«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ќабори
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
330-344 от 735 отговора

—офи€

ћнени€: 87
ј тази година характеристики ще им дават ли? Ќе вид€х н€къде при подаването на документите да се изисква.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 15 897
 акто е изписано в документа с кодовете на паралелките. —ега погледнах на сайта на –»ќ, но не вид€х публикуван списък. —игурно до кра€ на седмицата ще стане €сно, но предполагам, че ще има пром€на в кодовете, защото има пром€на в бро€ и вида на паралелките в н€кои училища.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 989
»зписват се със съкращени€.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 1
—ега се прибирам, не зна€ може и да сте го коментирали.ѕодробна статистика и за ѕловдив:
https://docs.google.com/file/d/0Bx1iZBjjAkxDWVBUZXh2dzNjZWM/edit?pli=1
¬ръщам се да ви чета
Ѕраво-о-о!!!
 ъм 15:30ч, ми писна и се обадих в офиса на шефката/простено да й е - метлата на новото правителство, удари нашето –»ќ/, вдигна н€какъв господин, който така и не се представи, но беше много любезен. ѕрез ц€лото време ме убеждаваше, също както и теб, че статистиката щ€ла да бъде грешна, заради децата от областта. јз не отстъпих и му об€сних, че ще изпрат€ имейл за искането ни. „е не могат да кри€т обществена информаци€, при положение че ни се полага по закон и защо толкова € кри€т като виси по прозорците на всички училища. ќсвен това н€ма да ги затрудни, тъй като за да изведат тази с големи€ диапазон, са минали през подробната и най-накра€ да се опитат те да определ€т в диапазон от 300-400 деца, кой какви шансове има. √осподина любезно каза, че ще предаде искането ни, където тр€бва. ћалко не му пов€рвах, но... Ќад€вам се да съм допринесла, поне малко за събуждането на пловдивското –»ќ.

≈й това bg-mamma и бг-мамите наистина са сила!
÷итирай

—офи€

ј тази година характеристики ще им дават ли? Ќе вид€х н€къде при подаването на документите да се изисква.

ўе има. ’арактеристиката  се дава в училището, където е прието детето, не по време на подаване на за€влението за класиране.
÷итирай

I want it all and I want it now.

ћнени€: 1 448

ƒа ще се дават. ѕредупредеха ни на –— ,че ще бъдат запечатани в плик и да не ги отвар€ме  35
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 199
«начи профилите се изписват, както и в справочниците - напр. ћ (за математика), Ѕ≈Ћ (за български) и т.н. ќх, извин€вайте за идиотските въпроси, но не искам да ме връщат за такова нещо....
÷итирай

ћнени€: 2 411

ƒа ще се дават. ѕредупредеха ни на –— ,че ще бъдат запечатани в плик и да не ги отвар€ме  35

» характеристиката ли е тайна?  Shocked
ƒемек, да не знаеш положителните и отрицателните качества на детето си, според учителите му.  newsm78

≈дно време на пара ги отвар€хме , сега не знам дали става.  Thinking
÷итирай

I want it all and I want it now.

ћнени€: 1 448
«апечатана е,но госпожата им каза ,че обмисл€ и отделно да € даде на който иска да € види.  Wink
Ќ€ма да е тайна. Laughing

÷итирай

—офи€

ћнени€: 15 897
грънци, тайна! Ќали € носиш в новото училище, да не мислиш, че там чинно си € вземат със запечатан плик! ѕрав€т се на интересни.
÷итирай

—офи€

грънци, тайна! Ќали € носиш в новото училище, да не мислиш, че там чинно си € вземат със запечатан плик! ѕрав€т се на интересни.
Ќикой не се прави на интересен. Ќа двете ми деца характеристиките б€ха в плик, но не запечатан. јз съм ги чела, дори на гол€мата все още е у дома. «а унито никой не й € искал.
ќбикновено характеристиката  се дава с приема на документи и после комиси€та по прием € дава заедно с другите неща на бъдещи€ класен ръководител.
÷итирай

ул. "—вобода"

ћнени€: 1 409
«а Ќ≈√ и разликата в бро€ на учениците да вметна - по наше време се приемаха немскоговор€щи деца - на немци, дошли да живе€т в Ѕ√ по н€каква причина. “ези деца н€мат много гол€м избор къде да продължат образованието си, тъй като обучението тр€бва да е на немски, но пък не бива да заемат места на кандидатстващи с прием, затова се приемат допълнително. Ќие имахме много симпатичен немец, дошъл с майка си да живее в Ѕългари€  при втори€ си баща, почти не говореше български.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 167
«а Ќ≈√ и разликата в бро€ на учениците да вметна - по наше време се приемаха немскоговор€щи деца - на немци, дошли да живе€т в Ѕ√ по н€каква причина. “ези деца н€мат много гол€м избор къде да продължат образованието си, тъй като обучението тр€бва да е на немски, но пък не бива да заемат места на кандидатстващи с прием, затова се приемат допълнително. Ќие имахме много симпатичен немец, дошъл с майка си да живее в Ѕългари€  при втори€ си баща, почти не говореше български.

— това вече н€ма как да се об€сни разликата в бро€ приети деца. ќт н€колко години има училище към немското посолство http://www.ds-sofia.bg/?cid=109 - там учат децата на дипломати , служители и бизнесмени от √ермани€, както и много български деца.

« ѕоследна редакци€: пн, 10 юни 2013, 17:45 от ellis »
÷итирай

—офи€

‘акт е, че има надпланов прием, факт е, че има  деца са приети надпланово с писмо на министъра или с разрешението на –»ќ.
‘акт е, че децата, учили зад граница, не са длъжни да продължат само в училището към немското посолство.

»ма лавиране през годините в училищата с един и същи учебен план.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 579
[
ѕоправете ме ако греша, но ми се струва , че има значително разминаване между бро€ на децата в 8 клас и об€вената бройка по план - прием след 7 клас. / вс€ка асоциаци€ с 3 въпрос Ќ¬ќ Ѕ≈Ћ е случайна  Mr. Green/

91 Ќ≈√ би тр€бвало да приема 182 деца / с еднакви балове,с близнаци и тризнаци да станат 197/, но са об€вени 207 осмокласници newsm78

....и при другите елитни училища има разминаване, но просто 91Ќ≈√ ми попадна първа пред очите.

„уд€ се какви са причините за това разминаване 182 /207  #Crazy?

ƒано не са тези, които си мисл€...

» още нещо - тези 207 осмокласници по колко ли са в паралелка?

≈лис, много си наблюдателна.
«а Ќ≈√ не знам, но за едно друго училище от “ќѕ 5 ще ти кажа.  акто писа друга дама - надпланов прием, викахме им парашутисти. ѕри нас б€хме 30 с изпит + 8 парашутисти. ¬ друг випуск 30 +13 (сериозно).. Ќапример 2 деца б€ха на военни. „акат детето да го приемат например в областната в ямбол (балът е много различен от —офи€) и тогава мест€т таткото. «атова във ¬оенна академи€ н€маше татковци на 7 класници.  Smile ƒругите 6 б€ха от —офи€, не знам каква причина за прехвърл€не са измислили. «а да съм честна всички, без 1 момче, което само се отказа, не се различаваха от останалите. »зпитите не са единствен показател.

акто са ти писали има едни наредби, в които пише как се прехвърл€т деца от 1 у-ще в друго и те позвол€ват много свободни тълкувани€. ¬ъпросът е как директорът или н€кой служител от –»ќ, ћќЌ ги чете за твоето дете.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
330-344 от 735 отговора