Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 70 отговора

Здравейте,
аз искам да питам за водата, толкова неща изчетох, че не бива да се дава, педиатърката ми каза същото, но нещо взех да се съмнявам - да не би това да се отнася само за бебетата изключително на кърма. Ние сме уж на смесено хранене, но повече на адапте (кърмата - изцедена или от гърдата ) е добавка. Споделете вие давате ли вода и по колко.
Цитирай

sofia

Аз давах чай против колики на Хип до 5мес вместо вода
Цитирай

Когато родих, не знаех, че не трябва и се притеснявах, че детето ми отказва да пие, дори натъпкана със захар /къде ми е бил акъла тогава  #2gunfire/. Беше изцяло на адаптирано мляко. Не е необходима вода, докато не го захраниш, всяка капка вода измества количество храна /кърма или мляко/, а в този момент тя е много важна за растежа на детето.
Цитирай

пред компютъра

Моят син понеже повръщаше много и не му давах вода,а той и не я искаше. Започнах да му давам по- късно когато въведох и други храни освен млякото.
Цитирай

София

От както се е родим пие само чай-по 1.5-2 л. на ден.
Цитирай

София,Люлин

Здравейте!
Моята дъщеричка е на 9 мес.Хранена е до 4 мес. смесено,но главно с адапте.Още в болницата ни караха след всяко ядене да даваме и по мъничко вода за изплакване на устата,за да не се получават гъбички и след това винаги съм и давала да пие по малко,но мах.количество,което детето само искаше да поеме беше 100гр. на ден.Най-добре пробвай и ако му се пие му давай,ако не не го насилвай.
Цитирай

София

Здравей, моите дечица попораснаха, но свекърва ми е педиатър, гледала съм си ги сама и смея да твърдя съм доста веща в областта.Водата си е вода и ссе дава задължително.Нищо общо няма с храненето, а било то с кърма или с адаптирани млека.Давай на детенцето водичка, иначе рискуваш да го обезводниш, отразява се на кожата и т.н.Просто недоумявам каква е тази "идиотка" лекарка, която те е посъветвала да не даваш вода.Скандално просто..........
Цитирай

... Просто недоумявам каква е тази "идиотка" лекарка, която те е посъветвала да не даваш вода.Скандално просто..........

Скандално е това, че карат майките да дават вода, а знаеш ли, че всички педиатри по света са ИДИОТИ /според твоите категоризации/.

Бих те помолила да използваш малко по-сдържани думи ...
Цитирай

на кой му пука, майна

Когато се роди Иван аз питах педито дали да давам вода и тя каза да давам ако бебето иска, ако не иска да не се притеснявам и да не го насилвам. Та нали млякото се приготвя с вода
Цитирай

София

Йоана не пие вода и до ден днешен.Хранена е с АМ.След захранването й започнах да й предлагам , но не иска.Давам чай, но едва ли й се събира повече от 100г.Моето мнение е да не насилваш.Ако искаш предлагай, но на толква малко бебе едва ли е необходимо.
Цитирай

Здравейте!
Моята дъщеричка е на 9 мес.Хранена е до 4 мес. смесено,но главно с адапте.Още в болницата ни караха след всяко ядене да даваме и по мъничко вода за изплакване на устата,за да не се получават гъбички и след това винаги съм и давала да пие по малко,но мах.количество,което детето само искаше да поеме беше 100гр. на ден.Най-добре пробвай и ако му се пие му давай,ако не не го насилвай.
напълно съм съгласна!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Цитирай

Нашата педиатърка също ни каза да не даваме вода освен след ядене като се уригне за да си оплакне устенцата.А то детето си пие вода.Нали  все пак млякото му се разтваря във вода.Сметни само по колко вода приема така на ден.
Цитирай

София

Аз давах след ядене по мъничко.
Не е необходима вода, докато не го захраниш, всяка капка вода измества количество храна /кърма или мляко/, а в този момент тя е много важна за растежа на детето.
Абсолютно не съм съгласна с теб, но това си е мое лично мнение  Peace

Това лъжички ли са или литри  Shocked Shocked Shocked

Цитирай

София

Аз давах след ядене по мъничко.

И аз  Wink Не мисля, че на бебето ще му навреди водата  Shocked и че няма нужда от нея.
Не става въпрос за наливане или заместване на хранене, а след млякото по  2 глътки , за да изплакне млякото от устата си .Може да се предложи също между 2 хранения.
Детето ми пиеше около 100мл на денонощие като бебе и това не й се отразяваше на количеството мляко, което си изяждаше на всеки 3 часа!  Flutter

Това лъжички ли са или литри  Shocked Shocked Shocked

И аз това се чудех  Rolling Eyes
« Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 21:23 от doll_ »
Цитирай

Лондон

Предлагала съм й вода, но до към 6-7 месец отказваше.
Сега пие около 300-400гр вода на ден.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 70 отговора