СЕДМИ КЛАС - 23 тема - В очакване.....

  • 43 912
  • 735
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 0
Изисква се медицинско свидетелство за кандидатстване в професионални паралелки и изобр. изкуство. Днес отидох при  личната и тя ми заяви, че си няма и на идея какво е това - какво да пише-свободен текст или някаква бланка. Моля ако знаете -това типова бланка ли е; трябва ли да се минава и при други лекари специалисти или само личния лекар; как да изглежда.....за да знам какво да искам да ми напише-никъде не видях типов формуляр за попълване

# 361
  • Варна
  • Мнения: 3 240
rosi  Мисля, че има някакво недоразумение с госпожата от РИО. Предполагам, че тя има предвид, че ако дете с по-висок бал пише паралелка А на второ място, а Б на първо, то ще се класира в Б, независимо, че за там балът е по-нисък. Друго дете с по-нисък бал, но достатъчен за паралелка А ще отиде там, тъй като това му е първо желание.
Ако двете деца са с еднаква поредност на желанията, няма как детето с по-нисък бал да измести другото.

# 362
  • София
  • Мнения: 62 595
Купувате си бланка за медицинско, тя е формат А5 и си попълвате задължителните реквизити - име, адрес, основание - за прием в ........ (имената на гимназиите). ЛЛ трябва да попълни за цветното зрение.

На тези извън общото класиранне и сега им казват парашутисти. Нищо не се е променило.

# 363
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Изисква се медицинско свидетелство за кандидатстване в професионални паралелки и изобр. изкуство. Днес отидох при  личната и тя ми заяви, че си няма и на идея какво е това - какво да пише-свободен текст или някаква бланка. Моля ако знаете -това типова бланка ли е; трябва ли да се минава и при други лекари специалисти или само личния лекар; как да изглежда.....за да знам какво да искам да ми напише-никъде не видях типов формуляр за попълване

Доколкото си спомням е медицинско като при шоф книжка, като ЛЛ имат програми и могат да изпечатат такова нещо.



НТБГ и НФСГ са отлични гимназии и двете - намират се на близко разстояние и до двете има метро, ами избора си е на детето, зависи къде ги повлече. Все пак имат си приятелчета.


rossi-varna, пиши си както са ви на сърце трите. Явно някой не е наясно.

# 364
  • Мнения: 0
Здравейте,за първи път влизам във форума и имам въпрос с ,,повишена трудност,,-Седмокласник с отлични оценки  от дипломата ,но НВО- БЕЛ-5,640 и НВО МАТЕМАТИКА слаб 2/поради незнайна причина-притиснение,заплес/,къде може да кандидатсва?Главата ми е ,,избушила,,и.....те това е!
 
 

# 365
  • Мнения: 3 164
Джипито на сина ми каза- медицинско като при започване на работа.Бланката се купува от близкия реп Peaceно още не съм свършила тази работа Wink

# 366
  • Мнения: 456
Вчера ходихме при джипито да вадим медицинско. Има си програмка на компа и не желаеше да купувам бланка.Олесни ме да не обикалям книжарниците, но след като излезнах, и тръгвам към колата се зачетох и отново бях възмутена, но то май в последно време ми е постоянно състояние. Без за бъде докоснат нито от сестрата, нито от лекарката, на мед.удостоверение са записани толкова много органи - б.о или неувеличено, че и пулс 75.Дори пишеше, че са правени 2 профилактични прегледа в последните 12 календарни месеца, а такива не е имало. Поне цветоусещането да бяха провери или табличката с цислата за очите - НИЩО. Но пък и аз какво искам, като ходим ние възрастните се радваме, че вадим медицинско за 2-3 минути и винаги бързаме, а сега за детето - сякаш ми се искаше да бъде истинско.Но къде ти?
Хубав, усмихнат и спорен ден!  bouquet

# 367
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте,за първи път влизам във форума и имам въпрос с ,,повишена трудност,,-Седмокласник с отлични оценки  от дипломата ,но НВО- БЕЛ-5,640 и НВО МАТЕМАТИКА слаб 2/поради незнайна причина-притиснение,заплес/,къде може да кандидатсва?Главата ми е ,,избушила,,и.....те това е!
 
 

Споко в така наречените общообразователни паралелки - има ги, ако желаете ми пишете на лични. И ако сте от София разбира се.

# 368
  • Варна
  • Мнения: 30
Здравейте,за първи път влизам във форума и имам въпрос с ,,повишена трудност,,-Седмокласник с отлични оценки  от дипломата ,но НВО- БЕЛ-5,640 и НВО МАТЕМАТИКА слаб 2/поради незнайна причина- притеснение, заплес/,къде може да кандидатства?Главата ми е ,,избушила,,и.....те това е!  

Ходихте ли да му видите работата по математика? Как 6 в у-ще и 2 на НВО? Да няма някаква грешка? Направо съм изумена. Като знам, че нашите тройкаджии в у-ще изкараха четворки на НВО.....
Ако не сте ходили да видите работата му по математика намерете начин, защото може да е техническа грешка.

# 369
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Здравейте,за първи път влизам във форума и имам въпрос с ,,повишена трудност,,-Седмокласник с отлични оценки  от дипломата ,но НВО- БЕЛ-5,640 и НВО МАТЕМАТИКА слаб 2/поради незнайна причина-притиснение,заплес/,къде може да кандидатсва?Главата ми е ,,избушила,,и.....те това е!
 
 
Има училища, извън наредба 11 и те приемат по свой начин, пак имат профили - такова училище е  НСОУ София http://www.nsou-sofia.org/Priem_8klas.html например. Обадете се в РИО и попитайте кои други училища са с подобен статут. В Наредбата е цитирано и 134то СОУ, но за него не знам със сигурност.

Сега видях, че срокът им за подаване на документи е 27.05, но според мен няма да ви върнат. Борбата на училищата е за всеки ученик  Peace

Последна редакция: вт, 11 юни 2013, 07:43 от Lady_A

# 370
  • Варна
  • Мнения: 30
"При подаване на документите, които са копия, учениците представят за сверяване оригиналите на документите. Копията се заверяват от лицето придружаващо ученикът."

# 371
  • Мнения: 1 064
rossi-varna, класирането е по бал. Подредете паралелките така както иска детето и толкова. Няма начин дете с по-нисък бал да измести такова с по-висок бал.

Две неща от моя опит:
- не гледайте балове, оценки, резултати. Просто подредете по сърце, ако ще на първо място да пишете космонавт, въпреки че има 3 по математика (образен пример). Така детето ще влезе в максимално най-доброто ЗА НЕГО.
- в паралелката на дъщеря ми някак се вмъкнаха 1-2 момчета с по-нисък бал от останалите. За съжаление децата не издържаха на темпото, което наложи масата. Това е другият аспект на проблема.

Желая успех на децичата ви.   bouquet

# 372
  • гр.София
  • Мнения: 4 141
Мили дами, сега за пръв път се включвам в този форум, макар, че отдавна зная за него. Имам нужда от вашата помощ! Дъщеря ми е 7-клас и ще кандидатства. За съжаление, балът й не е достатъчен за "най- елитните" гимназии. В момента се чудя как да подредя другите желания между 133-то, 31-то, 35-то, 18-то и НТБГ. Ще бъда благодарна, ако получа вашите съвети!

Съвсем различни са училищата, 133-то е с френски и руски,


 
 В 133-о има паралелка и с АЕ. С втори -руски.

 Някой знае ли-във 2-ра АЕГ има ли униформи?  
 Мнооого важен въпрос,да знаете Laughing

 Моето диване не иска да пишем НФСГ в желанията.  А на мен така ми я похвалиха.
Мисля,че би му паснала.


 Днес Министърката ще дава пресконференция по повод нашите 7 мокласници!

# 373
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

 
 Някой знае ли-във 2-ра АЕГ има ли униформи? 
 


Сака и блузи, полите и панталоните по избор.

# 374
  • Мнения: 0
Изпитите след 7 клас не са никакъв показател.
Тези изпити също са доста субективни. Никъде няма прием след 7 клас и такава истерия и не е нужно. Аз лично очаквам с нетърпение да влезе в сила новият образователен закон за задължително обучение до 10 клас и после профилиране.
Време е, да приемем хубава практика от европейските страни - Германия, Франция...
Браво на Вашето изказване ! А дано и в България се случи чуждата положителна практика! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт