ФЪН ШУЙ - 10 (класически)

  • 94 916
  • 834
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 2 019
Наскоро ме попитаха как се определя периода, в който е построен дома. Реших да напиша кратко разяснение по въпроса, може да е от полза и за някой друг.
Времеви цикли

# 181
  • Мнения: 165
Като първа стъпка е добре да се премести бюрото да не е точно срещу вратата.
Вратата на тоалетната може да се боядиса в цвета на стените с цел да се слее с тях и да се направи по-незабележима.
В коридора да има силно осветление и да се разположат огледала шахматно на двете стени.
По същия начин могат да се използват картини или растения.
Благодаря, но всичко това е невъзможно, тъй като става дума за държавно учреждение, а и аз съм съвсем нова - не мога да предприема подобни промени.
Има възможност да се преместя в стая срещу стълбището, която е в края на дългия коридор - това по-добър вариант ли е според вас?

# 182
  • София
  • Мнения: 2 019
Не бих могла да кажа със сигурност без да съм видяла мястото, но нищо не пречи да пробвате.

# 183
  • Мнения: 1 744
В школата на летящите звезди се взима за отправна точка фасадата на блока. Много често фасадата е там, където е входната врата на блока. Измервате примерно направлението на входната врата на блока и след това нанасяте посоките върху апартамента. Например, там на където гледа входната врата сте измерили юг. В същото направление да кажем гледа спалнята в апартамента и там написвате юг, след което продължавате по часовниковата стрелка югозапад, запад, северозапад и т.н.
За година на построяване се взима годината, в която блока е завършен и се е нанесъл първият жител, т.е осъществило се е триединството земя – небе – човек.
Картата на летящите звезди, която се построява, се явява нещо като хороскоп на жилището. Освен това всяка година има годишни енергии, които включват освен годишни летящи звезди, така и Княз на годината, Разрушител на годината, 3 Ша, различните "благородни" и т.н. Освен тях има и месечни и дневни, но дневните почти никой не ги отчита. Те са много кратки за да могат да подействат. Годишните и месечните обаче са важни, защото често именно те са явяват задействащия механизъм за различни събития.

благодаря за всичко Hug, тези дни се надявам да успея да го приложа и дано не досаждам много отново с въпроси

# 184
  • София
  • Мнения: 6 794
Момичета, препоръчайте ми достатъчно добра книга. Иска ми се да е изчерпателна.  Hug

# 185
  • София
  • Мнения: 2 019
Няма нито такава книга, нито такъв курс.
Във фейсбук можеш да видиш на колко курса съм била и съм набелязала поне още 6, които искам да посетя.
Фън шуй се изучава дълго време.

# 186
  • София
  • Мнения: 6 794
 Rolling Eyes
Т.е. не препоръчваш нито една книга? Никъде не съм писала, че искам да прочета една книга и да го изуча. Просто има море от книги и предположих, че по-напредналите си имат набелязани книги, които им се струват по-добри от други.
Явно ще е проба-грешка.

# 187
  • София
  • Мнения: 2 019
Написала си, че искаш да е изчерпателна. Под тази дума аз разбирам, максимално количество информация. За това казвам, че няма книга, която да започва от основите и да обхваща всички школи, формули и тънкости. Мога да препоръчам автори - Рейманд Ло, Джоузеф Ю, Дерек Уолтарс, Ева Уонг, Стивън Скинър, Анатолий Соколов.

# 188
  • София
  • Мнения: 6 794
Благодаря, ще потърся. Оказа се, че нямам нито една на нито един от посочените автори.

# 189
  • Мнения: 2 786
Аз имам книги на Стивън Скинър и Ева Уонг. Лично на мен Скинър-овата ми хареса повече, но и на Ева Уонг има полезни неща.

# 190
  • Мнения: 9
Здравейте момичета!

Шоши, много ще съм благодарна ако ми отговорите: Има ли смисъл да активирам в дворец, разчетен по Цзи Вей Доу Шу /напр. кариера/ в изчислени по Сюан Конг Да Гуа дати за месеца при положение, че въпросните дати са за мое гуа-число и за дом с фасада като на моя дом?

# 191
  • София
  • Мнения: 2 019
За съжаление не мога да бъда полезна. Не съм учила Цзи Вей Доу Шу.

# 192
  • Мнения: 123
Здравей, Шоши!  Simple Smile

С мъжа ми от доста време правим опити за бебче. Уви, до момента неуспешни  Cry
Мога ли да те помоля за съвет и мнение как с помощта на Фън Шуй бих могла да подпомогна нещата да се случат  Praynig
Признавам, много малко съм чела за Фън Шуй  Embarassed
Преди няколко години си бях купила и поставила в спалнята фигурки на патки-мандаринки  Simple Smile Тогава тъкмо се бях разделила с предишния си приятел и бях много отчаяна... Ами мина-се не -мина време от както мандаринките заживяха в спалнята ми и се запознах с мъжа ми  Hug
Оттогава вярвам в силата на Фън Шуй и в това, че има "нещо"  Peace
Онзи ден купих слон със сведен хобот - пак из интернет четох, че е хубаво да се постави до вратата на спалнята, ако искаме бебе  Blush
Какво друго би ме посъветвала да направя?  Praynig
Предварително ти благодаря!!!      bouquet  bouquet  bouquet

# 193
  • София
  • Мнения: 2 019
Michelle La Belle, каква телепатия!
От последния курс научих нова теория относно възможностите за забременяване и много ми се иска да я изпробвам. Дори си мислех да потърся доброволци във форума. Grinning Бременност и раждане ми е любимата тема.
Трябва обаче най-накрая да стане ясно, че фън шуй не е поставяне на фигурки, а работа с енергии.
На първо място е съдбата - това е нещото, което не можем да променим. Можем само да изучим метода, който ни позволява да откриваме от кой период да се възползваме за постигането на определени цели.
Фън шуй е това, което можем да променим, като промените не се изразяват в това да сложим някъде в дома си патици, слончета, жаби и т.н. Преди всичко се избира жилище, което подхожда на даден човек и отговаря на приоритетите, които са важни за него в даден момент. Примерно имаме жилище, което е прекрасно за печелене на пари, но в него страда човешката хармония. Подходящо е за не семейни хора, за които приоритет са кариерата и парите. В момента, в който решат да създадат семейство, да имат деца, просто трябва да си потърсят по-подходящо място.
Ако жилището вече е на лице, това което може да се направи е да се намери правилното място на леглата и печката и да се използват годишните енергии, както и да се правят активации.
Но да казвате, че не можете да промените или да преместите нищо в дома си и в същото време да искате да приложите фън шуй е просто нелепо.
Пиша едно и също по милион пъти и вече виждам промяна във възприятията на хората относно фън шуй, но не достатъчно.
Много дълго лирично отклонение се получи, та с една дума - Michelle La Belle, ако си готова на промени, като начало ми изпрати на лични дата на раждане и час. Точния час е много важен, защото именно той отговаря за децата в хороскопа на човек.

# 194
  • Мнения: 9
Michelle La Belle, Шоши, стискам палци скоро да ни зарадвате с хубави новини!

Общи условия

Активация на акаунт