Каква музика слушат тийновете на 14-15?

  • 16 845
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 223
В къщи звучи предимно Helloween, Iron Maiden и Aria. Напоследък откривам вкус към рок - матал баладите в 14-годишния младеж.

# 16
  • Мнения: 207
Изредихте 4 метал групи и ги нарекохте рок...  Rolling Eyes

Шегата на страна, във Френската до ден днешен се слуша основно рок, метал, металкор, джаз, като цяло свестна музика. Чалгата губи популярност при нас, но ние имаме може би най-развитото музикално общество от всички Софийски гимназии (имаме голям хор, СИПове по инстроментализъм и т.н.)

# 17
  • Мнения: 1 213
Изредихте 4 метал групи и ги нарекохте рок...  Rolling Eyes

Шегата на страна, във Френската до ден днешен се слуша основно рок, метал, металкор, джаз, като цяло свестна музика. Чалгата губи популярност при нас, но ние имаме може би най-развитото музикално общество от всички Софийски гимназии (имаме голям хор, СИПове по инстроментализъм и т.н.)

Ох ooooh! какво можем да кажем ние,чиито деца не учат в софийски гимназии,а някъде далеч в дълбоката провинция ?Може би ,че слушат чалга?Ами ,не,не слушат такава.

# 18
  • Мнения: 207
Изредихте 4 метал групи и ги нарекохте рок...  Rolling Eyes

Шегата на страна, във Френската до ден днешен се слуша основно рок, метал, металкор, джаз, като цяло свестна музика. Чалгата губи популярност при нас, но ние имаме може би най-развитото музикално общество от всички Софийски гимназии (имаме голям хор, СИПове по инстроментализъм и т.н.)

Ох ooooh! какво можем да кажем ние,чиито деца не учат в софийски гимназии,а някъде далеч в дълбоката провинция ?Може би ,че слушат чалга?Ами ,не,не слушат такава.

Не съм казвал нищо подобно, просто мога да говоря само и единствено от личен опит. И да слушат чалга, не виждам ползата от това да го коментираме, техният музикален вкус си е техен проблем, ако искат harsh noise да слушат...

# 19
  • Мнения: 1 213
И аз ти казвам от моя личен опит/по скоро наблюдения/,че от приятелите на синът ми/14 год./ никой не слуша чалга.Може би затова не мога да приема,че тази музика е масово слушана от младежи.

# 20
  • Мнения: 207
И аз ти казвам от моя личен опит/по скоро наблюдения/,че от приятелите на синът ми/14 год./ никой не слуша чалга.Може би затова не мога да приема,че тази музика е масово слушана от младежи.

Радвам се - това, което забелязвам е, че при по-младите поколения става все по-рядко срещано това едно дете да слуша чалга - в сегашните 11ти, 12ти класове ми се струва по-популярна, от колкото при нас, въпреки че въпросът е крайно субективен - хората, с които аз общувам са една немалка част от тези класове и, по съвпадение или иначе, не знам някой от тях да слуша чалга.

# 21
  • Мнения: 8 944
Моята /15г./ слуша от хард, по-хард. Конкретни имена на групи трудно ще изброя, но всичките така се дерат, все едно ги измъчват в Ада.  Sick Някаква отврат е. Просто недоумявам от къде ги хареса и изобщо какво им харесва. Аз никога, дори и като тийнейджър, не съм харесвала такъв метъл /ама от най-гадния/.
Ужас! Просто като вляза в стаята й и ме хващат бесовете.

Слуша и Лана дел Рей също - и тя ми звучи като от отвъдното, но в друг смисъл - гласът й е един протяжен, вял, като на призрак.  Sick

И все пак е за предпочитане от чалгата!

# 22
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Особено голямо впечатление ми прави, че никой от тийновете не си признава, че слуша чалга. Като ги питаш все аренби, поп, рок, че някои чак до класиката отиват, а като минеш покрай тях чалгата от телефоните дъни до дупка и.... Криско, да не забравяме - колкото по гнусно, толкова по- харесвано. Те и така се обличат и така се държат - можеш да ги познаеш винаги.
Моята госпожица - 15г. - основно рок във всичките му, разновидности, та чак до дрането от Ада Grinning. Имаме няколко ученически групи (едната се разпадна за нещастие, а бяха доста добри децата), които дерат откровен траш.
Друго, което съм забелязала е, че минават през различни стилове и периоди, е може би не всички - ние минахме от Металика, през Рамщайн, Хим, по едно време покрай ученето на френски - Индила, френски поп и т.н. Чалга и просташки рап (за текстовете говоря)никога не са се слушали у нас. Между другото тези дни ми пусна доста добри и стойностни български рап парчета, със смислен бунтарски текст.

# 23
  • Мнения: 8 944
Особено голямо впечатление ми прави, че никой от тийновете не си признава, че слуша чалга.

А може би наистина не слушат!
В обкръжението на моята дъщеря наистина никой не слуша чалга. То и просто няма как да ги комбинираш двата стила - метъл и поп-фолк.  Crazy Абсурд!

Колкото до рап-а - някои от българските парчета, които излязоха напоследък и имат претенции да са рап, специално по текст бих ги сложила мааалко под чалгата. Чудя се няма ли контрол върху простотиите, които се въртят в ефир, просто не знам...

# 24
  • Мнения: 918
Хитовете на NRJ във варианта, който се върти във Франция и Белгия - англоезичните песни плюс френскоезични "бисери". Някои от рап парчетата са наистина вулгарни, други са приятни, с 1-2 цветисти изрази, колкото да не е без хич.
През 2012 имаше една песен за края на света, чийто текст беше леле мале - авторът решил да го дава през просото, защото маите били казали, че ще се мре, и ги беше наръсил едни... Щял да сложи препарираната лисица на тъщата не знам си къде... Естествено, децата се увличат по нецензурните думи, а после го израстват. Аз не го правя на въпрос и моят син не употребява кой знае какви изрази.
В колата аз и детето слушаме NRJ, а когато седне мъжът ми, веднага превключва на Nostalgie.
От старите харесва Бийтълс.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Айде сега обидил го.  Peace Явно и идва " ту мъч" на жената. То на моменти и на мен така ми идва, зависи от дужевното, психическото и физческото ми състояние.
Това, което казах за чалгата е от личен опит.

# 26
  • Мнения: 207
Айде сега обидил го.  Peace Явно и идва " ту мъч" на жената. То на моменти и на мен така ми идва, зависи от дужевното, психическото и физческото ми състояние.
Това, което казах за чалгата е от личен опит.

"Най-гадния" не само, че обижда конкретния под-жанр, пък и импликира, че целият жанр е "гаден", така че си е чиста обида.

# 27
  • Мнения: 8 944
Брей, не бъдете толкова обидчиви, бе!

Значи подобна музика за момче мога да я приема, но не и за момиче. От там ми идва крайно негативното отношение.

И вече поредна година се опитвам да проумея какво толкова й се харесва на тоя род музика. ОК, текстовете може би имат някакъв смисъл и лирика. Но не и, как да кажа, ... изпяти по начин все едно се вика за помощ от Ада...

# 28
  • Мнения: 25 589
...изпяти по начин все едно се вика за помощ от Ада...

Ами може точно това да правят младежите, слушайки музиката - да викат за помощ от Ада.   Twisted Evil
С такива дяволски изчадия за родители...  Laughing

# 29
  • Мнения: 207
Брей, не бъдете толкова обидчиви, бе!

Значи подобна музика за момче мога да я приема, но не и за момиче. От там ми идва крайно негативното отношение.

И вече поредна година се опитвам да проумея какво толкова й се харесва на тоя род музика. ОК, текстовете може би имат някакъв смисъл и лирика. Но не и, как да кажа, ... изпяти по начин все едно се вика за помощ от Ада...

Текстовете са изненадващо дълбоки и ако се заслушате в тях според мен ще разберете. Между другото повече момичета слушат пост-хардкор и металкор, отколкото момчета. Факт.

Общи условия

Активация на акаунт