«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

люкарник
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
390-402 от 402 отговора

јнкета

ќтм€на на забраната за тютюнопушене-2013 "«а" или  "ѕротив"

¬ъведи тво€ глас

—офи€

ћнени€: 3 210

«ащо, има и такива, в които се е пушело, а сега н€мат проблем с клиентите. Ќе забел€звам отлив от попул€рните и добри заведени€, заради забраната, н€кои са по- претъпкани от вс€кога.

ѕринципно, въпросът за нова пром€на в наредбата или с други думи връщане на залите за пушачи, беше повдигнат от собственици на заведени€ с мотива, че забраната се е отразила негативно на бизнеса им.

“ака е, но това собственици, а не собствениците, т.е. една асоциаци€, н€кои ресторантьори. ћанипулаци€ е да се твърди, че са повечето или всички. Ќито може да се докаже, че отлива е заради забраната, нито че ще е вечен.
÷итирай

ћнени€: 1 274
ƒобре, дори да са частица от собствениците, не е инициатива на пушачите, защо пак се скочи срущу пушачите.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 55
ƒобре, дори да са частица от собствениците, не е инициатива на пушачите, защо пак се скочи срущу пушачите.

«ащото непушачите тр€бва да запал€т по една цигара, че нервите им са опънати доста.ƒа се поуспоко€т.  Peace
÷итирай

Ќ€къде около теб

ћнени€: 373
ѕуша от почти десет години вече. ѕротив махането на забраната съм, но дали пък и не може да се намери средно решение?...знам ли...
Why can't we be friends и така нататък? ... —ини-червени, пушачи-непушачи, чалгари-метъли, педофили-хора, които не са изроди...винаги ще има различи€. ѕриемете го. Ќ€кой от вас непушачи пък може да си бърка в носа когато седи в колата(мислейки си, че никой не го вижда) и това на мен ми пречи...психически тормоз направо, травматизиращо е, ама не казвам, че тр€бва да бъдете избити с мотики едва ли не, нали? —равнението не е хубаво...усетих се..обаче го остав€м  Mr. Green
“върдо против съм да се пуши в заведени€, където се хората се хран€т.  Naughty
Ќа спирките винаги се дърпам настрани, да не би да преча на н€кого. ƒори като ход€ по улиците и като върв€ срещу н€кого си задържам "отровата" в мен, докато се разминем.
«а дискотеките ми е малко друго мнението, но честно казано, аз си свикнах да излизам навън. ѕрез зимата е кофти, ама предпочитам да се съобраз€вам и да се държа на ниво, пък и закона да спазвам, вместо н€кой да ме изкарва убийца и да ме обижда, да ме кара да се чувствам отритната и да ми върти очи. ¬ тази тема е пълно с епитети и е н€какси обидно, че н€кои хора така повърхностно си създават мнени€ за други човешки същества. »скам да кажа да не се подвеждате толкова на емоциите си и да нападате самите пушачи и да слагате всички под общ знаменател, ами помислете рационално и насочете негативните си емоции към хората, които дърпат конците, към закона
ј изречението, че пушачите не тр€бва да имат деца наистина не е на м€сто.
« ѕоследна редакци€: вт, 25 юни 2013, 04:12 от Neko »
÷итирай

ямбол

ћнени€: 8 524
...
«ащото непушачите тр€бва да запал€т по една цигара, че нервите им са опънати доста.ƒа се поуспоко€т.  Peace
“ова е заблуда. ÷игарите не успоко€ват нерви, напротив даже.
»змамното чувство за успокоение идва, когато изпитваш никотинов глад и като запалиш цигара, задовол€ваш този глад и се успоко€ваш. Ќепушачите не изпитват необходимост от никотин и колкото и да са нервни, цигарата н€ма да ги успокои. Ќ€ма по-при€тно усещане от това да се чувстваш свободен, само като си помисл€ и всички нерви се успоко€ват.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 221
  ¬ тази тема е пълно с епитети и е н€какси обидно, че н€кои хора така повърхностно си създават мнени€ за други човешки същества. »скам да кажа да не се подвеждате толкова на емоциите си и да нападате самите пушачи и да слагате всички под общ знаменател, ами помислете рационално и насочете негативните си емоции към хората, които дърпат конците, към закона
ј изречението, че пушачите не тр€бва да имат деца наистина не е на м€сто.

„увствам се виновна, че си зар€зах темата. ћного съжал€вам, ако пушачите са били обиждани, не съм чела назад.
Ќаистина тр€бва да приемаме различните от нас. ќще повече че никога не е късно да пропушиш, да се върнеш към пушенето, ако вече си ги отказал, или да пропушат децата или внуците ти. “огава , какво????

Ќо и това е важен аргумент в подкрепа на пълната забраната. ѕропушването става мааааааалко по-трудно. ј вс€ка малка крачка към преодол€ване на зависимости е огромен напредък към запазване на нечие здраве.
 “ова - за пушачите.

«а пасивното пушене на непушачите, особено тези , които не са достигнали зрелост , пък съвсем са €сни нещата.
Ќали тук сме майки и жени, закрилници на живота  Laughing

Ќо , както правилно отбел€зва Neko , политиците са онези, които тр€бва да  #2gunfire

ѕравителството на Ѕ—ѕ , ƒѕ— и  јтака обаче ще си промени закона, защото така си е решило и н€ма никакво значение, че всички изследвани€ на общественото мнение показват резултат сходни до нашата анкета.
÷итирай

Ѕрюксел

ћнени€: 780
sisi+chris, не си си зар€зала темата, просто т€ премина на заден план, защото отпадна от обществени€ дневен ред. »звестно време се пускаше димката за връщане на пушенето в закрити помещени€, но реално никой не планираше това да се случи. —ъс сигурност не и хората, от които теоретично зависи това да стане възможно. ѕосле се забрави, защото партенката не свърши нужната работа.

Ќе съм пушач, но ми е непри€тно как пушачите и темата за пушенето в закрити помещени€ беше употребена по такъв манипулативен начин за политически цели.

»наче мерките за ограничаване на пушенето ще стават все по-драконовски. «а тютюневата индустри€ и работещите в не€ на всички нива - също.
÷итирай

ћнени€: 914
„увствам се виновна, че си зар€зах темата. ћного съжал€вам, ако пушачите са били обиждани, не съм чела назад.

не се чувствай виновна , те се отказаха от този популистки ход и извадоха тежката артилери€ в популизма ...
÷итирай

¬ "ћј√»я » ЋёЅќ¬"

ћнени€: 2 618
» финални мисли, да ви закопа€ съвсем настроението:

ј, що , отдавна не съм се см€ла така.....      Very Happy
—вежо.Ќе знам ккаво работиш, но ако пропишеш, гаранци€ , че ще те четат.

» все пак, аз се над€вам подобни тарикати да са все по-малко и забраната не само да остане, а да се затегне още повече.    Peace
«а сведение:вод€ се пушач, по 1 кути€ на седмица-две, сега л€тото.«имата мога и да не пуша.

÷итирай

ћнени€: 14 208
Ќе мисл€, че ще € отмен€т, но не е и нужно, те сами си се разпределиха къде ще се пуши и къде не. ¬ повечето масови нощни си се пуши. “ака че всички се кротнаха и са доволни Smile

...
«а сведение:вод€ се пушач, по 1 кути€ на седмица-две, сега л€тото.«имата мога и да не пуша.

35
Ќ€ма пушач, който да пуши по сезони.
÷итирай

¬ "ћј√»я » ЋёЅќ¬"

ћнени€: 2 618
...

35
Ќ€ма пушач, който да пуши по сезони.
≈, €вно има....     Laughing
«а мен, като от€влен егоист, удобството и удоволствието е най-важно.ўом зимата не може да се пуши вътре, о.к., н€ма да си наруша удобството, за да мръзна вън за една цигара.
¬ къщи също не се пуши, само на терасата.јми, не, мерси от такъв "кеф".
ј сега мога да седна навс€къде............    Very Happy
÷итирай

—офи€

ћнени€: 713
 огато б€х пушач та€ забрана много ме дразнеше, особено зимата. —ега ми е все та€, стига да не ми дим€т баш в лицето и да може да се диша.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 221
.......

Ќе се сърди, човече, много идеен подпис. »маш ли нещо против да пуснеш линк? ќсобено в тази тема може да породи интерес и желание за отказване?
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
390-402 от 402 отговора