до момичетата в северна Англия

  • 1 869
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 436
 Flowers SunflowerПривет на всички майчета,
Моля ви, който би могъл да ми помогне с информация. Предстои ни преместване на цялото семейство (съпруга ми и детето ми на 3 год) в северна Англия (Carlisle).Ние живеем в Германия. Но за година и половина трябва да се преместим в този район на UK. Никога не съм била там, говоря много малко английски и съответно притесненията ми с това нарастват. Ако има момичета които живеят в този район нека ми пишат може и на лични. А иначе
интересува ме изгодна мобилна  (JSM) компания като за начало, така също и интернет-провайдери. Приемам и адреси на сайтове. Както гледам по картата няма на около голям град и от тук идва въпроса ми за международни полети. От къде и тур.фирми продаващи изгодни билети.
Като за начало вериги хранителни магазини? Или сайтове за доставка в дома.
Преди време някой беше дал адрес на сайт за закупуване на къщи и даване под наем на такива в UK. Ако знаете такива моля споделете.
По време на престоя ни там аз няма да работя, но въпреки всичко понеже не обичам да живея изолирана бих искала да започна езикови курсове. Какви са цените на детските градини (долу-горе) и намират ли се лесно места.
Това е май за сега мили момичета. Дано има някоя сред вас на този край на Англия. Много ще се радвам на отговори.
Поздрави на всички

# 1
  • Мнения: 1 363
Здравей,

Задаваш много въпроси, което е разбираемо. Ще ти напиша малко инфо, пък който  се сети да добавя. МАлко ми е пришпорено, за което се извинявам.

Има един сайта за българи в Англия- www.bghelp.co.uk
Там може да намериш отговор на някои от въпросите.
За детенце, когато пристигнете първата ви работа е да отидете до най- близкото училище в района и да проверите дали има нърсари. Това е като пред-пред училищна. НА три годиники, всички деца -задължително е- трябва да посещават такива. Заплащат се от държавата- 2.5ч на ден, 5 дена в седмицата. Бих пуснала сърчове за агенции и пр към вашия град, но ще го направя по- късно, ако някой не ме е изпреварил преди това.

Магазините за пазаруване, супермаркетите са Теско, Сеинсбърис, Асда, Морисънс, зависи от района къето сте. Теско и Азда са най- евтини. Изключвам Лидл. Не ми харесва, макар и да е доста евтин.
Ако искаш може и на лични. Мисля че инфото може да е полезна и за други

# 2
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Привет,
Ето и някои от основните интернет-провайдери в кралството

www.aol.co.uk
www.bt.com
www.wonadoo.co.uk
www.toucan.co.uk
www.tiscali.co.uk

Влез погледни ги и си прецени
Добре дошла  bouquet

# 3
# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ей, ама вие верно много на север отивате!!!
Не го знаех къде е, но погледнах тук http://streetmap.co.uk/.
New Castle няма да е много далеч от вас, а ще можеш да видиш и Hadrian's wall.
Май Хонда в Шотландия ще ти е най-близо  Laughing
Иначе където и в Англия да си нещата са горе долу еднакви и можеш много информация да събереш онлайн. Виждам момичетата са пуснали вече полезни сайтове. За английския, към колежите обикновено има курсове за изучаване на езика, а докато ти учиш детето могат да го гледат в забавачка там.
Ето и сайт за закупуване на имоти и даване под наем http://www.rightmove.co.uk/
Мира, не знаех, че нърсърито от 3 години е задължително  newsm78

# 5
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Здравей, доста на север си. Най-близката мама до теб е от Лидс. Като гледам по картата наж-близкото летище е Нюкасъл.
Това е един от най-големите сайтове за продажби и под наем на жилища http://www.rightmove.co.uk/. Ето още един http://www.fish4.co.uk/iad
Курсове по англииски има във всеки град, в колежа им, но обикновено започват през септември. И ако ти трябва детска градина само докато посещаваш курса, то има такива във всеки колеж, оставяш си детенцето да ти го гледат докато ти си на курса и е безплатно. Ина4е за магазините и другите задължителни детски градини Мира ти е отговорила.
Най-добре намери от гугъл сайта на града, там пише всичко, и за близки големи магазини, и за колеж, и за най-близкото летище.

# 6
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Ей, много сте бързи. Докато напишаи сте ме изпреварили. Laughing

# 7
  • Мнения: 436
Благодаря ви момичета,  bouquet много сте мили. Ох, ами верно е доста е на север. Изолирано. Винаги е по добре големия град с многото си възможности. Най вече полетите до Бг. От тук пътувах често понеже имам болна майка. Но както и да е. Мъжа ми има договор за там, реставрира църкви.И е добра възможност за нас като заплащане, сравнено с Германия. Успокоявам се с това че не е за винаги.Мира, супер че ми каза за предучилищната. Все дребни неща така погледнато, но за мен жизнено важни. Мери, Дорет благодаря за инфото за колежите. Супер възможност е. А как ме е страх от англииския няма да казвам.
Но си давам кураж, непознатото е винаги страшно, а после като посвикне човек вижда че не е било чак толкова.
Мъжа ми заминава след няколко дни, а ние с малкия след месец. Дано до тогава намери подходящо жилище.Елл благодаря ти, всичко разгледах, супер.


Ааа още нещо сайт на магазини за мултимедиа. Лептоп ме интересува. Не знам как са цените в краството, ако тука е по евтино от тук да си вземем направо.
Благодаря ви още веднъж и целувки на всички ви от Дюселдорф.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
За цените най-добре виж в www.ebay.co.uk
Сега се сетих, че пуснаха редовни полети до БГ от Манчестер. Цените били много добри. Не е близо до вас, но по магистралата не е толкова далеч. Аз също не летя от тук, обикновено полетите ни са от Лондон, понякога дори съм с прекачвания  Whistling

# 9
  • Мнения: 1 363
Meри, ами май са задължителни. Предполагам, че ако искаш може човек да си задържи детето вкъщи, но тези пред-пред училишни са подготовка за пред-училищната. Държавата поема разходите  Money Всички, вкл. и хелт визиторите само ме питат вече дали сме записали Алекс или кандидатствали за място. От Септември живот и здраве тръгваме.

Да не забравя да кажа докато ми е пресно. Оня ден, като ходихме на преглед при Хелт Визиторката, ни дадоха втората от поредицата торба с книги, пастели и пр - BOOKSTART +. Това е за тодлърс. Торбата за  бебета да не забравите да си я искате 
казва се само Боокстарт. Има и за три+ ама забравих как се казва.
Една приятелка ми каза, че  в библиотеката с/у червения картон ги дават. Безплатно. Инициатива на правителството (Sure Star)

  bouquet

# 10
  • UK
  • Мнения: 500
Мира, не е задължително децата да се пращат на 3 години на детска градина. Вярно е, че от 3-годишна възраст правителството поема разходите за няколко часа на седмица, ако детето ходи на градина, но предучилищната възраст е от 4 години. А на училище детето тръгва от срока, преди който е навършило 5 години. Моят син го записах за място в предучилищна и училище (макар, че като дойде времето вече се подават същинските формуляри) още докато беше на 1 годинка, че училища около нас много, но ние искаме да е в едно определено.

# 11
  • Мнения: 1 363
Аз пък съм се заблудила.  Embarassed Останала съм със грешни впечетления. Понеже всички около мен само за тези нърсари говорят и ме питат записала ли съм го моя син още или не съм ,и как не трябва да сме отлагаме бла бла бла.

Милада, Алекс като беше на 11м подадохме молба за едно училище,  което е най- реномираното в общината ни и е само на миля от нас, но не ни е в качмънт ериата.  Laughing  Да видим..

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Курсове по англииски има във всеки град, в колежа им, но обикновено започват през септември. И ако ти трябва детска градина само докато посещаваш курса, то има такива във всеки колеж, оставяш си детенцето да ти го гледат докато ти си на курса и е безплатно. Ина4е за магазините и другите задължителни детски градини Мира ти е отговорила.
Не е точно така SadЖивея в малък град.Има колеж в който може да се учи английски, но аз не можах да се вредя.Оказа се, че за колежа са с предимство тези хора, чиито страни са членки на ЕС.Те посещават курсовете безплатно и също така през това време им гледат децата безплатно.Поисках да си платя курса(чиято цена се оказа, че е два пъти по висока от тази за Лондон), но също ми отказаха.Били заети местата от хора от ЕС, има няколко свободни, но се пазят като резерва за евентуални желаещи от ЕС. Rolling EyesНяма да ви кажа как се почувствах................... Sad....................така ще се стоя неука и ще чакам по-добри времена.Също така зависи и от визата:ако имаш индефенит се уреждаш безплатно и без проблем на курсовете.Но моята е присъединителна за две години и нямам шанс.Успех!

# 13
  • Мнения: 1 793
Курсове по англииски има във всеки град, в колежа им, но обикновено започват през септември. И ако ти трябва детска градина само докато посещаваш курса, то има такива във всеки колеж, оставяш си детенцето да ти го гледат докато ти си на курса и е безплатно. Ина4е за магазините и другите задължителни детски градини Мира ти е отговорила.
Не е точно така SadЖивея в малък град.Има колеж в който може да се учи английски, но аз не можах да се вредя.Оказа се, че за колежа са с предимство тези хора, чиито страни са членки на ЕС.Те посещават курсовете безплатно и също така през това време им гледат децата безплатно.Поисках да си платя курса(чиято цена се оказа, че е два пъти по висока от тази за Лондон), но също ми отказаха.Били заети местата от хора от ЕС, има няколко свободни, но се пазят като резерва за евентуални желаещи от ЕС. Rolling EyesНяма да ви кажа как се почувствах................... Sad....................така ще се стоя неука и ще чакам по-добри времена.Също така зависи и от визата:ако имаш индефенит се уреждаш безплатно и без проблем на курсовете.Но моята е присъединителна за две години и нямам шанс.Успех!
Билянка, явно наистина има разлика на различните места, защото аз ходя на английски в университета, но не плащам. Курсът ми е безплатен. Нямах проблеми със записването. Искаха само да ми видят визата, направиха ми входящ изпит и започнах. Аз също съм с присъединителна виза, миналата година я удължихме, тази година ще кандидатстваме за индефенит /ако това въобще има значение в случая за курсовете, но все пак го пояснявам/.

# 14
  • Мнения: 436
Мерси Биляна, да вероятно има различия в провинциите. И в Германия е така. Работодателя на нас ни каза че има курсове в училищата. Не знам дали са безплатни, но като отида вече там ще разуча и това. Поздрави.

Общи условия

Активация на акаунт