Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

София

Често споделям с моя колежка колко много неща научавам от този форум и, че няма въпрос на, който да не съм получила отговор и тя ме помоли да питам за проблема на нейната дъщеря.
Момичето е на 23г. и от 7-8 месеца не й е идвал мензиса. Направила си е хормонални изследвания и само един хормон й е по-нисък. Ходила е при някакъв професор и той й е изписал хормонално лечение, но нейната гинеколожка и е казала, че с това ще се предизвика идването на мензиса, но няма да реши проблема. По-добре да изчака да си дойде от самосебеси.
Ако някой има представа от подобен проблем ще се радвам да сподели.
Цитирай

защо не се допита до гинеколог-хомеопат? например фоликолунум и прогестеронум са подходящи зрънца, ми се струва........
Цитирай

София

Не съм чувала за гинеколози - хомеопати. Знаеш ли да ми препоръчаш някой?
Цитирай

София

Момичето с нормално тегло ли е? Пази ли много диети?  Wink
Цитирай

Пловдив

Аз бих повторила хормоналните изследвания. Да се чака повече, при положение, че 7 месеца няма менструация, не ми се струва разумно. И трябва да си намери гинеколог, на когото да вярва.
Цитирай

Fight club

Като човек, който има проблеми с щитовидната жлеза, мога да дам мнение. Един хормон е напълно достатъчен, за ти спре менструацията. Правилно е направила хормонални изследвания и точно такава терапия ще й трябва. И ако някой може да й реши проблема, това е ендокринолог, а не гинеколог...
А кой хормон й е под нормата?
Цитирай

Анкх-Морпорк

Или има рязко отслабване на тегло, или хормонален проблем. Да иде при друг лекар.
Цитирай

Fight club

Така е! Консултация с друг ендокринолог е препоръчителна. Казвам го от опит - колко съм си патила с тая щитовидна...  Rolling Eyes
Цитирай

Варна

защо не се допита до гинеколог-хомеопат? например фоликолунум и прогестеронум са подходящи зрънца, ми се струва........
няма гинеколог-хомеопат!
Аз също мисля, че трябва да се повтори изследването на хормоните и да се допита до някой друг гинеколог.
Цитирай

софия

имала съм такъв проблем и то 1 год без цикъл.след хормонално изследвания назначени ми от гинеколог бях подложена на хормонално лечение.
Цитирай
Не видях да има отговор на въпроса за теглото. Когато бях на 19 г., пазех различни диети, станах 45 кг. при ръст 1,66, тогава започна да ми идва веднъж на 2 мес. Когато спрях с диетите, нещата се нормализираха. Сега имам две нормално родени деца. Никога не съм имала хормонални проблеми. Та затова, пак питам за теглото. Другият момент е стресът, той също може да бъде причина?
Цитирай

софия

а досега цикълът на момичето бел ли е редовен-т.е. всеки месец?
Цитирай

Варна

За теглото са ти споменали много правилно.Братовчедка ми се бише запалила по разделно хранене и  си докара куп проблеми и липса на менструация. Добре, че се намери свестен човек да и налее акъл за храненето. СЛАВА НА БОГА вече си има и бебче. Ама беше голямо шашкане докато се оправи.
Въпреки всичко да провери и други вероятности.
Във Варна има гинеколожка-хомеопат, но ти е далече.
Цитирай

Sofia

Имах приятелка със същите оплаквания, оказа се, че проблемът е в хипофизата. Не знам точно какво лечение направи, но вече си има бебче.
Цитирай

Да си намери добър гинеколог и да се лекува.Проблемът не е за подценяване.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора