Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Антверпен
Здравейте мамчета,бебо е на 11 дни и се кърмиме много успешно,на поискване(благодарение на вас и форума).И така сега да ви питам,утре съм на доктор и искам да изцедя мляко за бебо,да не огладнее случайно из пътя,кога да се изцедя довечера или утре сутринта,преди или след хранене,от едната или и от двете гърди?Много ми е притеснено да не ми остане бебешора гладен и да плаче.Незнам изопщо как ще се справя с тази помпа,до сега не съм я ползвала.Разчитам на вас и приемам всякакви съвети  bouquet Hug  bouquet

# 1
  • Пловдив
Аз като излизам примерно и нямам къде да кърмя,изцеждам рез ноща,когато пропуска едното хранене,слагам я в хладилника и на другия ден претоплям на водна баня,слагам в термо-чанта и като стане време давам!
Та ако пропуска едно хранене в 12 вечерта примерно-изцеди тогава!
Късмет!

# 2
  • София
след като казваш, че те е страх да не огладнее из пътя, значи ще е с теб...в такъв случай няма нужда да изцеждаш, ще се кърмите където сварите...

а за цеденето, Зори ти е дала съвет, да кажа и аз - цедила съм след кърмения и между кърмения през деня, по всяко време.

# 3
  • Вече в моята си приказка...
след като казваш, че те е страх да не огладнее из пътя, значи ще е с теб...в такъв случай няма нужда да изцеждаш, ще се кърмите където сварите...

а за цеденето, Зори ти е дала съвет, да кажа и аз - цедила съм след кърмения и между кърмения през деня, по всяко време.

Аз съм си кърмила детето навсякъде - в парка, на обществени места, където се случи /няма да ми е гладно, я!/. Никога не съм ползвала помпа за цедене, винаги на ръка. Цедила съм се отначало след храненето на бебето, а по-късно /когато започна да суче по повече, след третия месец май беше/ - се цедех само ако чувствах напрежение в гърдите си. Чела съм, че изцедена кърма може да се замрази във фризера, ама колко време е годна, нямам идея.

# 4
  • София . жк "Лагера "
Ако ще е с теб бебчо си вземи една пелена с която да се покриеш ако ти се наложи да кърмиш из път , а иначе няма значение толкова кога ще изцедиш дали след ядене или когато прави пауза . По принцип мисля че е по-добре между 3 и 8 часа сутринта , но това в твоя случай не е от особено значение само трябва кърмата да не седи повече от два часа навън и от 48 ч.  в хладилник. Аз на твое място не бих се занимавала с шишета , хладилници , претопляне и т.н. ако бебо е с мен ( само първия път е кофти , после се свиква с кърменето на вън ) Hug

# 5
  • София
Цитат

Аз съм си кърмила детето навсякъде - в парка, на обществени места, където се случи /няма да ми е гладно, я!/.
Цитат

Подкрепям newsm10 Това й е най-хубавото на кърмата, че е винаги подръка smile3503 Аз продължавам да си кърмя бебето навън, когато сме на дълги разходки, макар че не е вече толкова малко. Вади цицата и да не ти пука newsm47

# 6
  • Брюксел/София
Aз доста съм се цедила, докато ми зарастне раничката на зърното, че бебо ме беше нахапал здравата. Та да добавя, че кърмата издържа на стайна температура 6-8 часа, а в хладилник до 24 часа. Ако излизате сутринта, може да си изцедиш едната гърда (за да имате кърма за навън) и да накърмиш бебето от другата непосредствено преди да излезнете. Аз поне сутрин имах страшно много мляко.

# 7
  • Германия
Ако твърдо си убедена, че няма да се справиш с кърмене "в движение" изцеди сутринта, и няма да се шашкаш, ако не успееш да докараш голямо количество, щом самата казваш, че нямаш опит с помпата. 
Успешно кърмене и занапред!

# 8
  • София
В началото, като по-нова и неопитна майка, умирах от срам и притеснение, когато ми се налагаше да кърмя на обществени места. Взимах с мен разни шалове, пелени и какви ли не средства за покриване, изчервявах се, и пр......  Сега се смея колко съм била зальохана Simple Smile. Така свикнахме с кърменето навсякъде, че дори не се покривам, просто вдигам блузата мъничко над зърното и главичката на малката скрива останалото.....

Поне моят съвет е: Престраши се! Колкото по-рано, толкова по-добре....няма шишета, преварявания, цеденета, храната си е навсякъде с вас, възползвай се от този Божи дар Simple Smile

# 9
  • Антверпен
Благодаря ви много момичета  bouquet Hug.Незнам какво му се притеснявам толкова,слагам го в кошницата и хайде в колата,за 5 мин.сме в болницата.А там не ми се вярва да няма детска стая,където мога да му сменя пампито или да го нахраня.Може би ми трябваше едно приятелско рамо и за това ви попитах,благодаря ви за подкрепата момичета,страхотни сте Hug Hug Hug.Сега съм доста по уверена,почти сигурна,че всичко ще бъде наред

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт