Бебе на изкуствено хранене - да давам ли вода

  • 13 988
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 18 679

Писана   bouquet не ти е леко, мила, но виждам, че не се отказваш.
Въпреки усилията на някой модератори Rolling Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 15 219
Хайде, още веднъж: МОЛЯ, СПАЗВАЙТЕ ПО-УМЕРЕН ТОН!
Всеки има право да пише и да изказва мнение, но нека се опитваме да си бъдем полезни и да обменяме съвети и опит, вместо да се назидаваме една друга!

# 47
  • Мнения: 171
задължително давай вода на бебето. можеш да използваш също и чайчетата на hipp. някои лекари са против водата да не би бебето да свикне с биберон и да не иска гърдата, но вие така или иначе се храните с биберон Laughing няма нищо по-хубаво от водата и за възрастните и за бебетата. Peace

# 48
  • България-София
  • Мнения: 573
Все се заричам да не се обаждам по темата вече, ама нейсе....
И моите педиатри "идиоти" /единият в Израел, другият в БГ/отсякоха: " никаква вода, никакви сокове и чайове до към 6-ти мес, ако искаш опитай и виж дали ще пият". Под влиянието на майка ми опитах наколко пъти да дам и те плюеха категотично. За запек - имахме само веднъж, като беше болен единият и пиеше АБ, но пусто вода не искаше, а и док настояваше, че не е това причината. В останалото време не смогвах да сменям памперси....
Бяхме на АМ след 1-вия мес. И оооо- да при нас половин година са яки жеги и влага 70-80% и не сме се обезводнили...що ли? Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 15 219
Моля, преди да пишете в тази тема, изпускайте напрежението! Плииииийййййз!  Praynig

# 50
  • Мнения: 4 392
В подкрепа на Писана! Peace
Права е .Аз и следя постингите и наистина винаги дава линкове,които на мен са ми помагали с пьти повече от разни мнения на педиатри!Благодаря,Писано,че го правиш!
Моята беба не пие вода,защото не иска.
Стига вече ,моля ви,с това *Трябва да даваш...*,&*Не трябва да даваш*
Искам да попитам мамите ,които дават вода-Като толкова обичат бебетата ви вода,защо слагате захар?????
Бебето,което няма нужда от вода,отказва,но ние,понеже слушаме докторите,слагаме захар,та да изльжем мьничето!
Това коректно ли е спрямо децата ни?

# 51
  • Мнения: 1 427
В подкрепа на Писана! Peace
Права е .Аз и следя постингите и наистина винаги дава линкове,които на мен са ми помагали с пьти повече от разни мнения на педиатри!Благодаря,Писано,че го правиш!
Моята беба не пие вода,защото не иска.
Стига вече ,моля ви,с това *Трябва да даваш...*,&*Не трябва да даваш*
Искам да попитам мамите ,които дават вода-Като толкова обичат бебетата ви вода,защо слагате захар?????
Бебето,което няма нужда от вода,отказва,но ние,понеже слушаме докторите,слагаме захар,та да изльжем мьничето!
Това коректно ли е спрямо децата ни?
Мила, аз съм от майките , които ПРЕДЛАГАТ вода на детето си.Тя решава дали иска.Днес например сама си посягаше към шишето и изпи 100г.И кое те кара да мислиш , че всички слагаме захар във водата?Въпросът , доколкото виждам е"Да давам ли вода?".И ние отговоряме.И пак да се повторя-докторите са за да ги слушам.Тук искам съвет, но последната дума е на специалиста.По въпроса за водата моята не ми е казвала да давам на всяка цена.Освен това никъде не прочетох за майка -инквизиторка , която да налива насила вода на детето си.

# 52
  • Мнения: 46 511
... докторите са за да ги слушам ...

Абсолютно! Аз вярвам на мнозинството лекари  Wink

# 53
  • Мнения: 1 427
Е, казано с ирония, нали?
... докторите са за да ги слушам ...

Абсолютно! Аз вярвам на мнозинството лекари Wink
Ми аз пък като последен мохикан ще ги защитавам, защото има доста свестни.

# 54
  • Мнения: 4 392
В подкрепа на Писана! Peace
Права е .Аз и следя постингите и наистина винаги дава линкове,които на мен са ми помагали с пьти повече от разни мнения на педиатри!Благодаря,Писано,че го правиш!
Моята беба не пие вода,защото не иска.
Стига вече ,моля ви,с това *Трябва да даваш...*,&*Не трябва да даваш*
Искам да попитам мамите ,които дават вода-Като толкова обичат бебетата ви вода,защо слагате захар?????
Бебето,което няма нужда от вода,отказва,но ние,понеже слушаме докторите,слагаме захар,та да изльжем мьничето!
Това коректно ли е спрямо децата ни?
Мила, аз съм от майките , които ПРЕДЛАГАТ вода на детето си.Тя решава дали иска.Днес например сама си посягаше към шишето и изпи 100г.И кое те кара да мислиш , че всички слагаме захар във водата?Въпросът , доколкото виждам е"Да давам ли вода?".И ние отговоряме.И пак да се повторя-докторите са за да ги слушам.Тук искам съвет, но последната дума е на специалиста.По въпроса за водата моята не ми е казвала да давам на всяка цена.Освен това никъде не прочетох за майка -инквизиторка , която да налива насила вода на детето си.
Разбира се,постингьт ми беше насочен кьм тези,които дават вода сьс захар,само и само то да пие,защото докторьт казал,че трябва Rolling EyesДалеч не визирам маиките,които предлагат и тези ,които дават ,но без захар,защото детето им има нужда!Извинявам се за недоразумението!Против сьм сляпото вярване на докторите

# 55
  • Мнения: 1 427

Разбира се,постингьт ми беше насочен кьм тези,които дават вода сьс захар,само и само то да пие,защото докторьт казал,че трябва Rolling EyesДалеч не визирам маиките,които предлагат и тези ,които дават ,но без захар,защото детето им има нужда!Извинявам се за недоразумението!Против сьм сляпото вярване на докторите
Цитат
Peace

# 56
  • Мнения: 1 840
Моите пиеха доста вода без захар (рано спрях да слагам захар във водата). Това "трябва да се дава" или "не трябва да се дава" ми се вижда доста крайно. Ако детето не иска вода - на сила няма да стане. На сила можеш да вземеш, но не и да дадеш. То си знае най-добре дали му се пие вода или не. Но смятам, че е редно да се предлага вода от време на време. Понякога може наистина да има нужда и да е ожадняло, особено когато е горещо или ако е сух въздухът в стаята зимно време. С какво ще навреди водата? Може само да помогне.

# 57
  • Мнения: 445
В началото давах след всяко хранене по глътка за изплакване на устата, той и не пиеше повече. Пиеше много от чая Хип. Но към 5-6 месец спрях с чая и той започна да пие по малко вода. Предпочита повече сокчетата.
Така че давай ако е жаден.

# 58
  • Мнения: 2 672
давала съм , количеството - колкото му се пие

# 59
  • Мнения: 983
Ние сме изцяло на адапте. Не иска въобще да пие вода. Купувам плодови сокчета и ги разреждам с вода - и така става работата Wink

Общи условия

Активация на акаунт