тесто за пица

  • 14 654
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Пакетче суха мая
1ч. ( 250 мл) бира
1 ч. вова
щипка сол
5-6л. олио
Брашно колкото поеме

Страхотно тесто! Изпробвано.
Не с енадува много- точно като в пицариите.

Какво е вова???

# 16
# 17
# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 523

Какво е вова???

Ясно, благодаря. И твоето тесто ще се пробва  Simple Smile
Вода newsm78
ВОДА. Грешка е просто.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 223
А да знаете как се приготвя тесто за пица на пещ? Имам познат, който е управител в едно заведение (определено там правят едни от най-вкусните пици в София) но колкото и пъти да го питам, все  се подхилва, казва, че се прави само от брашно, вода и сол (майсторлъкът бил в печенето...) На два пъти пробвах, ама един гьон стана... не е за разправяне  Sick Иначе на домашните пици, колкото и нескромно за звучи голям съм майстор.... ама много калорични  Close

# 20
  • In transit
  • Мнения: 11 785
А да знаете как се приготвя тесто за пица на пещ? Имам познат, който е управител в едно заведение (определено там правят едни от най-вкусните пици в София) но колкото и пъти да го питам, все  се подхилва, казва, че се прави само от брашно, вода и сол (майсторлъкът бил в печенето...) На два пъти пробвах, ама един гьон стана... не е за разправяне  Sick Иначе на домашните пици, колкото и нескромно за звучи голям съм майстор.... ама много калорични  Close

точно както ти е казал се приготвя, вкуса идва от самата пещ.. и аз съм се мъчила да си направя пърленки във фурната, ама не става. Иначе миналата година на пещ праихме най-обикновенно тесто и стана страхотно.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 223
Аз пещ нямам, но сега ми хрумна, че мога да пробвам на сач и после за 5 мин. във фурната, колкото да се стопи кашкавала. Може пък и да се получи нещо  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 4 176
То не бяха комента, то не беше чудо.
Еми....и аз я спретнах.
То потвържение.
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2121&AlbumId=9541

# 23
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аууууууууууууу мамица, започнах да слюноотделям....ще ми провалиш диетата

# 24
  • Мнения: 3 743
Тази вечер правих пица с тестото на Mamica и стана супер  chef
Мерси  bouquet

# 25
  • Мнения: 4 176
Тази вечер правих пица с тестото на Mamica и стана супер  chef
Мерси  bouquet

Ха, и аз с това тесто  chef Какво съвпадение а Laughing
Радвам, че ти е харесала.

# 26
  • Мнения: 3 743
Снощи от тестото на Mamica ми остана малко и го сложих в хладилника. Тази сутрин от него направих мекици и станаха страхотни eat
(малко офф - синът ми нещо се е разпял и разбеснял в ранни зори и като го попитах какво му става, ми каза, че е от мекиците Laughing (нали тестото е с бира Wink)

# 27
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Май някой трябваше да похвали тестото та да го опитат всички Laughing

# 28
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Току-що попаднах на една интересна рецепта за тесто за пица - според източника, дадена му от майстор-пицар от Италия.
В 200 гр. бяло брашно (напук на италианските предписания аз използвам пълнозърнесто) се прави “кладенче”. В него изливаме около 15 гр. мая, разтворена в хладка вода (не мляко, а вода!). Прибавяме и ½ лъжичка сол.
Покриваме “кладенчето” с брашно и оставяме да престои поне 15 минути. Прибавяме малко вода (количеството зависи изцяло от качеството на брашното) и започваме да месим. Месим “отвътре навън”, докато получим еластично тесто. От него оформяме топка, която поставяме върху набрашнена площ. Покриваме тестото с чиста кърпа.
Оставяме го да втаса на топло. След 2 – 2 ½ часа то ще е удвоило обема си, което означава, че е готово. Едва тогава го разточваме върху набрашнената повърхност и оформяме от него познатия кръг.
Поставяме разточеното тесто върху намаслена тава, набождаме го тук- там с вилица и го измазваме със заливката за пица.
Ето и заливката:
“Опарваме” няколко скилидки ситно нарязан чесън за 1 мин. в зехтин. След това добавяме 2 лъжици доматено пюре, разтворено в малко вода или в бяло вино. Подправяме с бял пипер, щипка захар, босилек и риган и варим няколко минути. С тази смес измазваме пицата, а отгоре я гарнираме по наше желание.

ВАРИАНТ II
Поставяме 400 гр. обелени и ситно нарязани домати заедно с 2 нарязани скилидки чесън в една тенджера. Прибавяме 1 с. л. зехтин, 1 с. л. сух босилек, сол и бял пипер на вкус. Варим тази смес 20 минути на тих огън. След това прибавяме към нея и 2 лъжи салца, разредени с няколко лъжици вода. Варим още няколко минути.

# 29
  • Мнения: 2 220
Направих пица с тестото на Mamica, ама ми остана леко сурово... Не знам защо така, може би трябва по-бавно да се пече?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт