19 ОДЗ "Деница" - Младост 2

  • 13 664
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте!
Синът ми е приет в първа яслена група в 19-то ОДЗ "Деница"  в Младост 2 от септември'2013-та. Има тема за въпросното ОДЗ, но тя е стара колкото света. Още повече, че ОДЗ-то от миналата година е в старата си обновена сграда... Та  моля родители, чиито дечица са сега в първа яслена група (или поне яслена група) да споделят как стоят нещата след нанасянето в новата сграда. Интересува ме:

1. Има ли вече катерушки и пързалки в двора?
2. Какви са условията вътре (легла, играчки и прочее)?
3. Какви са впечатленията ви от персонала в яслата (ако може с имена)?
4. Какъв е режима на децата - ядене, спане, игра... (за да подготвя сина си дотогава)?
5. Какви са таксите и има ли възможност за толкова малки дечица за допълнителни занимания (какви)?

Ще съм много благодарна за информацията Simple Smile Поздрави!

Диляна

# 1
  • Мнения: 11
Вчера записахме детенце... Но или всички са супер доволни от тази ясла и не считат за нужно да драснат 2-3 реда (а аз точно за такива отговори се моля) или недоволните са си преместили дечицата... В стари теми четох ужасни неща... дано да са се оправили с новия персонал и сграда...

# 2
  • София
  • Мнения: 158
1. Има ли вече катерушки и пързалки в двора?-Да, има, но не са довършени ремонтните работи. Май ще се ползват от следващата учебна година, защото нямали документи за въвеждане в експлоатация.
2. Какви са условията вътре (легла, играчки и прочее)?-Всичко си има.


Моят син е приет в същата група Simple Smile

# 3
  • Мнения: 11
Хе, хе Simple Smile Ами, радвам се да се запознаем, тогава Simple Smile Ще се радвам и да се видим на родителска среща (разбрах, че през юни ще ни събират) Simple Smile
Благодаря за отговора Simple Smile
Да разбирам, че твоето детенце също тепърва ще тръгва на ясла, не е втора група? Защото директорката казала на мъжа ми при записването, че яслените групи ще са смесени - така малките по-лесно учели от големите  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 158
Хе, хе Simple Smile Ами, радвам се да се запознаем, тогава Simple Smile Ще се радвам и да се видим на родителска среща (разбрах, че през юни ще ни събират) Simple Smile
Благодаря за отговора Simple Smile
Да разбирам, че твоето детенце също тепърва ще тръгва на ясла, не е втора група? Защото директорката казала на мъжа ми при записването, че яслените групи ще са смесени - така малките по-лесно учели от големите  newsm78
Да, тепърва ще тръгва. Simple Smile

# 5
  • софия
  • Мнения: 555
не знам дали ще ви интересува мнението на майка на деца от 4 ПГ в ОДЗ.
Само хвалби мога да напиша за госпожите на мойте бонбони г-жа Розалина Мишева и г-жа Ангелова.
Преди имаше едни свестни сестри в яслата, но те напуснаха. Като обстановка вътре - сградата е ремонтирана, но децата не излизат извън нея, защото Директорката Антоанета Кръстанова е забранила, въпреки че кметицата официялно откри детската площадка.
До колкото разбирам и част от свестните г-жи в градината напускат заради управлението на новата Директорка.
За този въпрос:
Какви са впечатленията ви от персонала в яслата - тези при които моите деца бяха в яслата - много грижовни, внимателно и отзивчиви към нуждите на децата, даже от едната имам лични впечатления. Но тя напусна. За другите нямам впечатления.
За Директорката  - определено има някакви проблеми със себе си. Непрекъснато крещи на персонала си. Нашите г-жи щяха да напуснат, но останаха заради децата. Така че шапка им свалям и поклон за усилията и търпението.
Въобще Директор - чудо! Но вярвам че ще си намери майстора. Лошото е че никой родител от по-малките групи не смее да й противоречи, защото се страхуват че децата им ще страдат, но не разбират че в същност че така или иначе страдат, тъй като персонала е изнервен и напрегнат и не се грижат адекватно за децата.

Последна редакция: пт, 31 май 2013, 11:50 от mama_hero

# 6
  • Мнения: 64
Здравейте,

Големият ми син ще бъде във втора група от есента, малкият във втора яслена. Имаше проблем с разрешението за експлоатация на детските площадки в двора. Доколкото разбирам, вече е решен и се очаква децата да излизат оттук насетне. Досега беше много зле с това неизлизане, защото непрекъснато ги държаха между четири стени пред телевизора и от тази телевизия децата излизаха изнервени и облъчени. Беше просто ужасно. Аз си взимах детето по възможност веднага след следобедния сън, но не всеки може да ходи толкова рано. Надявам се, че сега, когато всичко е наред с разрешението за експлоатация, наистина да не ги мързи и да ги извеждат редовно. За възпитателки - впечатлението ми е, че има всякакви. Моля се на малкия да се паднат свестни. Големият свикна, но за малкия ми е много тревожно. При всички случаи родителите трябва да изискваме повече! И, ако се събират пари за още телевизори, каквито слухове чувам, в никакъв случай не възнамерявам да се включа!

Нямам впечатления за това как се държи директорката с персонала. Пред нас никога не ги е нагрубявала и ме изненада това, което прочетох по-горе... Г-жа Ангелова съм я срещала, когато е била по заместване на групата на сина ми - имам и аз прекрасни впечатления!

# 7
  • софия
  • Мнения: 2 140
Вчера случайно срещнах директорката и тя ме зарадва с новината,че от август площадките ще функционират.Имат разрешение за ползване вече.Надявам се да е така,защото децата се измъчиха.
Аз също си вземах детето рано,веднага след закуска,за да може да подиша въздух.
Sv.,сега ще могат нашите динозавърчета да дивеят навън. WinkИ се надявам да са ни същите госпожи.

# 8
  • Мнения: 1
здравейте!
понеже и моята дъщеря тръгва през есента на детска ясла в 19 ОДЗ, а и естествено се притеснявам как ще свиква, и т.н..., ще се радвам да се запознаем 

# 9
  • Мнения: 116
Здравейте, някой знае ли децата, които не са ходили лятото на градина откога може да започнат отново? Защото подадох молба, че детето няма да посещава градина, но не знам до коя дата пишеше в молбата.

# 10
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ако си заявила,че няма да посещава трите месеца(Юни,Юли и Август),от 1 Септември може да си го пускаш детето.

# 11
  • Мнения: 116
Много благодаря! Аз днес преди обяд звъннах в детската градина и за най-голяма моя изненада ми вдигнаха  Laughing Казаха същото, от 1.09.

# 12
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте,

синът ми ще е във втора група тази година и не е посещавал градината през август и юли. Трябва ли пак да правим всички изследвания, преди да го пусна другата седмица?

# 13
  • Мнения: 116
Ако не е посещавало детето градина повече от един месец, изследванията са като за първи път. Пред мен върнаха две майки без изследвания.

# 14
  • софия
  • Мнения: 2 140
Изследвания се правят за паразити.Акото и стъкълцето.До колкото знам кръв и урина не са нужни.

Общи условия

Активация на акаунт