Хитринки за всякакъв случай - 8

  • 81 028
  • 768
  •   1
Отговори
# 360
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Момичета, трябва ми хитринка "на готово" - спешно трябва да обзаведа кухня в апартамент, който ще се отдава под наем. Шкафовете ще са стандартни, готова конфигурация, обаче не знам какво да измисля за "гръб", а признавам си, информацията ми е оскъдна. Идеи?

Гледах една кухня с гръб от останал ламинирам паркет - много красиво стои, връзва се с пода, щото е останал от същия паркет Simple Smile, практически без пари е - защото, така или иначе, е останал...Кухнята е ползвана активно вече няколко години и изглежда като нов.

# 361
  • Мнения: 4 370
Ние имахме такъв проблем с пералнята. Тя беше стара, на около 10г и цапаше в кафеникави пръски определени дрехи - най често ризите на мъжа ми. Не помня какъв и беше проблема, но я карахме на ремонт и се оправи.

# 362
  • Мнения: 1 981
Дайте снимка на тези балони, тип меч? Praynig


И аз ще следя за идеи за избавяне от тези кафеникави петънца, защото и у нас го има този проблем. Пералнята е чисто нова, а следите се появяват единствено и само по ризите на мъжа ми и са малки и кафяви!

# 363
  • Мнения: 4 239
Момичета, трябва ми хитринка "на готово" - спешно трябва да обзаведа кухня в апартамент, който ще се отдава под наем. Шкафовете ще са стандартни, готова конфигурация, обаче не знам какво да измисля за "гръб", а признавам си, информацията ми е оскъдна. Идеи?

Гледах една кухня с гръб от останал ламинирам паркет - много красиво стои, връзва се с пода, щото е останал от същия паркет Simple Smile, практически без пари е - защото, така или иначе, е останал...Кухнята е ползвана активно вече няколко години и изглежда като нов.
                Уауу, Бенджиии! Чудесна идея!!!  Благодаряяяя! Има почти пълен кашон от ламината!!! Ще измеря! Пък ако не стигне, мога да взема колкото е нужно и да "нашаря" нещата. Впрочем, с ламинат сме покрили вътрешния перваз на прозореца /плюс завършваща ъглова лайсна/!  Страхотно ще се "върже"!!!  newsm44

Последна редакция: сб, 27 юли 2013, 00:51 от tetka_the_best

# 364
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Ето как изглежда:

# 365
  • Варна
  • Мнения: 10 527
Не можах да намеря тема за ютии, затова ще питам вас.

Имам ютия Tefal AquaSpeed и не мога да намеря къде съм прибрала книжката, в която се описва как се почиства.

Спомням си, че я пълнех с вода, слагах я изправена и я включвах. Като загрее, над мивката, я разклащах, за да падне мръсотията, но...иглата против котлен камък махам ли я преди да я включа да загрява или не, това не си спомням?

Също, не си спомням като загрее, слагах ли я на пълна пара или трябва дюзата да е затворена, както е била докато е загрявала ютията?

# 366
  • Мнения: 2 285
missNoir, като загрее ютията и лампичката изгасне, я изключваш от контакта и я задържаш хоризонтално над мивката. Тогава изваждаш иглата и оставяш мръсотията да изтече.  Peace

# 367
  • Мнения: 3
Супер темичка наистина. Сега чета назад, но се сетих за мазни петна (дори и стари) тест гел и оцет, ако е нужно да се остави да престои. А за крачета- да се мият с вода с разтворена сода и калиев перманганат. В обувките може да пръскате дезодориращ спрей за обувки. Преди слагането на ХАВЛИЕНИ чорапи талк. Ако са стегнати обувките е хубаво малко да ги разхлаби да му/и "дишат крачката"  Peace

# 368
  • Мнения: 40
Дайте снимка на тези балони, тип меч? Praynig


И аз ще следя за идеи за избавяне от тези кафеникави петънца, защото и у нас го има този проблем. Пералнята е чисто нова, а следите се появяват единствено и само по ризите на мъжа ми и са малки и кафяви!
Според Комисията за защита на потребителите, тези балони мечове са опасни.
Мисля, че четох, че са забранени за внос newsm78

# 369
  • Мнения: 2 286
Много ви благодаря, момичета, за разясненията за тези балони. Малкия много ме врънкаше за тях, не намерих и добре, че не съм си дала зор да търся Rolling Eyes . Дано всички бройки са изтеглени от пазара.

# 370
  • Варна
  • Мнения: 10 527
Гарга шарена  Благодаря !

# 371
  • Мнения: 7 012
Големият син е разсипал малко нафта в колата и смърди, та не се трае. Някакви идеи с какво да изпера тая гадост? Смятам, освен прах за пране да ползвам и Мелио. Някакви други идеи?

# 372
  • Мнения: 283
Много ви благодаря, момичета, за разясненията за тези балони. Малкия много ме врънкаше за тях, не намерих и добре, че не съм си дала зор да търся Rolling Eyes . Дано всички бройки са изтеглени от пазара.
В Джъмбо е пълно точно с този модел за балони.....

# 373
  • Мнения: 819
Значи може и от пералнята да е..но напълно допускам и да е от балоните, че как петната са предимно по дрехите на малката. Едната блузка успях да я изчистя с белина, доста поседя и после търкане на ръка и всичко падна  Peace  Вече ще си правим смес за балони вкъщи. А, и още един странен факт след последното пране - дрехите ми миришеха на някаква химия, не мога да го определя точно, но отвратително. Кой знае какво слагат вътре в тая течност, а като си помисля, че им влиза и по очите и устата понякога...ужас.

# 374
  • Мнения: 6 214
С нищо не можем да я натъкмим у дома тая течност за балони. С веро не става, нито с течен сапун, нито с шампоан, нито с течен прах за пране.

Общи условия

Активация на акаунт