на начинаещите. Четат от най-различни източници и смесват всичко в едно. Въпросът е неточен. Ако трябва да отговоря с едно изречение - никога не правим измерване вътре в жилището. Ако трябва да кажа къде се правят измерванията трябва да се знае за какво точно става въпрос. Ще използвате 8-те триграми, Ба Джай, Дзъй Бай Че, Летящите звезди, Водни формули по Сан Хе или по Сан Юан и т.н. Измерванията винаги се правят извън жилището, но в един случай ни трябва фасадата на входната врата на апартамента, в друг – тила, в трети – фасадата на блока, в четвърти – тила на блока, в пети – енергийната фасада и т.н. След това трябва да сте на ясно как ще разделите жилището на сектори. В едни школи се разделя на 9 равни квадрата и или правоъгълника, в други - на триъгълници, в трети има специални правила за разпределение на енергията, в четвърти се дели на "24 планини".
Както виждате от изключителна важност е да знаете точно коя школа ще използвате за да не смесвате нещата.
Цитирай

Това е най-големия проблем на начинаещите. Четат от най-различни източници и смесват всичко в едно. Въпросът е неточен. Ако трябва да отговоря с едно изречение - никога не правим измерване вътре в жилището. Ако трябва да кажа къде се правят измерванията трябва да се знае за какво точно става въпрос. Ще използвате 8-те триграми, Ба Джай, Дзъй Бай Че, Летящите звезди, Водни формули по Сан Хе или по Сан Юан и т.н. Измерванията винаги се правят извън жилището, но в един случай ни трябва фасадата на входната врата на апартамента, в друг – тила, в трети – фасадата на блока, в четвърти – тила на блока, в пети – енергийната фасада и т.н. След това трябва да сте на ясно как ще разделите жилището на сектори. В едни школи се разделя на 9 равни квадрата и или правоъгълника, в други - на триъгълници, в трети има специални правила за разпределение на енергията, в четвърти се дели на "24 планини".
Както виждате от изключителна важност е да знаете точно коя школа ще използвате за да не смесвате нещата.

Да, тотално съм се объркала от всичко, което чета и сега се опитвам да отсея излишното. Намерих насоки на вашия сайт как да построя карта на жилището, надявам се, че сега вече ще ми се поизясни.

Преди време, когато реших да го правя, ме отказа точно това, че не знам как да подходя. Фасадата на сградата - блок е, гледа в една посока, а входната врата на апартамента - в друга. Кое да взема за отправна точка? Поне основната картина да ми се изчисти, за да стигна и до този пуст климатик. И без да е той належащ обаче ми се иска да видя как стоят нещата у нас, за да се ориентирам до известна степен.

За школата - спряла съм се на Летящите звезди, ако правилно се изказвам и тя е отделно направление всъщност. Нали е част от класическия фън шуй, от това се интересувам на съвсем начално ниво засега.

Като се замисля и в този си отговор не съм сигурна, защото за конкретния случай с климатика нали е важно да видя какво безпокоя и т.н. А Княз на годината, разрушител, 3 ша, месечните енергии не знам дали са част от тази школа...    

Благодаря ви за отговорите и, че сте така отзивчива, въпреки безумните въпроси.  Smile

п.п. и едно уточнение - за годината на построяване на сградата се взима началото или когато обектът е завършен?
« Последна редакция: Съб., 28 Септ. 2013, 20:18 от light power »
Цитирай

В школата на летящите звезди се взима за отправна точка фасадата на блока. Много често фасадата е там, където е входната врата на блока. Измервате примерно направлението на входната врата на блока и след това нанасяте посоките върху апартамента. Например, там на където гледа входната врата сте измерили юг. В същото направление да кажем гледа спалнята в апартамента и там написвате юг, след което продължавате по часовниковата стрелка югозапад, запад, северозапад и т.н.
За година на построяване се взима годината, в която блока е завършен и се е нанесъл първият жител, т.е осъществило се е триединството земя – небе – човек.
Картата на летящите звезди, която се построява, се явява нещо като хороскоп на жилището. Освен това всяка година има годишни енергии, които включват освен годишни летящи звезди, така и Княз на годината, Разрушител на годината, 3 Ша, различните "благородни" и т.н. Освен тях има и месечни и дневни, но дневните почти никой не ги отчита. Те са много кратки за да могат да подействат. Годишните и месечните обаче са важни, защото често именно те са явяват задействащия механизъм за различни събития.
Цитирай

Имам един въпрос, на който се надявам някой да може да отговори.
Отскоро започнах работа и стаята, в която работя, се намира точно срещу тоалетната на етажа. Тя се пада на отсрещната стена на един дълъг коридор, в началото на който е моята стая.

Колежки, които работят от дълго време там, имат различни здравословни проблеми - бих казала доста сериозни. Бюрото ми се намира точно срещу вратата и гледам към нея.

Бихте ли ме посъветвали какви мерки е добре да взема, за да неутрализирам лошото влияние от сервизното помещение?
Цитирай

Като първа стъпка е добре да се премести бюрото да не е точно срещу вратата.
Вратата на тоалетната може да се боядиса в цвета на стените с цел да се слее с тях и да се направи по-незабележима.
В коридора да има силно осветление и да се разположат огледала шахматно на двете стени.
По същия начин могат да се използват картини или растения.
Цитирай

Наскоро ме попитаха как се определя периода, в който е построен дома. Реших да напиша кратко разяснение по въпроса, може да е от полза и за някой друг.
Времеви цикли
Цитирай

Като първа стъпка е добре да се премести бюрото да не е точно срещу вратата.
Вратата на тоалетната може да се боядиса в цвета на стените с цел да се слее с тях и да се направи по-незабележима.
В коридора да има силно осветление и да се разположат огледала шахматно на двете стени.
По същия начин могат да се използват картини или растения.
Благодаря, но всичко това е невъзможно, тъй като става дума за държавно учреждение, а и аз съм съвсем нова - не мога да предприема подобни промени.
Има възможност да се преместя в стая срещу стълбището, която е в края на дългия коридор - това по-добър вариант ли е според вас?
Цитирай

Не бих могла да кажа със сигурност без да съм видяла мястото, но нищо не пречи да пробвате.
Цитирай

В школата на летящите звезди се взима за отправна точка фасадата на блока. Много често фасадата е там, където е входната врата на блока. Измервате примерно направлението на входната врата на блока и след това нанасяте посоките върху апартамента. Например, там на където гледа входната врата сте измерили юг. В същото направление да кажем гледа спалнята в апартамента и там написвате юг, след което продължавате по часовниковата стрелка югозапад, запад, северозапад и т.н.
За година на построяване се взима годината, в която блока е завършен и се е нанесъл първият жител, т.е осъществило се е триединството земя – небе – човек.
Картата на летящите звезди, която се построява, се явява нещо като хороскоп на жилището. Освен това всяка година има годишни енергии, които включват освен годишни летящи звезди, така и Княз на годината, Разрушител на годината, 3 Ша, различните "благородни" и т.н. Освен тях има и месечни и дневни, но дневните почти никой не ги отчита. Те са много кратки за да могат да подействат. Годишните и месечните обаче са важни, защото често именно те са явяват задействащия механизъм за различни събития.

благодаря за всичко Hug, тези дни се надявам да успея да го приложа и дано не досаждам много отново с въпроси
Цитирай

Момичета, препоръчайте ми достатъчно добра книга. Иска ми се да е изчерпателна.  Hug
Цитирай

Няма нито такава книга, нито такъв курс.
Във фейсбук можеш да видиш на колко курса съм била и съм набелязала поне още 6, които искам да посетя.
Фън шуй се изучава дълго време.
Цитирай

Rolling Eyes
Т.е. не препоръчваш нито една книга? Никъде не съм писала, че искам да прочета една книга и да го изуча. Просто има море от книги и предположих, че по-напредналите си имат набелязани книги, които им се струват по-добри от други.
Явно ще е проба-грешка.
Цитирай

Написала си, че искаш да е изчерпателна. Под тази дума аз разбирам, максимално количество информация. За това казвам, че няма книга, която да започва от основите и да обхваща всички школи, формули и тънкости. Мога да препоръчам автори - Рейманд Ло, Джоузеф Ю, Дерек Уолтарс, Ева Уонг, Стивън Скинър, Анатолий Соколов.
Цитирай

Благодаря, ще потърся. Оказа се, че нямам нито една на нито един от посочените автори.
Цитирай

Аз имам книги на Стивън Скинър и Ева Уонг. Лично на мен Скинър-овата ми хареса повече, но и на Ева Уонг има полезни неща.
Цитирай

Здравейте момичета!

Шоши, много ще съм благодарна ако ми отговорите: Има ли смисъл да активирам в дворец, разчетен по Цзи Вей Доу Шу /напр. кариера/ в изчислени по Сюан Конг Да Гуа дати за месеца при положение, че въпросните дати са за мое гуа-число и за дом с фасада като на моя дом?
Цитирай

За съжаление не мога да бъда полезна. Не съм учила Цзи Вей Доу Шу.
Цитирай

Здравей, Шоши!  Smile

С мъжа ми от доста време правим опити за бебче. Уви, до момента неуспешни  Crying or Very sad
Мога ли да те помоля за съвет и мнение как с помощта на Фън Шуй бих могла да подпомогна нещата да се случат  Praynig
Признавам, много малко съм чела за Фън Шуй  Embarassed
Преди няколко години си бях купила и поставила в спалнята фигурки на патки-мандаринки  Smile Тогава тъкмо се бях разделила с предишния си приятел и бях много отчаяна... Ами мина-се не -мина време от както мандаринките заживяха в спалнята ми и се запознах с мъжа ми  Hug
Оттогава вярвам в силата на Фън Шуй и в това, че има "нещо"  Peace
Онзи ден купих слон със сведен хобот - пак из интернет четох, че е хубаво да се постави до вратата на спалнята, ако искаме бебе  Blush
Какво друго би ме посъветвала да направя?  Praynig
Предварително ти благодаря!!!     bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Michelle La Belle, каква телепатия!
От последния курс научих нова теория относно възможностите за забременяване и много ми се иска да я изпробвам. Дори си мислех да потърся доброволци във форума. Very Happy Бременност и раждане ми е любимата тема.
Трябва обаче най-накрая да стане ясно, че фън шуй не е поставяне на фигурки, а работа с енергии.
На първо място е съдбата - това е нещото, което не можем да променим. Можем с