Вьпрос за фототортите

  • 1 053
  • 14
  •   1
Отговори
Купих 2 вафлени фото кори/или както там се казват/с много готини коли .Искам да направя торта на синьт ми който е на 12 и само за коли говори.Жената в склада каза че се мажат с едно като желе за да изпькнат цветовете но то беше само в кофи по 5кг.  Вьпроса ми е може ли да се намаже снякакво домашно сладко за да ми изпькнат цветовете.Моля ако някой знае да пише

# 1
  • София
  • Мнения: 587
А ако ги намажеш с желатин????????
Незнам.......просто идейка Laughing

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Точно както ти е казла Ягодката - залей тортата с безцветен желатин, нямаш нужда от друго желе!

Успех!   bouquet

# 3
Благодаря за сьвета.Но не сьм сигурна дали ще стане защото снимките са едни такива сиви а би трябвало доста цветове да изпькнат

# 4
  • София
  • Мнения: 587
Rusalka ,какво стана с тортите?
Прави ли ги?
А пък ако пуснеш и снимчица на готовите произведения ще е чудно Grinning Grinning Grinning

# 5
още не сьм я направила,но мисля утре да ясвьрша тая работа.Много ми се иска да ви я покажа но пусто като хич ме няма с тоя компютьр-знам само да чета .а сьвсем  отскоро и да влизам тук.Сьщо от скоро имаме цифров фотоапарат-тоест видео камера с вграден апарат.Приемам сьвети или насоки от знаещите.Благодаря предварително

# 6
  • София
  • Мнения: 587
Ти първо ги направи красотите,а после ще му мислим за снимките Laughing Laughing Laughing
Няма да те оставим ненасочена!!!!  Laughing Laughing Sunglasses

# 7
  • Мнения: 1 426
Казват се: плаки, но не съм убедена, че са вафлени, а по-скоро ми приличат да са оризови хартии и след втория ден не стават много за ядене, защото са жилави.
Нямам си представа с желе се заливат. Виж какво съдържа това желе в кофите.
Колко струва една плака.
На малкия му бях поръчала тората с плака за рожденния му ден и наистина цветовете са много хубави.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Sorry за невежеството, ама какви са тези плаки, моля???

# 9
  • Мнения: 3 743
Купих 2 вафлени фото кори/или както там се казват/с много готини коли .Искам да направя торта на синьт ми който е на 12 и само за коли говори.Жената в склада каза че се мажат с едно като желе за да изпькнат цветовете но то беше само в кофи по 5кг.  Вьпроса ми е може ли да се намаже снякакво домашно сладко за да ми изпькнат цветовете.Моля ако някой знае да пише
Това "нещо"(с колите)  го слагаш върху някаква торта, така ли? Или то си е като торта newsm78? И къде се продава?

# 10
Много сори ама нещо не стана както трябва.Тя и тортата беше по нова рецепта и много не ни хареса,и за капак когато сложих отгоре вафлената кора/снимка тя се навлажни от крема и трябваше малко фантазия зада разбереш каква е картинката.Преди да използвам идругата трябва добре да се информирам.Вероятно има значение крема с който е покрита тортата                         
Мира,това "нещо" е като дебел лист хартия отгоре с нартинка и може да се яде.Купих го от един склад зв Бургас

# 11
  • Мнения: 4 150
Аз правих торта за проба с Том и Джери. Тези "вафлени" снимки ги продават и в София. На мен ми дадоха и еда малка кофичка желе за проба. Под картинката сложих фондан. Тортата стана ок на външен вид, но с вкуса не го докарах изобщо. На самите картинки пише да не се ползва крем, в който има вода.
Ние определено предпочитаме по-леките торти със сметана или лек крем.

# 12
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
А откъде могат да се намерят в София тези кори newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 587
Има ги в един сладкарски магазин.Намира се в кв.Редута,ул.Калиманци,но не мога да ти кажа кой номер.Има голям избор.Ако те интересува мога да ти обясня точно къде се намира  Peace

# 14
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
ооооооооо че то ми е почти в квартала, моля те да ми обясниш Hug

Общи условия

Активация на акаунт