Уча в Русе. Английска гимназия.
Първо, случаят с Марти е ужасно идиотски (страната на училището). Дори в бастилия като моята гимназия правилата са по-либерални. Ума не ми го побира как може да се броят отсъствия в основното училище...
При мен на 150 извинени отсъствия се оставя на изпит по минимум 3 предмета. А на 15 неизвинени се минава на самостоятелна форма.
Отделно, че аз като съм 12 клас това не ме устройва, защото вече имам 133 извинени, а в края на 12 клас не е много оправдано да се ходи на училище (когато готвиш кандидат-студентски изпити, училището те затормозява излишно). Но това е друга тема...
ТУК е страничката на закона за достъп до обществената информация. Тъй като училището е на държавна субсидия, нямат право да откажат достъп до почти всичката информация, която е в базите им данни. Съветвам да проверите правилника за дейността на училището, защото ограничението от 60 отсъствия със сигурност не е определено от закона. Ако е предмет на вътрешни разпоредби обаче... не знам.
Естествено, каквото и да стане, винаги едно необмислено решение от ръководството на училището може да се обжалва пред съда. Дано да не ви се налага да си съдавате такива главоболия!
В сайтчето е описано как точно да си поискате информацията от институцията. Успех!  Simple Smile