Каква раница за първокласник?

  • 308 200
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 1 530
  • Мнения: 553
Има раници кутии с твърдо пластмасово дъно или с подсилено гумирано дъно. Аз избрах втория вид. Нашите раници ги закачат на една кукичка на чина и затова нямах нужда от пластмасово дъно, а и много грубо ми се видя с него.

# 1 531
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Аз така и не харесах раниците тип кутия и в крайна сметка след дълго мислене взехме Арс уна, но не кутия, а от този модел.
http://www.shop.lumar-bg.com/index.php?route=product/product&product_id=5920

С анатомичен гръб е, има твърдо дъно и малки крачета отдолу.Стои изправена и самата тя не е мека, нищо не се мачка.И при нас учебниците и тетрадките стоят в папки от тези закопчаващите се.Доволна съм.Дъщеря ми е дребничка, раницата ѝ е удобна.Носи си с нея нещата до 2-ри етаж, където им е стаята.

# 1 532
  • при моите любими
  • Мнения: 2 527
Аз така и не харесах раниците тип кутия и в крайна сметка след дълго мислене взехме Арс уна, но не кутия, а от този модел.
http://www.shop.lumar-bg.com/index.php?route=product/product&product_id=5920

С анатомичен гръб е, има твърдо дъно и малки крачета отдолу.Стои изправена и самата тя не е мека, нищо не се мачка.И при нас учебниците и тетрадките стоят в папки от тези закопчаващите се.Доволна съм.Дъщеря ми е дребничка, раницата ѝ е удобна.Носи си с нея нещата до 2-ри етаж, където им е стаята.


Този модел раница е страхотен. Видяхме я след като бяхме купили Херлиц за първокласничката преди 2 години. За съжаление от нея няма мъжки вариант, който да се хареса на малкия. Ако имаше бих купила веднага такава.   Peace

# 1 533
  • Мнения: 7 110
Първоначално на този модел се бяхме спрели. Добре, че отидохме да ги видим в магазина, защото се оказа, че на гръбчето не стои по начина, по който "залепва" кутията.
Иначе бях сташно предубедена към т. нар. кутии.  Peace

# 1 534
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Аз я поръчах от този сайт.При нас добре пасва гръбчето и детето лесно си я носи.Понеже е дребничка моята госпожица и сме затегнали презрамките и така точно ѝ пасва.
Мъжки вариант и аз не съм срещала честно казано, но не съм и гледала.Иначе виждам много деца с Пулс - раници, при нас доста са с такива.

# 1 535
  • Мнения: 11 984
Мmilitty, колко ти е дребнички детето? Моята бъдеща първокласничка е 112-113см и 14кг към момента. /приблизително/. Едва ли ще порасне особено за половин година. Не видях, обаче информация колко тежи празната раница. За момента най-олекотените, които открих са на Булдозер - около половин кг.

# 1 536
  • при моите любими
  • Мнения: 2 527
Аз тези на булдозер не ги знам. Имат ли анатомичен гръб? Знам, че най-леката анатомична е на Белмил 700гр. Ние сменихме кутията с такава. http://detence.bg/belmil/26368-belmil-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D … -trendy-girl.html само разцветката е различна.


Последна редакция: вт, 28 фев 2017, 20:07 от cydonia

# 1 537
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Мmilitty, колко ти е дребнички детето? Моята бъдеща първокласничка е 112-113см и 14кг към момента. /приблизително/. Едва ли ще порасне особено за половин година. Не видях, обаче информация колко тежи празната раница. За момента най-олекотените, които открих са на Булдозер - около половин кг.
Вашата е по-дребничка.Около 117 беше като взехме раничката, 20кг..И е една от най-дребничките в класа.Почти всички стърчат над нея.Обаче вашата госпожица явно е още по-фина Simple Smile Наистина търсете лека раничка.Нашата я дават 0.500кг., че тежи.Аз лично не съм я теглила на нашият кантар.Ако не забравя може после да я изтегля празна колко тежи.

# 1 538
  • Мнения: 4 841
Здравейте, тази есен и аз ще си имам първокласник. Вчера излизахме да разгледаме за раници. В единия магазин имаше на някакви футболни отбори (съвсем изключих да погледна марката), но изобщо не ме впечатлиха. Само една ми хареса, но не мисля че ще е удачно да носи Манчестър при условие, че дори и аз не ги знам кои са Crazy пък и беше около 120лв начална цена (имаше 50% намаление, което е перфектно).
Попаднах и на раници Пулс. Там аз харесах една, той друга и така и не взехме. Пък и предпочитам да проуча преди да купя.
Та ще ви следя за мнения и предложения  Hug

# 1 539
  • при моите любими
  • Мнения: 2 527
Здравейте, тази есен и аз ще си имам първокласник. Вчера излизахме да разгледаме за раници. В единия магазин имаше на някакви футболни отбори (съвсем изключих да погледна марката), но изобщо не ме впечатлиха. Само една ми хареса, но не мисля че ще е удачно да носи Манчестър при условие, че дори и аз не ги знам кои са Crazy пък и беше около 120лв начална цена (имаше 50% намаление, което е перфектно).
Попаднах и на раници Пулс. Там аз харесах една, той друга и така и не взехме. Пък и предпочитам да проуча преди да купя.
Та ще ви следя за мнения и предложения  Hug

Къде са тези футболни раници, аз точно такава търся?

# 1 540
  • Мнения: 4 841
Русе, книжарница АБВ

# 1 541
  • София
  • Мнения: 113
Здравейте!

Да споделя с вас каква раница взех за моята първокласничка:

 http://detski-igrachki.com/topgal-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE … 1%86%D0%B0-colors

В книжарницата, в която бях, ми я препоръчаха като материал и издръжливост. На някаква чешка фирма е.
Мерих я на нея- много добре пасва на гръбчето. Има и една алуминиева рамка на скрита на гърба, която предполагам допринася за "анатомичността" й. Премерих я на кухненската везна- точно 999гр. тежи.

Дано да е удобна.

Ще се радвам, ако някой е позлвал подобна или на фирмата да сподели Simple Smile

# 1 542
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Тук много се е говорило за тази марка.
Според мен изглежда много добре.
Добър избор!

# 1 543
# 1 544
  • Варна
  • Мнения: 700
харесах тази раница https://www.aliexpress.com/item/-/32672886434.html?spm=2114.13010308.0.0.NkaaRu какво мислите, прили4а ми на тези на Gabol

Общи условия

Активация на акаунт