«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ѕроблемно забремен€ване
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
330-344 от 751 отговора

—офи€

ћнени€: 2 543
ћомичета, ще ми помогнете ли да разбера дали тр€бва да се консултирам с ендокринолог. “ова са ми резултатите от днес :

√люкоза 0 мин         5.02        mmol/l     3.3-6.0    
     √люкоза 60 мин         4.47        mmol/l     <10.00    
     √люкоза 120 мин         6.65        mmol/l     < 7.80

»нсулин         11.76 - 0 min        uU/ml      3,0-25,0 uU/ml    
»нсулин         118.32 - 60 min        uU/ml      3,0-25,0 uU/ml    
»нсулин         61.55 - 120 min        uU/ml      3,0-25,0 uU/ml     

Ѕлагодар€

ѕредварително
÷итирай

до едно тепе

ћнени€: 3 337
maceto85 нещо ти е странна кривата на кр.захар.¬ъзможно е да са разменени на 60 и 120 мин newsm78 »наче мисл€, че имаш лека »–,но може би с диета и спорт нещата ще се коригират.¬се пак иди на ендокринолог.ћоите б€ха доста подобни последни€ път и доктора ми изписа 2х500метфогамма само защото искам да планирам бременност в скоро време.»наче щеше да ме остави без лекарства Peace
ѕри мен нищо ново.Ќе си спазвам диетата,не пи€ хапчета и дебеле€ ooooh! дадохме малки€ на €сла,а аз почнах работа и още не мога да вкарам нещата в график и напрежението си кава думата.√они ме страшен глад за сладко #2gunfire
÷итирай

—офи€

Ѕлагодар€ ти ѕоспаланке  Hug

» аз цел€ забремен€ване след 2-3 месеца, че имах една бременност но с кухо €йце, мисл€ че метформина ще помогне за качеството на €йцеклетките, т.е над€вам се Smile ще се опитвам да спазвам засега диетка, че щом баща ми спазва диета 15 години да е жив и здрав ще мога и аз Smile
÷итирай

ћнени€: 703
ћацето, определено имаш »–.  онсултирай се с ендокринолог.
÷итирай

ћнени€: 266
ћацето,а цикъла редовен ли ти е?“ъй като мойте изследван€ са много подобни на твоите,но цикъла ми е много нередовен.
÷итирай

—офи€

miraa77 винаги ми е бил редовен , никога в живота не съм пропускала цикъл като по часовник ми е Smile. јз и забремен€х много лесно от първи€ път, но €вно €йцеклетките не са ми качествени, защото се оказа кухо €йце.  илограмите също не са ми много, след забремен€ването тежа 57, а преди б€х 54, на ръст 162,
÷итирай

miraa77 винаги ми е бил редовен , никога в живота не съм пропускала цикъл като по часовник ми е Smile. јз и забремен€х много лесно от първи€ път, но €вно €йцеклетките не са ми качествени, защото се оказа кухо €йце.  илограмите също не са ми много, след забремен€ването тежа 57, а преди б€х 54, на ръст 162,

ћацето,мойто изследван€ са като твоите,само че цикъла ми е много нередовен и имам поликистоза.46кг съм на 167см висока,дали е възможно от кг да ми е нередовен?
÷итирай

—офи€

miraa77 не би тр€бвало да е от килограмите, твоите са перфектни, ходила ли си на гинеколог?  ти на ендо ходи ли? изписаха ли ти нещо?
÷итирай

ћнени€: 1 668
miraa77, на мен килограмите ти ми се струват твърде малко. ѕредполагам, че н€маш достатъчно мазнини в т€лото, което води до хормонални промени и съответно това би об€снило липсата ти на цикъл. ѕриемаш ли достатъчно мазнини с храната? ¬ариант би бил да пробваш с инофолик и витамин ≈ (или схема с √еритамин и витамин ≈).  акво лечение прилагаш в момента?
÷итирай

ƒа ендокринолога ми предписа »нофолик 2 по 1 прахче и ћетфогама 2 по половинка от 850 мг.ѕриемам и витамин ≈ 2 по 1.’ран€ се нормално,но не мога да кача повече,а каква е схемата с √еритамин?
Ѕлагодар€ ви за отговора момичета!
÷итирай

ћнени€: 1 668
¬итамин ≈ в каква дозировка?
—хемата с геритамина е добре да € съгласуваш с лекар - обикновенно се пие √еритамин 1-10 или 1-14 ден и след това се продължава с витамин ≈ 200мг.
—пазваш ли подход€щ хранителен режим?
÷итирай

¬итамин ≈ в каква дозировка?
—хемата с геритамина е добре да € съгласуваш с лекар - обикновенно се пие √еритамин 1-10 или 1-14 ден и след това се продължава с витамин ≈ 200мг.
—пазваш ли подход€щ хранителен режим?
¬итамин ≈ 200мг на ден приемам,да никакво сладко,но пак не се нормализира.ќт метфогамата отслабнах малко и за това се чуд€ дали кг не са причината.
÷итирай

ћнени€: 703
ћира, подкреп€м JanaIna. “ези килограми са направо нищожни, имаш поднормено тегло. јз съм с тво€ ръст и почти 20 кг отгоре. ƒа ти кажа, изглеждам нормално. ≈, бих свалила до 5 кг примерно, но не повече. ј ти веро€тно заради малкото килограми си с нередовен цикъл. “р€бва хем да качиш на тегло, хем да не увеличаваш »–. ƒали не е добре да се консултираш със специалист по хранене?

ћацето, от едно кухо €йце не може да се съди за качеството на €йцеклетките по принцип. ѕравила ли си н€какви изследвани€, които показват, че €йцеклетките ти са с лошо качество? «ащото ми се струва, че може би това не е точно така и не бива да се вторачваш в такива мисли. »нофоликът е добър за такива проблеми, така че пий си го. ј »– си е отделен проблем. Ќе е задължително т€ да вли€е на качеството на €йцеклетките.
÷итирай

—офи€

ѕоли над€вам се да си права, знам и аз за себе си че не е задължително да е лошо качеството заради »– но н€кък си ме успоко€ва да съм предприела поне нещо за да съм макър и малко по спокойна за следваща бременност. √инеоколожката ми изписа »ногофолик, но все още не съм го взела, чаках да мине теста първо. “ой може ли да се пие заедно с хапчета за »–? “ези дни ще отида при ендо и ще видим какво ще каже. јз н€кък си се радвам че си направих това изследване, понеже ц€л живот съм си мислила че ще стигна до диабет, и можеби факта че го откривам толкова рано, ще успе€ да преодврат€ диабета или поне да го отложа Smile
÷итирай

ћнени€: 346
kalan, би ли споделила какви хранителни добавки взимаш? Ѕлагодар€ ти предварително   :bouquet:
»звин€вай, че отговар€м сега. Ќ€мах време.
ƒиабекан, хром, гликоравнин/но него не често/ и прим оил. —ъщо пи€ и чай ’ъни буш на който пише, че много помага за наши€ проблем и за други неща. ”бива и апетита. LaughingЌа мен трудно може нещо да ми го убие /освен 40 градуса температура/ но това се справ€ прилично.
«а съжалени€ не ми остава време за спорт в последните два месеца и отслабването се стопира. ѕоне не напълн€х отново. “а е време да се стегна. Embarassed
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
330-344 от 751 отговора