Ще заговори ли София на мьеко?

  • 90 513
  • 1 987
  •   1
Отговори
# 1 980
  • Мнения: 12 644
Мьекото говорене не ме интересува.
Напоследък коментираме с приятели и познати, че шофьорите в София са станали много по-любезни и по-толерантни от преди години да речем.
Аз нямам наблюдения за преди, защото книжката ми е на 2г., но 3-4 пъти вече ходя там, въпреки трафика шофьорите не ми се сториха такива идиоти.
А от познати софиянци слушам, че в Пловдив трафика по нищо не им отстъпва, имайки предвид колко по-малък град сме от София. Майната му, че сега под тепетата всичко е разкопано и затворено, но много коли се навъдиха.
Много. И само кукуригалници зад волана. Шофьорите на автобусите са отвратително нахални.

Ти да видиш в малките градове как карат - все едно са сами на мегдана. Но като дойдат в София, се научават по принуда, защото не може при такова движение да си караш като на село. За разлика от мекото говорене, което може да си го размахваш както си искаш.

# 1 981
  • Мнения: 3 058
Даа, като няма катаджии да ги спират, така е. Виждала съм в град с 5-600хил. души, в който никой не си слага колан, защото там не им трябвал.  Shocked
Тук, като ги видя някакви с регистрация от Хасково и спазвам бая дистанция. Мигача го нямат за нищо. Ляво, дясно, ляво, дясно, пътя на баща му и дядо му и ти караш, гадаеш сега къде ще иде и псуваш.  Joy
За говоренето на мен не ми пречи, смея се с моите варненски бивши колежки:
-Колко й часа?
-Дьесьет без дьесет.
И ние в Пловдив, с тилифона и тиливизора сме имблимитични. И интилигентни.

# 1 982
  • Мнения: 9 536
Мьекото говорене не ме интересува.
Напоследък коментираме с приятели и познати, че шофьорите в София са станали много по-любезни и по-толерантни от преди години да речем.
Аз нямам наблюдения за преди, защото книжката ми е на 2г., но 3-4 пъти вече ходя там, въпреки трафика шофьорите не ми се сториха такива идиоти.
А от познати софиянци слушам, че в Пловдив трафика по нищо не им отстъпва, имайки предвид колко по-малък град сме от София. Майната му, че сега под тепетата всичко е разкопано и затворено, но много коли се навъдиха.
Много. И само кукуригалници зад волана. Шофьорите на автобусите са отвратително нахални.

Ти да видиш в малките градове как карат - все едно са сами на мегдана. Но като дойдат в София, се научават по принуда, защото не може при такова движение да си караш като на село. За разлика от мекото говорене, което може да си го размахваш както си искаш.


Да, бе научават се Simple Smile. Кой както си е карал, така си продължава Simple Smile. А 'майсторите' достигат до нови висини. Simple Smile

Шофьорите на автобуси са с предимство в много ситуации (като при потегляне от спирка) Simple Smile и повечето от тях дори не си го взимат, а ако не им го отнемеш, ти благодарят. Simple Smile

# 1 983
  • Пловдив
  • Мнения: 14 090
Което няма как да стане, защото Аксаково стана град преди 7-8 години. Няма как самостоятелен град със самостоятелна община да стане квартал на Варна

П.П. Все едно Перник да стане квартал на София.
За имане - има как, и Устово е било град, а сега е квартал на един нищо и никакъв Wink Смолян. Не съм сигурна, но допускам, че и някои села, превърнали се в квартали на София или друг град, също някога през "живота" си може да са били общински центрове на други по-малки съставни села. Въпросът е, че май самите аксаковци не се дават за квартал, поне аз така съм чувала.

--------------
Ни в клин, ни в ръкав се сетих за лафа, че "хепи тудей" означавало "Хепито къде е?". Wink

# 1 984
  • Мнения: 13 024
 Simple Smile Перник е областен град, ако го присъединят към София кое ще им сложат център на областта и да си заменят РК на колите със СФ или СА

# 1 985
  • Варна
  • Мнения: 17 745
Въпросът е, че май самите аксаковци не се дават за квартал, поне аз така съм чувала.

Нищо чудно.

# 1 986
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
Скрит текст:
Мьекото говорене не ме интересува.
Напоследък коментираме с приятели и познати, че шофьорите в София са станали много по-любезни и по-толерантни от преди години да речем.
Аз нямам наблюдения за преди, защото книжката ми е на 2г., но 3-4 пъти вече ходя там, въпреки трафика шофьорите не ми се сториха такива идиоти.
А от познати софиянци слушам, че в Пловдив трафика по нищо не им отстъпва, имайки предвид колко по-малък град сме от София. Майната му, че сега под тепетата всичко е разкопано и затворено, но много коли се навъдиха.
Много. И само кукуригалници зад волана. Шофьорите на автобусите са отвратително нахални.

Ти да видиш в малките градове как карат - все едно са сами на мегдана. Но като дойдат в София, се научават по принуда, защото не може при такова движение да си караш като на село. За разлика от мекото говорене, което може да си го размахваш както си искаш.

Да, бе научават се Simple Smile. Кой както си е карал, така си продължава Simple Smile. А 'майсторите' достигат до нови висини. Simple Smile

Шофьорите на автобуси са с предимство в много ситуации (като при потегляне от спирка) Simple Smile и повечето от тях дори не си го взимат, а ако не им го отнемеш, ти благодарят. Simple Smile
Това вече не важи навсякъде. С предимство са превозните средства от ГТ при потегляне от спирка, само когато се движат на еднолентов път. А това вече е рядко и само в много малки населени места. На повечето места си имат бус лента и нямат право да я напускат. Не си пречат с колите.
Ако ги погледнеш обаче на Сточна гара например, как от Лъвов мост до нея се движат във всички ленти и гледката 4 реда автобуси изобщо не е изключение, ще видиш кой на кого отнема предимството. Забранено е на колите да се движат в буслентите, но и на автобусите е забранено да се движат извън тях.

# 1 987
  • Мнения: 2 140
Ти да видиш в малките градове как карат - все едно са сами на мегдана. Но като дойдат в София, се научават по принуда, защото не може при такова движение да си караш като на село.
Бих се радвала, ако софиянци са дисциплинирани шофьори. Защото ми е направило впечатление, че за някои хора правилникът за движение по пътищата се изчерпва със: спиране на червено, пред знак STOP и ако искаш да се включиш на главен път! НО не дай си боже да си пешеходец и да "понечиш" да пресечеш някой голям булевард, същите тези "дисциплинирани" шофьори ще се разсвирят на метри от пешеходната, защото, видиш ли, булевардите са широки като магистрала и на Ганьо не му се кара с 50, а с поне 80км/ч. И ще се чувства напълно в правото си да недоволства, защото "пешеходецът 'не мислел', като пресича, че той, Ганьо, няма да спре безопасно", без да си дава никаква сметка за какво са измислени всички тези ограничения! ooooh!

Въпросът е, че май самите аксаковци не се дават за квартал, поне аз така съм чувала.
О, че аксаковци не се дават лесно е така. Simple Smile Финансирането, което получават като община, повече ги устройва. Пък и друго си е да имаш своя "територия", вместо да си просто поредният квартал под чужда власт. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт