Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 7

  • 46 268
  • 747
  •   1
Отговори

Анкета

Всеки ден ли изкарвате децата на разходка след градина в хубавото време ?

Опции:

  • Мнения: 21 159
Тема 1 Тема 2
Тема 3Тема 4
Тема 5
Тема 6
Нека Нашите слънца прескочат болестта !

# 1
  • Мнения: 471
Хайде това да е последната болна тема!

# 2
  • Мнения: 15 379
В резултат на антибиотичното лечение (+10 дена био баланс бейби) ни се появи проблем със забелването на пилето, исках да ви попитам компрес с риванол на забелено ли се слага, защото успях да го отворя, но кожичката е много чувствителна и на едно място даже капна кръв?

Пилета/чурки/патки не се забелват! Още повече, че детето е с възпален пенис и болката+инфекцията са ужасни като усещане и проблемите може да се утежнят. Гентамицин или риванол се налагат в случая и никакво забелване, щом има кръв.

Джос, благодаря! Леко и безпроблемно раждане на теб Hug!

# 3
  • Мнения: 21 159
Днес водиха малката пак на лекар,заради кашлица и са й изписали някакви хапченца за смучене,само вечер преди лягане,че гърлото не било оздравяло още

# 4
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Лисичке, благодаря за новата тема!  bouquet
Сърчи, много гуш  Hug Hug за теб и Тео! Леко да минава варицелата...
Джос, не остана, леко и спокойно раждане! Hug
Дано наистина да си отиват вече болестите, аман и тази зима от тях! Crazy

# 5
  • Мнения: 15 379
Ваня -  Hug Heart Eyes!

Аз съм в ужас - детето ми няма свободен сантиметър от тялото си - всичко е в херпеси, включително стъпала и длани.

# 6
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Ваня -  Hug Heart Eyes!

Аз съм в ужас - детето ми няма свободен сантиметър от тялото си - всичко е в херпеси, включително стъпала и длани.

Спокойно, ще минат. Кожата изглежда ужасно, но се зареди с търпение и нещо за мазане. Ако много те притесняват някои херпеси, особено в гениталната област, можеш да му направиш баня с отвара от смрадлика - много помага.
Бела имаше по лабиите няколко ужасни пъпки, много я боляха и чак не искаше да уринира заради болката. Два дни по 1 подмиване с хладка отвара и най-напред там зараснаха пъпките.

# 7
  • Мнения: 15 379
Вероятно ще го накисна в смрадлика, тъй като в слабините е ужасно, дори и по пениса има.
Много му е паднал имунитета, ако не беше скарлатината, вероятно нямаше така тежко да минава.

# 8
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 194
mmmilenium,аз не разбрах:правили сте манипулация на детето ли,че се е получило това.
Фимозен пръстен ли ви лепнаха като  диагноза?
По добре заведи детето на лекар за да прецени какво му е.

Чери,стискай зъби още малко  Hug
Убедена съм,че ще направиш най-правилния избор за детето в бъдеще!

# 9
  • Мнения: 15 379
Ако го заведе на лекар е напълно възможно да дърпат още и съвсем да разкървавят пишоната.
Не бих пипала изобщо оттук-насетне. Манията "забелване" тресе тукашните майки и част от педиатрите, а е вредно и носи лоши последствия.

Девичка, стискам, ама едва удържам да не вия като куче. Егати и чудото, няма край...

# 10
  • Мнения: 1 350
Чери,  Hug
отвратително положение е със сигурност, дано изчистят градината, ама..
давай му витамини, може ли да излизате навън или още не?
имаш ли къде на някое село да го заведеш или друг град на хубав въздух,
ако трябва като се оправи на Балкана да го заведеш на спа-уикенд.
добре ще ти се отрази и на теб.
ти после на градината ще го пускаш ли въобще лятото след тези случки?

за забелването и мен ми е странно, то като слушаш док или педиатър и ставаш  #Crazy
луда работа е...
благодаря, момичета, стискам и аз сред бацилника да останем здрави!

пожелавам повече здраве за децата ни и в темата само усмихнати и здрави деца оттук насетне, по-малко болести и незначителни, да изчезват тея бактерии гадни зимни...

# 11
  • Мнения: 227
Хайде и аз LaughingСлед двуседмичен престой вкъщи, вчера 3 ден на градина и хремата почна пак  Twisted Evil и вече незнам. Какво да слагам в този нос? Мисля да сложа вит.С и капки с клеева тинктра и да следя как са нещата.Аман вече от хреми. ooooh!

# 12
  • Мнения: 21 159
Витамин Ц  в нослето ли ?  newsm78

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
..... Егати и чудото, няма край...
Споко, има. Просто ти е труден периода!  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 451
Цитат
Причината да не вярвам, е че докато са на ДГ всяко второ е с алергична кашлица, която незнайно как лятото спира..
Емир, имаш впредвид, че задължително е някоя гад ли?
 Чери, съчувствам ти...
 Докато стана капацитет по пишките, четох, четох ту че трябва, ту не. И двамата се родиха със задържани тестиси и още в най-ранна възраст ги заведох при Момчилов. Дръпна ги и на двамата и ми реши драмата. Изписа точно Гентамицин. Миналата година, през седмица, им наместиха и другите чаркове  Laughing Мамините мъжлета Joy

Общи условия

Активация на акаунт