Отминава януари - нова тема да подхванем - 30.01-05.01

  • 4 884
  • 90
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Има половин час до новата седмица, но няма да я дочакам и пускам тема Grinning
Искричке, приятно прекарване ти желая, дано издържиш седмица!
Аз съм оставяла голямата дъщеря при майка ми някъде към годинката за събота и неделя, иначе живеех тогава при свекърва и можех да я оставям когато поискам. Абе живот си живеех Wink
Наталия и при най-добро желание не мога да я оставя на никого, то пък има и само една единствена възможност. Много е трудна за гледане и не съм се отделяла от нея за повече от 5-6 часа и то само трите месеца докато работех. Малкия бих го дала още от както се  е родил , той не създава проблеми, ама няма на кого Sad
 Като казах малкия - хайде да почерпя - днес направи първите си крачки! Има още седмица докато направи 10 месеца, но дали заради огромното ми желание да няма физически проблеми или просто като подарък - ето на - проходи детето. Е, проходи е силно казано, но като се има в предвид, че и пълзи, ще отложим истинското прохождане още за известно време.
 Да ви се похваля каква книжка взехме за Наталия, видях в темата за Даун, че и там майчетата са много доволни. Това е поредица на ПАН в три възрастови групи : 12-18 , 18-24 , 24-36месеца. Представлява картинки, групирани тематично - за назоваване. Има и за животни.
 Намерих също и дървен пъзел от един магазин от холандска верига - jysk, но доколкото знам е само в Пловдив. Можете да ги видите тук: http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=20284
Снимките не са качествени, защото са от уеб камерата, иначе цветовете са разкошни.
За мамите, които имат желание да увеличат бройката на членовете на семейството - никога не е късно. Добре е големичкото дете да е на възраст, в която да може да се обслужва горе - долу само или поне да не създава много проблеми, за да е по-лесно. На мен каката страшно много ми помага, а и малчо се появи, когато Наталия вече ходеше добре и не изискваше да съм непрекъснато до нея. Иначе и сега ми е трудно, заради това, че я храня, обличам, за нуждите пък изобщо да не говорим, добре , че са памперсите.
Спирам вече, сама се учудих от себе си, аз много рядко пиша толкова дълги постинги, дано не съм ви отегчила Grinning

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Здравейте Simple Smile
Хайде да повиша активността на Пловдивския отбор и да се разпиша и аз.

ljuboznatelna, честити ви първи крачки, да е жив и здрав малкия юнак и все така да те прави хубави изненади!

И аз взех от тази поредица книжка, но дребния още е много въодушевен от факта, че може да ходи и не се спира.
След като няколко пъти си махна лепенката от операцията, миналия ден откърти собственоръчно и коричката Crazy. Добре, че беше почти зараснало всичко. Това се случи сутринта, а на обяд ме изненада като бутна един буркан и счупи стъклото на холската маса. За десерт вечерта падна и си цепна устната, стана му като на силиконова красавица. Всичко това се случи в деня, когато навършваше 1 година, коригирана и 1 г. и 2 мес. - страхотни подаръци ooooh!

Хайде, успешна седмица на всички и много усмивки!

# 2
  • Мнения: 1 520
Леле, колко сте бързи. Тъкмо се канех да пусна и аз най-накрая една седмична, че и без това от толкова време не съм идвала, а гледай ти - вече сте готови.

Много студ, много нещо, а ние миналата седмица бяхме на гимнастика рано сутрин та се изстудувахме. Дано сега да се постопли и да можем поне да излизаме и на повече разходки, че тия 10 дни гимнастика минаха. Така до следващите.
Междувременно, бяхме на логопед и психолог и всичко е наред и сме в норми. Тази седмица ми се ще да запиша и преглед при Чавдаров, ама като гледам какво е положението ими тежи да го безспокоя. Въпреки че тойсигурно си е направил програмата и вътре са намерили място и прегледите в тая напечена обстановка.

Бяхме миналата седмица на дълго гости в бабин дом. Така добре си ми беше, че не  ми се връщаше при мъжа ми, ама какво да се прави. А с форумчето ни много проблеми - като мога да вляза го няма никакво, когато няма време да пиша - всичко си е ОК.

Айде да свършва тая зима, тоя студ, че ми омръзна вече.
Поздрави топли на всички ви.
До писане, дано сега малко по-редовно (след профилактиката) Wink

 Heart Eyes Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 644
Нека и аз се разпиша.
Януари си отиде заедно с надеждата за операцията на Ивета за имплантант Cry но надеждата остава Rolling Eyes
Дано Февруари да е щастливият ни месец Praynig


LJUBOZNATELNA честити Ви първи крачки    tiptoe


ELINGER кой е този др.Чавдаров.Питам понеже много често го споменават из темите newsm78

# 4
  • Мнения: 1 520
Той е от св. София, където  част от мамите тук си водим децата на рехабилитация. Управлява болницата, работи си и като лекар с платени консултации.
Добър човек. И с много точно око за проблемите и отклоненията. Това си е лично мнение.

Я и аз да питам. Любознателна за този пъзел, които сипуснала на снимката. Тъкмо сега търся такова чудо, че ни го препоръчаха при прегледите психоложката. Ни е разни други дървени играчки имаме, а и все по-често се намират по магазините, ама виж такова нещо не мога да открия.
Какво казваш само в Пловдив си срещала. Мале, ще търся да поръчам на някой. Може ли на теб?  Grinning Grinning Дали няма и някъде в интернет да се поръчат.

Ще ли може да те помоля да поразгледаш пак, какво що има и направо да поръчвам или да идвам на гости. Grinning   bouquet

# 5
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
elinger, приемам поръчки Simple Smile Аз затова и ви го показвам, защото ние търсихме такъв, но в Пловдив нямаше. Мъжът ми поръчва играчки за един магазин и има поглед какво има по складовете. Магазина, за който става дума е за стоки за дома, имаше съвсем малко играчки и пъзела в това число. Струва 4,50лв, има го в няколко цвята, но това най ми хареса.

# 6
  • Мнения: 3 698
Любознателна, честито за първите крачки на малкият   bouquet Hug Heart Eyes
Наде, по случай първият ти преглед, поздравявам те с това:

Всичко знам за тебе, бебе!        
Автор Мая Дългъчева, из сп. “Първите седем”     
26. 08. 2003 


Днес татко ме гушна и радостно рече:
“В корема на мама живее човече.”
Дали е момченце или пък момиче?
Дали ще е братче или пък сестриче?

“То колкото житено зрънце е само,
но спи и расте под сърцето на мама.
И сигурно много прилича на тебе,
когато си бил във корема й бебе.”

Туй, че нашето бебе пораства, е ясно.
Ами как се побира? Не му ли е тясно?
“Не, не се тревожи! - Мама права застава. -
Виж, коремът ми също расте, наедрява.

Все едно е хралупка - тъмна, топла и мека,
все едно е къщурка - и просторна, и лека...
Ден след ден се заобля, ден след ден се издува -
има място за бебчо дори да лудува!”

Вече в кухнята често заседява се мама.
Ние с татко се смеем, че похапва за двама -
два банана изяжда, две филийки препича…
И след малко от глад към хладилника тича!

Ала то е, защото се храни със нея
бебчо, дето в корема й кротко живее.
Как, ще питате вие, като няма устичка?
Ще ви кажа - през някаква тайна тръбичка.
Понякога мама бледа лежи.
Навярно коремът й доста тежи.
Тогава съм мил - безшумно се движа
и заедно с татко за нея се грижа.

Когато заспи, стихват стъпки и песни -
съня й не бива никой да стресне!
Влакчето даже мирува, кротува,
защото и бебето също сънува.

Колко много коремът на мама порасна!
Всяка рокля предишна сега й е тясна.
Вътре бебето шава, премята се, рита
и почуква с юмруче... За мене ли пита?

Знам, не вижда оттам непознатия батко,
но познава гласа ми и този на татко,
затова му разказваме как си мечтаем
скоро заедно с него у дома да играем.

С нетърпение питам: ”Защо ли се бави?
И кога ще излезе? Да не би да забрави?”
“Още малко остана - моят татко отвръща. -
Ще ухае на бебе после цялата къща!”

Най-накрая е тук! Вече имам сестриче!
Вижте, то се усмихва! Вижте, то ни обича!
Ох, как искам по-бързо да стане голямо!
Не расте ли и братче в корема ти, мамо?


Успешна седмица, здраве и добро настроение на всички  Heart Eyes



 
 
 

# 7
  • София
  • Мнения: 4 883
Здравейте в края на големите студове..
Честити първи крачки на Малчо, Любознателна..

Наде, имам едно голямо извинение към теб, че не ти се обадих през уикенда, НО ще ти донеса дънките на срещата на 11.02.

Имам си доста ядове със свеки, а за жалост и с моя мъж, който като цяло е доста слабохарактерен и не може да си каже мнението си пред майка си, което ме поставя в една самотна ситуация в техния дом. Само Бобо ми е другарче..

Пожелавам на всички наши дечица да са много здравички оттук нататък, за да може да се насладим на зимното слънчице максимално..

И да не забравите да намерите някоя баба да гледа мъничетата , за да могат мамите да отидат на среща, ей....

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна, много се радвам за малките тропкащи крачета - има отплата за майчините страхове. Дано във всичко е така по-лесно с малкия герой. Като говорим за героите ти - отдавна не си показвала принцеси и принцове, а и хубави мами!

Габи, съжалявам за проблемите. Предполагам, че ти е адски тежко. Дано се наредят някак нещата защото това е един голям препъни камък за всяко семейство и ако не се разреши въпроса -  или ти ще си съсипана или... просто не ми се мисли. Няма ли начин да накараш мъжа ти да излезете на квъртира? По-добре трудно да ви е, но заедно....

Сети, мерси от сърце. Много ме разведри това стихче. Дано всичко е ок,

Янева, ние чакаме с вас и също се надяваме скоро да стане! Търпение! PetiaK и Йепе ще ти кажат, че чакането е много тежко, но пък после удовоствието е несравнимо.

Йепе, лека седмица за теб. Няма ли как да се оправят настройките на детето, за да няма тези проблеми в ДГ?

Искрице, весело изкърване където и да си!

Мира, то са си хубави подаръци - да е палаво детето! То това му е работата... така трябва да бъде!

ЗА сега толкоз - целувки на другите от нас. Ще пиша по-късно какво става

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 09:59 от catnadeen

# 9
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте и от мен! Много успешна седмица на всички!!!
Любознателна, честити първи стъпки! Да те радват много малкото момченце! Много благодаря за снимките на книжките.
Наде, чакаме новините от прегледа! Много се радвам, че вече с радост си приела новината!
Сети, за гледането спроред мен можеш да я оставиш на бабата. За мен критериите са - да може да я храни, да сменя памперс с всички форми, да я приспива и другите са дребни неща. Щом при вас ще бъдат и двамата ти родители, не виждам особен проблем, те ще си помагат. Весело изкарване на празника.
Мира, може би трябва да му правите прощъпулник, чувала съм че така падат, докато не им се направи.
Да сте живи и здрави всички!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 262
Честито Любознателна, спомням си по Мишо, че това бяха едни от най-щастливите ми мигове с него, да гледам как едно две педи човече се движи напред-назад самостоятелно и се опитва навсякъде да види и бръкне, е сега ще ти почнат и повече проблеми, но ти си вече стабилна майка с боен опит, така че предполагам нищо няма да те изненада.
А на Мира да пожелая по-страшни неща от цепната устна да не ви се случват!!!
На всички останали весела и приятна седмица!!!
Светлееееееееееее, как си? Дано си добре и трябва да ти се обадя скоро, ч еиначе ще ти пращам май смс в родилното!!!
Хмммммммммм колко стихчета сте пуснали в чест на Надето, и аз искма стихчееееееее!!!!  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 2 327
Luboznatelna, честити първи крачки Simple Smile Все по стабилно да ходи малкото човече Simple Smile
Наде, надявам се всичко да е наред на прегледа... После да пишеш наистина.
Сети, стихотворението е много сладко. Ама ти винаги намираш нещо подходящо Simple Smile
Весела седмица ви пожелавам!
На мен ми е притеснено, че тоя път ние сме със сополи, че и кашлица беше почнала. Днес ще го водят на лекар дребо, надявам се да се оправи по-бързо.

# 12
  • Мнения: 2 543
Здравейте, девойки!

Леле, че сте бързи! Кога изписахте толкоз нещо? Браво на вас!

Преди всичко искам да успокоя Янева за импланта - това си им е в стила! И в ИСУЛ и във Военна болница се обаждат в последния момент, буквално дни преди операцията. Хич не им пука, че ти искаш да си подготвена предварително психически за предстоящите събития! Знам, че ти е трудно и ти се иска да се свършва, но не се безпокой - Иветка е малка и имате предостатъчно време за всичко! Спокойствие! Hug

На бременните - също спокойствие! На проходилите - да се радват на новите умения и по-малко инциденти! На всички, които имат проблеми с посещаването на форума - махайте секциите, приспивайте хлапетата и хайде!

Сети, за бабите - щом те имат желание - хич не се чуди! Щото, аз що е то баба не знам! Да ти кажа, ще ми се да не беше така! За 3 години и половина съм оставяла Йоан за цяла нощ при някой друг 3 пъти. Единият път беше при моя приятелка, докато аз бях на Великденската служба в църквата; вторият път беше пак на Великден при нашите (тогава дори беше в друг град за цяла една нощ!!!) и третият път беше, когато бяхме кумове. Ако имах възможност, щях да се възползвам. Но вече, честно казано, нямам желание дори да се опитвам. Толкова съм свикнала!

Иначе за нас - утре сме на настройка - надявам се да е по-свястна! Двете седмици, които прекарахме у дома с Йоан бяха много ползотворни - той свикна да си прави и вкъщи упражненията (щото досега не искаше и беснееше), внимаваше и се поуспокои! Аз също бях много доволна и спокойна  и затова мисля, ако в яслата не се оправят с него да си го взема - поне да правим нещо полезно! Днес го заведох - дано да се е държал добре!

Весела седмица на всички!  bouquet

# 13
  • Мнения: 462
Януари си отиде заедно с надеждата за операцията на Ивета за имплантант Cry но надеждата остава Rolling Eyes
Дано Февруари да е щастливият ни месец Praynig

Не губи надежда! Стискам палци операцията да мине скоро и всичко да е наред при вас Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 710
Здравейте и от нас. Сети наистина ме разплака с това стихотворение - не знам за бременните, ама на мен ми се напълни сърцето
Ние три дни нямахме нет, та затова се умълчах. Любознателна, къде в Пловдив има такива пъзели? Да поръчам на моите хора - това е страхотно за подарък- А книжките са страхотни - аз ги имам всички и децата много ги харесват. Гого се научи с тях да вика морков, а Ния - маймуна.
Хайде, хубава и здрава седмица.

Общи условия

Активация на акаунт