СЕДМИ КЛАС - 23 тема - В очакване.....

  • 43 919
  • 735
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 164
Общо взето места в ПГ остават, но не винаги децата искат да учат в паралелки с останали свободни места.
Някои си предпочитат СОУ, не желаят специализация.
След VІІІ клас също има прием в някои ПГ.
...................................
Моят син каза, че ще пише и помощното училище със съответната предлагана от него специалност, както и транспортното такова. Simple Smile Можело да му бъде на късмет. Ще си подреди чинно всички специалности. Що да не си поиграе детето? Laughing От МОН как си играят? Добре, че и то не взима много на сериозно образованието ни. Подхожда тъй, както е редно. С нужното уважение.  Sunglasses
 
Ами този подход на детето много ми хареса Sunglassesстига обаче да имаш нужното спокойствие Simple Smile

# 316
  • Мнения: 1 483
Тази информация бе публикувана и надълго анализирана в темата за частно образование.
Мисля, че таблицата с резултатите от НВО 8 клас може да ви помогне да се ориентирате за нивото на езика в не най-елитните училища в София.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhA7XVqwJbW7dEJVbHR … YnA0N1lrQmc#gid=0




Поправете ме ако греша, но ми се струва , че има значително разминаване между броя на децата в 8 клас и обявената бройка по план - прием след 7 клас. / всяка асоциация с 3 въпрос НВО БЕЛ е случайна  Mr. Green/

91 НЕГ би трябвало да приема 182 деца / с еднакви балове,с близнаци и тризнаци да станат 197/, но са обявени 207 осмокласници newsm78

....и при другите елитни училища има разминаване, но просто 91НЕГ ми попадна първа пред очите.

Чудя се какви са причините за това разминаване 182 /207  #Crazy?

Дано не са тези, които си мисля...

И още нещо - тези 207 осмокласници по колко ли са в паралелка?

Последна редакция: пн, 10 юни 2013, 16:16 от ellis

# 317
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Замислих се за нещо... адреса в Заявлението по адресна регистрация или по местоживеене в момента  newsm78

# 318
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
Адресна.

# 319
  • Мнения: 17
Тази информация бе публикувана и надълго анализирана в темата за частно образование.
Мисля, че таблицата с резултатите от НВО 8 клас може да ви помогне да се ориентирате за нивото на езика в не най-елитните училища в София.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhA7XVqwJbW7dEJVbHR … YnA0N1lrQmc#gid=0




Поправете ме, ако греша, но ми се струва , че има значително разминаване между броя на децата в 8 клас и обявената бройка по план - прием след 7 клас. / всяка асоциация с 3 въпрос НВО БЕЛ е случайна  Mr. Green/

91 НЕГ би трябвало да приема 182 деца / с еднакви балове,с близнаци и тризнаци да станат 197/, но са обявени 207 осмокласници newsm78

....и при другите елитни училища има разминаване, но просто 91НЕГ ми попадна първа пред очите.

Чудя се какви са причините за това разминаване 182 /207  #Crazy?

Дано не са тези, които си мисля...

И още нещо - тези 207 осмокласници по колко ли са в паралелка?

Това са данни за учебната 2011/2012. Мисля, че приемътв 91НЕГ е бил по-голям.

# 320
  • Мнения: 1 483
Тази информация бе публикувана и надълго анализирана в темата за частно образование.
Мисля, че таблицата с резултатите от НВО 8 клас може да ви помогне да се ориентирате за нивото на езика в не най-елитните училища в София.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhA7XVqwJbW7dEJVbHR … YnA0N1lrQmc#gid=0




Поправете ме, ако греша, но ми се струва , че има значително разминаване между броя на децата в 8 клас и обявената бройка по план - прием след 7 клас. / всяка асоциация с 3 въпрос НВО БЕЛ е случайна  Mr. Green/

91 НЕГ би трябвало да приема 182 деца / с еднакви балове,с близнаци и тризнаци да станат 197/, но са обявени 207 осмокласници newsm78

....и при другите елитни училища има разминаване, но просто 91НЕГ ми попадна първа пред очите.

Чудя се какви са причините за това разминаване 182 /207  #Crazy?

Дано не са тези, които си мисля...

И още нещо - тези 207 осмокласници по колко ли са в паралелка?

Това са данни за учебната 2011/2012. Мисля, че приемътв 91НЕГ е бил по-голям.

Знам и проверих, не е по-голям.

# 321
  • Мнения: 456
Сега се прибирам, не зная може и да сте го коментирали.Подробна статистика и за Пловдив:
https://docs.google.com/file/d/0Bx1iZBjjAkxDWVBUZXh2dzNjZWM/edit?pli=1
Връщам се да ви чета

# 322
  • Мнения: 9
Тази информация бе публикувана и надълго анализирана в темата за частно образование.
Мисля, че таблицата с резултатите от НВО 8 клас може да ви помогне да се ориентирате за нивото на езика в не най-елитните училища в София.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhA7XVqwJbW7dEJVbHR … YnA0N1lrQmc#gid=0




Поправете ме, ако греша, но ми се струва , че има значително разминаване между броя на децата в 8 клас и обявената бройка по план - прием след 7 клас. / всяка асоциация с 3 въпрос НВО БЕЛ е случайна  Mr. Green/

91 НЕГ би трябвало да приема 182 деца / с еднакви балове,с близнаци и тризнаци да станат 197/, но са обявени 207 осмокласници newsm78

....и при другите елитни училища има разминаване, но просто 91НЕГ ми попадна първа пред очите.

Чудя се какви са причините за това разминаване 182 /207  #Crazy?

Дано не са тези, които си мисля...

И още нещо - тези 207 осмокласници по колко ли са в паралелка?

Това са данни за учебната 2011/2012. Мисля, че приемътв 91НЕГ е бил по-голям.

Знам и проверих, не е по-голям.

В 91 НЕГ  от тази година квотата е намалена на 91 момчета + 91 момичета. До тази беше 98+98

# 323
  • Мнения: 14 388
За бройките в училищата,няма грешка.Разликата идва от приети след 15,09 деца,които имат право да запишат съответната паралелка-например поради преместване на месторабота на родител от едно в друго населено място ,след датата на последните срокове за записване.Било в гр.Х паралелка с френски и отива в гр.У в същата паралелка-трябва да имат еднакви учебни планове.От местното РИО ги консултират и насочват.Така в края на 8 клас са по 30 броя при първоначално записани  и приети 28.

# 324
  • Пловдив
  • Мнения: 1 547
Сега се прибирам, не зная може и да сте го коментирали.Подробна статистика и за Пловдив:
https://docs.google.com/file/d/0Bx1iZBjjAkxDWVBUZXh2dzNjZWM/edit?pli=1
Връщам се да ви чета
Благодарим!!!!!!
А разбивка, отделно за математика и бел... newsm78 Че за кандидатстващите в ОМГ е по-важна тази разбивка Simple Smile

# 325
  • Мнения: 87
Някой днес да си е взел служебните бележки с оценките от матурите? На децата ли ще ги дават или срещу родителски подпис? newsm78

# 326
  • Мнения: 11 607
Някой днес да си е взел служебните бележки с оценките от матурите? На децата ли ще ги дават или срещу родителски подпис? newsm78

Нашите бележки или в петък, или в понеделник - така са казали днес. В сряда - връщане на учебниците! В четвъртък - екскурзия! Вече у нас мирише на уволнение!!!!

# 327
  • Мнения: 456
Сега се прибирам, не зная може и да сте го коментирали.Подробна статистика и за Пловдив:
https://docs.google.com/file/d/0Bx1iZBjjAkxDWVBUZXh2dzNjZWM/edit?pli=1
Връщам се да ви чета
Благодарим!!!!!!
А разбивка, отделно за математика и бел... newsm78 Че за кандидатстващите в ОМГ е по-важна тази разбивка Simple Smile

Е, това само има, но е важно, че победихме!   hahaha

# 328
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
Нашите утре връщат учебниците и се надявам да си получат и бележките.

# 329
  • София
  • Мнения: 4 273
Момичета, как побирате при попълване пълно име на училището и профилите?  newsm78 Нещо малко ми се вижда мястото...Изписвате ли например Немска езикова гимназия или само НЕГ? И там, където има повече профили (например във Втора АЕГ), как могат да се съберат всички без съкращения  Rolling Eyes Пиша ситничко, печатно и четливо и едва-едва успявам....
Доколкото знам, удостоверенията за завършен седми клас ще се дават срещу подпис на родител. За служебните бележки не знам да има такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт