Почивка на планина-Къде?

  • 87 594
  • 260
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте,незнам дали има така тема вече,преглеждах темите,но нямам толкова време да прегледа 200 и косур страници.
Та към темата...
С мъжа ми искаме да отидем някъде за няколко дни да си починем на спокойно и тихо местенце из природата,той работи в чужбина,идва си само за 2 седмици,за толкова кратко време много неща има за вършене и все не остава време,но този път му казах че искам да отделим време за почивка.На мен ми се иска някъде сред природата,тихо спокойно,да има неща за разглеждане и обхождане,не желая екстри,дори ми се иска и да няма много комуникация,без външни дразнители като телевизия,интернет,телефони,хора,имаме нужда наистина да си починем,да останем насаме само двамата сред тишината и природата.Моля за помощ,гледах много оферти но не мога да добия представа,моля да споделите наблюдения за места,какво ви е харесало,какво интерестно има да се види,с какви впечатления сте останали,да ни предложите някакво такова местенце,благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 32
забравих да спомена че сме от Стара Загора и искаме почивката да е юни месец

# 2
  • Мнения: 1 955
Ами на мен много ми хареса като бях в гр. Белоградчик. Хем има какво да се види, хем има много къщи за гости и не е скъпо. Много е спокойно, тихо, свеж въздух. Направо чудесно.
Сещам се и за гр. Копривщица, Брацигово или някой град - старинната му част.

# 3
  • Мнения: 1
Миналата година почивахме със съпруга ми и сина ми във вилно селище Ягода, близо до Трявна. Като прочетох поста ви, си преставих точно това място, сигурна съм, че ще ви хареса. Много е спокойно, прекрасна природа, съвсем близо до Трявна, където има какво да се разгледа, ако искате. наблизо са и Дряново, Габрово - Етъра, Боженци и др. Къщичките имат всички удобства, чисто и спокойно. Трявна беше истинско откритие за мен, прекрасен старинен град...Ето линк за вилното селище, ние бяхме във вила Бори http://yagoda.tryavna.biz/http://yagoda.tryavna.biz/

# 4
  • София
  • Мнения: 20
Някой може ли да сподели впечатления от хотел Феста Чамкория -Боровец?Благодаря!

Последна редакция: пн, 27 май 2013, 10:03 от KARRINA

# 5
  • Мнения: 32
Благодаря за отговорите,и ние си мислехме за район около трявна,габрово,рибарица,такаче сигурно ще е в този район,може и в това Ягода да е,за съжаление този линк не ми го отваря но ще потърся в гугъл за това селище.Като се върнем от почивката ще споделя впечатленията си.

# 6
  • Мнения: 3 818
Ето едно любимо мое място, преди две години бяхме там, прекарахме страхотно. Намира се на 12 км от Трявна, в селото няма абсолютно нищо, освен това комплексче, тоест, гаранция за пълен релакс. Има места за разходка из планините, а Трявна е съвсем наблизо, ако ви доскучае. Ние бяхме с две малки деца, няма такъв кеф, по цял ден киснеха в басейна, една от най-хубавите ни почивки беше това Grinning

http://www.balgarka.com/gallery.htm

# 7
# 8
  • Русе
  • Мнения: 571
Записвам се да следя темата.
Аз съм много доволна от село Чифлик, но като ходихме там, нямахме още деца и ходехме на разходки с колата напред назад, хотелите имат минерални басейни, спа. Но като се замисля за разходка с количка с малки деца не става.

# 9
  • Мнения: 1 401
 Fairy, дай малко повече информация ако може  Simple Smile, как стоят нещата с храненето и апартамента разполага ли с кухненски бокс или ползва общия.

# 10
  • Мнения: 3 818
Не видях да има къщички с кухненски бокс, честно казано. Ние бяхме в апартамент, който беше на един етаж и бяхме отделени от останалите къщички, защото видях, че има и такива, с които втория етаж имаше общо стълбище, но при нас не беше така, имаше две стаи само за нас,  едната беше спалня, а другата беше с две легла, всяко по персон и половина. Имахме и огромна тераса, на която ние често закусвахме, защото ни беше по-удобно. Иначе в цената ни беше включена закуската,  на обяд обикновено обядвахме там, те си имат  кухня и мини ресторантче. Даже, тъй като моите деца са малко особени с храненето и не обичат такива неща като скара и картофи, им заръчвахме от предния ден какво искаме да ни сготвят - супи, пиле с ориз, мусака, е такива неща, и те ни ги приготвяха за другия ден. Вечер много често вечеряхме в Трявна, защото се разхождахме там. Като цяло собствениците бяха много мили и любезни, поддържаха много чисто и спретнато, градината им е страхотна, а на едно по-горно ниво има цяла поляна, която е облагородена и там децата играеха. Басейнът беше чист и добре поддържан, те хората не знам къде ходеха през деня, ама не стояха на басейна и съответно ни беше почти като частен Laughing

# 11
  • Мнения: 473
И аз съм с две ръце за околностите на Трявна. Като четях желанието ти си представях как сте усамотени в прекрасна малка вила в с. Априлци. Има страхотни самостоятелни вили под наем, сгушени в Балкана. Миналата година даже имаше много изгодна оферта във Вип оферти за наем на цяла вила в с. Априлци, ако те интересува ще се поразровя.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 112
Още един глас и от мен за комплекс Българка до Трявна. Уникално спокойно местенце, много приятни стопани, чисто, храна каквато поискате. Басейнчето чисто, малко студена водата ми се стори, но ние ходихме началото на юни месец и е нормално. Има еко пътеки наоколо, иначе в самото село дори и хора рядко се срещат.

# 13
  • Мнения: 494
Запис и от мен Peace
Плануваме почивката за края на август ,началото на септември.Разгледах интересни местенца и около язовир Батак, край Доспат .Искам нещо хубаво с ресторант и спа център, но да е сред природата .

# 14
  • Мнения: 32
Здравейте,мамита.Ходихме на почивка вече и си прекарахме страхотно.Бяхме в хотел Калина Палас 4 * в град Трявна.Хотелаът е страхотен,нашата стая беше с изглед към града бяхме на 6 етаж,има рестурант,градина,закрит басейн,фитнес.Ние бяхме там от понеделник до четвъръки за тези 3 нощувки платихме няма и 300 лв,като това включваше 3 нощувки,включена закуска,платения паркинг който е по 5 лв на ден,басейн и фитнес,последните 2 не ги посетихме.Иначе се разхождахме в Трявна,посетихме една къща музей,ходихме до Дряново,дряновския манастир,посетихме и пещерата Бачо Киро,обходихме около 4 км пеша в баира,всичко беше много хубаво,ето и снимки да видите.

https://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.669176256442318.1073741828.100000498507232&type=1

https://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.669170123109598.1073741827.100000498507232&type=3

https://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.669164186443525.1073741826.100000498507232&type=3

Общи условия

Активация на акаунт