Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
390-402 от 402 отговора

Анкета

Отмяна на забраната за тютюнопушене-2013 "За" или  "Против"

Въведи твоя глас

София

Защо, има и такива, в които се е пушело, а сега нямат проблем с клиентите. Не забелязвам отлив от популярните и добри заведения, заради забраната, някои са по- претъпкани от всякога.

Принципно, въпросът за нова промяна в наредбата или с други думи връщане на залите за пушачи, беше повдигнат от собственици на заведения с мотива, че забраната се е отразила негативно на бизнеса им.

Така е, но това собственици, а не собствениците, т.е. една асоциация, някои ресторантьори. Манипулация е да се твърди, че са повечето или всички. Нито може да се докаже, че отлива е заради забраната, нито че ще е вечен.
Цитирай

Добре, дори да са частица от собствениците, не е инициатива на пушачите, защо пак се скочи срущу пушачите.
Цитирай

София

Добре, дори да са частица от собствениците, не е инициатива на пушачите, защо пак се скочи срущу пушачите.

Защото непушачите трябва да запалят по една цигара, че нервите им са опънати доста.Да се поуспокоят.  Peace
Цитирай

Някъде около теб

Пуша от почти десет години вече. Против махането на забраната съм, но дали пък и не може да се намери средно решение?...знам ли...
Why can't we be friends и така нататък? ... Сини-червени, пушачи-непушачи, чалгари-метъли, педофили-хора, които не са изроди...винаги ще има различия. Приемете го. Някой от вас непушачи пък може да си бърка в носа когато седи в колата(мислейки си, че никой не го вижда) и това на мен ми пречи...психически тормоз направо, травматизиращо е, ама не казвам, че трябва да бъдете избити с мотики едва ли не, нали? Сравнението не е хубаво...усетих се..обаче го оставям  Mr. Green
Твърдо против съм да се пуши в заведения, където се хората се хранят.  Naughty
На спирките винаги се дърпам настрани, да не би да преча на някого. Дори като ходя по улиците и като вървя срещу някого си задържам "отровата" в мен, докато се разминем.
За дискотеките ми е малко друго мнението, но честно казано, аз си свикнах да излизам навън. През зимата е кофти, ама предпочитам да се съобразявам и да се държа на ниво, пък и закона да спазвам, вместо някой да ме изкарва убийца и да ме обижда, да ме кара да се чувствам отритната и да ми върти очи. В тази тема е пълно с епитети и е някакси обидно, че някои хора така повърхностно си създават мнения за други човешки същества. Искам да кажа да не се подвеждате толкова на емоциите си и да нападате самите пушачи и да слагате всички под общ знаменател, ами помислете рационално и насочете негативните си емоции към хората, които дърпат конците, към закона
А изречението, че пушачите не трябва да имат деца наистина не е на място.
« Последна редакция: вт, 25 юни 2013, 04:12 от Neko »
Цитирай

Ямбол

...
Защото непушачите трябва да запалят по една цигара, че нервите им са опънати доста.Да се поуспокоят.  Peace
Това е заблуда. Цигарите не успокояват нерви, напротив даже.
Измамното чувство за успокоение идва, когато изпитваш никотинов глад и като запалиш цигара, задоволяваш този глад и се успокояваш. Непушачите не изпитват необходимост от никотин и колкото и да са нервни, цигарата няма да ги успокои. Няма по-приятно усещане от това да се чувстваш свободен, само като си помисля и всички нерви се успокояват.
Цитирай

София

В тази тема е пълно с епитети и е някакси обидно, че някои хора така повърхностно си създават мнения за други човешки същества. Искам да кажа да не се подвеждате толкова на емоциите си и да нападате самите пушачи и да слагате всички под общ знаменател, ами помислете рационално и насочете негативните си емоции към хората, които дърпат конците, към закона
А изречението, че пушачите не трябва да имат деца наистина не е на място.

Чувствам се виновна, че си зарязах темата. Много съжалявам, ако пушачите са били обиждани, не съм чела назад.
Наистина трябва да приемаме различните от нас. Още повече че никога не е късно да пропушиш, да се върнеш към пушенето, ако вече си ги отказал, или да пропушат децата или внуците ти. Тогава , какво????

Но и това е важен аргумент в подкрепа на пълната забраната. Пропушването става мааааааалко по-трудно. А всяка малка крачка към преодоляване на зависимости е огромен напредък към запазване на нечие здраве.
 Това - за пушачите.

За пасивното пушене на непушачите, особено тези , които не са достигнали зрелост , пък съвсем са ясни нещата.
Нали тук сме майки и жени, закрилници на живота  Laughing

Но , както правилно отбелязва Neko , политиците са онези, които трябва да  #2gunfire

Правителството на БСП , ДПС и  Атака обаче ще си промени закона, защото така си е решило и няма никакво значение, че всички изследвания на общественото мнение показват резултат сходни до нашата анкета.
Цитирай

Брюксел

sisi+chris, не си си зарязала темата, просто тя премина на заден план, защото отпадна от обществения дневен ред. Известно време се пускаше димката за връщане на пушенето в закрити помещения, но реално никой не планираше това да се случи. Със сигурност не и хората, от които теоретично зависи това да стане възможно. После се забрави, защото партенката не свърши нужната работа.

Не съм пушач, но ми е неприятно как пушачите и темата за пушенето в закрити помещения беше употребена по такъв манипулативен начин за политически цели.

Иначе мерките за ограничаване на пушенето ще стават все по-драконовски. За тютюневата индустрия и работещите в нея на всички нива - също.
Цитирай

Чувствам се виновна, че си зарязах темата. Много съжалявам, ако пушачите са били обиждани, не съм чела назад.

не се чувствай виновна , те се отказаха от този популистки ход и извадоха тежката артилерия в популизма ...
Цитирай

В "МАГИЯ И ЛЮБОВ"

И финални мисли, да ви закопая съвсем настроението:

А, що , отдавна не съм се смяла така.....      Very Happy
Свежо.Не знам ккаво работиш, но ако пропишеш, гаранция , че ще те четат.

И все пак, аз се надявам подобни тарикати да са все по-малко и забраната не само да остане, а да се затегне още повече.    Peace
За сведение:водя се пушач, по 1 кутия на седмица-две, сега лятото.Зимата мога и да не пуша.

Цитирай

Не мисля, че ще я отменят, но не е и нужно, те сами си се разпределиха къде ще се пуши и къде не. В повечето масови нощни си се пуши. Така че всички се кротнаха и са доволни Smile

...
За сведение:водя се пушач, по 1 кутия на седмица-две, сега лятото.Зимата мога и да не пуша.

35
Няма пушач, който да пуши по сезони.
Цитирай

В "МАГИЯ И ЛЮБОВ"

...

35
Няма пушач, който да пуши по сезони.
Е, явно има....     Laughing
За мен, като отявлен егоист, удобството и удоволствието е най-важно.Щом зимата не може да се пуши вътре, о.к., няма да си наруша удобството, за да мръзна вън за една цигара.
В къщи също не се пуши, само на терасата.Ами, не, мерси от такъв "кеф".
А сега мога да седна навсякъде............    Very Happy
Цитирай

София

Когато бях пушач тая забрана много ме дразнеше, особено зимата. Сега ми е все тая, стига да не ми димят баш в лицето и да може да се диша.
Цитирай

София

.......

Не се сърди, човече, много идеен подпис. Имаш ли нещо против да пуснеш линк? Особено в тази тема може да породи интерес и желание за отказване?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
390-402 от 402 отговора