«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ќабори
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
345-359 от 735 отговора

—офи€

ћнени€: 3 122
»зпитите след 7 клас не са никакъв показател.
“ези изпити също са доста субективни. Ќикъде н€ма прием след 7 клас и такава истери€ и не е нужно. јз лично очаквам с нетърпение да влезе в сила нови€т образователен закон за задължително обучение до 10 клас и после профилиране.
¬реме е, да приемем хубава практика от европейските страни - √ермани€, ‘ранци€...
÷итирай

ћнени€: 455
http://news.plovdiv24.bg/437055.html
ƒрастичен спад в оценките Crying or Very sad
÷итирай

—офи€

ћнени€: 177
“ези изпити също са доста субективни. Ќикъде н€ма прием след 7 клас и такава истери€ и не е нужно. јз лично очаквам с нетърпение да влезе в сила нови€т образователен закон за задължително обучение до 10 клас и после профилиране.
¬реме е, да приемем хубава практика от европейските страни - √ермани€, ‘ранци€...

јбсолютно съм съгласна с теб, √анис!  :bouquet:

“ази обърната фуни€ сега - труден прием след седми клас /  в най-трудната възраст за децата/ и 100% студенти всички на фианала , е безумно.
јми не съм чула децата от училището към немското посолство или от френски€ лицей / говор€ за чужденците/ , да се юрват на матури в седми клас....

Ћошото е, че н€ма да се промен€т нещата така лесно - бизнесът с частни уроци, школи и курсове за подготовка на седмокласници е проспериращ....
[
ѕоправете ме ако греша, но ми се струва , че има значително разминаване между бро€ на децата в 8 клас и об€вената бройка по план - прием след 7 клас. / вс€ка асоциаци€ с 3 въпрос Ќ¬ќ Ѕ≈Ћ е случайна  Mr. Green/

91 Ќ≈√ би тр€бвало да приема 182 деца / с еднакви балове,с близнаци и тризнаци да станат 197/, но са об€вени 207 осмокласници newsm78

....и при другите елитни училища има разминаване, но просто 91Ќ≈√ ми попадна първа пред очите.

„уд€ се какви са причините за това разминаване 182 /207  #Crazy?

ƒано не са тези, които си мисл€...

» още нещо - тези 207 осмокласници по колко ли са в паралелка?

≈лис, много си наблюдателна.
«а Ќ≈√ не знам, но за едно друго училище от “ќѕ 5 ще ти кажа.  акто писа друга дама - надпланов прием, викахме им парашутисти. ѕри нас б€хме 30 с изпит + 8 парашутисти. ¬ друг випуск 30 +13 (сериозно).. Ќапример 2 деца б€ха на военни. „акат детето да го приемат например в областната в ямбол (балът е много различен от —офи€) и тогава мест€т таткото. «атова във ¬оенна академи€ н€маше татковци на 7 класници.  Smile ƒругите 6 б€ха от —офи€, не знам каква причина за прехвърл€не са измислили. «а да съм честна всички, без 1 момче, което само се отказа, не се различаваха от останалите. »зпитите не са единствен показател.

акто са ти писали има едни наредби, в които пише как се прехвърл€т деца от 1 у-ще в друго и те позвол€ват много свободни тълкувани€. ¬ъпросът е как директорът или н€кой служител от –»ќ, ћќЌ ги чете за твоето дете.

«нам за тази опци€ и ми минават разни мисли през главата / и в Ћовеч и в “ърново имаме чудесни езикови с Ќемски /....но мисл€, че детето тр€бва да заслужи м€стото си! Ќе мога да си представ€ дори, как би се чувствал като "парашутист"?јко балът му не стига за ѕърва  Ќ≈√, значи не му е там м€стото / поне на този етап от обучение/! „овек никога не може да бъде сигурен, дали това н€ма да е за по-добро.... Laughing
÷итирай

ћнени€: 2 023
ј тази година характеристики ще им дават ли? Ќе вид€х н€къде при подаването на документите да се изисква.

ƒа ще се дават. ѕредупредеха ни на –— ,че ще бъдат запечатани в плик и да не ги отвар€ме  35
много секретни бе!

ћисл€, че  х-ката беше в задължителните документи при записване
÷итирай

ћнени€: 655

“ази обърната фуни€ сега - труден прием след седми клас /  в най-трудната възраст за децата/ и 100% студенти всички на фианала , е безумно.
+1 ¬ момента не се интересувам и само подочувам, но какви са тези кандидатстудентски изпити по сто пъти - предварителен, истински, взема се по-високата оценка... » защо???  Thinking “ова не е работа.
÷итирай

ћайничка

ћнени€: 3 560
ѕри нас характеристиките ще ги дават утре на родителите, но не съм чула да са запечатани. ѕо принцип, вс€ка година по това време класната ни привиква да ги видим и да се разпишем, че сме запознати.
÷итирай

ћнени€: 2 023
Ќие днес върнахме учебнците! ƒа се чудиш какво ще прав€т още 4 дни!
Ѕележниците ще ги дават в ср€да, бележките - по график от ср€да нататък - по класове....
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 122

+1 ¬ момента не се интересувам и само подочувам, но какви са тези кандидатстудентски изпити по сто пъти - предварителен, истински, взема се по-високата оценка... » защо???  Thinking “ова не е работа.
«ащото, ’имикал... тр€бва да храним още много "институции", наречени унита.
Ќапример в “” вече приемат с оценка от Ѕ≈Ћ..  » какво става на първи€ изпит по ћј“?  –ј’! “отален крах! »нженери, които не зна€т, що е граница на функци€!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 251
’арактеристиките не са тайна, дори и запечатани в плик (кой ли си прави труда? но хора вс€какви). Ќеобходими са при записването в новото училище, но много от т€х не ги искат. “ова са си вътрешни правила.  акто и медицински картон (попълнен от лични€ лекар), едни го искат при записването, други след 15.09. »мам предвид амболаторната карта, ко€то се представ€ в началото на учебната година.
Ќе бързайте да попълвате за€влени€та. »зчакайте официалните документи, който –»ќ ще публикува на сайта. “ам ще има кодовете и точното наименование на паралелките в съкратен вид. —правочниците не са истински.
÷итирай

—офи€ и там където не се пуши

ћнени€: 11 747

олко различни са хората...» аз познавам дете с френски в 18-то и са много недоволни. Peace Ћично аз бих заложила на 133-то с френски . Ќа Ќ¬ќ по езика  като резултати са директно след 9 ‘≈√. »ли на 35-то с немски.  ќбучават се все пак децата по ƒ—ƒ програмата, както е в 91 Ќ≈√ и 73 —ќ”. 

ƒаам, една мо€ при€телка много доволна от гимнази€та от 18-то с много интелигентни учители, изключително възпитани, много държащи на добрата си работа.
÷итирай

ћнени€: 172
јз звън€х на каката в –»ќ ¬арна, ко€то отговар€ла за това и т€ ми каза "за съжаление дете с по-нисък бал може да измести дете с по-висок бал ако съответни€ профил е бил по-горно желание" newsm78

–оси, питай каката писмено и ми дай този отговор писмено. јко е връзкарка, ще се отърве само с последно предупреждение за уволнение. » за нейно съжалени€ ще тр€бва да прочете и разбере единствената наредба, по ко€то работи.

Ќе звънете, а пишете - ƒума дупка не прави.
јз пак за технологи€та на класирането! явно съм поредни€ дебил във форума  Embarassed! ќбаче последвах съвета и писах по мейла на въпросната дама. Ќо нали съм възпитана патка си оставих и телефона и т€ взе, че любезно ми се обади да ми об€сни. » пак същото - подреждането на желание е важно, тоест дете с по-нисък бал може да измести по-виско, стига първото дете да е писало съответното желание като по-предно. Ќо ме успокои, че теоретично това не било много веро€тно ако става дума дали да влезе по първо или второ детето. ћол€, н€кой от ¬арна да и пише на каката или да и се обади j.hristova@rio-varna.com ўе ме побъркат ти€ от инспектората. ѕри нас понеже става дума наистина точно за такъв случай - искаме най-много 3 неща, които подредени в определен ред - детето ще влезе по първо желание, обаче ако ги размен€, може да не влезе нито едно от трите.
« ѕоследна редакци€: пн, 10 юни 2013, 20:54 от rossi-varna »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 251
rossi-varna, класирането е по бал. ѕодредете паралелките така както иска детето и толкова. Ќ€ма начин дете с по-нисък бал да измести такова с по-висок бал.

Ќ€ма идеално училище, колкото и да ни се иска.  ¬ъв вс€ко едно си има пропуски и предимства. —лушайте децата си! “е може и да не зна€т много какво точно се случва, но имат и интуици€. Ќаправете най-доброто за т€х, така както те усещат нещата. “ака следващите 5 години ще се чувствате спокойни и удовлетворени.  Hug
÷итирай

—офи€

ћнени€: 701
јз звън€х на каката в –»ќ ¬арна, ко€то отговар€ла за това и т€ ми каза "за съжаление дете с по-нисък бал може да измести дете с по-висок бал ако съответни€ профил е бил по-горно желание" newsm78

јз пак за технологи€та на класирането! явно съм поредни€ дебил във форума  Embarassed! ќбаче последвах съвета и писах по мейла на въпросната дама. Ќо нали съм възпитана патка си оставих и телефона и т€ взе, че любезно ми се обади да ми об€сни. » пак същото - подреждането на желание е важно, тоест дете с по-нисък бал може да измести по-виско, стига първото дете да е писало съответното желание като по-предно. Ќо ме успокои, че теоретично това не било много веро€тно ако става дума дали да влезе по първо или второ детето. ћол€, н€кой от ¬арна да и пише на каката или да и се обади j.hristova@rio-varna.com ўе ме поркът ти€ от инспектората. ѕри нас понеже става дума наистина точно за такъв случай - искаме най-много 3 неща, които подредени в определен ред - детето ще влезе по първо желание, обаче ако ги размен€, може да не влезе нито едно от трите.

–оси, споко, пиши ги както искаш. ѕрочети Ќаредба 11 от 2005 за приема в държ. и общ. у-ща членове от 10 и 12.

ак да ти помогнем.  азваме едно и също. ѕоказваме къде да го прочетеш, а ти в€рваш на една калника, ко€то не цитира правно основание.

ќсвен да основа  ѕѕ 7- комитет за подобр€ване приема след 7 клас.
 ато единствен негов член се избирам за председател. » да пиша на –»ќ ¬арна да дава писмени отговори с цел изб€гване грешки в комуникаци€та. јко н€мах спешни задачи, щ€х да го направ€.
÷итирай

—офи€ по рождение

ћнени€: 230
ћами здравейте! ƒъщер€ ми се отказа от 1 ј≈√ и ми сервира, че иска Ќ‘—√. »мате ли мнени€ относно гимнази€та? „етох 2-3 теми, но се над€вам за още.  Ќо имаме и малък проблем- колебае се.   азва ми Ќ‘—√, защото н€мат униформи спр€мо Ќ“Ѕ√. —поред мен това не е фактор, защото аз съм «ј униформите и така всички деца ще са равни. Ќ€какъв съвет накъде да € насоча? Ќе искам да се чувства некомфортно в училище, в което аз искам. ўе се радвам на мнени€ относно 2-те училище.  bouquet

Ќ‘—√ за сметка на 1 ј≈√? ѕраво на избор

Ќе, не. Ќе зададох въпроса си правилно. ћол€ за мнени€ относно Ќ“Ѕ√ и Ќ‘—√. Ќакратко дъщер€ ми не иска Ќ“Ѕ√ заради униформите. »скам да и дам добър съвет, за да помисли още малко.

—амо да кажа, че в Ќ‘—√ учебната година започва на 1 септември. Ќо е за предпочитане, според кратко проучване сред мои познати.
÷итирай

ћнени€: 2
ћами здравейте! ƒъщер€ ми се отказа от 1 ј≈√ и ми сервира, че иска Ќ‘—√. »мате ли мнени€ относно гимнази€та? „етох 2-3 теми, но се над€вам за още.  Ќо имаме и малък проблем- колебае се.   азва ми Ќ‘—√, защото н€мат униформи спр€мо Ќ“Ѕ√. —поред мен това не е фактор, защото аз съм «ј униформите и така всички деца ще са равни. Ќ€какъв съвет накъде да € насоча? Ќе искам да се чувства некомфортно в училище, в което аз искам. ўе се радвам на мнени€ относно 2-те училище.  bouquet

Ќ‘—√ за сметка на 1 ј≈√? ѕраво на избор

Ќе, не. Ќе зададох въпроса си правилно. ћол€ за мнени€ относно Ќ“Ѕ√ и Ќ‘—√. Ќакратко дъщер€ ми не иска Ќ“Ѕ√ заради униформите. »скам да и дам добър съвет, за да помисли още малко.

—амо да кажа, че в Ќ‘—√ учебната година започва на 1 септември. Ќо е за предпочитане, според кратко проучване сред мои познати.

ƒа..това го разбрахме.(не ни е проблем) Smile ћерси за информаци€та!  bouquet
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
345-359 от 735 отговора