«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒиети и отслабване
0 ѕотребители и 0 √ости преглежда(т) тази тема.
1-131 от 131 отговора

ћнени€: 0
«дравейте!  азвам се ћари€ и съм на 17 години.
„удих се дали да пусна нова тема (да ми се не скара н€кой  Very Happy ), но се престраших...„ела съм всевъзможни теми и тук, и в други сайтове, относно диети, упражнени€, отслабване и главата ми вече е на каша от всичката информаци€...... ƒоста пъти съм правила разни диети, но без резултат. –еших, че е крайно време да се чувствам добре.

“а, тр€бва да започна с колко килограма съм, но ме е срам, само ще кажа, че имам най-малко 30 кг за свал€не....¬инаги съм била по-пълна. ¬од€, така да се каже, заседнал начин на живот, е досега. ќт 1 седмица всеки ден ход€ 1 час бързо пеша, прав€ упражнени€ и кардио-общо 40 минути. —равнение с преди се ограничавам с храненето, но като съм на училище сутрин е доста трудно, защото не си нос€ от вкъщи, а по лавки и магазини-само сладки, тестени, вредни неща.... «нам, че когато човек има желание-има и начин, но просто не си се представ€м от вкъщи с кутийката с манджите на училище....

ѕиша ви за да ме посъветвате какво да спра/добав€ към храненето. ≈то ви например "менюто" ми от вчера:

06:30 ƒва сандвича с домат и сирене (хл€бът е ¬ита —илует с шест зърна)
10:00 —олети и корни
13:00 ћюсли с пр€сно мл€ко
19:00 ѕарче пържола, сирене и домат

«нам, че корнито и солетите са доста вредни (особено когато имаш и много за свал€не), но както казах-н€ма как да нос€ от вкъщи.
’л€б €м само сутрин рано. «а сладко - корни или белвита когато съм на училище.
ѕрез другото време €м зеленчуци, месо, плодове, сирене...
ћного ще се радвам ако и н€кой, който вече е свалил доста килца (и не само), сподели как го е постигнал.

п.с. »звин€вам се за дълги€ пост. ѕриемам вс€каква критика и съвети.
÷итирай

ћнени€: 762
ћиличка, виждам, че си се ориентирала правилно, но все пак напиши колко килограма тежиш и колко си висока. ј иначе - да, правилно е да ограничаваш хл€ба, сладкото, картофите, ориза. Ќабл€гай на месо, млечни (пълномаслени си купувай), €йца, зеленчуци, хапвай и по н€кой плод, €дки също €ж (сурови бадеми, лешници, орехи, дори и кашу, но недей фъстъци).

¬ училище можеш да си носиш храна от вкъщи, например сварени €йца, нещо сготвено, плод, пакетче с €дки. ћоже да си правиш рулца от кашкавал, шунка, масло и краставица. ј ако не огладн€ваш в училище, не е и необходимо да €деш - €ж само ако си гладна.

—поред мен на закуска не €ж хл€б, дори и да е пълнозърнест. яж варени или пържени €йца, шунка, сирене, кашкавал, домати или краставици, чушки - такива неща. »ли пък си забърквай кисело мл€ко (с по-висок процент) и натрошени бадеми, лешници или орехи, или пък кокосови стърготини, слагай и канела или ванили€, или пък какао на прах. ћоже и ленено семе да използваш. ј може да слагаш например боровинки в киселото мл€ко или кайсии или друг плод на парченца. Ќо захар не слагай, нито мед.
÷итирай

¬исока съм 1,72...100 кг Embarassed ƒоста съм пълна, но поне съм по-висока и не, че не ми личи  Very Happy, но килограмите са н€как равномерно разпределени....јко мога да се израз€ така.

ћлечни пълномаслени? — по-гол€м процент ли това? јз гледам например пр€сното мл€ко да ми е 0,1% (което като повечето "некалорични" продукти най-веро€тно е блъскано с хими€).

ј в училище когато не съм гладна-не €м, което се случва супер р€дко....Ќе знам защо като вкъщи €м
нещо и като ида на училище гол€мото междучасие корема ми къркори все едно не съм €ла от 3 дни..
«а €дки не се б€х сетила, още утре ще търс€ сурови лешници.

“ова с киселото мл€ко изглежда добра иде€, но аз не обичам изобщо...ѕреди съм го €ла, но като слагам захар. «а това мисл€ да си куп€ подсладител, четох н€къде, че стеви€та се използва като  заместител на захар от диабетици.

» благодар€ много за отговора Smile
÷итирай

ћнени€: 1
«дравейте!  азвам се ћари€ и съм на 17 години.
„удих се дали да пусна нова тема (да ми се не скара н€кой  Very Happy ), но се престраших...„ела съм всевъзможни теми и тук, и в други сайтове, относно диети, упражнени€, отслабване и главата ми вече е на каша от всичката информаци€...... ƒоста пъти съм правила разни диети, но без резултат. –еших, че е крайно време да се чувствам добре.

“а, тр€бва да започна с колко килограма съм, но ме е срам, само ще кажа, че имам най-малко 30 кг за свал€не....¬инаги съм била по-пълна. ¬од€, така да се каже, заседнал начин на живот, е досега. ќт 1 седмица всеки ден ход€ 1 час бързо пеша, прав€ упражнени€ и кардио-общо 40 минути. —равнение с преди се ограничавам с храненето, но като съм на училище сутрин е доста трудно, защото не си нос€ от вкъщи, а по лавки и магазини-само сладки, тестени, вредни неща.... «нам, че когато човек има желание-има и начин, но просто не си се представ€м от вкъщи с кутийката с манджите на училище....

ѕиша ви за да ме посъветвате какво да спра/добав€ към храненето. ≈то ви например "менюто" ми от вчера:

06:30 ƒва сандвича с домат и сирене (хл€бът е ¬ита —илует с шест зърна)
10:00 —олети и корни
13:00 ћюсли с пр€сно мл€ко
19:00 ѕарче пържола, сирене и домат

«нам, че корнито и солетите са доста вредни (особено когато имаш и много за свал€не), но както казах-н€ма как да нос€ от вкъщи.
’л€б €м само сутрин рано. «а сладко - корни или белвита когато съм на училище.
ѕрез другото време €м зеленчуци, месо, плодове, сирене...
ћного ще се радвам ако и н€кой, който вече е свалил доста килца (и не само), сподели как го е постигнал.

п.с. »звин€вам се за дълги€ пост. ѕриемам вс€каква критика и съвети.

«дравей, прочетох много внимателно твоите размисли. «а съжаление ще чуеш и прочетеш най-различни мнени€ и съвети (повечето си противоречат ) јз вече минах по този път. ѕреди година имах 22кг в излишък. —пр€х се на един диетологичен център. —пециалистите там са много при€тни. «а щастие станахме при€тели и те ме накараха да пов€рвам че  възможно да свал€ килограмите си без това да ми струва много време, усили€ и пари. »змериха ми всички мерки, процентите вода и мазнина в организма и заедно съставихме режим на хранене. ѕих и добавки от т€хната сери€ (слава богу не б€ха скъпи! Ќай-скъпата добавка, ко€то сам купила беше 34лв. за един месец) —ега съм вече с прекрасни мерки. ’апвам си каквото ми се иска без да се тревожа. » ход€ веднъж в месеца на контролни прегледи за да провер€ваме дали всичко е наред и да се науча да си задаржам килограмите без глад и мъки.
—поделих ти всичко това, скъпо момиче за да ти кажа, че при положение че човек достигне нездравословни килограми значи нещо в режима му е тотално сгрешено. «а щастие има професионалисти които ще ти помогнат без да ти навред€т на здравето. ”спех и стискам палци!
÷итирай

Ќай-правилно е да купуваш млечните продукти с най-висока масленост, защото са най-истински. ѕак н€ма гаранци€, но такива с 0,1% са специално обезмаслени и за сметка на естествените мазнини са им добавени химии и боклуци, както сама си се досетила Peace “ака че купувай пр€сно мл€ко 3 - 3,6%, кисело 3,6 - 4,5% или дори може биволско, овче или козе, купувай обикновено сирене и кашкавал, а не тези, на които пише "деликатес". —ъщо можеш да €деш извара - не е нужно да е обезмаслена, дори точно обратното.

¬ училище огладн€ваш, ако не си закусила добре. јко на закуска набл€гаш на въглехидратите, както са например сандвичите, мюслите, овесените €дки или плодовете, тогава ще се заситиш за известно време, но сравнително скоро ще огладнееш пак. «атова е добре на закуска да €деш €йца (варени или пържени - с масло), сирене, кашкавал, шунка и зеленчуци, или пък кисело мл€ко с €дки или ленено семе, или кисело мл€ко с плод. Ќо не например само плод - така много скоро ще си гладна. —ъщото важи и за сандвичите.

ћаргарин също недей да използваш, а си хапвай истинско масло. ¬ салатата слагай зехтин.

ато €деш месо, не е нужно да махаш тлъстата част. јко ти е вкусна например пилешката кожа, си € хапни. “ака ще се нахраниш по-добре Peace ј когато €деш зеленчуци, ги приготв€й с мазнина (масло или зехтин) - така ще станат по-засищащи, а и в по-пълна степен ще усвоиш мастноразтворимите витамини.

«а стеви€та - да, може да слагаш, щом не можеш без подслаждане. Ќо опитай постепенно да намал€ваш количеството на стеви€та - така ще свикваш с по-малко сладост. “ова има особено значение, ако налиташ много на сладки храни.

ј най-важно е колкото може по-гол€ма част от храната ти да бъде домашно приготвена - готвени €сти€ или салати. яж повече непреработени храни - месо вместо кренвирши и колбаси, домашни супи вместо готови в пакетче, домашно приготвени €сти€ вместо купени полуфабрикати. ќграничи солетите, бисквитите, вафлите, кроасаните, баничките, чипсовете, а също и безалкохолните напитки. ¬место плодов сок (дори фреш) из€ж един плод - например един портокал вместо чаша портокалов сок.  огато ти се пие нещо, пий вода или чай, може и пр€сно мл€ко или айр€н.

» също е хубаво, че се движиш, браво! Ќамери си форма на физическа активност, ко€то ти харесва, без значение какво - танци, ходене пеша, тичане, н€какъв спорт.

ўе видиш, че постепенно ще успееш да се справиш с килограмите! Hug »маш време, за никъде не бързаш, така че имай и търпение. Ќе се хвърл€й на диети и не стой гладна. ’апвай си, но набл€гай на месото, €йцата, зеленчуците, млечните храни, €дките. “ова е. Peace
÷итирай

beni_36 радвам се, че си постигнала това, което си искала. Smile јз не искам да стигам до професионалисти и диетолози, бих искала сама да се справ€, а и н€мам възможност за такива малко  или много излишни неща, защото се готв€ за кандидатстване догодина, ход€ на уроци и н€мам време. ѕък и не живе€ в гол€м град. Ѕлагодар€ все пак! Smile

Cioccolata , страшно много ти благодар€ за съветите! “и да не професионално да се занимаваш с това или от личен опит? Smile

ќбаче направо ми разби фантазиите  Very Happy ¬инаги съм си мислела, че тр€бва да си купувам нискомаслени млечни продукти и обезмаслена извара.
ќтносно тлъстото-не обичам и винаги го махам.ћасло и маргарин също не слагам на сандвичите-така си ги €м  Very Happy

ј за плодовете-домашно изцеден плодов сок мога ли да пи€? «ащото майка ми най-редовно прави от €бълки, портокали, грейпфрути и т.н. »наче аз купен плодов сок, дето е пълен с подсладители, захари, оцветители - не пи€. ¬същност нищо друго освен вода никога не съм обичала да пи€.

ј да попитам - по време на хранене грешно ли е, че пи€ мнооого вода? «ащото майка ми била слушала, че не тр€бвало да се пие, защото пречи на усво€ването на храната от организма...
÷итирай

Ќе се занимавам професионално, но имам богат опит Peace » аз съм била с наднормено тегло от най-ранното си детство, та чак до 34-ата си година. ќтслабнах с такъв начин на хранене, какъвто препоръчвам и на теб - ограничаване на въглехидратните храни. ѕо-надолу ще ти об€сн€ защо точно този начин работи.

ўом не обичаш масло или тлъсто, не ги €ж. Ќо маслото помага да се заситиш, затова е хубаво поне храната да се приготв€ с мазнини.

ћлечните тр€бва да бъдат пълномаслени, а не обезмаслени, защото обезмаслените могат да имат добавено нишесте, пон€кога и добавена захар, а и хими€. ¬сичко това не е здравословно. ј истинските, пълномаслени млечни продукти са здравословни, в т€х не се е намесвал човек - или поне не прекалено много, защото в днешно време вече н€ма гаранци€ за това...

ѕлодови сокове недей да пиеш, дори домашно изцедени. ¬место това из€ж един плод. «а една чаша сок тр€бва да изцедиш 2 или 3 портокала, нали? Ќо ако из€деш един портокал, ще се нахраниш повече, отколкото с чашата сок, а ще си приела 2 или 3 пъти по-малко захар. «атова винаги €ж цели€ плод, а не пий сокове.

“р€бва да знаеш, че най-честата причина за напълн€ване е прекалено високо повишаване на хормона инсулин в организма. »нсулинът се отдел€ от панкреаса, когато консумираме въглехидратни храни (това са тестено, сладко, картофи, ориз, плодове, зеленчуци, млечни). ¬ организма въглехидратите се разграждат до захари - глюкоза, фруктоза, лактоза. Ќай-често става въпрос за глюкоза. “€ се съдържа например в нишестените храни (хл€б и макарони, картофи, ориз, бобови, царевица, банани).  огато глюкозата постъпи в кръвта, е възможно да се усвои веднага от клетките, но е възможно и да не може да се усвои веднага или да се усвои напълно.  огато човек лесно напълн€ва или вече е пълен, това е признак, че мускулните му клетки не усво€ват добре глюкозата. “ова означава, че кръвната му захар се повишава, когато консумира по-въглехидратни храни. “огава панкреасът отдел€ инсулин, за да понижи кръвната захар, като € вкара в мускулните клетки. ƒа, но те не приемат глюкозата, затова панкреасът отдел€ още повече инсулин - така нивото му в кръвта става опасно високо. Ќакра€ глюкозата бива поета от мастните клетки, защото мускулните не могат да € усво€т. » така се увеличава мастната ни тъкан, т.е. напълн€ваме. «атова ключът към отслабването е да не даваме повод на организма си да отдел€ гол€мо количество инсулин. “ова можем да направим, като ограничим храните с високо съдържание на въглехидрати - най-вече тестено, сладко, картофи, ориз.

» още нещо във връзка с инсулина: при здрав, нормален метаболизъм, т.е. при хората, които не напълн€ват, а поддържат без усили€ здравословно тегло, въглехидратите се усво€ват ефективно и инсулинът не остава дълго време повишен. “ака когато минат 2-3 часа от предишното хранене и мускулните клетки "огладне€т", т.е. имат нужда от нова енерги€, панкреасът отдел€ друг хормон - глюкагон. “ой казва на мастните клетки да отдадат складираните в т€х мазнини. “ези мазнини стават източник на енерги€ на мускулните клетки и човек не усеща глад още известно време, например още 2 часа или дори повече. ƒа, но при хората с метаболитно нарушение, които лесно напълн€ват или вече са пълни, това не може да се случи, защото нивата на инсулина остават повишени дълго време, а клетките им не усво€ват ц€лата необходима им глюкоза. «атова скоро клетките огладн€ват, но тогава не могат да използват мазнините за енерги€, защото инсулинът е още повишен. ј докато е повишен инсулинът, не може да се отдели хормонът глюкагон и да се отвор€т мастните депа. «атова човек скоро огладн€ва. “ова е причината ти да огладн€ваш в училище след въглехидратна закуска. Wink «атова мо€т съвет е в закуската ти да присъстват повече белтъчини и мазнини и по-малко въглехидрати.

ј мазнините не са нито опасни за здравето, нито вод€т до напълн€ване, ако не се прекал€ва с въглехидратите. «а сметка на това мазнините засищат за по-дълго време от въглехидратите Wink

“ака че просто се постарай максимално да ограничиш хл€ба и макароните, картофите, ориза, сладките храни. «а сметка на това си хапвай месо, €йца, риба, сирене, кисело и пр€сно мл€ко, може и сметана (животинска, защото така наречената растителна е изкуствено създадена - заменени са натуралните млечни мазнини с растителни), извара. Ќека основни€т ти източник на въглехидрати да бъдат зеленчуците - €ж колкото искаш зеленчуци. —ъщо хапвай 1-2 пъти на ден плод (не пий плодови сокове), но гледай количеството зеленчуци за ден€ да е по-гол€мо от количеството плодове.

“ака постепенно ще успееш да намалиш теглото си, без да гладуваш. Smile
« ѕоследна редакци€: вт, 11 юни 2013, 21:11 от Cioccolata »
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 4 182
»ма още един важен елемент от диетата, който не се споменава често,
просто защото е ново нещо. „ревната флора вли€е върху телесното тегло.

ќбщо взето в организма ни има повече ентеробактерии, отколкото
лактобацили. ќще повече се въд€т от съвременна преработена храна,
тестени и сладко. ¬ Ѕългари€ сме облагодетелствани, че има кисело
мл€ко. Ќо тр€бва да се обръща внимание, защото пон€кога се въд€т
от лошите бактерии. ќще не се знае точно как се отраз€ват на теглото,
но е хубаво да се реши този въпрос.

» друго нещо. ќбърни внимание как ходиш и седиш. ƒали не
ходиш с походката на пълничките- по-лениво. ’оденето тр€бва
да е отблъскване от зем€та, не падане напред. ѕръстите на краката
сочат напред, не настрани. «адникът тр€бва да е стегнат и да
идва от него движението при ходене, не да е отпуснат.

“ова държи мускулите активни и те забързват метаболизма.

— упражнени€ не може да изгориш много мазнини, тр€бва да
внимаваш. Ќад 4000 ккал на седмица, изгорени с упражнени€,
вече имат негативен ефект- стрес, окислителни процеси. «атова
тр€бва тарикатски. ѕравилна походка, много ходене, малко
вдигане на тежести, за да стане по-активна мускулатурата, да
забърза метаболизма. Ќаспиване на тъмно. ѕрез ваканци€та- повече
сред природа. ƒори пребиваването в гора хармонизира много т€лото.

» си дай около 2 години за цели€ процес. ¬същност ще продължиш
да се подобр€ваш много години наред, не е до кратка диета. » след
време ще усетиш, че не се бориш, а градиш себе си.
÷итирай

ћнени€: 126
«дравей.
¬ключвам се и аз с една препоръка. “ръгни на фитнес и нека ти се направи индивидуална програма с упражнени€. јко н€маш възможност, поразрови се, има доста сайтове по темата. ќтдел€й по час за упражнени€, но нека кардиото да не ти е повече от 20, маааксимум 30 минути. ѕри повече килограми за свал€не, ако прекалиш с кардиото, може да си навредиш.
 упи си тежести, в началото може н€какви гирички - тр€бва да ти тежат, но не прекалено. “ова, докато свикнеш. »май предвид, че колкото повече тренираш мускулите, толкова по-лесно изгар€ш мазнини.

ƒругото, което аз бих направила, бих изключила мюслито за об€д. јко държиш на него, изтегли го в закуската, като заместител на едини€ или и на двата сандвича. «а об€д по-добре нещо домашно приготвено - €йца, месо, салатка, задушени зеленчуци... нещо като вечер€та ти. јз попринцип съм против изключването на въглехидратите, но мюслито е богато на такива и в съчетание със сандвичи, корни и солети, вече стават прекалено много.

”спех!  :bouquet:
÷итирай

ћнени€: 118
» аз да се включа- защо да не можеш да си носиш храна от вкъщи?  акъв е проблема да си завиеш сандвич , да си вземеш плод. јз не съм много привърженик на съветите, които са ти дали, макар,че н€кои са разумни, но е много важно да не гладуваш и да си планираш хранени€та. ќставиш ли се да прегладнееш ще се натъпчеш с нещо, което не става за €дене. ƒвижението е много важно, но храненето е още по-важно.  акъвто и режим да си избереш/забележи не казвам диета, а режим/ спазвай го, купи си кантар, ако н€маш и вс€ка сутрин на кантара.

”спех!
÷итирай

Ѕлагодар€ много на всички за съветите! Smile
Cioccolata много ти благодар€ за полезната информаци€ и всички съвети, които ми даваш. ўе намал€ доста въглехидратите, спирам и плодови€ сок.

Mamacita Bandida не те разбрах за упражнени€та какво имаш предвид?  Very Happy

Water_Lilly н€мам възможност да ход€ на фитнес, харесала съм си от интернет една 20 минутна  тренировка, ето €: http://www.youtube.com/watch?v=52uvwCi03yE и отделно прав€ упражнени€ с гирички, без гирички.

anedi плодове си купувам от Ѕилата до училище, но не  ме засищат кой знае за колко време... ј изб€гвам да се мер€ всеки ден и да се отчайвам ако н€ма разлика. ћеренето веднъж на седмица ми стига  Very Happy
÷итирай

ѕлодовете наистина не засищат за дълго време Peace «атова не са добро решение. —амо повишават количеството на приетата захар. ј при човек със сериозни проблеми с теглото допълнително захар, дори и да е от плодове, само пречи. “ака че наистина е по-добре вместо плод да се хапне зеленчук или салата, или пък направо нещо друго - €йца, сирене или кашкавал, шунка, €дки, кисело мл€ко, сметана. «асищат повече и за по-дълго време, а и се отраз€ват по-благопри€тно на метаболизма.
÷итирай

ѕловдив

«а упражнени€та- това, което ти казаха за кардиото. Ќ€ма да стане с часове
б€гане и велосипед.

ј, не се мери на килограми. √ледай разпределението на мазнините. “е са ти
главната цел.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 8

» си дай около 2 години за цели€ процес. ¬същност ще продължиш
да се подобр€ваш много години наред, не е до кратка диета. » след
време ще усетиш, че не се бориш, а градиш себе си.

+ 100

ћари€, момичетата са ти дали прекрасни съвети и много точни.÷итата от Mamacita Bandida обаче е абсолютната истина по отношение на отслабването и поддържането на слаба фигура за ц€л живот. ¬с€какви простотии от типа на "отслабнете с 10 кила за 5 дни, хапчета, чайчета и напитки за отслабване" и други подобни са пълна глупост и са точно това, което провокира посто€нното и необратимо наддаване на тегло. «а мен лично не е нормално да се отслабва с повече от 2 килограма на месец, хайде за тези, които имат да свал€т над 25 кила нека да са 3. Ќ€ма как тегло трупано с години наред да се свали за месеци. ƒори и да отслабнеш, сами€т ти организъм ще се разбунтува и в момента, в който излезеш от диетата всичко което си свалила ще го качиш двойно.ѕиша ти го от опит.
Ѕезвъглехидратната диета-това, което са ти казали горе е най-хубавата и природна диета.ѕо-точно това не е диета, а правилни€ режим на хранене на хората.¬сичко друго, пипнато от човешка ръка е боклук, който ако се уважаваш н€ма да вкарваш в себе си.
ќбаче има и друго, но това е мое мнение и по-нататък ти сама ще си решиш дали да го правиш-мисл€, че е редно през около две седмици да си позвол€ваш по нещо вредно и въглехидратно, което обичаш-например торта или шоколад или каквото там си обичаш да си хапваш.ќрганизмът ти тр€бва да се излъже, че н€маш намерение да му спираш този тип енерги€ завинаги и така н€ма да си трупа запаси от не€ под формата на мастни депа.ƒокато го €деш се наслаждавай, а не се осъждай, че си безволева личност.¬се пак ако те покан€т на рожден ден и има вкусна торта-защо да се лишаваш.’апни си едно дебело парче, пък дори и две, но на следващи€ ден си продължи тво€ здравословен режим на хранене.по същи€ начин и на празници, но просто не тр€бва да е всеки ден. ¬сички солетки, кикеритки, десертчета, банички, колички и натурални сокчета+разни рекламирани диетични мюслита и млека ги забрави просто или пък си ги позвол€вай веднъж два пъти в месеца. —портувай поне 3 дни, а ако можеш и повече, в седмицата, ходи пеша всеки ден и след 2-3 месеца пак ще си говорим.—амо не очаквай бързо отслабване-ако допуснеш та€ грешка и се откажеш от това, което ти пишем ц€л живот ще се въртиш в та€ въртележка на отслабване-надебел€ване. ѕожелавам ти успех и да пишеш какво става и н€ма да се плашиш- спорт и здравословен режим на хранене и ще станеш супер мацка Very Happy
÷итирай

“акива въглехидратни зареждани€ с торти не са задължителни и необходими, все пак и зеленчуците, и млечните храни съдържат достатъчно въглехидрати, а ако се хапва и по малко плод, съвсем н€ма да липсват въглехидратите на организма Peace «атова става въпрос за нисковъглехидратно хранене, а не напълно безвъглехидратно. “ака че мо€т съвет е да не се прав€т такива редовни зареждани€ с въглехидратни храни. Ќа рожден ден, ¬еликден,  оледа може да се хапне по-въглехидратно, но от редовни, планирани отклонени€ от хранителни€ режим н€ма нужда. —амо ако нисковъглехидратното хранене дълго време не дава никакви резултати (но тр€бва да се спазва стриктно поне 2-3 месеца първо), едва тогава да се опита с въглехидратно зареждане за 1-2 хранени€ в 1 ден. ѕосле пак следва връщане към нисковъглехидратни€ режим.

–азбира се, всички тези препоръки са пожелателни. јвторката на темата ще реши сама колко стриктна да бъде. “ози начин на хранене тр€бва да се превърне в начин на живот, защото при такова свръхтегло на тази възраст е сигурно, че е налице метаболитно нарушение, което ще бъде факт до кра€ на живота. «атова и до кра€ на живота ще тр€бва внимаване и съобраз€ване. ћоже отклонени€ от време на време, но нека да са по наистина сериозни поводи, а не редовно и без повод Peace
÷итирай

ƒа, знам, че това всъщност е здравословен хранителен режим, а не диета за 1 месец.
ј да ви питам, мислите ли, че е хубаво да мина на н€каква диета (по-стриктна) за определено време и после след не€ да си продължа на този режим? Smile
÷итирай

—офи€

ƒа, знам, че това всъщност е здравословен хранителен режим, а не диета за 1 месец.
ј да ви питам, мислите ли, че е хубаво да мина на н€каква диета (по-стриктна) за определено време и после след не€ да си продължа на този режим? Smile

Ќе! “ова т€ло да не ти е за 1 ден.
ѕочвай от утре това режимче, заедно със спортуването и ходенето всеки ден пеша, и след н€колко месеца даже и ти н€ма да се познаеш в огледалото.» помни, че само с диета не става и само със спорт също не става-тр€бва и двете Smile
÷итирай

Ќе! “ова т€ло да не ти е за 1 ден.
ѕочвай от утре това режимче, заедно със спортуването и ходенето всеки ден пеша, и след н€колко месеца даже и ти н€ма да се познаеш в огледалото.» помни, че само с диета не става и само със спорт също не става-тр€бва и двете Smile

јма аз съм на режимчето, ходене пеша и упражнени€ от 1 седмица и мога да се похвал€, че се премерих преди малко и съм с 2 кг надолу Smile «нам, че не е хубаво да се свал€ по толкова, но аз го отдавам на това, че имам много за свал€не...ј пък и не съм сто€ла гладна...
÷итирай

ѕловдив

ќсвен това не гледай много кантара, гледай огледалото и то точно определени
места. ѕри жените свал€нето на дупе и бедра става последно. “ова, което
се търси е да н€маш натрупвани€ от мазнини отзад на врата, от задната страна на ръцете,
горната част на корема, най-долната част. “ези мазнини са знак, че си под стрес.

ƒори да имаш гол€мо дупе и женствени мазнини, това е доста по-безопасно за здравето.
ƒаже целулитът е много препоръчителен за хормонални€ баланс и за здрава бременност
и кърмене. «нам, че не ти е време, но го казвам, за да си уважаваш женското т€ло.
јз отдавна съм се отказала да свал€ последните сланинки, защото знам, че имат
функци€. 

»наче темпът на свал€не най-общо е 5-10 килограма отначало, последвани
от бавно свал€не, не повече от 500 грама на седмица.  олкото повече имаш за
свал€не, толкова повече началното свал€не може да е по-гол€мо.

ќтносно колко тр€бва да тежиш- много е условно. јз по манекенски мерки
тр€бва да тежа 45-50 килограма при ръст 165. Ќо тежа вече 60-62, и то без
да изглеждам дебела. ѕросто с годините трупам по-плътни мускули.

ѕри теб, особено ако практикуваш спорт, теглото спокойно може да
е и 80 килограма и да е много естетично.

»наче относно спорт и диета- може и да тръгнеш по-р€зко, но
не надвишавай 21-40 дни интензивно горене. —лед това дай поне седмица
почивка. ÷елта е да се прав€т нещата циклично. ўе имаш доста
междинни цели, организмът тр€бва да свикне с новото тегло.

ќбщо взето- малко по малко. ј фигурата е изменчиво нещо, аз знам, че
не мога да се бор€ за фигурата от гимнази€та, а за оптималната
за възрастта и хормоните. Ќо ако човек се храни и движи правилно,
вс€ка фигура е красива. ўе видиш след време- като се храниш според
природата, дори да си с повече килограми, пак се разкрас€ваш.

÷итирай

¬арна

ћнени€: 2
ћари€ ти си на 17г. мо€т съвет към тебе е да поговориш с майка си за желанието си да отслабнеш и заедно да вземете решение за спазване на режим, защото т€ е до тебе и най-добре те познава. ј и какъвто и режим да избереш подкрепата на майка ще е много важна.
Ќапълно те разбирам, че си объркана, с€каш всички диети и правила си противоречат.
јз съм привърженик на 90 дневната диета. »ма момичета постигнали неверо€тни резултати с не€, които продължават да помагат със съвети във форума. «а мене 90 дневната диета е лесна за спазване, балансирана е, не стоиш гладен, можеш да се храниш здравословно. Ќе изклчва групи храни. ƒостатъчно дълга е за да придобиеш нови и полезни навици.
”спех!

÷итирай

ћнени€: 1 235
“ова е една от най-хубавите теми във форума ! “очно за младите ни  девойки !  /и не само де.../
ѕоздравлени€ за изчерпателните и добронамерени  съвети към момичето !  Hug
»стинска загриженост и майчина любов  се чете в постовете ви !  Ѕраво !  Hug Hug Hug
  waaiting    - јз н€мам какво да добав€, само да ти кажа, че ще се справиш !   Hug
јјјјјаааа, имам какво : Ќе съм съгласна с това да спазва 90 дневната диета , това си е диета , а е по -добре да не влиза в този омагьосан кръг ! ƒиетата може да е добра за н€кои, но не за 17 г. девойка !   /  Ѕианка- нищо лично !  Hug/
÷итирай

Aз ще ти дам два съвета - пий поне по 2 л вода на ден и вечер€й най-късно до 18.00-18.30.
јко огладнееш много след това - плод. ”спех  Peace
÷итирай

ƒори и плод не е добре. ¬ плодовете има захар и когато имат да се свал€т много килограми, често забав€т процеса. ѕо-добре, ако е много, много гладна, да хапне малко краставичка и постепенно да свиква да не €де след 6.
јко все пак се наложи по-късна вечер€ от време на време, нека т€ да е 3 часа преди л€гане, с нещо леко.
»ма много резон в една попул€рна поговорка - закуската из€ж сам, об€дът сподели с при€тел, вечер€та дай на врага Peace Ќе са само думи.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 1 273
’айде и аз да се включа с н€колко предложени€  Smile

»ма отлични съвети в темата, но и има и предложени€ на безвъглехидратен режим, както и лишаване от плодове - не забрав€й, че ти си само на 17 години  Peace и въобще не е без значение точно как ще отслабнеш и от какво ще лишиш организма си

«а последното изречение "«акуската из€ж сам, об€дът сподели с при€тел, вечер€та дай на врага" съм напълно съгласна и мисл€, че един от най-щад€щите и вдъхнов€ващи режими е този на ћириманова. “ам не си ограничена и е подход€щ за всички възрасти  Smile Ќе противоречи на медицинските изисквани€.

”спех, waaiting  bouquet

÷итирай

ѕоне малко представа тр€бва човек да има от биохими€ и физиологи€, преди да дава съвети Rolling Eyes ѕърво, безвъглехидратна "диета" не е предлагал никой Rolling Eyes јбе, четете бе, хора, информирайте се. «еленчуци, млечни - това са все източници на въглехидрати. јко се хапва и по малко плод - ето още повече въглехидрати. Ѕезвъглехидратно хранене на практика означава само месо, риба, €йца, макар че дори и тогава ще има минимални количества въглехидрати.

¬торо, плодовете не съдържат "добра" захар за разлика от тортите, вафлите, бисквитите и т.н. «ахарта в плодовете е точно същата като захарта в захарницата, просто съотношени€та между глюкоза и фруктоза не са 50:50, както е в захарницата, а варират между различните плодове. Ќапример €бълките, сливите, черешите, крушите, дин€та имат много висок д€л фруктоза. ј точно компонентът фруктоза уврежда най-много организма и в частност метаболизма - това също може да се прочете, ако човек търси научна информаци€, а не просто алабализми. Rolling Eyes ѕлодовете не съдържат чак толкова много фруктоза, колкото например ще дойде от кифла, торта, чаша кока кола или плодов сок (дори фреш), но пък съдържат едно добро количество глюкоза и така общото количество захар става доста. «атова с т€х тр€бва да се внимава, особено ако говорим за 17-годишно момиче с толкова сериозно затлъст€ване Rolling Eyes ѕо-добре да из€де една €бълка вместо парче торта, но още по-добре е да из€де същото количество домат вместо €бълката. ќт витамини и минерали, антиоксиданти и т.н. полезности н€ма да се лиши - т€х ги има дори в по-големи дози в зеленчуците отколкото в плодовете. Ќо все пак тр€бва да се прочете, за да се научат тези факти, нали? Rolling Eyes

ј 60-дневната диета на ћириманова в никакъв случай не е базирана на физиологи€та и не е подход€щ режим за човек с толкова сериозно затлъст€ване в толкова ранна възраст. —пазвайте си €, щом ви харесва, но за коригиране на очевидно увредени€ метаболизъм на това момиче са необходими правилните мерки - правилни от биохимична и физиологична гледна точка. ј това е точно ограничаване на въглехидратите като най-важна м€рка.
÷итирай

ѕловдив

Cioccolata, н€ма да си мерим знани€та по биохими€ и физиологи€  Peace

Ѕезвъглехидратната диета е спомената от KLOTILD нагоре.

«еленчуците и млечните не са достатъчен източник на въглехидрати за едно 17 годишно момиче.

ѕлодовете тр€бва да се консумират по време на диета-те съдържат прости захари, които са лесно разградими и в умерени количества са напълно допустими.

Ќе мисл€, че 100 кг за пъст 1.72 са тооолкова сериозно затлъст€ване, особено при 17 годишна. ¬иждала съм 100 да изглеждат многого по-прилично от 90 кг примерно, защото зависи от много неща  Peace

Cioccolata, недей толкова лично да приемаш нещата  bouquet

» честно казано, ако съм на м€стото на майката на това момиче, бих € консултирала с лекари, а не
само да разчита на прочетеното тук в темата, което често си и противоречи.
÷итирай

ѕърво, 100 кг при ръст 1,72 означава индекс на телесната маса 33,8. јко приемем, че момичето не е културистка с напомпани с анаболи мускули, а с повечко мазнинки, това си е знак за сериозен проблем. »“ћ 30 е границата, над ко€то говорим за затлъст€ване. »“ћ 25 е горната граница на нормалното тегло. «а нейни€ ръст това са 74 кг. “оест има да свали минимум 26 кг, за да следе на горната граница на нормалното, т.е. здравословно тегло. –азбира се, ако започне да вдига тежести и увеличи мускулната си маса, ще може да тежи и повече, без това да е вредно за здравето й. Ќо във всички случаи има доста за свал€не на тази наистина ранна възраст. ѕроблемът не тр€бва да се пренебрегва.

¬торо, защо € слагаш на диета? Rolling Eyes Ќа не€ й тр€бва пром€на на хранителните навици за ц€л живот.

“рето, никакви захари всъщност не са необходими - на никой организъм. Ќеобходими са белтъчини и мазнини, но и грам глюкоза не е необходимо да се приема с храната. ƒори при €дене само на месо, без нищо друго, организмът си произвежда необходимата му глюкоза точно от месото, без да се увреждат никакви органи или тъкани и дори без да възникне скорбут. ј от фруктоза абсолютно никой организъм н€ма потребност, защото фруктозата е отрова за човешкото т€ло. ѕак казвам - има писано много по темата, но тр€бва да се прочете. ƒа, по н€кой плод на ден - ќ . Ќо плодовете може и да й попречат в свал€нето на килограмите, защото все пак ще й покачват инсулина. ј от зеленчуци и млечни може да си набави дори повече от необходимите на организма й въглехидрати.

ѕросто посочвам научните факти, които важат за човешки€ организъм.
÷итирай

Ciocollata, и съм съгласна, и не съм. «а плодовете сме на едно мнение,но за режимът на ћириманова - не. ѕърво, не е 60-дневен. ¬торо, аз самата имам 14 свалени и задържани килограма, именно с не€ Peace “ака че точно т€ и ¬ћƒ са най-подход€щи за свал€не.
÷итирай

¬ "ћј√»я » ЋёЅќ¬"

ћнени€: 2 775
“ова би било решение, ако имаш много силна вол€.«ащото след вс€ка ƒиета, независимо каква, човек започва да си хапва повече, заради наложеното ограничение от диетата.
ј ти си писала, че си изпробвала различни диети, без особен успех при теб.«начи, спазването на конкретни диети не е за теб.
јко можеш, придържай се към съветите на Cioccolata.“ози начин на хранене свал€ кг.   Peace
≈, не става бързо като при ƒюкан например, но е здравословен, полезен и ефективен.
јз се хран€ така (с известна разлика-не €м месо, и отвреме-навреме €м зърнени/бобови, да речем веднъж на 10-на дена), но аз като ц€ло не цел€х отслабване на вс€ка цена.
Ќо съм съгласна, че прекал€ването с т€х и плодовете забав€т отслабване, ако това е целта.

јз всъщност искам да те питам, какво точно €деше преди?“.е., с кои храни напълн€ така?
÷итирай

—офи€

ƒа аз казах за безвъглехидратна диета, защото това, което предлага Ciocollata за мен си е почти безвъглехидратна диета.Ќо според мен това не е диета, ами си е здравословен режим на хранене.Ќе мисл€, че е редно младо момиче да се ограничава чак толкова, че да не €де и плодове. ќт друга страна-по интернет и на чуждо младо дете аз не бих се осмелила да напиша, това което е написала Ciocollata-прекалено ограничаващо ми се вижда.ѕосле ако стане н€каква бел€...незнам.
јз бих казала на ћари€ ако иска да си похапва от плодовете кивита и евентуално ананас.“оп€т мазнините и все пак са сладки.ябълки също е хубаво. Ќай-важното е да не се бърза с отслабването, за да не върне килограмите пак.Ѕавничко и спокойничко си отслабвай-цели€т живот е пред теб да бъдеш слаба и красива.ќтначало сигурно ще свал€ш повече кила, но после след около месец-два си дай една седмица почивка, в ко€то си хапвай боб, леща, н€ко€ филийка хл€б, повече плодове, дори и мед.» пий много вода-2-3 литра на ден поне тр€бва да изпиваш.
÷итирай

÷итат
јз всъщност искам да те питам, какво точно €деше преди?“.е., с кои храни напълн€ така?

Ѕи било интересно да чуем отговора на този въпрос, т.е. как изглеждат нещата според момичето. Ќо едва ли т€ ще има пълна и €сна представа... јз се пал€ много по тази тема (наистина приемам малко лично нещата - това ми е гол€ма грешка по принцип, а и в частност по въпросите на теглото и на храненето). Ќо причината да се пал€ е, че, както писах, от най-ранните ми години, буквално на първите снимки след бебешката възраст, съм вече със сериозно затлъст€ване. ¬ъзможни причини - много: и ген (диабет по лини€ и на двамата родители), и много малко кърмене (макар че и днес май много майки кърм€т само по 1-2 месеца, както съм кърмена аз), и захранване с адаптирано мл€ко на Ќестле, което кой знае с какво е било пълно Rolling Eyes, и после хранене с доста захар и тестено. ј захарта идваше не само от домашните вишни, малини, череши и дюли (които нер€дко се хапваха, поръсени със захар), но и от приготв€ните от т€х компоти, сладка, желета, сиропи Rolling Eyes “ака че за мен причина є 1 за сериозно затлъст€ване в ранна възраст, а и по-нататък през живота, е именно консумаци€та на големи количества захар на фона на предразположен към метаболитни нарушени€ организъм. “ук плодовете са само част от проблема, разбира се, и то не най-съществената част, но е факт, че служеха за начин за консумаци€ на много захар под различни форми ooooh!

ј иначе научно е доказано (има си публикации по темата), че първо идва метаболитното нарушение, а после идва нежеланието за физическа активност и намал€ването й. ќрганизмът се настройва в режим на складиране и на пестене на енерги€та, а това означава, че имаме по-малко желание да се движим, а повече желание да си седим или лежим. ѕосле колкото повече се трупат килограмите, толкова по-трудно и непри€тно става и движението. » се влиза в омагьосан кръг. Ќо от него се излиза с пром€на на първо м€сто в храненето - тогава се коригира метаболизмът, организмът превключва на режим изразходване на енерги€ и се по€в€ва и желание за движение. “ака че е много погрешно да се см€та, че децата (или възрастните) ги мързи, затова напълн€ват. Ќапротив, обратното е - мързи ги, защото организмът се е настроил да напълн€ва.

ƒано да може да си помогне момичето. “р€бва да се вземат мерки и колкото по-рано - толкова по-добре. Ќа мен са ми увредени и коленете заради многото килограми, а и хормонални проблеми имам (те са свързани с фамилната обремененост за диабет). ƒа не говорим какви проблеми съм имала, а дон€къде и още имам, със самооценката и самочувствието. Embarassed
÷итирай

ћнени€: 6
Cioccolata много деца са хранени като теб и не са били дори пълни. ќще доста наука има да се прави, докато се из€сн€т нещата. ¬ъв всеки случай въглехидратите не са враг No 1, особено ако са контролирани и от естествени източници.
—поред мен в тази млада и много хубава възраст, най-доброто нещо, което може да направи една девойка е да се научи да се контролира, това е много по-важно, отколкото да спира въглехидратите и в един прекрасен момент, когато се разочарова в любовта, забремен€ването, бременността, стане безработна или разни други семейни и несемейни случки да се освини неусетно почти.
„овек тр€бва да се научи когато му се €де торта, да си хапне едно парче, но не след обилно €дене на въглехидратна и/или мазна храна и не често.  огато €де картофи да не добав€ и хл€б, да пие кафето и ча€ без захар, да изб€гва сладки напитки, да не €де хл€б на вс€ко €дене и т.н. разни дребни и малки неща, които обръщат колата. ћногото ограничени€ 99% вод€т до пре€ждане в един момент.
» да се избегне мисленето на ''вечно диетуващи€''. ј сега ще се наплюскам, че от утре съм на диета и н€ма да мога. ќ, наруших диетата, сега ще се на€м още, защото и без друго съм прасе.
∆ела€ успех  :bouquet:
÷итирай

Ѕлагодар€ ви на всички!  Hug
“ова би било решение, ако имаш много силна вол€.«ащото след вс€ка ƒиета, независимо каква, човек започва да си хапва повече, заради наложеното ограничение от диетата.
ј ти си писала, че си изпробвала различни диети, без особен успех при теб.«начи, спазването на конкретни диети не е за теб.
јко можеш, придържай се към съветите на Cioccolata.“ози начин на хранене свал€ кг.   Peace
≈, не става бързо като при ƒюкан например, но е здравословен, полезен и ефективен.
јз се хран€ така (с известна разлика-не €м месо, и отвреме-навреме €м зърнени/бобови, да речем веднъж на 10-на дена), но аз като ц€ло не цел€х отслабване на вс€ка цена.
Ќо съм съгласна, че прекал€ването с т€х и плодовете забав€т отслабване, ако това е целта.

јз мисл€, че го б€х написала, че от малка (както  Cioccolata ) винаги съм била пълна. ¬ семейството ми н€ма нито един дето да е слаб  Very Happy ≈, не са чак прекалено дебели, но човек в родата (баща ми, баби, д€довци, лел€, братовчеди, сестра ми) под 70 кг-н€ма, освен майка ми  Very Happy ћайка ми преди беше много слаба (44-45 кг), но се разбол€ и напълн€ и т€, та сега т€ е около 64-5 кг.

Ќо наистина много ми помагате. Ѕлагодар€ ви мноооооого! Smile
÷итирай

¬ "ћј√»я » ЋёЅќ¬"

waaiting , аз питах с какво си се хранила, преди да започнеш диети.» като количества също....

«ащото аз например никога съм н€мала проблеми с кг, освен последните 7-8 години.
 ато дете дори б€х по-скоро слаба, а се изхранвах основно с филии с лютеница, чат-пат салам, шоколадчета, милинки, банички.....не обичах плодове , зеленчуци, сирене, кашкавали пък хич, маслини, абе нищо полезно.   Laughing
÷итирай

SA

ћнени€: 853
waaiting, за проблемите, които имаш с теглото си, точно вьглехидратите са враг є1 . “ова, че от сьвсем малка си с наднормено тегло, говори за генетична предразположеност кьм метаболитни нарушени€, които се отключват именно при консумаци€ на по-гол€мо количество вьглехидрати, независимо от какви източници идват те. “ова с контролирани€ прием и следене на колко торти и бонбони хапваш, н€ма ефект при 90% от хората с проблеми вьв вьглехидратната обм€на. ¬се едно на алкохолик да се казва - пий само по една чаша , от натурални източници.  Twisted Evil
јз сьщо бих те посьветвала да се опиташ да спазваш принципите, които Cioccolata много добре е описала  bouquet. Ќ€ма нищо нездравословно и ограничаващо е този начин на хранене. Ќапротив, т€лото получава всичко, необходимо му за перфектно здраве. ”спех!
÷итирай

–усалуна, съветите за умереност, които даваш, са подход€щи за друг тип метаболизъм и проблем - когато н€маме сериозни метаболитни увреждани€, а сравнително нормално функциониращо т€ло и само н€колко качени наднормени килограми. “акъв тип организъм поддържа лесно теглото си (сигурно заради благопри€тни гени на първо м€сто) и н€ма значение какво ще бъде храненето - ако се поизпусне работата, лесно може да се коригира с умереност или каквато и да било диета. Ќо авторката на темата има сериозен проблем и друг тип организъм. «а него е необходимо точно същото, което подейства и при мен, защото и проблемът е горе-долу същи€т като при мен. «атова и така съм € посъветвала. ѕри толкова изпуснато положение (такова тегло на тази възраст) никаква умереност не върши работа. Ќ€ма да има полза, ако започне да €де само по едно парче торта или да не €де хл€б с картофите. –азбира се, това са съвсем правилни съвети. Ќо не са достатъчни. Ќе, тр€бват сериозни мерки - драстично ограничение на неподход€щите храни. »наче н€ма да има полза и момичето само ще се изнерви и разочарова, а проблемът ще си остане.

ћари€, искам също да ти кажа: вината не е тво€. Ќе в€рвам съзнателно да се тъпчеш, както си мисл€т обикновено хората Rolling Eyes ѕросто имаш такъв организъм, че храните с високо съдържание на въглехидрати не ти се отраз€ват добре и се е стигнало до проблем с теглото. Ќо това е поправимо, само тр€бва да се стремиш да изб€гваш точно най-високовъглехидратните храни. ∆ела€ ти успех и всичко най-добро нататък в живота! Hug
÷итирай

ћнени€: 6
kameloth ти самата си писала ''по-гол€мо количество въглехидрати'', което значи, че по-малко и контролирано не е проблем.
Cioccolata не вид€х момичето да пише н€къде как се е хранила, че е стигнала дотук.

«ащо всички от ¬ћЌ¬ тема пишете абсолютно във вс€ка тема с абсолютната увереност, че има само един режим, подход€щ за наднормено тегло и винаги последната дума е ваша. „овек не смее да каже какво е €л, освен ако не е хапнал едно пакетче масло. Ќе съм €досана и повече н€ма да пиша, каквото и да ми отговорите, но вс€ка тема извън отчетните завършва с едно и също, всеки път Sad
«амислете се дали пон€кога не минавате леко границата... » не ми отговар€йте Tired
÷итирай

SA

÷итат
kameloth ти самата си писала ''по-гол€мо количество въглехидрати'', което значи, че по-малко и контролирано не е проблем.
ƒа, малки количества, каквито се сьдьржат вьв всички зеленчуци, млечни произведени€, а не в торти и вафли.  Peace
Ќе виждам никаква причина точно привьржениците на ¬ћ-Ќ¬’ да не израз€ват мнението си в теми като тази. ”бедена сьм, че точно това е правилни€ подход при метаболитните нарушени€, които споменах по-горе.  Peace
÷итирай

в колонките

ћнени€: 265
Cioccolata не вид€х момичето да пише н€къде как се е хранила, че е стигнала дотук.

«ащо всички от ¬ћЌ¬ тема пишете абсолютно във вс€ка тема с абсолютната увереност, че има само един режим, подход€щ за наднормено тегло и винаги последната дума е ваша. „овек не смее да каже какво е €л, освен ако не е хапнал едно пакетче масло. Ќе съм €досана и повече н€ма да пиша, каквото и да ми отговорите, но вс€ка тема извън отчетните завършва с едно и също, всеки път Sad
«амислете се дали пон€кога не минавате леко границата... » не ми отговар€йте Tired

newsm10             
            јз за това не вземам отношение.... бл€к.... не ми се пише.
                          «а теб   smile3525
÷итирай

÷итат
ƒа, малки количества, каквито се сьдьржат вьв всички зеленчуци, млечни произведени€, а не в торти и вафли.  Peace
Ќе виждам никаква причина точно привьржениците на ¬ћ-Ќ¬’ да не израз€ват мнението си в теми като тази. ”бедена сьм, че точно това е правилни€ подход при метаболитните нарушени€, които споменах по-горе.  Peace
ƒа взимат, колкото повече споделен опит, толкова по-добре. Ќо отричането на другите методи за отслабване, които са също ефективни, е това, което дразни.
÷итирай

÷итат

–усалуна, момичето е кристално €сен и еднозначен пример за метаболитното нарушение, при което най-ефикасно е нисковъглехидратното хранене. ƒа, тр€бва да бъде и високомазнинно, има си причина да бъде така. Ќо това не означава по едно пакетче масло на хранене или на ден - откъде ти хрумна това? Rolling Eyes

Ќисковъглехидратното и високомазнинно хранене е със сигурност най-подход€щи€т начин на хранене за всички хора, независимо дали са с наднормено тегло. “ова е природни€т начин на хранене - най-естествени€т за организма, защото отговар€ най-много на биологичните ни особености. ¬€рно е, че има хора, които, поне до известна възраст, могат да си позвол€т да се хран€т вс€как и да не напълн€ват. Ќо за повечето хора, понеже н€мат този късмет, това е най-доброто хранене и за превенци€ на проблеми, и за коригиране, когато вече е възникнал проблем. ѕри момичето проблемът най-веро€тно е точно този - инсулинова резистентност. –азбира се, изключваме да има тумор на мозъка, който да блокира лептиновата секреци€ Rolling Eyes Ќе е лошо да се изключи и проблем с щитовидната жлеза. Ќо при човек с наднормено тегло от толкова ранна възраст проблемът просто най-често е този - инсулинова резистентност. ј това означава, че организмът не понас€ високовъглехидратните храни. «атова и те са му противопоказни.  Rolling Eyes ѕонеже не можем да променим гените, поне можем да отстраним "дразнителите", за да може този организъм да работи нормално. “ова н€ма да стане нито с калорийна рестрикци€, нито с умереност. ўе стане с ограничаване на въглехидратите. ѕрост и научно доказан факт.

—ъжал€вам, че си се подразнила. «а момичето наистина е най-добре да се консултира с ендокринолог. » веро€тно изследвани€та ще покажат инсулинова резистентност, може да има и повишени триглицериди, може и н€ко€ друга стойност да е извън референтните граници. “огава ендокринологът ще й каже да набл€га на бавните въглехидрати и да ограничава мазнините. “€ ще го направи и ще има известен успех, но само малко. » ще се разочарова. ј проблемът й ще си остане и с годините ще се задълбочи. » може да развие диабет, преди да е навършила 30. Ќо всичко това може да се избегне, ако се подходи интелигентно към проблема - точно това € съветваме да направи. ƒано да ни послуша.

Water_Lilly, другите методи на отслабване не са базирани на науката и често не са подход€щи за точно този специфичен проблем, който обаче е много масово разпространен. Ќе е едно и също дали ще €деш въглехидрати или н€ма да €деш, когато точно те са ти източникът на проблема.
÷итирай

«атова е добре да знаем и с какво и как се е хранила преди. Ќе е все та€ дали ще €деш въглехидрати сутрин, под формата на плодове и нещо пълнозърнесто (забележи, не говор€ за сладкиши), или ще се надумкаш с т€х вечер. јко преди това храненето се е основавало на пица и бургери, ако ще да е генетично предразположена да има т€ло на манекенка, н€ма как да стане. «атова е добре да знаем тези подробности, преди да гадаем на какво се дължат проблемите Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 23
 ъм авторката на темата - вече са ти дали доста съвети, при това добри, според мен. Ќе мисл€, че диета е подход€ща за 17-годишно момиче, още т€лото ти расте и се развива. ќграничавай хапването, основно забрави за сладкиши, газирани подсладени напитки, сокове и б€л хл€б. јко харесваш месо - чудесно, хапвай месце, зеленчуци, по-малко ориз и картофи, малко пълнозърнест хл€б. ѕосъветвали са те да забравиш за въглехидратите, но според мен е по-добре да хапваш по малко въглехидрати, основно сутрин и следобед, но не плодове или сладкиши, а да речем малко ориз, малко картофи или филийка пълнозърнест хл€б. √ледай да не изпадаш в крайности, много си млада още, за да пазиш стриктни диети. —амо ще си навредиш.

» да добав€: сигурна ли си, че си на тези кг заради обилно хапване? Ќе е лошо да си изследваш хормоните, ако не друго, за собствено успокоение! ѕиши на лични, ако те интересува. Ќо във всички случаи теглото ти е наднормено и е добре да се консултираш с лекар, за да се изключи даден хормонален проблем. ¬сичко това го казвам от най-добри чувства  bouquet  Hug  Hug  Hug
÷итирай

ћнени€: 929
» да добав€: сигурна ли си, че си на тези кг заради обилно хапване? Ќе е лошо да си изследваш хормоните, ако не друго, за собствено успокоение! ѕиши на лични, ако те интересува. Ќо във всички случаи теглото ти е наднормено и е добре да се консултираш с лекар, за да се изключи даден хормонален проблем. ¬сичко това го казвам от най-добри чувства  bouquet  Hug  Hug  Hug
ѕосещение на ендокринолог и изследване за »нсулинова резистентност, задължително. Peace
÷итирай

—амо да кажа, че не съм създала темата та да се карате кой режим е по-добър  Very Happy
ћисл€, че за всеки организъм различните режими имат различно действие.

“а, преди не съм се хранила в толкова големи количества, просто не съм се хранила здравословно...яла съм си сладки и тестени работи, газирано и сокове не съм пила. ѕод тестени работи н€мам предвид хамбургери, дюнери и пици. “акива неща съм ги €ла 2 пъти в годината. явно по-големи€т фактор са сладките работи Very Happy ѕросто както сте написали €вно и гените имат рол€, защото споменах, че си върви в родата...
ј аз си спазвам режимчето и се чувствам супер. »зобщо не ми липсва сладкото. —ега ставам и почвам упражнени€та, че днес имах много да уча и н€мах време. Ѕлагодар€ ви на всички мноооого  Hug

ј за ендокринолога и майка ми ме беше карала да ме води, но аз не искам, н€как си ми е притеснено... ¬инаги съм мразила да ход€ на лекар, пък не дай Ѕоже да ме качват на кантара на профилактичните прегледи....  Very Happy
÷итирай

ћнени€: 929
Ќе зна€ защо си решила,че ендокринолога ще те мери на кантара.  Rolling Eyes ј ако имаш »– например, или —ѕ я, само диета н€ма да ти помогне. Ќо в крайна сметка решението си е твое.
÷итирай

SA

waaiting , не се впечатл€вай от разразилите се спорове тук!  Hug »ма ги при вс€ка подобна тема. ¬сьщност липсва една тема, в ко€то да се обсьждат точно разликите в различните режимите на хранене от добре запознати хора ( изключвам такива, на които основни€ аргумент е "защото автора на диетата е казал така"). Smile
» пиши за прогреса си тук! ћного ще се зарадваме на добри резулати!  Hug
÷итирай

¬ "ћј√»я » ЋёЅќ¬"

—амо да кажа, че не съм създала темата та да се карате кой режим е по-добър  Very Happy
ћисл€, че за всеки организъм различните режими имат различно действие.
»менно.    Very Happy
ћакар, че момичетата от ¬ћ Ќ¬ƒ твърд€т, че зърнени/бобови не са полезни и пречат на отслабването, аз по себе си виждам, че това, поне за мен, съпруга ми и сина ми, не е валидно.» тримата отслабваме, бавно и славно    Laughing  , въпреки, че веднъж седмично, например, приготв€м каф€в ориз/елда/просо/киноа.....
Ќа мен пък месото например , не ми действа добре. огато го €д€х, имах киселини, ставаше ми тежко на стомаха, почти винаги направо ме приспиваше след €дене, н€мах енерги€......ќткакто го спр€х, всичко това изчезна.ћога да ход€ с часове и не се умор€вам.
Ќо има хора, на които месото им действа добре.“е да си го хапват, н€ма лошо.
¬ъпреки, че лично на мен това всекидневно €дене на месо ми се струва адски много.ќрганизмът н€ма нужда от толкова протеин......
јко изобщо про€м месо н€кога, н€ма да е повече от веднъж седмично.јко човек косумира и €йца, млечни-сирена, кашкавали, риба, а и в доста от зеленчуците се съдържа протеин, мисл€, че н€ма нужда от повече месо.
Ќо, както и ти си писала, важно е всеки един да установи кои храни как му действат и да избере най-оптималните за него, в насто€щи€ момент.    Peace
÷итирай

Lemy не съм казала, че ендокринолога ще ме мери, казах, че от малка това е една от причините да не обичам да ход€ на лекар  Very Happy

kameloth ще се отчитам с резултати. —ега н€ма да се мер€ пак, след н€колко дни ще се премер€ и ще пиша.  Hug

Katarin X. радвам се, че сте намерили оптимални€ за вас режим. јз пък много обичам месо и €м всеки ден по нещо месно, не знам дали греша... ∆ела€ ви успех на ц€лото семейство! Smile

» искам да ви попитам дали е грешно, че прав€ тренировките вечер, защото знам, че по принцип е хубаво сутрин на гладно за да се топ€т мазнините, но през седмицата съм първа см€на на училище и за да ги прав€ сутрин тр€бва да ставам в 5 часа...ј пък през ден€ имам много за учене и просто н€ма как да отдел€ толкова време за упражнени€. «а това ги прав€ вечер към 7-8 часа.
÷итирай

—лед като н€маш време през ден€, прави ги вечер. ѕо-добре вечерно време, отколкото да не правиш нищо Wink –азбира се, поне събота и недел€ гледай да са сутрин.
—ъщо така, мо€та препоръка е поне един ден в седмицата да почиваш. ѕрез този ден гледай да се храниш предимно с мазнини - €дки, месо, риба, €йца...
÷итирай

ћнени€: 119

ј аз така, направо се потрисам като започна да ги чета. » естествено започват винаги да те замер€т с познани€ по биохими€.....

ћило момиче аз ти препоръчвам «оната като хранене за ц€л живот. ¬ не€ всичко е уравновесено, н€ма ¬исоко съдържание на нещо си( изобщо като прочетеш високо съдържание на нещо си лампичката е добре да ти светва).

јз имам свалени 42 килограма. ѕърво с малко по-лека верси€ на ƒюкан свалих 33-34 килограма, след което започнах да се хран€ много балансирано, само естествени храни, овлад€х напълно емоционалното си хранене. (≈ мога да си позвол€ да хапна торта и сладолед, но естествено това е по-скоро изключение.) “ака свалих и останалите.—ега съм 56 кг при тво€ ръст .ќбиколката на ханша ми сега е 16 см по-малка отколкото от обиколката на тали€та ми в дебели€ период, влизам в дрехите ми от моминските години( от XXL минах  S) . » всичко това въпреки че съм над 40 и имам хипофункци€ на щитовидната жлеза(за ко€то не взимам никакви медикаменти).  ¬ече  3 години съм нов човек.

Ќамери си режим който да ти харесва, да пасва на начина ти на живот и да не лишава т€лото ти от нищо и да не го натоварва съответно с нищо в повече от нужното. јз примерно като начин на хранене имам за пример двете ми баби - дожив€ха 95 години и никога н€маха наднормено тегло, въпреки че са имали по 5-6 бременности и раждани€.

÷итирай

SA

÷итат
јз пък много обичам месо и €м всеки ден по нещо месно, не знам дали греша...

Ќе грешиш, стига това месо да не е под формата на колбаси, кремвирши и подобни обработени меса ( доколкото изобщо в н€кои от изброените се сьдьржа месо).
«а по-гол€ма част от хората, които имат проблем с теглото, консумирането на месо, €йца и зеленчуци дава най-бьрзи резултати по отношение на отслабването.

÷итат
ј аз така, направо се потрисам като започна да ги чета. » естествено започват винаги да те замер€т с познани€ по биохими€.....
ћи подминавай, н€ма нужда да те тресе, все пак! ј познани€ по биохими€ са нужни, колкото и безполезни да ти изглеждат.
÷итирай

ћнени€: 119
÷итат
јз пък много обичам месо и €м всеки ден по нещо месно, не знам дали греша...

÷итат
ћи подминавай, н€ма нужда да те тресе, все пак! ј познани€ по биохими€ са нужни, колкото и безполезни да ти изглеждат.

Ќе съм казала че не са нужни, а че начина на използването им от въпросната група е направо комично.  Laughing Laughing Laughing
÷итирай

Ќай-добре се смее този, който се смее последен Wink
÷итирай

SA

» ще продьлжава да ги използва по различни начини.  Cool
÷итирай

«дравейте! Ќе съм писала от доста време, но си спазвам всичко-хранителното режимче, упражнени€.... Smile
ƒнес се премерих и за 2 седмици съм свалила общо 5 кг и мнооооого се радвам Smile
» да попитам, понеже много обичам сурови пълнени зелени чушки със сирене, много ли е ако €м 2 за вечер€, заедно с н€колко парчета шунка (или н€какво месо)?
∆ела€ ви хубав ден и благодар€ на всички за подкрепата! Smile
÷итирай

Sofia

ћнени€: 2 608
ѕоздравлени€  Hug,това е много добър резултат...
—поред мен месо и сирене не е много удачно на едно хранене...или едното или другото
« ѕоследна редакци€: сб, 22 юни 2013, 11:40 от Doli »
÷итирай

Doli, н€ма такова нещо, не обърквай момичето. —покойно могат да се съчетават млечни продукти с месо.
÷итирай

ћнени€: 81
ƒнес се премерих и за 2 седмици съм свалила общо 5 кг и мнооооого се радвам Smile
»скам да те предупред€ ,че на тази възраст килограмите се свал€т много бързо,да не кажа лавинообразно.
јз б€х на 16г когато започнах с разни диети.ћного бързо станах 40 кг,което е едва 10-15кг  под нужната норма за ръста ми.¬ резултат на което ми спр€ месечни€ цикъл. ѕоследва ходене по доктори...ћайка ми изпадна в паника..Ѕ€ха € посъветвали да ми слага тайно подсилващи илачи в кафето.(каза ми го след години)
ћо€т съвет,не се лишавай от определени храни щом организма ти ги иска.ѕросто внимавай в количествата.ѕо малко стой пред компа ,а повече разходки на чист въздух.—ега не може да се каже ,че водиш заседнал живот,защото все още ходиш на училище.¬иж когато завършиш и ако почнеш н€ко€ работа по ц€л ден на бюрото,тогава тр€бва много да внимаваш  !
÷итирай

ѕловдив

ѕрекрасна комбинаци€ е сирене с месо, ако може и масло отгоре и ... въобще смело напред в света на белтъчините и мазнините и анатема на въглехидратите- така повечето от вас със самочувствие на лекари съветват младо момиче  ooooh!

Ѕлазе ви на самочувствието  Confused
÷итирай

Sofia

» аз повече от един вид белтък на едно хранене не мога да приемам...не че не ми се е случвало,но веднага усещам тежест,€вно си е до организъм и нагласа  Thinking
÷итирай

ѕловдив

ƒоли, въпросът не е в тежестта, нито в комбинаци€та на продуктите, а в това, че на гърба на едно дете все още се прав€т експерименти  Peace
÷итирай

Sofia

ƒа,но грешката да пише в този форум си е нейна,ще получи не само правилни съвети,но и ще бъде доста подведена за н€кои уж полезни храни...
÷итирай

јз не се учудвам,че може да има противоречи€ в съветите.¬секи диетолог си има собствена теори€,различна от преди това написаните.»наче как ще € продаде  Laughing
«атова според мен не тр€бва да се изпада в крайности .

акто и съвета да не се €де след 18ч.ƒа ама ако си л€гаш в 22ч.јко обаче ден€т ти продължава до 24-0ч спокойно можеш да вечер€ш в 20ч.

÷итирай

Sofia

—амото семейство,най-вече майка и тр€бва да се ДобразоваД за правилното меню и хранене на дъщер€ си,з-то с този съвет,който и е давала да пие вода по време на хранене е направила огромна грешка...
÷итирай

залив на орлови€ щит

ћнени€: 2 471
¬ода се пие задължително по време на хранене
ћен от малка ме измъчваха с това непиене и си влачих тежък запек едно 35 год, докато не промених този вреден навик

ѕрекрасна комбинаци€ е сирене с месо, ако може и масло отгоре и ... въобще смело напред в света на белтъчините и мазнините и анатема на въглехидратите- така повечето от вас със самочувствие на лекари съветват младо момиче  ooooh!

Ѕлазе ви на самочувствието  Confused

Ќе вид€х ти какво предлагаш
 ритиките са лесно нещо
—амо да вметна, че н€кои от писалите тук и критикувани от теб и сие, са наистина лекари, за радост има и такива хора, които могат да мисл€т сами, извън догмите на съвр. "хуманна" медицина

ј това момиче е стигнало до тук именно благодарение на съветите по хранене на съвр.медицина, чи€то основна цел е един ден всички да са пациенти, зависими до живот от фарм.бизнес

“€ е тръгнала вече по този път
“и какво и предлагаш като алтернатива?
÷итирай

Sofia

¬ода не се пие по време на хранене  Naughtyмислих с главни букви да го напиша,но всеки да си решава все пак,живота си е негов
Ќе се пие защото се разреждат стомашните сокове и храната не може да се разгради правилно,по-дълго време се задържа...
¬ода се пие 1/2 ч.преди или 1/2 ч. след хранене
÷итирай

ѕловдив

W'A'S'P', аз съм писала нагоре мнени€, ако искаш се върни и прочети  Peace

»мам дъщер€ на 17 години, ужас€вам се, че т€ би могла да е на м€стото на това момиче  Sad

ƒа приема безпрекословно съвети, без да се замисл€, без дългосрочна стратеги€, без да се запознава с алтернативи и прочие.
÷итирай

ѕроблемът на момичето е доста €сен за тези от нас, които са минали по почти същи€ път - затлъст€ване от най-ранна възраст Rolling Eyes Ќай-добрата дългосрочна стратеги€ е тази - месо, €йца, риба, млечни, зеленчуци, по малко плодове, но колкото може по-р€дко тестено, картофи, ориз, сладкиши.  јЋќ–»» Ќ≈ —≈ Ѕ–ќя“ - това е важно да се знае. яде се при наличие на глад, а не просто защото е станало време за €дене или защото ни е скучно. “ова е биологично обособени€т начин за хранене, който точно по тази причина е и най-подход€щи€т за хора с метаболитните проблеми на това момиче. Ќе всички са като не€ и затова не всички могат да разберат за какво става въпрос, още по-малко ако дори не са на€сно с процесите в организма Rolling Eyes «а съжаление повечето лекари в днешно време, включително диетолозите, не са достатъчно на€сно с тези процеси и препоръките им са неправилни. ƒа €де по малко от всичко, да си ограничава порциите, да €де бавни въглехидрати, да не прекал€ва с мазнините, да се движи повече, да пие или да не пие вода по време на хранене - това са все козметични препоръки за хора без сериозни метаболитни нарушени€. ј това момиче има доста сериозно метаболитно нарушение, така че за не€ тези препоръки не важат, както биха важали за жена, ко€то от дете е била с нормално тегло и просто се е "изпуснала" да качи 3-4 кг през зимата от лакоми€ Rolling Eyes “р€бва да се прави разлика между двата случа€ и подходите тр€бва да бъдат различни.

ћомичето €вно се справ€ добре, защото е направила пром€на в храненето си. ƒано да продължи по същи€ начин, защото това е единствени€т здравословен вариант за нейни€ организъм - и то не за година-две, докато свали излишните килограми, а за ц€л живот.
÷итирай

јко храната е много суха или солена /пикантна защо да не се пие вода ?
 ато знам мо€ син какво €де и кои младежи се хран€т със супи ???

ƒа изпитваш жажда ,а да не пиеш вода  newsm78

¬иж,газираните напитки съм съгласна ,че са вредни.ќсобенно тези с подсладител!
» натурални сокове сигурно не е удачно да се пи€т по време и след хранене.
“е мисл€ ,че тр€бва да се пи€т на гладно.
÷итирай

залив на орлови€ щит

¬ода не се пие по време на хранене  Naughtyмислих с главни букви да го напиша,но всеки да си решава все пак,живота си е негов
Ќе се пие защото се разреждат стомашните сокове и храната не може да се разгради правилно,по-дълго време се задържа...
¬ода се пие 1/2 ч.преди или 1/2 ч. след хранене

“ова не е в€рно, а измислица на самовлюбени бълг.лекари от преди век
»нтересно защо скандинавските им колеги препоръчват обратното, а?

ливи€, ако детето ми тежи 100кг на17 год когато би тр€бвало да е макс 65, ще съм сериозно притеснена
ќсобено ако и забележа да прави глупости с храненето си, каквито са повечето теми в този подфорум

–азбирам, че не знаеш какво е проблем с обм€ната още в детска възраст
јко те интересува, точно това обсъждаме в момента в темата за ¬м Ќвх, както и причините, довели до там

÷итирай

ћнени€: 34
Cioccolata!  bouquet »скам и аз да се включа в темата. ¬ъзмутена съм от агреси€та и завистта, ко€то се изсипва тук.

”ейтинг, все едно виждам себе си! »скам да знаеш, че аз съм минавала по същи€ път, но с много повече усили€, защото тогава не знаех какъв ми е проблема.  ато б€х на тво€та възраст б€х 87кг при ръст 1,65. Ќе можеш да си представиш колко ми е било тежко не само телесно, но и психически, отношени€та ми с другите хора, липсата на при€тели и т.н. ƒа не разводн€вам.

ато б€х 8 кл. направих първата си диета - разделно хранене (тогава още не б€х толкова затлъст€ла) - спазвах 1 месец, но не издържах и спр€х. ѕоследва месеци наред тъпкане с храна, защото този месец б€х ужасно гладна и едвам издържах. ѕосле в 10кл направих още една диета, зелева супа - беше ужас, повръщаше ми се от тази гадост, но свалих 8кг за 10 дни и много се радвах. –азбира се, върнах килограмите както става винаги. » се отча€х. «а трети път се хванах да отслабвам като б€х втори курс в университета - безвъглехидратна, нискомазнинна, нискокалорична диета с много фитнес. “огава вече наистина отслабнах уж по-трайно, с различни флуктуации в теглото б€х стигнала до 61кг за мо€ ръст и б€х доста слаба. ќбаче не изглеждах добре - т€лото ми беше безформено и отпуснато, нищо, че влизах в 38-ми размер дрехи.

—лед това, 2-3 години като усп€вах да удържам положението с посто€нен глад и отклонени€ с нещо "забранено" (чипс, шоколад, сладолед и т.н.), отново започнах да пълне€ без причина (или поне така си мислех). Ѕ€х пристрастена към сладките неща и хл€ба и не можех да €м без хл€б на вс€ко хранене и без десерт след €дене + между хранени€та. јко човек ми видеше пазарската кошница, щеше да види 10% естествени храни и 90% боклуци (сред които и диабетични и диетични продукти, нали уж не били вредни  Laughing).

¬ърнах доста килограми, мислех си, че съм виновна, лоша, глупава и заслужавам само укор, че не се справ€м с нещата, а всъщност посто€нно купувах диетични шунки, сирена, пълнозърнест хл€б, диетично не знам си какво, единственото истинско нещо беше зехтина. » през 2011г открих този режим. —тори ми се логичен и смислен, и научнообоснован (за жалост на н€кои "диетолози"). »ма страшно много литература на английски за него, както и блогове, сайтове на лекари и други специалисти. ≈то например един, който можеш да разгледаш. —упер полезен е, има безплатни книжки за изтегл€не, хил€ди полезни статии и огромен брой лични истории за успех с режима. јко се запишеш във форума, хората са много мили и ще ти отговор€т на всички въпроси.

≈то: http://www.marksdailyapple.com/category/success-story-summaries/#axzz2X3jYhBz0 - личните успехи на хората.

—писък с домашни тренировки: http://www.marksdailyapple.com/primal-blueprint-fitness/workout- … ve/#axzz2X3jYhBz0

Ѕезплатната книга за фитнес: http://www.marksdailyapple.com/subscribe-to-blog/#axzz2X3jYhBz0

ƒа кажа още малко за себе си: от дете съм се хранила с много въглехидрати, още на 5г се виждаше, че ще имам проблеми с теглото, но те ескалираха едва след разделното ми хранене в 8кл. (“огава и получих други здравословни проблеми, свързани с инсулиновата ми резистенстност и излишен естроген в организма) ƒотогава съм била с н€колко килограма отгоре, но нищо толкова сериозно. ¬къщи се €д€ха главно хл€б, картофи, ориз, малко месо, сладки неща, много плодове и компоти, защото нали плодовете са здравословни. ѕросто с каквото има. Ќо ако родителите ми знаеха за този режим отдавна, сигурно ц€лото семейство щ€хме да се храним така!  Peace

» съвет и от мене за храненето: €ж само естествени храни, както ти е об€снила „околата.  акто ги има на село, сред природата и т.н. ѕросто не €ж хл€б, картофи, ориз и захар. ¬сичко необходимо го има в другата храна! »ма и други причини, поради които не е оптимално да се €де хл€б и боб, но ще ги об€сн€ в друг пост.

–адвай се на живота, движи се, общувай, усмихвай се! “ака ще се разхубавиш още повече.  Cool —лушай т€лото си и не забрав€й да се движиш всеки ден колкото време имаш. Ќ€кой път по-интензивно (преходи сред природата), друг път по-лежерно (разходки). ƒаже като поотслабнеш още малко, може да си намериш и н€кое активно хоби - примерно баскетбол, плуване, колело и т.н. и да го сподел€ш с при€телите си.

ѕоздравлени€ за успеха и пожелавам ц€лото семейство да намерите път€ към здравето и дълголетието!  bouquet  :bouquet: Hug
÷итирай

ѕловдив

—мело мога да кажа, че ако човек реши дословно да следва съветите
 на ћарк —исън (Mark Sisson), ще направи най-безопасното нещо за себе си,
освен ако вече н€ма истински физиологични увреждани€.

ƒоста от диетичните съвети имат за цел да компенсират проблемите
на съвременната, "нормална" диета. “ези проблеми при палео режима
до гол€ма степен липсват.

ѕо отношение на водата: забел€зах, че след години на хранене с
по-близки до естествените храни загубих вкуса си към сухи неща.
“ака че може би ако пиеш много вода при хранене, веро€тно €деш
и сухи преработени храни, от които се напълн€ва, но всички обвин€ват
водата. ≈стествените храни имат доста вода.

ј иначе този режим е по-добър не заради свалени килограми, а
защото с него ставаш ∆»¬ќ“Ќќ. Ѕих казала машина, но си е животно.
“ова е режим, който увеличава неимоверно жизнените сили. —лед две години
на режима т€лото ми придобива интересни свойства като например лесно
да се терморегулира и да понас€ по-леко жега и студ. ƒа изтънее инстинктивно
през л€тото и да качи н€колко килограма наесен. ƒа отхвърл€ джънк фууд
(пон€кога просто не ти се €де, но ако си инат и € из€деш...е, ще си платиш...)
» най-вече, мерак да се движа, издръжливост. ћога да кача планина, без да ми
се до€де и хапка, без да трепер€, да имам мъгла в мозъка и да съм неадекватна.
«имата- без да изпадна в хипотерми€. ј природата много разхубав€ва.
÷итирай

¬ие ме заинтригувахте,но линка към стати€та ко€то даде AGLIKKA  е на английски и аз нищо не разбрах.
ћоже ли кратко резюме  Praynig
÷итирай

ѕловдив

ћежду 2011 и 2013 н€къде се синтезира един много добър начин
за заседнали€ модерен човек да си върне естествено здравето, главно
с хранене, като използва естествените механизми на същото това т€ло.

«апочва се с 21 дни чисто хранене с много мазнини, почти нула
въглехидрати. —лед това се добав€т млечни. Ќ€кои плодове и
скроб€ла, според състо€нието на организма. ѕодобр€ва се чревната
флора с пробиотици- на хапчета, кефир, комбуча. —тремиш се да
излизаш повече сред природата и да играеш. ћалко вдигане на тежести,
според способностите и целите. Ќо това е много накратко, виж за
повече в блога на Ћазар –адков и в BB Sport.

ато поживееш така 2 години, нагаждайки режима по себе си, за да
не се преумор€ваш, се забел€зва колко е услужлива физиологи€та
и колко сме силни и издръжливи всъщност. јз например не съм отслабнала,
напротив- тежа 60 килограма при ръст 165, но изглеждам както когато б€х
55 килограма. — времето мускулите се приучват да трупат аминокиселини
и малко по малко ставаш по-плътен. ƒоста е интересно.

Ќай-хубавото е, че това не е диета за свал€не на тегло, а е режим, на
който т€лото постига оптималните си способности.
÷итирай

Mamacita Bandida ,благодар€  bouquet
÷итирай

ѕловдив

ћол€!

¬ажно е да се подчертае, че този режим води до нещо много полезно.

ѕри другите диети н€как си го има моментът "човекът срещу собственото си т€ло".
ќграничени€, следене, гледане.

“ук килограмите след един момент се остав€т да се бор€т сами със себе си,
а човек уважава т€лото си като динамична система, ко€то се самонастройва.

ћакар т€лото ми да не се вписва в стандартите на списани€та,
за мен е удоволствие да гледам как само се стреми към
собственото си оптимално състо€ние, специфична симетри€,
форми, каквито тр€бват за сезона.
÷итирай

—амото семейство,най-вече майка и тр€бва да се ДобразоваД за правилното меню и хранене на дъщер€ си,з-то с този съвет,който и е давала да пие вода по време на хранене е направила огромна грешка...

Doli не си обърнала €вно внимание, точно обратното б€х написала, че майка ми ми е казвала да не пи€ вода докато се хран€.
ј аз не пи€ вода защото съм жадна, а защото просто обожавам да пи€ вода (знам, че звучи странно  Very Happy )

ливи€ точно заради такива изрази като "ужас€вам се, че дъщер€ ми може да бъде на нейно м€сто" се чудех дали да направ€ тема. «вучи ми н€как си доста упрекващо, знам, че имам вина, стигнала съм до тук, но прав€ усили€ да поправ€ нещата.

Cioccolata всичко, което си написала, е абсолютно в€рно. “очно защото си минала по този път ме разбираш €вно. Smile

AGLIKKA  Ѕлагодар€ ти за съветите!  –адвам се, че си открила оптимални€ за теб режим :bouquet:
„естно казано разгледах сайта, но не намерих нещо конкретно, не можах да се оправ€ с него  Thinking

Ѕлагодар€ и на другите за съветите! Smile
÷итирай

ѕловдив

waaiting, много съжал€вам, че толкова погрешно си разтълкувала думите ми  Peace

”жас€вам се, че дъщер€ ми може да стигне до тук означаваше, че може да тръгне да търси съвети от непознати хора и всеки да й рекламира и прокламира нещо си  Peace

г никога сами по себе си могат да бъдат ужас€ващи, защото далеч не са най-важното нещо в живота  Smile

Ќо наистина е добре от здравословна и естестична гледна точка човек да изглежда добре.

Ќе знам защо са те набедили, че имаш метаболитни проблеми, след като при доста хора напълн€ването се дължи и на пре€ждане или неправилно хранене, но €вно на теб ти е поставена тази диагноза в темата.

”спех в борбата с кг  bouquet ƒано успееш да постигнеш здравословно и трайно отслабване!
÷итирай

ѕловдив

—ъжал€вам, но в 21 век група "непознати хора" по интернет могат
да имат много по-ценна и проверена информаци€, отколкото дори
най-близките. Ѕлизките са загрижени, наистина, но дали зна€т
каквото тр€бва?

ј тук не сме говеда и психопати все пак, и ние сме загрижени.
ƒа не говорим, че повечето сме изпитали всичко на собствени€
си...задник. ѕлюс опита на още доста хора в нета, всеки
от които изл€зъл с име и истори€, с постижени€ и снимки
за резултати, и то за години наред.

олкото до "метаболитни проблеми"- ако си стигнал до едно
ниво на напълн€ване, ако трепериш без сладко, ако трупаш
лесно мазнини и трудно ги гориш, то метаболизмът ти не е това,
което би тр€бвало да бъде. ј с над 30% телесни мазнини почват
да се по€в€ват проблеми. “ова не е оптимално за човек, не
и посто€нно.

“ака че не е чак толкова "ужас€ващо" да попаднеш сред група
информирани, пробвали хора. јз дори съм си сложила личната
снимка на профила.

» между другото, и аз отидох при непознатите в интернет, за да
почерп€ знани€ за теглото, защото ако б€х слушала близки,
щ€х още да съм си на предишното ниво. » за много неща е така.
÷итирай

залив на орлови€ щит

...
 ливи€ точно заради такива изрази като "ужас€вам се, че дъщер€ ми може да бъде на нейно м€сто" се чудех дали да направ€ тема. «вучи ми н€как си доста упрекващо, знам, че имам вина, стигнала съм до тук, но прав€ усили€ да поправ€ нещата.
...

“и вина н€маш
”жас€ващото в случа€ са твоите собствени родители, позволили да се стигне до тук
“и си все още дете, докато те нос€т отговорността за твоето здраве, а €вно именно тук са те неглижирали и то сериозно

ливи€, продължаваш с обобщени€та и епитетите
ѕредстави си, има и хора, хранещи се с нормална храна и в норм.количества и въпреки това сериозно затлъстели
јко ти поддържаш форма само като намалиш леко храната, това значи, че н€маш грам иде€ как това става при хора наистина с проблеми, както е това момиче

÷итирай

огато човек е достигнал 100 кг на 17 години, е сто процента сигурно, че има н€какъв метаболитен проблем. ƒали ще е инсулинова резистентност (това е изключително веро€тно), дали ще е поликистоза (това е и »–, и хормонални нарушени€), дали ще е проблем с щитовидната жлеза, дали ще е друго, но проблем има. јко девойката отиде на ендокринолог, този проблем ще лъсне най-веро€тно. «а съжаление ендокринологът може доста да € обърка със съветите за храненето, просто такива са им знани€та, защото така учат и това зна€т, а и стандартите за лечение са такива - неадекватни спр€мо много от случаите, които се опитват да лекуват.

ливи€, ти говориш за обичайни€ случай - човек с нормален метаболизъм, който обаче се е отпуснал, усладило му се е, качил е н€колко килограма и иска да ги свали повече от суета. јз говор€ за патологи€, каквато най-веро€тно е налице в случа€. ¬ повечето такива случаи не става въпрос за пре€ждане и мързел.
÷итирай

ћнени€: 34

Doli не си обърнала €вно внимание, точно обратното б€х написала, че майка ми ми е казвала да не пи€ вода докато се хран€.
ј аз не пи€ вода защото съм жадна, а защото просто обожавам да пи€ вода (знам, че звучи странно  Very Happy )

Cioccolata всичко, което си написала, е абсолютно в€рно. “очно защото си минала по този път ме разбираш €вно. Smile

AGLIKKA  Ѕлагодар€ ти за съветите!  –адвам се, че си открила оптимални€ за теб режим :bouquet:
„естно казано разгледах сайта, но не намерих нещо конкретно, не можах да се оправ€ с него  Thinking

Ѕлагодар€ и на другите за съветите! Smile

”ейтинг, не се притесн€вай за сайта. —етих се за 2 български такива, където има същата информаци€: spidersport и livetolift (Ћазар –адков). ѕотърси ги така в гугъл и ще ти изл€зат. “ам можеш да си четеш на вол€ на български.  Hug јко си в —офи€, —пайдърспорт имат и фитнес салони - 2 бр. “ам можеш да направиш специализирана консултаци€ и професионално измерване на процент мазнини. ћогат да ти направ€т и фитнес програма, всичко. ћного са мили и имат огромен опит. Ћазар –адков също прави хранителни консултации и изготв€ фитнес програми точно за тази цел.

ƒруги€т сайт е блогът на »нес —убашка "Inspired Fit Strong" - т€ е треньорка и бивша баскетболистка. Ѕила е с наднормено тегло въпреки спорта и минава по подобен на тво€ път, докато открие оптималната форма и здраве.

» да сподел€ едно мое впечатление. Ќе всички наши ендокринолози са толкова необразовани. ≈дна мо€ при€телка беше напълн€ла р€зко първата година в университета (+20кг) и веднага отиде на специалист в –усе. „овекът й направи изследвани€ и й предписа диета месо + зеленчуци за 3 месеца. Ѕез медикаменти. ћомичето си върна нормалните килограми и повече н€ма проблеми, но т€ никога не е била дебела и затова при не€ лечението беше такова. Ќо на други пациенти е изписвал ц€лостен хр. режим с намлени въглехидрати. Ћошото е, че не го знам кой е...
÷итирай

SA

waaiting, пьрво - поздравлени€ за пьрвите ти успехи и то само за 2 седмици!
»скам и аз да ти кажа да не обрьщаш внимание на упреци и да не се чувстваш виновна за това, че си напьлн€ла! ’ората, които имат наднормено тегло от сьвсем малка вьзраст не са лакоми и не е задьлжително да пре€ждат, за да пьлне€т. “ова е изключително погрешно схващане и обикновено се поддьржа от хора, които и иде€ си н€мат за какво става вьпрос.
¬ода е добре да се пие и е чудесно, че ти харесваш да пиеш! Ќищо лошо н€ма и по време на хранене да си пийваш, стига да не е с литри  Smile . —ьщо така не е вредно да се €дат месо/ сирене/ €йца в рамките на едно хранене. ¬иждам, че јги ти е дала полезни линкове, не е лошо да прочетеш информаци€ из тези сайтове. —игурна сьм, че при теб режима ще вьрви чудесно, защото си много млада, не си измьчвала т€лото си досега с безумни диети. ”спех и сподел€й как вьрв€т нещата!  Hug
÷итирай

ћнени€: 239
јз н€ма да те съветвам какво да хапваш и какви упражнени€ да правиш, защото не знам да има правилно - днес се прокламира едно, утре - друго, хората са различни и реагират на различни неща.

ќт личен опит искам да те помол€ обаче да избереш такава диета и такова физическо натоварване, каквото считаш, че ще си способна да спазваш ц€л живот. ќтслабването е песен - общо взето който и режим да избереш, ще отслабнеш, стига да си посто€нна в него и не се отказваш при съвсем нормалните застои и задържане на теглото.

ѕроблемът не е в отслабването, а в задържането - при хората, които имат да свал€т над 15 килограма и не са ги качили внезапно (например с бременност). “ези, които са били пълни ц€л живот, още от деца, се изправ€т пред най-гол€мата трудност и война със себе си за ц€л живот. ќтслабват 20, 30, н€кои и 50 кг и след година теглото започва да се трупа и това далеч не се дължи всеки път на "освинване" след диета, прекал€ване с бухти и мързел, както често се счита. ћеханизмите в т€лото на пълни€ човек са по-различни от тези на човек, който винаги си е бил слабичък.

—татистически 90-95% от успешно отслабналите не могат да задържат постигнатото дългосрочно и се м€тат от диета на диета. “ова е огромен процент, който кара редица учени да определ€т диетите като неработещи.

ћастните клетки в т€лото не изчезват с отслабването, а се свиват; само очакват своето време. » това време винаги идва. —лед като отслабнеш ще се налага да се ограничаваш повече и да тренираш повече в сравнение с човек, който не е имал проблем с килорамите. ƒоживот.

Ќе ти пиша това, за да те отчайвам, а с надежда да те размисл€ отсега по тези въпроси и когато постигнеш мечтаното тегло, да не забрав€ш горното. ƒиетите за месец, година и дори 5 години не работ€т. ƒиетата тр€бва да стане начин на живот.

”спех ти пожелавам най-искрено.
÷итирай

негативна, съвсем правилно съветваш момичето да си избере такъв начин на хранене, който да може да спазва дългосрочно Peace «атова аз съм на мнение, че тр€бва да избере именно нисковъглехидратното хранене - от една страна то е насочено точно към решаването на нейни€ проблем, от друга страна е възможно да се спазва ц€л живот. –азбира се, пон€кога ще тр€бва малко вол€, особено отначало. Ќо понеже говорим за начин на хранене, при който човек се храни вкусно, не ходи гладен, а в същото време се чувства добре, това улесн€ва Wink

«а сметка на това в никакъв случай не тр€бва да се приб€гва до диетата на ƒюкан, 90-дневната или ко€то и да е диета - диетите се започват с иде€та да тра€т определено време и после да продължим да си €дем каквото и колкото ни се иска. Ќо това не решава проблема, а само предизвиква йо-йо ефект. Ќ€ма смисъл, а да не говорим, че така организмът с времето развива съпротивителни сили към вс€ка нова диета и става все по-трудно да се свал€т килограмите.
÷итирай

Cioccolata  Peace

јз също се спр€х на нисковъглехидратен режим, основни€т плюс в него за мен лично е в намалени€ апетит и прекъсване на цикъла на емоционалното хранене (от тъга, самота, скука). —амо малко да позачест€ с въглехидратите и хипер-апетитът се връща отмъстително да бие барабани в главата ми. Rolling Eyes Ќе глад, а √Ћјƒ, неутолим. Laughing —егашното си хранене мисл€, че ще бъда способна да поддържам. ј момичето ще си прецени, не сме€ да препоръчвам режими.

јз съм неуспешен дюканец, свалих 25 кила с него - качих 30. ќще по време на дюканстването четох предупреждени€ за т.нар. 4 фаза, но не обърнах нужното внимание.  Peace

Hug
« ѕоследна редакци€: пн, 24 юни 2013, 21:33 от негативна »
÷итирай

SA

негативнаbouquet —ьгласна сьм с абсолютно всичко, което си написала! “ака е, килограми и то много могат да се свал€т дори с пьлен глад в продьлжение на седмица-две. ¬ьпросьт обаче е как да се накара т€лото да функционира нормално и да не трупа килограми.  Peace ≈то защо е необходимо човек да е на€сно как вли€е храната вьрху метаболизма. ( ѕьк макар и н€кои хора да ги втриса от това Twisted Evil). »стината е, че нисковьглехидратните режими на хранене са единствените успешни режими за нормализиране на теглото, които не включват и глад, при хора с проблемен метаболизьм. ƒюкан в пьрвите му фази е уцелил целта, но с неговите нискомазнинни принципи и по-нататьшното включване на нишесте, картофи , ориз в храненето , направо се е издьнил!
÷итирай

—офи€, Ћюлин

ћнени€: 2 037
за мен разделното хранене + ограничаването на вечер€ дават добри резултати
÷итирай

’ранила съм се разделно за известен период, а и след като спр€х, си оставих плодовете за закуска и карах така над 10 години. »маше минимално намал€ване на теглото, н€колко килограма може би, но н€маше никакъв ефект върху хормоните. ј и ефектът, който вид€х, може би се дължеше на обострени€ ми колит през онези години Rolling Eyes «а сметка на това нисковъглехидратното хранене даде ефект и върху хормоните, освен че доведе до значително намал€ване на теглото Peace ќсвен това разделното хранене можеш да си го интерпретираш да означава много въглехидрати, а това също не е добре. “ака че според мен разделното хранене е за хора без значителен метаболитен проблем и без много килограми за свал€не. ј специално ако има наличие на инсулинова резистентност, разделното хранене е безсмислено.
÷итирай

ѕловдив

Ќегативна, ако си останеш само с диетата, след това винаги ще тр€бва
да контролираш т€лото си с н€какъв вид диета. Ќо може да започнеш
от диетата и да овладееш много повече механизми, с които т€лото да е
в оптимални граници. Ќапример може радикално да промениш процента
мускулна маса и мазнини. Ќе просто да отслабнеш на килограми, а да смениш
състава на т€лото си. јко направиш това, току-виж си се сдобил с
физиологи€ на "природно слаб" човек.

јз например съм с генетика от три поколени€ на "природно пълни"
жени. » б€х тръгнала да ставам мека и с гол€м процент телесни мазнини.
Ќо с времето натрупах мускулна маса и сега картината е различна- н€ма
нужда от зверски ограничени€. ƒори понас€м доста въглехидрати,
при подход€щи услови€.

ƒа не говорим, че палео диетата не е нещо ново, а е метод и стил
на живот, който е бил модерен на н€колко пъти, вкл. и през 20-те.
ѕри не€ целта не е просто "отслабване", а загуба на мазнини при запазване
на мускулна маса, нещо неверо€тно важно. ћускулите са метаболитно активни,
неврологично активни- изобщо, човек с мускулна маса е нещо съвсем
различно, вкл. що се отнас€ до дълголетие, възможности за адаптаци€ и
понас€не на вс€какъв вид стрес.
÷итирай

ћамасита, не искам да трупам повече мускулна маса. » така приличам на биче, а раменете ми са по-широки от задника ми. ¬ гръб са ме бъркали с мъж.  Crying or Very sad

√ледах снимки преди/след на хора на палео - мъжете са супер, обаче жените всичките ми приличат на фитнес инструкторки и са изпъчили коремни плочки, а това ми е далеч от женственост (не искам да обиждам никого). ¬ този раздел и така съм ощетена от природата и не ми се иска да поощр€вам влошаване. —игурно глупости пиша в момента, но пак казвам - такива са ми впечатлени€та от преди/след снимките. Rolling Eyes Ќе провокират "олеле, и аз искам такова т€ло", а "оу май год".
÷итирай

ѕловдив

“ова не е палео, това са маниачките от  росфит. “е са малко
по-друга бира. Ќа моменти прекал€ват немалко.

ј колкото до мускулната маса- не е само до обем, а и до плътност.
ќбем се постига и за седмица, той почти нищо не прави. Ќо ако
с времето си изградиш активни и плътни мускули, те си остават
и промен€т ц€лостно човека.
÷итирай

√ледам ги тук: http://www.marksdailyapple.com/category/success-story-summaries/page/3/, това нали е палео? Embarassed Primal и ѕалео май не са едно и също... «а кросфит не съм чувала.

ћоже ли да те помол€ в такъв случай за н€какъв линк с упражени€ или име на книга, които са ти били полезни като начинаеща? ћоже и на лични, че превзехме на момичето темата. ћного ще съм ти благодарна.
÷итирай

ъдето е морето, там съм и аз :)

ћнени€: 3 491
  :bouquet: «а пръв път чета разумни неща в тема за отслабване. Ѕраво на ћамасита и Cioccolata.  bouquet
÷итирай

негативна, палеото и праймъл са почти едно и също, тоест границите са много размити. ѕо начало палеото изключва млечните, наред със зърнените, бобовите и съвременните растителни мазнини (тези, които са добити най-вече от семена и са богати на омега-6). —ъщо така в палеото се набл€га много на екологично чистите и максимално естествени храни. ƒокато праймъл включва и млечните, ако на човека му понас€т. »зключените храни в праймъл също са зърнени, бобови, растителните мазнини (без зехтина). Ќо напоследък и в палеото започнаха да включват млечни, като обаче набл€гат на това мл€кото да е сурово и от пасли трева крави.

ќтделно палеото/праймъл могат да бъдат нисковъглехидратни, но могат и да не бъдат особено Ќ¬.
÷итирай

ѕловдив

“ака като гледам снимките на тези жени, не са точно от  росфит.
¬същност разликата е, че за тези плочки и мускули не са се трудили
с часове във фитнеса, просто така се получава от разумно движение.
ѕо принцип всеки има "плочки", но са скрити от мазнини. ћоже да махнеш
доста от мазнините, ако организмът е склонен. ѕри  росфит (виж »нес —убашка)
малко са прекалили и са изгорили типично женствените последни мазнинки
от естроген. Ќо е напълно здравословно жената да н€ма натрупани мазнини
в долната част на корема, те показват излишък от кортизол.

¬ палео дискусиите, понеже от години се вод€т, доста хора са стигнали
до много ниско и изчистено тегло, а после са добавили н€колко килца, защото
не им е било комфортно. »зобщо не се цели да изглеждаш "нацепен" непрекъснато,
доста от хората след време свикват със сезонни промени, допускат по-естествен
вид.

“ака че палео в момента е доста променливо нещо, не е твърд сценарий
като ƒюкан, нито разделното хранене. —лед начални€ период на свал€не има
много начини за подобр€ване на т€лото, без да се следва външна схема- а
само като се следват усещани€та на отделни€ човек.

јз например си позвол€вам да пре€м, ако ми се до€де, защото знам, че
след това ще ми се догладува например. ќтне ми известно време, докато
преодоле€ социалните изисквани€ към храненето и премина на вътрешно усещане.

’убавото на палео режима е, че прехвърл€ отговорността на човека и
те кара да се замислиш не вършиш ли нещо глупаво спр€мо себе си.
«ащото за н€кой човек и най-добрите съвети на стандартните диетолози
може да имат негативен ефект. «атова се започва с начална фаза- да се
приучи т€лото да гори мазнини и да съхран€ва мускул, а след това всичко
е в ръцете на практикуващи€, години наред, ако не и ц€л живот. » н€ма
външни схеми и ограничени€- само вътрешно усещане кога си прекалил.
ј то не е толкова ограничаващо и непри€тно, както следенето дали се
вписваш в стандарта на еди-ко€ си диета примерно. ƒа, наистина, следиш се
ц€л живот, но това е добър навик и за здравето като ц€ло.
÷итирай

Cioccolata, Mamacita Bandida  bouquet

÷итирай

ќт доста време не съм писала в темата.
ƒа се похвал€-вече съм 87 кг, общо 13 кг съм свалила досега. «апочнах да свал€м по-бавничко вече, но това не ме притесн€ва, аз за никъде не бързам. Ѕлагодар€ отново на всички за ценните съвети!  bouquet
÷итирай

waaiting, постигнала си наистина страхотен резултат! Ѕраво! ƒа, нормално е отначало да се свал€т по-бързо килограмите, а после да има забав€не. Ќо ако упорстваш, резултатите н€ма да закъсне€т. ј най-важното е, че така работиш и за здравето си Smile
÷итирай

SA

waaiting, браво момиче!  bouquet
÷итирай

ѕловдив

Very Happy Very Happy Very Happy smile3501

» бих добавила- проучи как стои въпросът с пудовките и
поръчката в нета. ћного полезна тренировка.
« ѕоследна редакци€: пн, 22 юли 2013, 12:12 от Mamacita Bandida »
÷итирай

—офи€

waaiting супер много се радвам.јма напиши повече какво става.Ќали не ти е увиснала кожа, даже много ще се радвам ако можеш да качиш и снимки преди/след без да ти се вижда лицето естествено.Ѕравоооо така се зарадвах все едно н€кой роднина се е похвалил  Love
—амо си представ€м до два три месеца каква мацка ще сиии
÷итирай

—офи€

ћнени€: 23
ћамасита, не искам да трупам повече мускулна маса. » така приличам на биче, а раменете ми са по-широки от задника ми. ¬ гръб са ме бъркали с мъж.  Crying or Very sad

–азвесели ме с това мнение  Hug » моите рамене са широки, по-широки от таза ми, но според мен така е по-естетично, по-хармонично е т€лото, отколкото малка горна част и по-широк таз. Ќ€какси хората с тесни рамене изглеждат свити едни, а хората с широки са по-отворени, по-впечатл€ващи на вид (говор€ за външен вид, не характер, да не ме разберете грешно). “а с две думи - радвай се, че изглеждаш така и не си втълп€вай глупости от сорта че си като биче.  bouquet

ъм авторката на темата - адмирации за свалените кг  Peace «а колко време ги свали?
÷итирай

wackamotto  bouquet  Hug

Ѕраво waaiting!
÷итирай

Ќай - вече тр€бва да имаш вол€ . “върдо да решиш , малко ентусиазъм ,балансиран хранителен режим в комбинаци€ с тренировка без лишени€ от храна. » в плюс можеш да добавиш и нещо което да засили нещата например : ThermoCore +Max CLA
÷итирай

Ћили, пиши си във веганските и вегетарианските теми и не се бутай в неща, от които не разбираш.
÷итирай

Sofia

—амо месо€дни ли могат да пишат тук  Thinking
÷итирай

ќчевидно не пишат само месо€дни Rolling Eyes Ќо на това момиче не му тр€бват такива добавки, каквито Ћилито рекламира - това от една страна. ќт друга страна правилни€т подход в нейни€ случай, както вече се вид€, не е вегетарианство или веганство, а ограничаване на въглехидратите и увеличаване на мазнините. Rolling Eyes ’ора, научете малко повече за човешкото т€ло и как функционира то.
÷итирай

ћили дами искам само да вмъкна нотка , че аз съм известна фитнес инструкторка в бодибилдинг средите в —офи€.ѕиша неща ,с които се занимавам ,зна€ и прилагам и то с успех. Ќе съм от хората в този форум обърнете ¬Ќ»ћјЌ»≈  едни и същи лица , които пишат във ¬—я ј тема без изключени€ и най- важното компетентни са по ¬—»„ » въпроси , дори и за вегетарианците при положение , че не са. ѕишете си не пречите хората разбраха за професорите по всичко ! Crazy
÷итирай

ћили дами искам само да вмъкна нотка , че аз съм известна фитнес инструкторка в бодибилдинг средите в —офи€.
„ухте ли!!!! ooooh!
÷итирай

ќ, да, изобщо не си от хората в този форум Rolling Eyes
÷итирай

SA

35
ѕреди време пьк беше датски модел... Ќе ти се отраз€ват сьвсем добре граховите проте…ни.

« ѕоследна редакци€: чт, 25 юли 2013, 10:58 от kameloth »
÷итирай

ѕловдив

ћили дами искам само да вмъкна нотка , че аз съм известна фитнес инструкторка в бодибилдинг средите в —офи€.

ѕри€тно ми е да се запознаем- аз съм човешко същество, общо взето с човешки
метаболизъм и функции. ќсвен това съм каф€в колан по айкидо и от години, да
кажем 10, след€ изкъсо въпросните функции на този ми човешки организъм. ѕрез
този период се запознах не само с техниките на т. нар. "бодибилдинг" метод, но и
с много други методи, с които обикновена жена като мен да остане функционално силна,
да се запази прихически и физически след бременност и раждане и други изпитани€.

—ъщо така към това човешко т€ло е закачен и човешки мозък, а и съзнание, които,
сме€ да кажа, също работ€т на високо ниво. “а освен с мускулите се занимавам и с
една интелигентна иде€, ще ти € кажа безплатно- нервно-мускулна интеграци€. Ќаправо
се хващам за главата, като вид€ как се тренира "на парче" и така буквално се пречи
на способностите на т€лото да контролира неврологично мускулите по оптимален начин.

«атова ще си кажа направо- см€там бодибилдинга за загуба на време и за един от
бездънно тъпите методи за здраво т€ло. “ова както на физическо, така и на идейно ниво.
Ќе ми допада иде€та маниакално да градиш формата на т€лото си "на парче", като
в същото време пренебрегваш ц€ла сери€ лесно достъпни механизми, които без
"редовни тренировки" могат да се включат и да приведат това т€ло в прекрасна,
естетична и функционална форма. ƒа не говорим, че тези механизми вод€т и до подобрено
здраве. » понеже са щад€щи и мързеливи, не вод€т до демотиваци€, нито от нужда от
"твърда" и праведна мотиваци€ да тренираш.

ј най-хубавото е, че вод€т не само до телесно, а и до умствено, психическо и дори
духовно развитие, до интегриране на т€лото и съзнанието, което е при€тно и здравословно.
ћраз€ подхода на бодибилдинга, който постав€ човека срещу т€лото си, т€лото се третира
като обект, като сбор от части, мускулни групи. ј имайки предвид, че мозъкът ни е главно
система, отраз€ваща положението на т€лото в света и занимаваща се с мускулна координаци€,
ако тренираш на парче, буквално промен€ш мозъка си и бих казала, леко затъп€ваш в
сравнение с хора, които тренират интегрирано.

“ака че взимай си парите от намазаните софийски кифли и кроасани, но в този
форум си говорим за реални и приложими неща, с мъдрост и съчувствие, а не
с арогантност. ƒа, не си от хората от форума. Ќе ти е тук м€стото.
÷итирай

35
ѕреди време пьк беше датски модел... Ќе ти се отраз€ват сьвсем добре граховите проте…ни.

јма искам като нотка да го вмъкнеш..  35 35
÷итирай

Ќещо не те намирам в √угъл... освен това:

÷итат
казано от Liliya Petrova на 4 юни 2013 15:45:

«дрвейте , мога да ви препоръчам много добра комбинаци€ за покачване на теглото ,ко€то работи при мойте при€телки. ѕротейново-въглехидратен гейнър...

от друг форум, където е изтрито като спам, но е останало в цитат на друг участник. ѕроте…ните са налице.

ћол€ ви, хора, не се довер€вайте на човек, който лъже така брутално и дори представ€ чужди снимки за свои. —амо обикал€ по форуми да си рекламира стоката.
÷итирай

“ака ли се успоко€ваш миличката и търсиш съчувствие в форума. ќххх миличката ми просълзи ме  Rolling Eyes . —игурна съм ,че само тук от клавиатурката можеш да покажеш самочувствие , а на вън страдалница,мишленце. јко беше така както казваш да си сед€т в къщи на дивана с чипс в ръка и да чакат да им заработи нервно мускулната стимулаци€ и метаболизма.  Hug  едно цветенце за теб  bouquet  от съчувствие не за друго да си имаш поне едно въпреки ,че е картинка ћ»Ћј“ј  Crying or Very sad
÷итирай

ѕловдив

“ака ли се успоко€ваш миличката и търсиш съчувствие в форума. ќххх миличката ми просълзи ме  Rolling Eyes . —игурна съм ,че само тук от клавиатурката можеш да покажеш самочувствие , а на вън страдалница,мишленце. јко беше така както казваш да си сед€т в къщи на дивана с чипс в ръка и да чакат да им заработи нервно мускулната стимулаци€ и метаболизма.  Hug  едно цветенце за теб   :bouquet:  от съчувствие не за друго да си имаш поне едно въпреки ,че е картинка ћ»Ћј“ј  Crying or Very sad

¬ този форум имам един безпогрешен индикатор кога съм написала нещо истинско.

огато започнат да нападат личнстта ми, вместо идеите ми, значи съм ритнала н€кого
по кокалчетата.

Ћили€, спри се и мисли малко с главата си, ако имаш останали две мозъчни клетки
след толкова бодибилдинг. Ќ€ма нужда от обиждане. “ук сме, за да кажем нещо конструктивно,
нали? јко не можеш, ходи си при бодибилдинг славата и спри да ни продаваш проте…н.

“о с такова отношение от теб- кой ли ще си купи...

Ќ€ма да е лошо и да пуснеш истинска снимка, сайт, блог- така де, нали си
известна. ћилко √еоргиев е известен, »нес —убашка, Ћазар –адков- всички
имат онлайн присъствие. “и къде си?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 752
„ухте ли!!!! ooooh!

Ќа вторите снимки които прати като твои аз не виждам "известна фитнес инструкторка в бодибилдинг средите в —офи€".
÷итирай

ѕловдив

«а да се върнем на темата, след 13 свалени килограми има много
при€тни неща, които да се пробват. ¬сички са малки и наглед несвързани, но
ефектът се натрупва.

—утрин е хубаво да видиш слънцето, да излезеш на открито. —ъбужда много
добре метаболизма.

¬ечер, а и когато може през ден€, бойкотирай мебелите. ƒоста екзотично
е вместо да се пльоснеш на дивана, да седиш на възглавничка на пода.
“ова кара мускулите да работ€т и подобр€ва съзнанието към стойката.

Ќамери си терен, където да ходиш боса. ћного полезно е за жените,
засилва тазовите мускули. “о за всички е полезно де...

»ма и още едно упражнение, което много обичам. Ѕутане на стени, опит
за повдигане на гардероби- вс€какви непомръдваеми предмети. ћного
при€тна тренировка, с ко€то не може да се травмираш. ƒава много отскок,
а при работа на бюро събужда.

—ъщо така лека-полека може да започнеш да наблюдаваш как ти се
отраз€ват различните храни и да се замислиш за н€какъв пробиотик.

» най-вече, максимално време сред природата. »ма проучвани€, според
които жените подобр€ват себеусещането си, ако са сред природата, в гора
особено. ѕолезно е хем психически, хем физически. ¬ъв фитнес залата
с огледала виждаш грозното. ¬ гората виждаш как дори н€кое дърво
да не е перфектно, пак е красиво.
÷итирай

ћнени€: 110
Mamacita, интересно ми е да чу€ мнението ти за диетата на ƒюкан. ћоже и да си коментирала преди, но не съм прочела. ј на авторката, гол€мо браво, не се предавай и не изпадай в крайности.
÷итирай

ѕловдив

Ќе съм запозната с подробностите и дните, схемите на ƒюкан, но ето какво
мисл€ за механизмите, които използва.

ѕърво, цикличност. ƒиетите са най-ефикасни в първите дни, след това настъпва
адаптаци€. “ук са уцелили правилно.

ƒиетата ƒюкан използва иде€та за "заешки€ глад". “ова е индиански термин,
който значи, че ако €деш сухо заешко месо, след време буквално може да умреш
от глад, въпреки че стомахът ти ще е пълен. ѕричината за това е неспособността
 на т€лото да разгражда над (грубо казано) 200 грама протеин за енерги€. ѕротеинът
трудно и бавно може да се разгради до глюкоза, процесът наистина е много ограничен.
“ака ƒюкан остав€ т€лото с малко калории, докато пълни стомаха, за да избегне дискомфорта.
»деалната диета за несвикнали€ на дискомфорт съвременен човек. ј и повечето
диетуващи се подмокр€т, като чу€т "протеин", все едно е —вети€ √раал на отслабването.

»стината е, че ако си €л диета от хл€б и макарони, да минеш на протеин може да
излекува доста проблеми. Ќо след време ƒюкан ще създаде още повече проблеми.

«а трайно отслабване, за непрекъсната готовност да влезеш във форма, дори да
попрекалиш, е нужно едно нещо: т€лото да е способно да гори стероли. “ова е
много различен метаболитен процес, който при н€кои хора буквално е блокиран.
ћежду другото т€лото не се хаби да произвежда ензими за вс€какви видове храни,
ако махнеш н€ко€ хранителна група, ще намалее и производството на ензим. „увала
съм за жена на ƒюкан, ко€то е имала много малко амилаза в слюнката. Ќо ако
промениш храната, ензимите ще се върнат скоро.

“а ако човек е свикнал да използва само глюкоза за енерги€, не може да използва
бета окисление и други механизми. «а да се стигне до тези механизми, са нужни
н€колко неща. “р€бва да има активно работещи мускули- не говор€ за огромни
фитнес усили€, но да не си ленив и да се натоварваш. “р€бва да има по-нисък
прием на въглехидрати, поне в началото. —лед това организмът може смесено да
гори стероли и глюкоза, но за стартиране на процеса е важно да има чисти дни.

ƒюкан просто н€ма начин да тренира организма трайно да гори стероли.

яденето на протеин тр€бва да има за цел възстанов€ване на аминокиселини в мускилите.
јко не ползваш мускулите си, н€ма как 400 грама сухо пиле да отидат където тр€бва.
јз например след глад мога да из€м 400 грама сухо пиле и ще натрупам мускули, но
това е защото т€лото ми така е свикнало. » не го прав€ често.

“а ƒюкан може да е много гот за н€кой, който досега е €л ужасна диета, но
има и по-добри начини.
÷итирай

ћнени€: 33
ћного полезна тема.
÷итирай

залив на орлови€ щит

Mamacita, интересно ми е да чу€ мнението ти за диетата на ƒюкан. ћоже и да си коментирала преди, но не съм прочела. ј на авторката, гол€мо браво, не се предавай и не изпадай в крайности.

јз не съм ћамасита, но ето моето мнение за ƒюкан отпреди три години, непроменено и до днес, пост 143:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=518281.135

÷итирай

ѕловдив

ћда, също така храненето с много протеини те превръща в човешко
подобие на храносмилаща боа. Ќа мен ми е полезно и при€тно да се
наплюскам с мръвка и да сп€ 14 часа, много добре поддържа формата,
прав€ го от време на време след тежко натоварване. Ќо не може човек
така да товари т€лото всеки ден.

ƒюкан би направил човека мързелив, което значи по-малко активни
мускули, по-малко митохондрии и още по-гол€ма неспособност да се
активизират и гор€т мастните депа.

ћежду другото митохондриите са прототип на мидихлорианите от
ћеждузвездни войни. — правилната диета, —илата ще владееш ти!
 ато си повишиш бройката митохондрии, направо ставаш джедай,
ефектът е поразителен.
÷итирай

залив на орлови€ щит

35  35  35
”трепј ме с тази боа
Ќо в интерес на истината точно така се чувствах тогава и си мислех, че е нормално

«а еленското важи същото както за заешкото
Ќе малко пол€рни експедиции са изпадали в сериозна криза
“ези, които са имали късмет да ги намер€т ескимоси и подел€т с т€х китова мас, са оцелели
≈скимосите от опит зна€т колко е вредно филето и го дават на кучето
 ј най-мазните части задел€т за деца, бременни и фертилни жени
÷итирай

ћнени€: 110
∆елезни сте, благодар€ ви!!!
÷итирай

Ѕлагодар€ ви за подкрепата  и за чудесните съвети :bouquet:
«апочнах с този режим г/д когато отворих темата, значи килограмите за около 2 месеца май съм ги свалила.
ƒа ви кажа-хл€б не €м, картофи, ориз, боб, леща-р€дко, сладко-на н€колко пъти €дох, сега €м предимно сирене, месо и зеленчуци. Smile
”пражнени€та ги пропускам от време на време, в което тр€бва да се поправ€.
Ќ€кой беше попитал дали ми е увиснала кожата-да чукна на дърво-не  Very Happy ћоже би защото не съм отслабнала с гладуване, а съм си хапвала и съм се движила.
÷итирай

ћного се радваме, че звучиш така добре и постигаш такъв успех! Ѕраво! Hug
÷итирай

waaiting bouquet —трахотни новини! ¬се така!
÷итирай

SA

waaiting, браво! ѕиши от време на време в темата как вьрв€т нещата, само дето след време ще тр€бва да й смен€ш името, защото нито борба ще има, нито пьк ще е вечна  Smile!
÷итирай

ћнени€: 498
zapis.
÷итирай
0 ѕотребители и 0 √ости преглежда(т) тази тема.
1-131 от 131 отговора