Автоимунен тиреоидит на Хашимото (29)

  • 71 790
  • 749
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 495
Интересното е , че се чувствам добре , свалих кг , не се измарям като преди , общо взето се чувствам нормален и пълноценен човек . Пия Ясмин противозачатъчни , дали те влияят на щит.жлеза ?

# 241
  • UK
  • Мнения: 5 999
Във Варна ги няма и невървежните Shocked
Аз съм във Варна. Прясна справка в склад, който днес получава стока и до вчера отказваше някои - налични от 50, 75, 125мкг. Така че провери пак днес.

Благодаря, аз иначе нямам достъп до складове, инфото ми е за аптеките bouquet

Момичета, на еутирокс тече пререгистрация и складовете вече отказват от 50 и 75 гами. Другите /25 и 100/ като по-невървежни все още ги има. Ще се получи някаква дупка, за колко време не е ясно. Не да се презапасявате, но просто като информация го пиша.

Във Варна ги няма и невървежните Shocked Значи да ги търся по др градове Crazy Thinking
За Райков и аз се интересувам от инфо
  bouquet


Обадих се. Няма часове за този месец, а от петък ще започнат записванията за юли.

Мереленда много  благодаря   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 242
  • Мнения: 11 717
Пия Ясмин противозачатъчни , дали те влияят на щит.жлеза ?
Не съм чувала да влияят.  Simple Smile

# 243
  • UK
  • Мнения: 5 999
Интересното е , че се чувствам добре , свалих кг , не се измарям като преди , общо взето се чувствам нормален и пълноценен човек . Пия Ясмин противозачатъчни , дали те влияят на щит.жлеза ?

Мисля, че нямат касателство и аз съм пила, а нищо не ми се е случило с ЩЗ  Crazy

# 244
  • София
  • Мнения: 6 264
А какво ви кара да пускате ТСХ на детето?

Нищо, освен страхът ми Sad

Начев ми каза за дъщеря ми чак след 10 г. (ако помня добре), но сигурно някой ден ако се наложи да даваме венозна кръв ще искам и това изследване да се направи.

# 245
  • Мнения: 70
Цитат
Публикувана от: Блу
А какво ви кара да пускате ТСХ на детето?
И мен думите на Начев ме накараха да пусна изследване на дъщеря ми.. Simple Smile

# 246
  • Мнения: 8 890
А какво ви кара да пускате ТСХ на детето?

Нищо, освен страхът ми Sad

Начев ми каза за дъщеря ми чак след 10 г. (ако помня добре), но сигурно някой ден ако се наложи да даваме венозна кръв ще искам и това изследване да се направи.
Благодаря! Надявам се да не налага скоро, но ако даваме за друго венозна кръв, ще пусна и ТСХ на детето.
Всъщност имах един период, в който се бях вкарала във филм, че му има нещо на детето и е от ЩЗ, още съвсем като бебенце. Просто трябва да имаме право да знаем резултата от родилното.

# 247
  • Мнения: 11 717
Изключително рядко се среща май при деца заболяването. Може би някакви симптоми биха били показател за ранно изследване.
При деца стойностите са други, може би не случайно.
Един човек познавам, който е болен от дете. Всичките ми познати болни от автоимунно заболяване на щитовидната жлеза, а те не са никак малко, са го отключили на възраст около 30-те ( + - 2-3 години). По-често при стресови ситуации, прекарани тежки инфекции и дълго боледуване от бактериални или вирусни инфекции, или при бременност - раждане.
Също и при жени на възраст се среща по-често хипоактивна жлеза.
Помня публикация на доцент Пандев за негови проучвания и доклади за връзката на автоимунните заболявания ( тумори на щитовидната жлеза) с аварията в Чернобил, но в Германия не са признати проучванията, или както там се нарича, като са отхвърлили тази вероятност. Но е факт, поне според мен и моя набор, които бяхме 7-8-9 годишни по него време, че почти не познавам вече човек без отклонения в щитовидната функция или наличие на някакви възли в щитовидната жлеза. Както казват - стана като мода да си болен или да имаш някакви отклонения в щитовидната функция.
Страната ни се води ендемичен район.  В България 1/ 3 от територията (с население от 4 милиона души) е с йоден дефицит.
Отделно пак в някаква публикация прочетох изследвания на доктор, който е провел изследвания над (не помня колко групи) групи жени на различна възраст, но целящи забременяване.
Бях пускала тук публикацията и изследванията, но вече не помня в коя тема, а и едва ли ще мога да намеря инфото. Та, почти при всички имаше някакви отклонения, кои на ТСХ, кои на ТАТ и МАТ, кои само с хипофункция и т.н.

Ето една от статиите за доцент Пандев, където пише това, за което писах по-горе.
http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=174&aid=4576
В нашия род съм втората с токсикоза Базедова, та се потвърждава написаното. Сега остана и майка да излезе по-сериозна и да отиде да я видят. От 3-4 дена и се е подула леко гушата, ама не чува да я прегледат - хем при доктори работи. А и последните година-две отслабна страшно много и пулса и е ускорен.
Баща ми и той не чува да се преглежда, а е с много нисък пулс, инфаркти, инсулт. Казаха му да се изследва, чак като направи инфарктите и инсулта, ама той не чува.
Брат ми има всички симптоми, пуснали му едно ТСХ и толкоз. Било нормално и повече не му обърнали внимание. Аз говоря, ама кой ли ме слуша!!!

Последна редакция: ср, 19 юни 2013, 19:24 от Merelenda

# 248
  • Мнения: 29
Дам, Христозов също каза, че е наследствено, но в семейството ни също явно не са се изследвали и няма докязателства, но...след моите изследвания настоях сестра ми да си пусне такива и излязоха ft3 и ft4 малко над норма. Веднага й дадоха лекарства и месец по- късно - днес, са си в норма пу пу пу.
Ендокринолозите във Вн били на някакво събитие /конференция или нещо такова/ и затова този месец ги е хванала липсата. Аз успях за утре да си уредя един час при Сарджева, но смятам след това да отида и при Христозов. Иска ми се да чуя две мнения. Изненадващо ми дойде и МЦ / който никакъв го няма по принцип  Crazy/ и си мисля да си пусна пролактин, тестостерон и т.н., но мога да ги пусна чак към обяд и се чудя дали ще е проблем да не е на гладно и жадно. Някой знае ли нещо по въпроса? Че нали уж съм с поликистозни яйчници и все чакам МЦ да се появи, та да ги пусна и ако изтърва момента ще трябва пак да се влача по лекари, да пия хапчета...сложно. Чувствам се като някоя бабетка- боли ме тук таме, все ми е уморено, или ми скача сърцето или ми се спи, изследвания, лекари...от два-три дена имам и отвратителни сърбящи петна по краката, а се крия и от жегата и от слънцето. Нещо с хормоните е свързано, защото когато родих цялата бях станала така. Парят и сърбят, като крастава съм  ooooh! Мрън  Mr. Green
 Вие как сте по жегите  Mr. Green Мрън или коктейли  Crazy

# 249
  • Мнения: 11 717
Аз съвет не мога да ти дам, момичетата ще се включат, ама аз да се включа за това:

Вие как сте по жегите  Mr. Green Мрън или коктейли  Crazy

И двете по малко. Laughing
Мрънкам по-малко и коктейлчета пия по малко.  Mr. Green Чувствам се добре с жлезата засега. Само дето много ми се спи. Може да е скочил хормона, което за мен е по-добрият вариант. Но сега като метна плажовете и  нещата ще се нормализират. Все още се крия от слънцето. Така реших тази година, по-малко да се излагам на слънце, че с рецидива на заболяването ми се иска малко повече да се пазя.
Промених още начина на хранене и вече ще се старая да избягвам всякакви други брашна освен това от лимец.
Прочетох много и вече си правя от 10 дена хляба вкъщи.
Нали казват, че глутена е противопоказен при нашите заболявания, при стомашни заболявания, при автоимунни, при диабет и т.н., та казват, че това брашно е най-добрият вариант.
Скоро даваха и един доктор при Гала, който говори за глутена и появата на автоимунни заболявания в следствие от него, та ни изреди и нас, и още един куп. Говори и за лимеца.
Аз имам и стомашни заболявания и нарушена гликемия на гладно и автоимунно заболяване на щитовидната, та реших да опитам да си помогна поне с това да заменя всички други брашна, които съм ползвала ( типово, грахам, ръжено) с това от лимеца.
Ако имам ползи по-нататък ще споделя. Simple Smile

# 250
  • Мнения: 46
Здравейте дами! Присъединявам се към вас с един чисто нов резултат на TSH - 10.46. Човек каквото сам си надроби, трябва да си го сърба (от 6 месеца си спрях Л-тироксина, и така...)!

Та за Л-тироксина ми е думата. Някъде из темата четох, че не му отдавате "дължимите" 30 минути до храна, а за кафето да не говори ме. Представих си картината така - в едната ръка хапчето в другата - кафето. И аз бях така. Следях минутите с хронометър и пиех кафето в колата, по светофарите (молех се за по-дълга "червена вълна").
Тъй като се наложи да сменя лекуващия лекар, та уточнихме някои правила. (споделям ги, за тези който се чудят КАК да пият лекарството):

1.  Л-тироксина да се пие сутрин, рано -  6 - 7.30 ч.
2. Закуската - след 30 минути - и това го знаех и  го спазвах. Бях чела об яснение (по памет), че тези лекарства се усвояват от тънките черва. Поемането и на малки количества храна отделя стомашен сок, забавя преминаването на лекарството и на практика - все едно не сме го пили.
3. Кафето - след 2 часа (поне 1.30ч.).  То отделяло неприятелски вещества за Л-тироксина, и намалява действието му.

За т.3, ми се скъса сърцето #Crazy, но при този резултат ще трябва да проявя малко дисциплина. Разбира се, може да има доктори с друг план за действие (дано да е по-добър).

# 251
  • Мнения: 20 127
Промених още начина на хранене и вече ще се старая да избягвам всякакви други брашна освен това от лимец.
Прочетох много и вече си правя от 10 дена хляба вкъщи.
Нали казват, че глутена е противопоказен при нашите заболявания, при стомашни заболявания, при автоимунни, при диабет и т.н., та казват, че това брашно е най-добрият вариант.
Скоро даваха и един доктор при Гала, който говори за глутена и появата на автоимунни заболявания в следствие от него, та ни изреди и нас, и още един куп. Говори и за лимеца.
Аз имам и стомашни заболявания и нарушена гликемия на гладно и автоимунно заболяване на щитовидната, та реших да опитам да си помогна поне с това да заменя всички други брашна, които съм ползвала ( типово, грахам, ръжено) с това от лимеца.
Ако имам ползи по-нататък ще споделя. Simple Smile
Аз спрях тотално хляба, сладките и тестените неща, наблягам на нахут. Направо се пристрастих към него, а до сега не бях го пробвала никога.

# 252
  • Мнения: 615

[/quote]

И двете по малко. Laughing
Мрънкам по-малко и коктейлчета пия по малко.  Mr. Green Чувствам се добре с жлезата засега. Само дето много ми се спи. Може да е скочил хормона, което за мен е по-добрият вариант. Но сега като метна плажовете и  нещата ще се нормализират. Все още се крия от слънцето. Така реших тази година, по-малко да се излагам на слънце, че с рецидива на заболяването ми се иска малко повече да се пазя.
Промених още начина на хранене и вече ще се старая да избягвам всякакви други брашна освен това от лимец.
Прочетох много и вече си правя от 10 дена хляба вкъщи.
Нали казват, че глутена е противопоказен при нашите заболявания, при стомашни заболявания, при автоимунни, при диабет и т.н., та казват, че това брашно е най-добрият вариант.
Скоро даваха и един доктор при Гала, който говори за глутена и появата на автоимунни заболявания в следствие от него, та ни изреди и нас, и още един куп. Говори и за лимеца.
Аз имам и стомашни заболявания и нарушена гликемия на гладно и автоимунно заболяване на щитовидната, та реших да опитам да си помогна поне с това да заменя всички други брашна, които съм ползвала ( типово, грахам, ръжено) с това от лимеца.
Ако имам ползи по-нататък ще споделя. Simple Smile
[/quote]Мереленда и на мен ми харесва брашното от лимец и пълнозърнест хляб,от 2 месеца не съм яла бяло брашно и си мисля ,че се чувствам по добре  Simple Smile

# 253
  • Мнения: 11 717
Промених още начина на хранене и вече ще се старая да избягвам всякакви други брашна освен това от лимец.
Прочетох много и вече си правя от 10 дена хляба вкъщи.
Нали казват, че глутена е противопоказен при нашите заболявания, при стомашни заболявания, при автоимунни, при диабет и т.н., та казват, че това брашно е най-добрият вариант.
Скоро даваха и един доктор при Гала, който говори за глутена и появата на автоимунни заболявания в следствие от него, та ни изреди и нас, и още един куп. Говори и за лимеца.
Аз имам и стомашни заболявания и нарушена гликемия на гладно и автоимунно заболяване на щитовидната, та реших да опитам да си помогна поне с това да заменя всички други брашна, които съм ползвала ( типово, грахам, ръжено) с това от лимеца.
Ако имам ползи по-нататък ще споделя. Simple Smile
Аз спрях тотално хляба, сладките и тестените неща, наблягам на нахут. Направо се пристрастих към него, а до сега не бях го пробвала никога.
Същата работа като при мен с елда. Но сега и нея ще огранича.
Иначе съдържат почти едни и същи витамини, минерали и т.н., с малко предимство на елдата. Laughing
Иначе за елдата - до 50 г дневно се хапва. Предполагам и с нахута е така.Опитвала съм, но не е моята храна.
Хляба нямам намерение да откажа - в случая този е полезен дори при нашите заболявания и предпочитам него да хапвам пред други енергийни храни. Просто ще се старая да приготвяме само от този хляб.

# 254
  • Мнения: 20 127

Аз спрях тотално хляба, сладките и тестените неща, наблягам на нахут. Направо се пристрастихкъм него, а до сега не бях го пробвала никога.
Същата работа като при мен с елда. Но сега и нея ще огранича.
Иначе съдържат почти еди и същи витамини, минерали и т.н.
Иначе за елдата - до 50 г дневно се хапва. Предполагам и с нахута е така.Опитвала съм, но не е моята храна.
Хляба нямам намерение да откажа - в случая този е полезен дори при нашите заболявания и предпочитам него да хапвам пред други енергийни храни. Просто ще се старая да приготвяме само от този хляб.
По 50г. ли, защо? Аз си похапвам по повечко, страшно ми харесва на хумус Embarassed
А защо ще ограничаваш елдата?
На мен пък тя не ми допадна.

Общи условия

Активация на акаунт