Автоимунен тиреоидит на Хашимото (29)

  • 71 824
  • 749
  •   1
Отговори
# 210
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Благодаряза отговора  Merelenda !Знам, че мога винаги да разчитам на вас момичета!  bouquet

# 211
  • Мнения: 723
Момичета,възможно лие от селена да ми излизат пъпки.Преди никога не съм имала този проблем.Пия също и линдинет 30.

# 212
  • Мнения: 20 144
Момичета,възможно лие от селена да ми излизат пъпки.Преди никога не съм имала този проблем.Пия също и линдинет 30.
По вероятно да е от Линденет-а.

# 213
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз съм пила Линдинет 30 освен за контрацепция и за изчистването на лицето от "закъснял пубертет", както го нарекох аз.
Пъпките какви са - като през пубертета или дребни. Ако са вторите може да е някаква алергия  newsm78

# 214
  • Мнения: 723
не мога да преценя по скоро дребни но, ако е алергия защо само по гърдите и челото и не ме сърбят?

# 215
  • Мнения: 97
Благодаря ви за пожеланията, момичета!  Hug

Кати - от 8 до към 13, както беше преди; в 8ч. ходих аз и имаше вече чакащи преди мен. Страшно много пациенти има този човек..  Grinning

# 216
  • Мнения: 723
Имам доказан аденом на хипофизата и сега пък и хашимото.Можели такова  нещастие?Да ли има друг с моя проблем?

# 217
  • София
  • Мнения: 2 801
Имам доказан аденом на хипофизата и сега пък и хашимото.Можели такова  нещастие?Да ли има друг с моя проблем?
Свекърва ми имаше аденом на хипофизата, уж, преди десетина години. Миналата година си направи ЯМР с контрастно вещество, нищо не се виждаше, казали са ѝ, че може и да било грешка преди това.  newsm78

ПП: От доста години е с Хашимото.  Peace

# 218
  • Мнения: 38
 
Имам доказан аденом на хипофизата и сега пък и хашимото.Можели такова  нещастие?Да ли има друг с моя проблем?

 Hug аз, миличка.
чакам направление за ямр, за да видим дали туморът ще се лекува с хапчета или е голям и се налага операция..

Твоят аденом не се ли повлиява от хапчетата?
Вярвам, че всичко ще се оправи Simple Smile   bouquet

# 219
  • Мнения: 0
И аз имам аденом на хипофизата, а от миналата седмица и възел на щитовидната жлеза видя Начев. За аденома ми каза да ида пак на ямр, за да се отхвърли, защото имам идеален пролактин и изобщо оплакванията ми са в друга посока. Идеални са и хормоните и за щитовидната, така че и там нищо освен следене. Сега надбъбречната е на ред. Да питам за ямр се взима направление ли? Те не са ли кът? Каква е цената на контраста някой знае ли?

# 220
  • Мнения: 1 091
lilly, благодаря за информацията и браво за резултатите ти! А др. Начев всяка ситрин ли е в кабинета? Дали в петък ще бъде?

# 221
  • Мнения: 2 860
Контрастът е стотина лева. ЯМР е с направление, малко трудничко става.

# 222
  • Мнения: 97
Кия, най-добре му се обади пак да питаш, но миналата седмица беше всеки ден там, аз точно в петък ходих Wink

# 223
  • Мнения: 1 091
Мерси! Ще трябва да му се обадя май.

# 224
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Привет, момичета  Hug

Някой знае ли какви са референтните стойности на ТСХ и ФТ4 при децата? Същите ли са като при възрастните или не?
Ако някой е изследвал детето си по някакъв повод и има опит нека ми сподели тук или на лични.
Синът ми е с леко завишено ТСХ и според една лекарка тук има субклиничен хипотиреоидизъм и трябва да пие много малка доза Л-тироксин. В нета обаче чета съвсем други неща - че при децата често стойностите са леко завишени и през пубертета влизат в прицелните стойности за възрастни.
Ще отида да чуя поне още едно мнение преди да предприема нещо, но да питам и тук ако някой знае нещо по въпроса.
Ще ви бъда благодарна също ако знаете добри детски ендокринолози в Сф, Варна, Бс или другаде.

Общи условия

Активация на акаунт