СЕДМИ КЛАС - 23 тема - В очакване.....

  • 43 915
  • 735
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 5 090
какво е ДСД програма?

ДСД е шпрах диплома за владеене на немски. Получава се само в гимназиите ( някои от тях) след положен изпит, проверен в Германия.

Включва две части - писмен и устен. Писмената част се дава от Германия и се проверява пак там. За устната част започват подготовка още от 11 клас (подготвят се едни специални папки по зададени индивидуални теми на всеки ученик).

# 301
  • Мнения: 4 157
Здравейте,
Вярно е, че деца с 2 на НВО не участват в класиранията, обаче и за тях има някаква възможност. След като мине 3-то класиране,  в някой училища остават незаети бройки -  обикновено това са професионални гимназии. И тогава, с проверка и разговор на място, е възможно детето да бъде прието. Успех на всички!

# 302
  • Мнения: 2
Едно предположение - тази формула =(Т-18)/(Тmax-18)*3+3 е ползвана и за формиране на оценките на първи модул. 

Ето сега вече разбрах и точките по БЕЛ  -  60 + 31 . Благодаря ти  extremist

Моля, не на мен. благодарностите са за Badme и за Пенсионирана русалка - те ги измислиха нещата, аз само се  възползвах от идеите, защото ми беше интересно, а не можех да докарам третия знак след запетаята на едно оценки...
Признавам си, че формулата ми харесва и нямам обяснение защо не се хвалят с нея от МОН...след като е логична, след като е еднаква за всички, какъв им е проблемът? все едно космическа совалка, а не проста сметка
 

# 303
  • Мнения: 50
какво е ДСД програма?

ДСД е шпрах диплома за владеене на немски. Получава се само в гимназиите ( някои от тях) след положен изпит, проверен в Германия.

Включва две части - писмен и устен. Писмената част се дава от Германия и се проверява пак там. За устната част започват подготовка още от 11 клас (подготвят се едни специални папки по зададени индивидуални теми на всеки ученик).

"Тези специални папки"  аз ги наричам направо Дипломна работа.  Дъщеря ми събира сведения по нейната тема чак в Мюнхен, после ходи да разговаря в кметството с отговорника по нейния въпрос, прави анкети и изготвя статистики  Wink  - това ако не е дипломна работа - здраве му кажи.  Simple Smile

# 304
  • Мнения: 24 467

Признавам си, че формулата ми харесва и нямам обяснение защо не се хвалят с нея от МОН...след като е логична, след като е еднаква за всички, какъв им е проблемът?
 

МОН още не са си я измислили, вероятно поради това. Чакат някой да им я каже и като си я разберат, ще се "похвалят" с нея. Спокойно.

Здравейте,
Вярно е, че деца с 2 на НВО не участват в класиранията, обаче и за тях има някаква възможност. След като мине 3-то класиране,  в някой училища остават незаети бройки -  обикновено това са професионални гимназии. И тогава, с проверка и разговор на място, е възможно детето да бъде прието. Успех на всички!

Общо взето места в ПГ остават, но не винаги децата искат да учат в паралелки с останали свободни места.
Някои си предпочитат СОУ, не желаят специализация. Имам такова момиче на позната, на матура по БЕЛ си изкара 5.75 и продължи ВУЗ- Икономика.
След VІІІ клас също има прием в някои ПГ.
...................................
Моят син каза, че ще пише и помощното училище със съответната предлагана от него специалност, както и транспортното такова. Simple Smile Можело да му бъде на късмет. Ще си подреди чинно всички специалности. Що да не си поиграе детето? Laughing От МОН как си играят? Добре, че и то не взима много на сериозно образованието ни. Подхожда тъй, както е редно. С нужното уважение.  Sunglasses

# 305
  • Мнения: 4 934
много ми допада тази програма! Дано се преборим за нея!
След 10 клас ли ги профилират по нея?

# 306
  • Мнения: 17
Тази информация бе публикувана и надълго анализирана в темата за частно образование.
Мисля, че таблицата с резултатите от НВО 8 клас може да ви помогне да се ориентирате за нивото на езика в не най-елитните училища в София.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhA7XVqwJbW7dEJVbHR … YnA0N1lrQmc#gid=0


# 307
  • Мнения: 1 672
какво е ДСД програма?

ДСД е шпрах диплома за владеене на немски. Получава се само в гимназиите ( някои от тях) след положен изпит, проверен в Германия.

И е необходима за следване в немскоговоряща държава.

Както е казано по-горе, голяма подготовка трябва, та дори и уроци понякога, 40лв на час, както разбирам. Wink

Та голям зор да влезеш, ама после и зор да излезеш от гимназията. Mr. Green

# 308
  • Мнения: 14 388
Така е ,зор на входа,но и до изхода зор... Peace

# 309
  • Мнения: 3 164
какво е ДСД програма?

ДСД е шпрах диплома за владеене на немски. Получава се само в гимназиите ( някои от тях) след положен изпит, проверен в Германия.

И е необходима за следване в немскоговоряща държава.

Както е казано по-горе, голяма подготовка трябва, та дори и уроци понякога, 40лв на час, както разбирам. Wink

Та голям зор да влезеш, ама после и зор да излезеш от гимназията. Mr. Green

BG диплома не върши ли същата работа?нали сме в ЕС Thinking

# 310
  • София
  • Мнения: 5 090
Така е ,зор на входа,но и до изхода зор... Peace

Зор е цял живот. Нали гледам голямата, която сега е пред сесия. Учи като подивяла. То не са контролни, проекти, презентации и това е предсесийно  Twisted Evil
Казва, че чака с нетърпение сесията  Laughing
Постъпването в училище след 7 клас е само началото..

# 311
  • Мнения: 330
Ние пък изобщо не харесваме немския и категорично отказваме да го учим.
При нас днес беше последният срок за оформяне на оценките. По химия обаче не стигнало време да си представи проекта и госпожата го взела да си го разглежда. Утре ще си разберем оценките.  
Сега е с приятели на разходка. Вече се чувстват свободни децата. Доволни са, че всичко приключи и им личи.

# 312
  • Мнения: 50
Та голям зор да влезеш, ама после и зор да излезеш от гимназията.
Така е ,зор на входа,но и до изхода зор...


Ох , разсмяхте ме !!!  rotfImbo
Сега си спомних -  на официалната церемония по връчването на ДСД дипломите в Областния съвет през май, излезе един баща от името на родителите и каза, как пратил детето си да се мъчи 5 години в Немска гимназия и сега се гордеел с "мъките" на детето си.
Какви тирани сме само и как измъчваме децата си.  Peace

# 313
  • Мнения: 3
Здравейте,
не можах да отворя линка от първата страница със заявлението за участие в първо класиране - някой може ли да ми помогне/ може и с линк към сайта от където да си го сваля. Иска ми се другата седмица да отида в гнездото с попълнени документи и там само да проверявам.

# 314
  • София
  • Мнения: 27
... Момичета, един по-отвлечен и разведряващ въпрос - някакви персонални подаръчета към класен ( класна) , любим учител, частен учител предвиждате ли? И ако да - какво ви се струва подходящо?

Да. Децата са предвидили за класния. За спомен - мислили са от картина до химикалка. Идеи най - различни...

Общи условия

Активация на акаунт