СЕДМИ КЛАС - 23 тема - В очакване.....

  • 43 919
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Евентуални линкове за проверка на оценките -
http://7klas.mon.bg
http://priem.bg/

На скъпите ни деца - надарени
желанията са им вече подредени.
Нека тежкият труд положен
да им отвори път възможен
за нови знания жадувани
и за училища така бленувани!
Да създадат приятелства верни
и да прекарат пет години ценни!
Mariaroni

" Мило мое ми дете,
поизмъчих от воле
твойте нерви, твойта вяра,
но сълза във теб да няма!
Знаеш ли - не ме съди!
Исках ти да си щастлив,
затова така те юрках
все да учиш без отпускане.
Чак сега разбирам как
трябваше да дам аз знак,
че каквото и да стане....
ти оставаш мой юнак!
Във която и гимназия
ти да влезеш, знай едно:
нищо в тоз живот НЕ страшно е!
Всяко зло е за добро!
И каквото който да ти казва,
знай, че ти си мой герой!
Знам как труди се...понасяйки
трудностите и завоите.
Важното е, че си здравичък!
Моля се да си добре,
а гимназии....навсякъде!
Да си син за мен е  ЧЕСТ!
Обичам те, мое прекрасно дете!!!
къдрица




Първи урок по англииски. Учителката:
- Кой от вас, деца, знае английската азбука?
Син на програмист:
- Аз!
- Добре, казвай сега подред.
- Q, W, E, R, T, Y ...


"Има ли изискване за часовника,т.е. може ли електронен/цифров или трябва да е стрелкови/механичен?"

"исках да кажа - просто часовник - какъвто и да е ! М.г едно дете в последния момент баба му беше донесла будилника - да си го гледа детето - като се ошашкали и забравили за часовника, та й звъняли да му донесе един и то, детето катало с него - нямало проблем!"

"Т.е, ако се изтичам с една саксия розмарин, може и да не направя впечатление."

"Само не разбрах: розмарина показва колко е часа или ще го хапва за тонус?
Ако е билка за подпомагане на умствената дейност да го накича и моя с няколко китки?!"

"Розмаринът засилва паметта със 75 %"

"bRE! От къде да намеря розмарин? В кауфланд дали има пресен ? Някакви дъвки с него или др. продукти?
Предполагам, че сухия няма да върши работа - да го мирише ли само или да го пасе?"

"Да го мирише, действа през носа.
Ако не намериш капки - тикаш две клонки да поседят малко пред изпита."


НПМГ
Скрит текст:
     
 процедурата в НПМГ:
- освен двата изпита от външното оценяване за кандидатстване в НПМГ се полага и допълнителен изпит в зависимост от профила на съответната паралелка;
- за да се кандидатства в НПМГ трябва кандидатът да има оценка от(за) този изпит;
- постижения от някои състезания могат да донесат оценка, която да е еквивалентна (да замества) оценката от профилиращия изпит. Дори е възможно кандидатът да има няколко заместващи оценки за изпита, получени от няколко признавани състезания - в този случай е валидна най-голямата от тях;
- възможно е при наличие на заместваща оценка за изпита кандидатът да пожелае да се яви и на самия изпит - ако на изпита изкара по-висока оценка, тя се взима при балообразуването, ако изкара по-ниска оценка от наличната до момента заместваща оценка -  заместващата оценка се взима при балообразуването;
- особен е случаят когато заместващата оценка е много висока (напр. максималната 6.00) и в нашите таблици, публикувани на сайта ни, виси успокоителното съобщение "Кандидатът еди кой си му признаваме оценка ... за изпит ...". Признаваме, ама ако каже, че иска да кандидатства при нас Smile Човекът (или човечката Wink ) може да си е гениален физик, да кажем, ама да иска да учи в училище по изкуства и наличие на заместваща оценка по физика да не го интересува.
В тази връзка: дори да имате заместваща оценка от сътезание и да не възнамерявате да полагате допълнителния изпит в НПМГ - задължително трябва да декларирате желанието си да участвате в приемната кампания при нас за да може данните Ви да се подадат в РИО. В противен случай не включваме информация за такъв кандидат в общия пакет данни, подавани в РИО, колкото и високи заместващи оценки да има кандидатът.
- декларирането на такова намерение за участие в приемната кампания в НПМГ се прави по един от следните два начина:

    online в периода 25-29 май
    или присъствено в НПМГ в периода 27-29 май

А сега лошата новина: в момента цялата мрежова инфраструктура в НПМГ е срината след сериозна авария и никакви мрежови услуги (сайт, поща и т.н.) не работят. Ако сайтът не тръгне до неделя - ще се наложи подаване на заявка за участие в приемната кампания на НПМГ да се прави присъствено.
Ииии...добрата новина: работи се по отстраняване на щетите от аварията с подкрепата на много наши приятели и спомоществователи и сме умерени оптимисти (40-50%), че скоро отново ще се появим online.

Молим всички заинтересувани родители и деца да ни извинят за причинените неудобства.
            
И тук - http://www.facebook.com/notes/%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0% … 7/599885920041266


Министерство на образованието и науката -МОН  
ГРАФИК НА ДЕЙНОСТИТЕ - ГРАФИК НА ДЕЙНОСТИТЕ
Литература – 8-ми клас


АРХИВ
6 клас ,  6 клас, 6клас , 6 клас втори срок , 6 клас втори срок -2 , 6 клас втори срок -3 , ШЕСТИ КЛАС края, ШЕСТИ клас за седми - лятото......, Септември ще бъде май - щурмуването на СЕДМИ клас да започне сега!, СЕДМИ клас - първи срок, СЕДМИ клас - първи срок - 2 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 3 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 4 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 5 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 6 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 7 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 8 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 9 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 10 тема , СЕДМИ клас - втори срок - 11 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 12 тема, СЕДМИ КЛАС - 14 тема Великденско-ваканционна! , СЕДМИ КЛАС - 15 тема - Розмарина пригответе, седмокласник на НВО изпратете, СЕДМИ КЛАС - 16 тема - Акула с розмарин хапни, шестица чакай после ти, СЕДМИ КЛАС-17 тема-Розмарина умножете,задачите решете и родителите вий шашнетеСЕДМИ КЛАС - 18 тема - В очакване на 04.06.2013г., СЕДМИ КЛАС - 19 тема - В очакване на 04.06.2013г.(2), СЕДМИ КЛАС - 20 тема - В очакване на 04.06.2013г.(6), СЕДМИ КЛАС - 21 тема - 6 + 6 Денят!!!, СЕДМИ КЛАС - 22 тема - Форумските деца винаги успяват!!!!

Последна редакция: пн, 10 юни 2013, 16:52 от Фран Джонсън

# 1
  • Мнения: 3 164
                                                              bouquet
Дано очакванията на всички деца и родители се сбъднат! Praynig

# 2
  • Мнения: 27
Късмет на всички дечица   Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6
И аз се записвам да чакаме вече класирането на 26.06.2013.Успе на всички дечица и да влязат на първо класиране по първо желания newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 4
  • Мнения: 6
Мами я кажете мож ли да се попълни заявлението на компютър или пишеща машина и да се подаде .Защото като гледам няма да стигне да напишеме училището профила пък и паралелката на един ред Praynig Praynig Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Мамо Раче, не съм те подминала, просто не зная какво се случва с кандидатстването в две области.

Да, може да се попълни, поне миналата година можеше!

# 6
  • Мнения: 21 427
Дидева, няма да пипаш Н-то  Joy  bouquet
Ти шЪ кажеш!   smile3533
Следя аз изкъсо нещата с НПМГ-то, понеже си го е навило на пръста детето.
Колкото повече тече настоящата кампания по кандидатстване, толкова повече ми харесва това училище. Не мога да не ги поздравя за поддръжката на сайта и своевременното качване на ценна информация. Чакам с нетърпение да видя дали ще има деца, които не са от София ( да не кажа провинцията  Mr. Green ), които ще се запишат там, че да зарина родителите с въпроси.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 597
Мами я кажете мож ли да се попълни заявлението на компютър или пишеща машина и да се подаде .Защото като гледам няма да стигне да напишеме училището профила пък и паралелката на един ред Praynig Praynig Praynig

Миналата година можеше Peace В гнездото само сверяват паралелка-код. Много по-лесно е, и по-бързо.

# 8
  • Мнения: 6
Значи да започвам със списването на заявлението а кодовете ще ги попълня в 44 СОУ-там ни е гнездото тази година ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 9
  • Мнения: 6
И пак да досаждам Има ли мами децата на които ще пишат ПГИИ Николай Райнов.Моля ако има да пишат та да се видиме Praynig Praynig Praynig Praynig И да се преброиме защото на курсовете бяха общо 15 деца та си мисля че те са вътре ама все пак да се уточниме де Mr. Green Mr. Green

# 10
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Мамо Раче, не съм те подминала, просто не зная какво се случва с кандидатстването в две области.

Да, може да се попълни, поне миналата година можеше!

То може, но ме интересува дали му се пази мястото в областта ако отиде на второ и трето желание в града.

lilij72  има бутон редактирай  Peace

Последна редакция: пт, 07 юни 2013, 23:29 от мамаРаче

# 11
  • София
  • Мнения: 564
Доживях да се включа на първа страница и аз,дано да е за добро!
Успех на всички дечица!

# 12
  • Мнения: 50
Ох, хич не ви завиждам на вас софийските майки.  Sad  Имате толкова много училища, кое от кое по-хубави, има толкова много деца, кое от кое по-умни, че напълно разбирам под какво напрежение сте. При нас - 4 езикови, като за двете никой не се натиска, и едно ПМГ, което си запазва учениците и добавя още толкова. 

Искам да повторя и потретя нещо, което явно някой все не е разбрал - питайте детето, говорете с него, обяснете му  и  подредете желанията ПО НЕГОВО ЖЕЛАНИЕ. 

И едно допълнение - преди пет години, когато записвах каката в Немската гимназия, попитах как ги разпределят по класовете, дали става по успеха ( така е в ПМГ).  Отговориха ми следното: Разбъркват ги така, че всички паралелки да стартират с еднакъв среден бал т.е. в един клас има хора с висок бал, със среден и с нисък. Паралелките се запазиха така до завършването. Но след 9 клас имаше изпити за ДСД дипломата  и  тогава отличниците просто получиха допълнителни часове по езика.

Пожелавам на всички ви късмет, в момента само това може да помогне, децата дадоха всичко каквото можаха. Остава да чакаме и да се молим.  Praynig

# 13
  • Мнения: 14 388
Реденето на желания -ми то по-трудно от "висшата"математика ooooh!Особено,при най-масовите оценки Peace

# 14
  • Мнения: 561
Реденето на желания -ми то по-трудно от "висшата"математика ooooh!Особено,при най-масовите оценки Peace

Както вече казаха, на всяка страница ще се повтаря.
Редете желанията си без сметки, а по приоритет. Статистиките са само за ориентир, така че да не спрете със списъка на позиция, която е по-висока от вашия бал и да не се класирате никъде.
По-сериозен е проблемът, ако се чудите между две(три) възможности, за които сте почти сигурни, че ще ви стигне бала. Както вече се обясни, ако ви приемат на по-високо желание, не може да се отметнете и да запишете по-ниското.
Говорете с детето, то ще учи, пропуснете "ама и гаджето ще ходи там"  Grinning като обясните, че това е сериозен мотив, който няма да вземете предвид Simple Smile и вземете решението му Laughing. Wink

Общи условия

Активация на акаунт