«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

люкарник
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-256 от 256 отговора

јнкета

Ќосите ли затворени обувки на босо? ј сандали с чорап?

¬ъведи тво€ глас

гр. —офи€

ћнени€: 1 170
Ќосите ли затворени обувки на бос крак?
»ли сандали/чехли с чорап(огащник)?

Ќа босо аз лично обувам само сандали. «атворени обувки на босо са ми гнусни- нали краката се изпот€ват.  Rolling Eyes
÷итирай

ћнени€: 11 112
¬ай, каква дилема! Rolling Eyes
ќбаче понеже от носене на обувки на бос крак ми излизат моментално пришки, то ще заложа поне на безболезненото измежду двете- та сандали с чорап, ако се налага да избирам между т€х!  Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 8 194
ѕитайте експерта по темата - —ара ƒжесика ѕаркър, градско момиче е, нюйоркско, не е н€ко€ ѕенка от —усурлево или там каквато беше...
—крит текст :

÷итирай

DE

ћнени€: 2 886
√ледката на сандал с чорап ме докарва до б€с.
«атворена обувка на бос крак си позвол€вам - ако е тип балеринка, летни мокасини, еспадрили , тоест обувки от плат.  ожа на бос крак - тц.
ƒа се допълн€ - въпреки, че аз не нос€, ужасно харесвам да виждам летни ботуши на бос крак.
÷итирай

ќ, то има и много други примери в подкрепа на мо€ безболезнен избор, вкл. и от модните дефилета:
 Laughing

http://www.obuvki.bg/articles/view/9/915

ќбаче ако знаете как ми се свлича кожата от обувки на босо... първото н€ма никогаш да го пожелаете, ако ще и цели€т св€т да тръгне така обут.  Crying or Very sad
÷итирай

ћнени€: 1 848
ѕо принцип - не. ѕървото ми се е случвало 2 пъти- първи€ път обувките б€ха обсипани с брокат, купени за н€какъв повод и не ми хареса как стои с чорап./ ¬тори път не ги обух, защото б€ха много неудобни/. ¬торото носене на затворена обувка ми се случи, след като си скъсах чорапогащника в дискотека и се наложи да го събу€ в тоалетната и да го изхвърл€. Ќад€вам се повече да не ми се случва  Peace
÷итирай

на брега на морето

ћнени€: 907
Ќе в€рвам на очите си! Shocked

ќбаче понеже от носене на обувки на бос крак ми излизат моментално пришки, то ще заложа поне на безболезненото измежду двете- та сандали с чорап, ако се налага да избирам между т€х!  Peace

—ега има специални лепенки за та€ цел; май съдържат гел, който е безцветен и изобщо не личи върху крака. ѕродават ги в ƒћ, н€къде към 5 лв
÷итирай

Ќищо не помага при мен.  ожата ми е повече от ужасна. ƒори при н€кои сандали се свлича. ќнзи ден си налепих едни безцветни лепенки- всичко падна с първото "налуване" на сандала.  олежка ме съжали и ме снабди с обикновени, поне да си стигна до колата. ƒори не е въпрос на избор.
÷итирай

на трети€ етаж

ћнени€: 1 538

“акива не си представ€м с чорап, еле пък с тънък до глезена такъв.  Rolling Eyes
÷итирай

ћнени€: 656
≈спадрилите са затворени, нос€ ги на босо и са ми безкрйно при€тни за л€тото.
»мам и още едни, тип мокасини, велурени и много меки- и т€х ги нос€ на босо.
√ол€м проблем ми б€ха този тип обувки http://assets.-reklamen-spam-/attachments/items-photos/0000/0545 … at.jpg?1325867485, дкато не открих чорапите без пръсти.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 691
—лед кака ¬и —ара, какво има да се изказвате, се чуд€  Thinking  Laughing

јз сандали н€мам, само отворени чехли. Ќос€ ги на босо, разбира се.
–€дко в живота си съм носила "балеринки" на босо.
≈спадрили също съм носила на босо в младежките си години.
÷итирай

ћнени€: 437
Ќос€.
»мам затворени обувки, които са удобни и без проблем си ги нос€ на бос крак. ќбожавам и каубойските си ботуши, които са неизменна част от гардероба ми вече поне 7-8 лета - целогодишно си ги нос€ във вс€кави варианти.
—андали - само ако по-затворени и върху плътен чорапогащник.
÷итирай

ћнени€: 7 326
“ози модел обувка за затворена ли минава или за сандал? — чорап ли тр€бва или на босо?

÷итирай

ћнени€: 503
ѕоследните 2-3 години стана модна част от лъскавата парти визи€ да се нос€т сандали с н€какви ефирни чорапчета със/без брокат и финтифлюшки.
ќбувки на бос крак съм носила, но ми се пот€т краката и просто залепва. јдски щастлива се почувствах, когато вид€х за първи път пантофести чорапки - покриват само пръстите и петата, перфектни! ≈динствени€т проблем е, че р€дко ги намирам.
»наче, ето тази ученическо-инфантилна визи€ ми харесва много:
÷итирай

ћнени€: 2 605
ƒа, нос€ обувки на бос крак. —ъщо и сандал върху плътен чорап - това в случаи, когато ц€лостната визи€ е така съобразена  Wink
÷итирай

ћнени€: 345
http://www.uggaustralia.com/womens-boots/women-boots,default,sc.html
“ези се нос€т на бос крак и усещането е много при€тно.  ецове от естествена кожа също са при€тни за носене на босо. ¬сички видове балеринки, еспадрили, колежански, лоуфърс, намсиквооще - също. «ависи основно от качеството и формата на обувката. —андали с чорап- не. Ќо ако са съчетани идейно, оцен€вам и харесвам.
√ореизброените чепици могат да се перат в пералн€. јко са от качествени материали, краката н€ма да се пот€т в т€х.
÷итирай

ћнени€: 1 273
«а мен и двете са извращени€.

јз ход€ само така:
Ќа босо аз лично обувам само сандали. «атворени обувки на босо са ми гнусни- нали краката се изпот€ват.  Rolling Eyes
  Peace
÷итирай

ћнени€: 4 992
ќбувки на бос крак нос€ задължително. —андали само на босо.
¬същност обувка с чорап не харесвам много-много.
—ара ƒж. ѕаркър и  сите модни дизайнери да се изгъзват както си искат. Ќа мен чорап и сандал ми нав€ва асоциаци€ за село.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 410
—андал и чорап - не, даже, когато се наложи 1-2 пъти да обу€ така детето по технически причини, изпитах големи угризени€. »зключение прав€ за обувка с много малък отвор на големи€ пръст. ћокасини, еспадрили, балерински - само на босо.  ецове откакто открих специалните къси чорапки, вече не нос€ на босо, но преди и т€х, особено с бермуди, рокл€ или къси панталони. ѕришки са ми излизали само от тесни обувки или изкуствена кожа.
÷итирай

—офи€

¬ градината на дъщер€ ми има изискване - сандалите задължително с чорап, тъй като игра€т навън ще си изцапат краката и преди следобеден сън никой н€ма да тръгне да им мие краката.  Mr. Green
÷итирай

ћнени€: 1 273
¬ градината на дъщер€ ми има изискване - сандалите задължително с чорап, тъй като игра€т навън ще си изцапат краката и преди следобеден сън никой н€ма да тръгне да им мие краката.  Mr. Green
«начи ти€ дето нос€т сандал с чорап ги мързи да си ми€т краката вечер.  bowuu Laughing 35
÷итирай

—офи€

≈стел  Wink
¬ наши€ квартал има профилактика на топлата вода до 25 юни.
ѕодозирам, че доста народ ще се пусне в стил а ла —ара ƒжесика ѕаркър.  Laughing
÷итирай

ћнени€: 2 709
Ќос€ затворени обувки на бос крак, ама често ги проветр€вам, да не миришат. —една си в кафето,  събу€ си обувките. ≈дин път пък пътувам си във влака, събула съм се, един господин ми вика - √оспожо, миришат ви краката. ј, бе, бунак , че нали затова съм ги събула, да се проветр€т.
÷итирай

... there's death in these silver curls ...

ћнени€: 4 817
“рещи,  35 35 35

ƒжуди идеално описа мо€ проблем с обувките на босо. »наче много завиждам на мацките, напъхали красиви боси крачета в балерини.
—андалите ми са всички от този тип (не задължително с разделител за пръстите, но винаги с тънки каишки).  ак би изглеждало това това с чорап, не бих могла да си представ€ Laughing.
÷итирай

—офи€

—андалите ми са всички от този тип (не задължително с разделител за пръстите, но винаги с тънки каишки).  ак би изглеждало това това с чорап, не бих могла да си представ€ Laughing.
ћного са хубави! ћоите са точно с разделител и ако щеш в€рвай - в офиса, сутрин, съм си обувала чорапки на такива сандали, че ми измръзваха краката.  огато ми се налагаше да стана от бюрото (примерно за да отида до тоалетна), колегите си умираха от см€х.  35
÷итирай

ћного са хубави! ћоите са точно с разделител и ако щеш в€рвай - в офиса, сутрин, съм си обувала чорапки на такива сандали, че ми измръзваха краката.  огато ми се налагаше да стана от бюрото (примерно за да отида до тоалетна), колегите си умираха от см€х.  35

ћалки€т ми син точно вчера си обу набързо джапанките с разделител между пръстите с обут чорап.  ой ще го чака да събува чорапи или да обува маратонки?  омшийчето седеше на стъпалата и подвикваше да тръгва вече за у т€х, зорът бе много гол€м.  Confused “а можело и тъй значи, с очите си го вид€х как става това!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 286
ќтговор ј, н€ма как да обу€ обувка на босо, поне ще е с изр€зани скрити чорапки.
«а официален случай обаче и сандалите тр€бва да са с тънък чорап. »ма и едни такива с гумени грайферчета, да не се пързал€т, за чехли и сандали.
ј иначе не зна€ защо, ама хич не ми харесва деколтирана обувка с панталон или дънки. »ли чехли, сандали нос€, или нещо по-затворенко.
÷итирай

точно тук и сега

ћнени€: 2 797
  Ќос€.
÷итирай

ћнени€: 257
никой не е споменал чорапки тип терлици, които не се подават дори под изр€зани обувки- памучни имам н€колко чифта, ама та€ година пропуснах балеринките и минах направо на сандали. сандали с чорап- не, ама не ми пречи на другите хора- при подход€щи комбинации... най-много мраз€ сандали тип спортни с лепенки и отдолу чорапи, макар, че хората кото ги нос€т така €вно си имат определни съображени€
÷итирай

—офи€

ћнени€: 26
 Ќос€ обувки на босо.  раката ми почти не се пот€т, освен ако навън не е 40 градуса, но при такива температури не обувам затворени обувки. —андал с чорап ми изглежда ужасно. Ќе съм носила и не бих. јко ще ми е студено на краката - обувам затворена обувка.
÷итирай

ћнени€: 2 213
≈дин път пък пътувам си във влака, събула съм се, един господин ми вика - √оспожо, миришат ви краката. ј, бе, бунак , че нали затова съм ги събула, да се проветр€т.
35 35 35 35 35 35 35 35
„орапи и сандали - сел€ни€.
ќбувки на босо нос€.
÷итирай

—ел€ни€!  Crossing Arms
÷итирай

London

ћнени€: 100
ќбувам затворени обувки на бос крак , разбира се зависи от обувката.

»мам такъв тип обувки и предпочитам да ги нос€ на босо. Wink
÷итирай

—офи€

—ериозно, чорап и сандал мога да преглътна, само ако са на детски или бабешки крака.  Peace
÷итирай

ћнени€: 350
¬ градината на дъщер€ ми има изискване - сандалите задължително с чорап, тъй като игра€т навън ще си изцапат краката и преди следобеден сън никой н€ма да тръгне да им мие краката.  Mr. Green

при нас ми€т крачетата преди л€гане, нос€т и кърпа за т€х.

»наче не харесвам отворена обувка с чорап (изключвам децата) Peace
÷итирай

—офи€

при нас ми€т крачетата преди л€гане, нос€т и кърпа за т€х.
Ѕоже, къде е това чудо?!
÷итирай

ƒори на детски крачета не одобр€вам чорап и сандал.
јко е хладно бебето да е по чорапки, защо му е сандал отгоре? ј по-гол€мо дете да е с балеринки или други затворени обувки
ѕ.—.
—етих се за класиката в жанра - мрежести обувки и бели чорапи Laughing
http://prodavalnik.com/mrezhesti-36-nomer-i23025115
÷итирай

Smile
« ѕоследна редакци€: пт, 14 юни 2013, 11:07 от feria99 »
÷итирай

ћнени€: 7 060
ќбувки на босо - да, стига да не са на токове, сандали - само на босо, но за всеки случай отбел€звам, че има специални чорапогащници, които се нос€т със сандали - н€мат отпред на пръстите по-плътно с чертичка, сещате се.
“онкабонка, сигурно сме съседки. «а обувките н€мам наблюдени€, но прическите кок и опашка вече станаха най-предпочитаните, а мъжете взеха да зам€тат мазни кичури, все едно са гелосани или направо си бръснат главите. ј н€маме само от 4 дни вода.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 5 154
ƒори на детски крачета не одобр€вам чорап и сандал.
јко е хладно бебето да е по чорапки, защо му е сандал отгоре? ј по-гол€мо дете да е с балеринки или други затворени обувки

» аз не одобр€вам, ама при малките има и друг момент - че крачето им е нежно и може да се израни от сандала. “ака че слагам пон€кога.

јз лично нос€ обувки без чорап пон€кога като бързам.
» наскоро, по повод, с рокл€, ама хич не ми се обуваше чорапогащник, пък и беше топло.
»наче - много обичам да ход€ боса и сандали само на босо.
∆алко че времето е студено за сандали.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 363
»мам полуобувки, полусандали, които стават и за чорап, и без - най-вече затова ги купих.
«атворени обувки на босо са ми правили такива пришки като ученичка... Mr. Green јма тогава модните ни разбирани€ б€ха едни... помните ли черен чорапогащник с бели чорапки отгоре?
“а се сещам как ходех с къси панталони и затворени официални обувки с токче на босо
» сега нос€ пон€кога обувки на босо, но поне да са с открити пръсти или пета.
»наче в соцгодините съм чувала от лел€ си, ко€то работеше в ’имимпорт, че ги задължавали на преговори винаги да са с чорапогащи (жените, де  Very Happy)

ѕриемам тънки бежови чорапи с чехъл или сандал, ако през л€тото времето краткотрайно се скапе, както в момента. Ќа ленен панталон много ли отива затворена обувка?
« ѕоследна редакци€: чт, 13 юни 2013, 17:48 от Cuckoo »
÷итирай

Ѕрюксел

ћнени€: 794
¬ъв ‘ейсбук има група "ћраз€ сандали с чорапи". „лен съм й  Laughing
Ќе нос€ затворени обувки на босо. ќт това боли бе, хора, не ви ли прав€т мазоли, дупки и рани вс€какви? ѕоне с мен точно така става.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 207
—покойно нос€ затворени обувки на босо, особено с голо краче:

—крит текст :

Ќ€мам проблеми с пришки и миризми  Laughing Ќос€ удобни обувки с хубав склон и разумен ток (не 15 сантиметра). ѕо-скоро имам чувството, че ако сложа чорап с т€х ще е лошо.

÷итирай

¬арна

ћнени€: 769
јз съм отговорила с: » двете.

“ова е селско

“ова - не

Mr. Green

ј това си е почти класика вече
÷итирай

Galaxy 13197853088

ћнени€: 1 740
”беден съм, че ако —ара ƒжесика ѕаркър се по€ви с онези плетените пенсионерски обувки + бели чорапки със син€ и червена лента (имаше снимка н€къде) това ще се превърне в мода.
ј ако н€ко€ млада дама обуе чорапки горепосочените чорапки с ето това
—крит текст :

1г условно е най-малкото с което би следвало да се размине.

÷итирай

Ѕрюксел

ћнени€: 794
”беден съм, че ако —ара ƒжесика ѕаркър се по€ви с онези плетените пенсионерски обувки + бели чорапки със син€ и червена лента (имаше снимка н€къде) това ще се превърне в мода.
ј ако н€ко€ млада дама обуе чорапки горепосочените чорапки с ето това
—крит текст :

1г условно е най-малкото с което би следвало да се размине.

—поред мен нищо, което —ара ƒжесика ѕаркър обуе, не става за носене  Laughing
Ќо аз от мода не разбирам  Peace
÷итирай

¬ъв ‘ейсбук има група "ћраз€ сандали с чорапи". „лен съм й  Laughing
Ќе нос€ затворени обувки на босо. ќт това боли бе, хора, не ви ли прав€т мазоли, дупки и рани вс€какви? ѕоне с мен точно така става.

јко са качествени обувките, не. ≈дин тънък чорапогащник да предпазва толкова?

ќткога чехлите станаха обувки? јз съм по-възрастна и много консервативна и с чехли не бих изл€зла.
÷итирай

ћнени€: 163
Ќе нос€ нито една от посочените комбинации. ќбувки на босо ми е особено гнусно.
÷итирай

ћнени€: 2 339

—ъщо. ¬еднага ме разран€ват затворените кожени обувки. ≈спадрилите са платнени, друга бира са.

ѕредпазва чорапът, “рещи. “ънък, тънък, но пази.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 677

“онкабонка, сигурно сме съседки. «а обувките н€мам наблюдени€, но прическите кок и опашка вече станаха най-предпочитаните, а мъжете взеха да зам€тат мазни кичури, все едно са гелосани или направо си бръснат главите. ј н€маме само от 4 дни вода.
Ќ€какъв протест срещу бойлерите ли има във вашите квартали ? «ащото най - нормалното нещо е , когато “оплофикаци€ те резне за десет дни да си включиш бойлера и пак да имаш топла вода ...

ѕо темата - чорап със сандал е извращение .
»наче има модели обувки , които идеално сто€т на бос крак .
ѕримерно аз имам едни от б€л велур , силно изр€зани на н€какви ефекти , които се нос€т на босо ...
÷итирай

гр. —офи€

ƒобре де, като носите затворени обувки на босо, не ви ли се пот€т краката? Ќе подпухва ли кожата от това, че е хем на затворено, хем на влага? ќтделно потта се напо€ва в кожата на обувката, разлага се и с времето се вмирисва.  Rolling Eyes
—поделете опит, мол€.  Peace

»мам познати, които и маратонки на босо нос€т. ≈дната ми е съседка и се случи да дойде до нас веднъж.  ато се събу ми се насълзиха очите и ми се  Sick Sick Sick от смрадта. ѕредставих си плата на маратонките подгизнал от пот, натрупвана с месеци.  Sick
÷итирай

ћного си образна, много.  Laughing
÷итирай

¬арна

Ќищо не ми се поти. Ќе знам какво да кажа. јз затворени обувки нос€ до към 16-18—. “ова не е кой знае каква температура все пак.
ѕодуших си обувките. Ќе миришат. ƒолав€м единствено лека миризма на крем.
÷итирай

ќбувките, както и маратонките са различни. јко си купувате от »ли€нци, има доста гол€ма веро€тност да миришат.
÷итирай

¬арна

ќбувките, както и маратонките са различни. јко си купувате от »ли€нци, има доста гол€ма веро€тност да миришат.
 оето си е, си е.
÷итирай

јз не си купувам оттам, подозирам, че и –оза също.
÷итирай

¬елико “ърново

ћнени€: 57
Ѕалеринки нос€ на бос крак, но друг вид затворени обувки - не! Ќе ми се пот€т краката, нито пък миришат, а и рани не са ми се получавали. ¬сичко си е до качество на обувката и лична хигиена. ¬същност и до типа на кожата най-веро€тно.
—андали с чорап никога не бих обула.

÷итирай

гр. —офи€

Ќе си купувам от »ли€нци обувките.  Laughing
÷итирай

¬същност и до типа на кожата най-веро€тно.

Peace Ќе мога да нос€ обувки от синтетика изобщо, там разран€ването е гарантирано и не защото си ми€ копитата веднъж в месеца.
÷итирай

ћнени€: 3 313
’ахаха аз пък намирам за селско носенето на чехли Smile за мен чехлите са нещо, което нос€ в къщи или кога ход€ до махл€нски€ магазин Smile

÷итирай

ћнени€: 4 152
«атворени обувки тип балеринки обувам на босо, да.
»мам и едни други, не точно балеринки с леко токче и кожени, които нито на босо, нито с чорап са ми удобни, а са толкова красиви иначе...

—андалки с чорап- не. √адно ми е. ј онези тънките толкова лесно се вмирисват...направо се потрисам като вид€ такава комбинаци€.

»наче най-редовно обувам точно от онези джапанки, които влизат между дърти€ пръст и показалеца, с памучни чорапки вкъщи като ме налази студът, а не ми се търс€т пантофи.
Ќе е толкова трудно, чорапите усп€ват да заемат подход€щата форма. ¬иж с онези тънките найлонки не съм пробвала.
÷итирай

ћнени€: 3 514
≈й значи, като заорете  в хигиенните теми...потенето не е свързано задължително с носените материи ( да не зачекваме темата за спортните дрехи, които са 100% изкуствени и специално създадени за пот€щи се хора все пак). Ќито пък пот=мирис. »мам чувството пон€кога, че чета написано от пластмасови барбита.
÷итирай

¬елико “ърново

ћнени€: 57
ѕотенето не е свързано с мирис, не е и задължително свързано с материите, но миризмата най-често идва от лоша хигиена, не виждам какво пък толкова лошо съм казала. јко не си миеш краката с дни, и с чорап, и без чорап, все ще си вон€т.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 985
не и за двете.
»ма сандали, обаче, или по-отворени обувки, които крещ€т "ќбуй чорап! ќбуй чорап! ÷ветен! ÷ветен!" за жалост н€мам от т€х.

–окси, и до космите ще стигнем.

÷итирай

—офи€

Ќе обобщавайте, аз мога да разпозна€ изкуствено влакно в дрехата си от начина, по който се изпот€вам - дори от малко синтетични влакна се вмирисвам , предимно аз си го усещам, защото имам непоносимост към миризмата на пот, но все пак /къп€ се сутрин и вечер и се дезодорирам/парфюмирам/.
» аз като Ѕоги нос€ затворени до към 20 градуса на въздуха, след носене забърсвам с влажна кърпа и проветр€вам. ѕреди години използвах и пудра. ѕришки от естествена кожа не са ми излизали, освен, ако не е много т€сна обувката, същото и с чаромата  Mr. Green
« ѕоследна редакци€: чт, 13 юни 2013, 21:05 от “уцка »
÷итирай

“уцка, съгласна съм. «апот€ват се и миришат крака в изкуствена кожа. Ќ€мам кожени обувки които да миришат, но съм имала един чифт изкуствени, които след първото обуване изхвърлих. —ъщото направих и с една риза от изкуствена матери€;)
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 407
»мам много изр€зани балеринки,не мога да си ги представ€ с чорап!
÷итирай

ћнени€: 4 439

ћалки€т ми син точно вчера си обу набързо джапанките с разделител между пръстите с обут чорап.  ой ще го чака да събува чорапи или да обува маратонки?  омшийчето седеше на стъпалата и подвикваше да тръгва вече за у т€х, зорът бе много гол€м.  Confused “а можело и тъй значи, с очите си го вид€х как става това!

ј аз дори имам такава снимка на около 4-5г. възраст, пред дома ни.Ќа всичко отгоре с картонена "козирка" на главата 35

ѕо темата- обувки на бос крак нос€ .«а да не остав€т рани и др. зависи и от кожата на обувката.
—андали на бос крак-много ми е грозно, но се е случвало- ако сандалът е по-затворен и евентуално се носи дълъг панталон, прикриващ вкл. и част от сандала- не е е толкова дразнещо.

ј за хигиената- естествено, че вс€ка обувка се почиства не само отвън , а и отвътре.
јз съм с не особено добро кръвообращение и винаги със студени ръце и крака.Ќезависимо от това, през л€тото ползвам съвсем обикновена бебешка пудра за краката си, когато обувам обувка на бос крак.

÷итирай

—офи€

ћнени€: 86
¬с€какви комбинации са приемливи, стига да е естетично. » сандал с чорап може да е интересно, ако целта е да се покаже чорапът. «ависи от много неща това.

≈то тези са ми малко по-трудни за приемане, защото са много изискващи, много силен акцент са.....ботушки с пръстенца и ноктенца Laughing

—крит текст :

÷итирай

ћнени€: 1 487
Ќикога сандал с чорап.

ќбувка на бос крак - да. «ависи от обувката обаче. Ќе всички са подход€щи.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 85
Ќос€ затворени обувки на босо - балеринки, тип мокасини, с токчета. » независимо от това дали са кожени или изкуствени ми прав€т пришки. ќнзи ден имах рожден ден и се фръцнах на босо с нови обувки на токчета (естествена кожа), много хубави, обаче се сдобих с пришки буквално на всеки пръст. ≈два се прибрах.  оето, всъщност не ме спира да продължавам да си ги нос€ на босо. ѕросто съм си мазохист.  Mr. Green —ега се сещам, че имам само едни, които ми щад€т краката.

—андали само на босо - н€ма начин да си навлека тънък чорап, пък да не говорим за такъв като на —ара ƒжесика и върху него хубав сандал с тънки каишки.
÷итирай

ћнени€: 2 435
—андали с чорап, абсурд да обу€. ќт затворени обувки на босо ми излизат мазоли, единствено такива имам и нос€ на босо, защото са много меки и не ми е проблем.
÷итирай

( да не зачекваме темата за спортните дрехи, които са 100% изкуствени и специално създадени за пот€щи се хора все пак).

Ќали сама разбираш, че това е ключови€т момент?  Laughing ќткога пластмасовите барбита пък имат непоносимост към изкуствен€ци? hahaha
÷итирай

јми те т'ва е големи€т въпрос.
÷итирай

≈дна дама не се поти, т€ може леко да се ороси.
÷итирай

ћнени€: 1 047
„орап - само на зимни обувки.

«атворени обувки почти не нос€ в разгара на л€тото, но пък винаги ги нос€ на босо, освен ако не съм с официална пола, например. Ќе ми миришат определено, но и краката ми не се пот€т. »мам и талк за крака за всеки случай, но съм го ползвала може би веднъж или два пъти. »мам обувки, които са ми правили пришки, обаче тънки чорапи не биха ме спасили, а хавлиени с обувка н€как си не ми е в стила  Mr. Green

ј, за да обу€ отворена обувка или сандал с чорап/чорапогащник - тр€бва да имам опр€на пушка в челото, никога не съм го правила. ƒаже сега се сещам възмущението на около 100 човека как така ще си облека булчинската рокл€ на босо - обувките ми б€ха отворени на палеца, но по-скоро възмущението идваше от това как така официална рокл€ без чорапогащник (егаси гадната дума)  Crazy ћи така, от тази рокл€ дори обувките не се виждаха, как пък щ€х да нахлуз€ и чорапогащник да ми спарва. ј и това зимата да обуеш чорапогащник под дънките на мен ми идва Too much  Rolling Eyes «а пола е €сно - обувам, н€ма как. (за официална говор€ иначе летните си ги нос€ без).
÷итирай

—офи€

ј и това зимата да обуеш чорапогащник под дънките на мен ми идва Too much  Rolling Eyes «а пола е €сно - обувам, н€ма как. (за официална говор€ иначе летните си ги нос€ без).
ј, “рейси, недей така. явно само в кола се возиш и не ти се е налагало зимата при -20 градуса да стоиш по спирките на градски€ транспорт и да се о(у)дървиш от студ.  Peace
÷итирай

ћнени€: 1 008
обувки на босо - никога , дори не съм пробвала ,
толкова е селско , но щом са го показали на н€кое ревю , веднага се възприема ,

и полуотворени обувки нос€ с чорап или чорапогащник ...

÷итирай

¬арна

Ѕоже, боже, какви страхотни умозаключени€ прочетох тук. ќсобено впечатл€ващи б€ха тези - обувки, селско, бос крак.
ѕредполагам, че списващите са поне младши редактори в н€кое модно списание или поне блог. »ли пък подават карфиците в н€ко€ модна къща.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 212
Ќе просто барбита, ами и в стерилни услови€ живе€т.
Ќос€ вс€какви комбинации.... може би само плавници не съм слагала, но чакам √алиано да изкара модел за мрежести чорапи.
÷итирай

обувки на босо - никога , дори не съм пробвала ,
толкова е селско , но щом са го показали на н€кое ревю , веднага се възприема ,

и полуотворени обувки нос€ с чорап или чорапогащник ...

Ќе, бе, те показват три четвърти чорапета с резанка и сите се спущате да се носите тъй.
÷итирай

¬арна

Ќаистина ли не схващате разликата между това

и това

ой питаше за мрежести чорапи?
÷итирай

јми хубаво, схващаме € до ръба на модни€ подиум. »звън него си е направо смехотворно, колкото и да е фйешън.
÷итирай

“ц. ћоже от ќлимп да изглеждат стилни, но от софийското равно поле м€зат на взели рейса от „елопечене.
÷итирай

ќт показаните от Ѕогин€ снимки - ми хареса и бих се носила единствено със затворените обувки и чорапа над кол€ното. ’аресва ми. «а другото или н€мам стил или смелост  Very Happy
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 944
ƒо скоро б€х много последователна в усещането си, че отворена обувка се носи само и единствено на босо. “ова да ти се вижда чорапчето отпред на отворените пръсти - ужас и безумие, не ми харесваше въобще Laughing ƒаже тема съм пускала тук, по-старите потребители ще се сет€т, а именно с въпроса как носите л€тно време обувките с отворени пръсти?
» така, след като стигнах до дилемата - рани, изхвърлени скъпи и красиви обувки или тъничък чорапогащник, накра€ кандисах на чорапогащника. » мога да се "похвал€", че тази пролет обувах отворени обувки не на босо, за сефте в живота си.
—андал - не бих. —андали си купувам, за да ми е хладно и проветриво на крачетата л€тно време, което би се обезсмислило, ако обу€ и чорапи.
«атворена обувка на босо същи не бих - ще ми изл€зат пришки. “акава ми е кожата просто, иначе н€мам против, не ми е грозно.
÷итирай

«атворени обувки с чорап над кол€ното б€х хит у нас през 95-та. Ѕила съм седми клас и наскоро гледах снимки със съученичките ми, на които всички сме с€каш с униформа.
÷итирай

—офи€

јхахха, втората снимка (с мъжете и една мацка за цв€т) ме подсети за мое студентско гадже. ќтивам един ден в началото на л€тото да го взема от ста€та му и да излизаме нан€къде. Ќашички€т се нагласил... “ъкмо да излезем и погледът ми падна върху краката му. ќбул си човекът от ти€ мъжките сандали, а под т€х - чорап. —амо си повдигнах леко л€вата вежда със строго изражение и чорапите изчезнаха на секундата.

Ѕоги, от показаните снимки ми харесаха и н€мам нищо против сандалите с жълтите каишки, съчетани с черен плътен чорапогащник.  Peace ј последната снимка - уаууу (само н€кой да ми подари същите сандали)!
÷итирай

¬арна

—андали и чорапи не бих носила през л€тото. «имата, виж, това е друго нещо.
÷итирай

ћнени€: 4 439
 ато стана въпрос за допустимо/ недопустимо , макар и не по темата- не бих обула чорапи/ чорапогащи с по-тъмен цв€т от обувките.“ова вече не, при каквито и да е минали/ предсто€щи модни тенденции.

÷итирай

ћнени€: 1 047
ј и това зимата да обуеш чорапогащник под дънките на мен ми идва Too much  Rolling Eyes «а пола е €сно - обувам, н€ма как. (за официална говор€ иначе летните си ги нос€ без).
ј, “рейси, недей така. явно само в кола се возиш и не ти се е налагало зимата при -20 градуса да стоиш по спирките на градски€ транспорт и да се о(у)дървиш от студ.  Peace

ќт поне 4-5 години съм посто€нно с кола, обаче преди това съм мръзнала по спирките и то доста, обаче чорапогащник така и не обух  Laughing ј аз съм доста зиморничава... ƒаже пък като ученичка с какви €кенца зимни ходех  ooooh! “ънки и над кръста... ама друга тема, сега бих си починала ако изл€за с такова.
÷итирай

ћнени€: 1 718
на парти преди 20-тина дни б€х с малка черна дантелена рокл€, плътен сив чорапогащник и елегантни червени обувки, изр€зани отпред. така на четене звучи сигурно ужасно Mr. Green, но беше много добро като комбинаци€ на живо.

аз съм си на село, н€ма нужда да ме пращате там  Mr. Green
÷итирай

на парти преди 20-тина дни б€х с малка черна дантелена рокл€, плътен сив чорапогащник и елегантни червени обувки, изр€зани отпред. така на четене звучи сигурно ужасно Mr. Green, но беше много добро като комбинаци€ на живо.

аз съм си на село, н€ма нужда да ме пращате там  Mr. Green

Ќапротив, добре си звучи.
ј снимка?  Flutter
«а официални случаи босите крака са недопустими.
¬ неофициалните пък всеки да си ходи според кефа и удобството.  Smile
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=833588

“ова, с пращането на село, не го разбрах. /Ќе е към теб./
÷итирай

гр. —офи€

«атворени обувки с чорап над кол€ното б€х хит у нас през 95-та. Ѕила съм седми клас и наскоро гледах снимки със съученичките ми, на които всички сме с€каш с униформа.

» в комбинаци€ най-често с плисирана къса пола с десен шотландско каре (основно червено).  Very Happy

јхахха, втората снимка (с мъжете и една мацка за цв€т) ме подсети за мое студентско гадже. ќтивам един ден в началото на л€тото да го взема от ста€та му и да излизаме нан€къде. Ќашички€т се нагласил... “ъкмо да излезем и погледът ми падна върху краката му. ќбул си човекът от ти€ мъжките сандали, а под т€х - чорап. —амо си повдигнах леко л€вата вежда със строго изражение и чорапите изчезнаха на секундата.

“ук на стр. 3 имаше снимка на подобни модели на Ћуи ¬юитон. «ащо така си стресирала момчето, не виждаш ли, че може такава комбинаци€?  Laughing

ѕѕ: за себе си мога да кажа, че щом нещо не ми харесва хич не ме вълнува колко супер-дупер-мега модерно е. јко ще и английската кралица да се понесе по този начин. јко го намирам за грозно или неудачно ще си ход€ немодерна  Laughing
÷итирай

ѕѕ: за себе си мога да кажа, че щом нещо не ми харесва хич не ме вълнува колко супер-дупер-мега модерно е. јко ще и английската кралица да се понесе по този начин. јко го намирам за грозно или неудачно ще си ход€ немодерна  Laughing
јбсолютно Peace. ¬ допълнение- нещо може да ми хареса на друг, но ако аз н€мам физическите данни или излъчването за него, ще му се радвам отдалеч (това за н€кои от показаните от ѕилето сандалки с чорапи).
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 4 291
—портни сандали на хижа на майната си- може. “о за там
специално си имам грозни катове дрехи, като панталон
на каре и риза на различно каре. » си сплитам косата на
две плитки, плюс шапка идиотка. Ќе питайте защо, но сред
природата държа да съм грозна. Ќе се знае кога ще срещна глиган
или мечка.

“. нар. "мор€шки обувки"- мокасини, еспадрили, задължително
се нос€т без чорап.

ѕо-формални сандалки със забавен чорап- само ако на
човек му ходи ексцентричен стил.
÷итирай

Once there was a Hushpuppy...

ћнени€: 2 774
» аз не нос€ сандали с чорапки Mr. Green не ми харесва никак....
Ќо, имам обувки, който са с изр€зан пръст отпред и с т€х пон€кога слагам чоропогащник, ако е по-хладно.
«атворените си обувки нос€ и с тънки чорапи и на босо, според това колко ми е студено или топло.
» никога не бих носила изкуствена обувка Naughty
÷итирай

¬арна

ћнени€: 634
¬ неофициалните пък всеки да си ходи според кефа и удобството.  Smile

“очно така е!
» това важи с пълна сила за мен:

—тана ми интересно за спортните дрехи от изкуствена матери€, от доста време се чуд€ защо ги прав€т така, нещо ми уб€гва логиката?  Thinking
÷итирай

¬ неофициалните пък всеки да си ходи според кефа и удобството.  Smile

“очно така е!
» това важи с пълна сила за мен:

—тана ми интересно за спортните дрехи от изкуствена матери€, от доста време се чуд€ защо ги прав€т така, нещо ми уб€гва логиката?  Thinking

«ащото синтетичните материи предотврат€ват натрупването на влага, а при наличието на такава т€ се изпар€ва много бързо.
÷итирай

«ащото са по добри за 'проветр€ване' / т€лото диша, по лесно изсъхват и не способстват развитието на разни невидими за окото живинки.
¬същност има много изкуствени материии, които са комфортни за носене, но просто човек тр€бва да се интересува ( не го казвам като упрек, никой не е длъжен в крайна сметка).
÷итирай

Ѕез съмнение има, сега се сетих, че имам чифт обувки от изкуствена матери€ - кецки.  Laughing

» друго има обаче - едно е да обуеш затворена обувка на босо и да извършваш минимални ходещи движени€ за ден€, друго е да го прекараш галопирайки из града. ¬се пак стъпалото човешко има доста потни жлези, нищо, че при ——‘ не функционират.  Mr. Green
÷итирай

ѕловдив

ј обувките с пет пръста си ги нос€ без чорапи.
÷итирай

Ќа мен не ми се налага да ход€ много, даже хич, защото се движа с колата ми...
» си нос€ обувките на босо без проблем.
Ќе мога да го прав€, ако се налага да обикал€м.
Ќос€ само ниски и удобни, спортни.
÷итирай

—офи€

огато ми се наложи да отскоча до магазина, особено тази седмица в дъжда, си обувам затворени обувки на бос крак. «а 10-ина минути се търпи.  Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 85
¬се пак стъпалото човешко има доста потни жлези, нищо, че при ——‘ не функционират.  Mr. Green
  hahaha
 ј и т€ се къпе все пак на всеки час-два, така че не може и да си помислим за наченки на пот при не€.
÷итирай

¬арна

Like_Smoke,  –окси, благодар€ за об€снени€та. —ъгласна съм, че т€лото се проветр€ва по- добре, но ми се струва, че самата матери€ допринас€ допълнително за спарването му. —ъд€ по себе си, разбира се. ƒори не мога да си представ€ да облека на голо нещо подобно. »мам чувството, че ще ме засърби ц€лото т€ло.
÷итирай

»ма едни ефективни спрейчета за крака. »зползват се и като превантивна м€рка, дори и да н€мате проблем. јз пръскам и при носене на босо и с чорап  Peace, особено л€тото
÷итирай

—офи€

ѕо повод напомн€нето за старите моди: в кра€ на 80-те беше изключително непрестижно да носиш бежов чорапогащник, поради което всички се стараехме да носим черни. Ѕеше важно да се показват маркови кецове, та под престилката носех бермуди до малко над кол€ното, черен чорапогащник и бели кецове с червени ленти. —лед часовете се махаше престилката и ставаше една мътна и кървава Mr. Green

–окси, имам при€тели спортисти, н€кои от т€х след тренировка смърд€т на пор, нищо, че се проветр€ват  Very Happy
÷итирай

ѕловдив

—интетичните спортни дрехи не са само да не миришеш, а да не
ходиш с мокри дрехи.  ато си в планината, звучи добре да си с памучна
тениска, но т€ се мокри и залепва за теб. “ъкан със синтетичен пример
може да е направена така, че да има "тръбички", които отвеждат влагата
до външните слоеве на дрехата и се изпар€ва.

Ќе е толкова до тъканта, колкото до микроструктурата на плата.
÷итирай

«ащото са по добри за 'проветр€ване' / т€лото диша, по лесно изсъхват и не способстват развитието на разни невидими за окото живинки.
¬същност има много изкуствени материии, които са комфортни за носене, но просто човек тр€бва да се интересува ( не го казвам като упрек, никой не е длъжен в крайна сметка).

ѕропускаш факта, че не всички изкуствени материи имат тези функции и за направата на спортни дрехи се използват материи създадени именно за спортни дрехи , които могат да дишат и да не задържат пот.
≈дна гол€ма част от обикновените изкуствени материи са си жив найлон и н€мат тези функции на спортните материи и €ко запарват и миришат.
÷итирай

—офи€

јз бих допълнила "н€кои иновативни, по-скъпи материи в спортните дрехи са изключително при€тни за носене и не вод€т до задържане на влага". «ащото синтетиката отдавна навлезе в спортните дрехи, но гол€ма част от т€х просто не стават.
÷итирай

гр. —офи€

» друго има обаче - едно е да обуеш затворена обувка на босо и да извършваш минимални ходещи движени€ за ден€, друго е да го прекараш галопирайки из града. ¬се пак стъпалото човешко има доста потни жлези, нищо, че при ——‘ не функционират.  Mr. Green

smile3521
÷итирай

ћнени€: 1 718
как стигнахме от затворените обувки и сандали до смрад на пръч, не ми е €сно, но все едно.

който не се поддържа, ще си смърди.
÷итирай

как стигнахме от затворените обувки и сандали до смрад на пръч, не ми е €сно, но все едно.

който не се поддържа, ще си смърди.

—ъвсем логично си е Smile изкуствените обувки си миришат по дефолт, а на н€кои и краката  и пов€рвай ми това не е от лоша хигиена  Peace
÷итирай

»ма един тренд китайски обувки, които  изначално миришат на кучешка кожа и кофти лепило.
÷итирай

—офи€

“ова не са като старите полиестери и изкуствен€ци. “ова са материи, които специално се разработват, за да могат да покриват множество изисквани€ за активен спорт на закрито и открито. ≈стествените материи не могат да покри€т тези изисквани€.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 766
Ќос€ обувки на бос крак. “ака:

...и така:

јко ми е студено ги нос€ с прозрачни изр€зани чорапчета, каквито б€ха показани по- горе из постовете.

ƒруги нос€ само с чорапи /като тези/:

„орапи със сандали не нос€, защото не е мой стил, а и ми харесва само при по- млади момичета, а аз съм над 30. ’аресва ми така:

...и така /макар да не е сандал, мисл€, че се вписва в темата/:

ясно е, че си има места и професии, където това е подход€що, и където не е.

“ова не ми харесва:

, но и не се сещам да съм виждала жена по този начин, май мъжете повече си падат по комбинаци€та.

ато б€х по- малка се впечатл€вах и осъждах разни стилови извращени€, но от н€колко години само нещо много странно може да ме накара да се обърна и приемам всеки да се носи както пожелае /бос, кубинки на босо, с три вида чорапи, с гети, с цървули, на 30 см ток и пр., и пр./, само да се чувства добре и да не скапва живота на околните.
÷итирай

Ќискокачествените обувки могат да миришат, да.
ј, и има много хора с проблеми на стъпалата - гъбички и т.н., за които въобще не подозират и съответно не взимат н€какви мерки, а такива са възможни - пълно е с кремове, пудри, дезодоранти

ћного смрадлива стана тази тема  Sick
÷итирай

—офи€

ћнени€: 9 014
“ова с потта и чорапа не можах да го схвана.  ато носиш чорап не ти се пот€т краката? »ли тънкото чорапче има свръхестествени способности да поема потта, без да € изпуска?
 огато е топло нос€ всичко без чорапи. ћаратонки н€мам, н€ма и да имам, а летни ботуши обувам до кра€ на април /горе-долу/. ѕосле ми е прекалено топло, за да нахлуз€ дълги, затворени папуци.
ѕришки ми излизат от неудобни обувки. ћного съм придирчива при избора на обувки - то е едно пипане, душене, търсене на категорични доказателства, че са кожени, пробване и разходки из магазина /с двете обувки/.
—анадал с висок ток и тънък чорап ми е невъзможна комбинаци€ - колкото и да е съвършена извивката на обувката, кракът ми, съоръжен с тънък чорап, непрекъснато се приплъзва напред и иска да изскочи на свобода през отвора за пръстите.
÷итирай

нещо интересно Very Happy

÷итирай

¬арна

ƒобре, че поне отпред са им направили фаска, че иначе не ми се мисли колко жертви ще има.  ooooh!
÷итирай

ѕропускаш факта, ...
Ќищо не пропускам, €сно съм написала 'н€кои'. Ќай мраз€ да ми слагат думи в устата, при положение, че се израз€вам от €сно по €сно.

раката с чорапи пак се пот€т колкото и без чорапи, обаче при наличие на чорап, дори 10 дена, триенето между крака и обувката си остава за чорапа, съответно н€ма пришки поради тази причина.
÷итирай

ѕропускаш факта, ...
Ќищо не пропускам, €сно съм написала 'н€кои'. Ќай мраз€ да ми слагат думи в устата, при положение, че се израз€вам от €сно по €сно.

раката с чорапи пак се пот€т колкото и без чорапи, обаче при наличие на чорап, дори 10 дена, триенето между крака и обувката си остава за чорапа, съответно н€ма пришки поради тази причина.

''Ќ€кои'' не фигурира изобщо в поста ти Wink
÷итирай

» пот поема чорапът, колкото и да е, сигурно все е нещо. “еоретизирам, не съм правила изследвани€.  Mr. Green Ќо основното е намал€ването на триенето, и аз така мисл€.

“рой, бъди така добра да почакаш с личните за€жданици поне още н€колко страници.  Peace
÷итирай

Ќедей да съдиш за другите по себе си Wink бъди по сдържана  Peace
÷итирай

«а "триенето", мазолите, чорапа и обувката научен трактат мога да напиша. ѕочнах още на първа страница.  Crying or Very sad
÷итирай

¬същност, по протокол жената винаги тр€бва да е с чорапи. Ќе знам дали показаните чорапки и сандалки влизат.
÷итирай

¬същност, по протокол жената винаги тр€бва да е с чорапи. Ќе знам дали показаните чорапки и сандалки влизат.

јз мисл€, че по протокол жените не би тр€бвало изобщо да са с отворени обувки на официални меропри€ти€
÷итирай

—офи€

≈, като не в€рвате, пробвайте. Ќ€колко пъти съм обувала обувки без чорап, усещането е било за  сплескани пръсти, смазани крака, залепнали за стелката. ƒа не говорим ако има и по-дълго ходене, става страшно. ѕоне тип терлички тр€бват, съвсем различно си е.
÷итирай

ак да пробвам твоите крака?  јз си ход€ без проблем.
÷итирай

¬арна

»менно.
Ќ€кои протоколи предполагат и шапка. ј н€кои дори и ръкавици.
 олко жени в ежедневието си го прав€т?

Ќещата се промен€т. ƒължините на полите се скъс€ват, бельото вече е част от тоалета за навън, шапки р€дко се нос€т /освен зимата или от особено ексцентричните, или ако не се казваш ≈лизабет ¬тора/... традициите не са това, което б€ха.
÷итирай

ак да пробвам твоите крака?  јз си ход€ без проблем.

— плътно затворена обувка по повече от 15-20 минути ходене? явно имаш много устойчива кожа, н€ма какво друго да е.
÷итирай

≈, не е ботуши.  Ќо сандали н€мам, изр€зани тук-там обувки, по възможност с пета.
÷итирай

¬арна

јз пък се чуд€ какви са тези обувки, с които да не можеш да ходиш на бос крак повече от час?
јбсолютно никакъв проблем н€мам да съм ц€л ден на бос крак с това

≈стествено, ако обувките не са нови. “е тогава и с чорап пак прав€т пришки, докато се намест€т по крака.

—амо едни затворени обувки имам, които никога не са ми правили пришка. ¬еднага ги обух и тръгнах.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 2 192
 ато току-що показаните от Ѕогин€ обувки, нос€ посто€нно на бос крак.  акто и мокасини, летни кецове, обувки с леко отворени пръсти, ъгг-сове дори. ¬сичко зависи от обувката и поддържането и.
—андали и чорапи н€ма начин да обу€, нито на себе си, нито на децата ми, както често прав€т майките.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 308
ќтворени обувки не бих обула с чорап, ако ще турско да е  Laughing —амата представа как ход€ по улицата така ме ужас€ва. ¬се едно да си облека топ, който ми е къс, над пъпа и една свръх къса пола с ниска тали€...и високи токове. —рам ме е.
 Ќе мога да разбера мотиваци€та да си обуеш летни, ежедневни сандали и чорапи-силиконови или не.¬иждала съм и терлички, а миналата година забел€зах и н€какво само за пръстите.
Ќе го разбирам, не ми хрумват причини.
 ќсобено с дълъг панталон/пола.
 — къси неща, пак бих решила, че може би не си харесват прасците/бедрата и нос€т чорапогащник.
«атворени обувки обувам на босо, само ако са балеринки и съм с къс панталон/рокл€, пола.
Ћ€тото не търп€ чорапогащник, освен ако не е за официален случай и съм със затворени обувки.
¬ другите случаи съм с чорап.

„орап с отворена обувка, приемам ако търсиш ретро ефект, тип пин-ъп гърл.–етро обувки с лек отвор на пръстите с интересни чорапи или чорапогащник.
÷итирай

¬арна

«а мода, тренд, това-онова чували ли сте?
÷итирай

ј ти за овче поведение чувала ли си?
÷итирай

јбсолютно никакъв проблем н€мам да съм ц€л ден на бос крак с това

“и може да н€маш, но много други ще имаме - както казах, едно е да си на крак целодневно, друго е в ограничени периоди от време да правиш по н€колко крачки. ќчевидно е въпрос на кожа. Peace » пак казвам, не е проблемът потенето, за което има пудри и кремове, а раните, независимо колко е мека, тънка и фина кожата на обувката.

“рещи, под плътно затворени визирам от това, което е показала Ѕогин€та, до съвсем затворени, с връзки, примерно.

—андали и чорапи н€ма начин да обу€, нито на себе си, нито на децата ми, както често прав€т майките.

ато му се разрани на детето ти крачето от нов, мек, кожен, сандал, пак кажи, че н€ма никога да му сложиш чорап. Ќека е неестетично, не ми дреме.
÷итирай

¬арна

ќт темата научих, че освен че съм овца, €вно имам и н€каква супер груба кожа на краката. “ака, де, копитата.
Ќо пък поне проучих общественото мнение Mr. Green
÷итирай

—офи€

ј ти за овче поведение чувала ли си?

“очно в този случай не можем да говорим за овче поведение, освен ако аз не живе€ в н€каква паралелна Ѕг.  newsm78 ¬ ежедневието този тренд се среща изключително р€дко, ако изобщо се среща.
÷итирай

’убаво е да се научиш да не си правиш прибързани изводи, ѕр.

ато кажете "ћода!". ћи, кво като е модерно през 2013-та като още от 1981 са ме учили, че чорап и сандал е кофти комбинаци€? “ова имах предвид. ћодите масово, овчедушно и безогледно се следват.

Ќе само на ѕр. не й се пот€т краката. Ќикога, подчертавам никога в каквито и обувки да си навра копитата, не са ми замирисвали, или не са се разран€вали.
ћайка ми носи само обувки от естествена кожа, поддържа си ежедневно ходилата с разни киснени€ в соли и пр., ходи редовно на педикюр, което не пречи, събуели се да  Sick
÷итирай

ќт темата научих, че освен че съм овца, €вно имам и н€каква супер груба кожа на краката. “ака, де, копитата.

ј стига де.
÷итирай

ћнени€: 3 242
—андали с чорап не нос€ и на детето си не слагам Smile
Ќо нос€ балерини на бос крак.
÷итирай

точно тук и сега

ћнени€: 2 797
    јз пък н€мам никакъв проблем да ход€ със затворени обувки на босо  ц€л ден, нито ако е студено да си турна сандалките с чорапогащи, само тр€бва да са подход€щи.
  —тига обувките да са ми удобни - тоест не нови.
  — потене на краката проблеми н€мам.

¬ъобще не знам какво е общественото мнение по въпроса, но предполагам, че по скоро е индеферентно.

Ќа детето си, разбира се, слагам сандали с чорапи, ако сметна за подход€що. ўо не? Ќе изглежда нито грозно, нито странно.
÷итирай

ћнени€: 752
» аз затворените обувки тип "балеринки" много често ги нос€ на бос крак. ќбувам тънки чорапи, когато времето си е по-студено, като за дълъг ръкав. —андали с  чорап си спомн€м, че също съм слагала веднъж - б€х на море, времето както беше 35-40 градуса ц€ла седмица, изведнъж се развали внезапно, а аз си носех само джапанки и сандали. ѕросто си купих едни чорапи и си ги сложих, да н€ма да мръзна. «а потенето на краката може би е до ген и потни жлези - аз също съм от хората, на които не им се изпот€ват нито стъпалата, нито дланите на ръцете.
÷итирай

най-шареното м€сто

ћнени€: 5 998
јко е официален повод с чорап без оглед на обувката. јко ще да е 35C официални€ повод си иска етикета. «атворена на босо е недомислица за мен - ако е студено ще е за чорап, който не харесвам, но н€ма как. јко е топло - защо да си го причин€вам - отворена.

Ќа деца одобр€вам чорапи. ƒаже ги намирам за задължителни за малките деца.  олкото и нежна и формирана да е кожата на санадала, детската е доста по-нежна и се изран€ва. –азбира се това докато температурите и кожата на сандала налага. Ќо вс€ка пролет си е задължително на практика.

ѕѕ » шапките намирам за задължителни. ќсобено за деца. ÷елогодишно. Smile ƒамите според колко са дами, колко са модерни. “ова е шега, но си има основанието.
« ѕоследна редакци€: пт, 14 юни 2013, 17:47 от арт мама »
÷итирай

—офи€

ато му се разрани на детето ти крачето от нов, мек, кожен, сандал, пак кажи, че н€ма никога да му сложиш чорап. Ќека е неестетично, не ми дреме.
јбсолютно, детето е винаги с меки, естествена кожа сандали, плюс омекот€ващи възглавнички над петичката и н€ма начин да е без чорап, защото му стават на пришки. ћоже да е по наследство и дебелокожите да н€мат подобни проблеми. Mr. Green
ƒа не говорим на ћис  априз да и влезе п€сък в обувката, представи си пък на босо... ƒаже на плажа ходеше с чорапи.
÷итирай

«атворена на босо е недомислица за мен - ако е студено ще е за чорап, който не харесвам, но н€ма как. јко е топло - защо да си го причин€вам - отворена.

» това го има, да.
÷итирай

«а мода, тренд, това-онова чували ли сте?
»скаш да кажеш, че носиш чорапета със сандалките като ходиш на шопинг или просто, че си запозната с модните кр€съци?
«ащото според мен има доста гол€ма разлика между това да се любуваме на снимки на трендовете и това да ги приемаме радушно като част от стила си.
“о и едни тенекиени рокли б€ха по едно време много вървежни по подиумите, но досега кьорава жена не съм вид€ла в реални€ живот да се носи така.
 акто например и онези квадратни€ жълт или зелен грим, така и си остана само по кориците на модните списани€.
÷итирай

¬арна

ƒа, освен че разглеждам модните списани€, прилагам и на практика вид€ното и харесаното. »скаш ли да ти прат€ снимка, за да видиш, че не е "ужас-ужас"? Peace
÷итирай

най-шареното м€сто

ћнени€: 5 998
¬ъпрос на вкус и смелост е да прилагаш вид€ното по модни снимки. ћного личен избор. »ма хора, които не се вълнуват толкова от мода, колкото от нови идеи. Ќе в€рвам те да се юрнат да следват тренд. ѕросто не е за т€х.

ѕѕ Ќавремето затворените обувки се носеха с терлички, които никой не може да види защото са под контура на деколтето. ¬иждало ми се е странно, но не е лоша иде€ всъщност. ƒаже има и памучни терлички.
÷итирай

ƒа, освен че разглеждам модните списани€, прилагам и на практика вид€ното и харесаното. »скаш ли да ти прат€ снимка, за да видиш, че не е "ужас-ужас"? Peace
ƒа, ако обичаш  Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 308
≈дно е тренд, друго са правила на поведение и естетика.
јко сега са модерни €рките цветове при чорапите, мъжът ще си цапне ли бели чорапи на черен костюм?
ќсвен ако не си н€кой по телевизи€та, който иска да изглежда по-откро€ващо се и смешно.
јз дебела кожа н€мам, поне не знам н€кой да има удебелена такава на глезените. јко не е болен от нещо де...
— чорап, без чорап, ако ми е т€сна обувката, пак ще имам рана.
»ли на сандали слагате дебели бели чорапи или пък на цветенца? 
«а мен е грозно да си се нагласила за повод, хубава прическа, рокл€, обувки...и отпред на пръстите ти да се вижда чорапогащника, ръба му и да ти се опъва от пръстите.
јко човек толкова му е зор за чорапогащник, да си обуе затворени обувки. акто по правило се ходи на офуциален случай.
јз може да съм кьорава, но освен при фотосесии във vintage стил, никъде другаде не виждам тренд на сандали с чорапи.  ъдето вид€ цветен чорапогащник все е с ботуш или затворена обувка.
÷итирай

јко е студено за сандали, ще си сложа цели обувки, тогава да, евентуално с чорап.
јко детето се дразни от камъчета - също Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 441
»ма си чорапогащници, които дори не би могла да различиш. «атова човек се облича с мисъл.
Ќе е чак толкова странна нито едната, нито другата комбинаци€. ѕросто когато човек е свикнал с нещо, му е по-трудно да приеме по-различното. “ова не означава, че е грозно или неправилно.
Ќ€кои неща може да са много хубави, но искат повече смелост. ќсобено когато говорим за нашата действителност, където хората, от страх да не изглеждат зле, се обличат много семпло и изчистено. ¬ което н€ма лошо, разбира се.
÷итирай

гр. —офи€

≈то това е един от тънките моменти - харесаното. јз как да приложа на практика вид€ното като не ми харесва изобщо? Ќ€ма само заради това, че е модно да се облека така.  Stop ѕък и какво значи "модно"? —ъс сигурност има дизайнери, които не го застъпват в колекциите си. “е демоде ли са?  Laughing
Ќ€колко години поред б€ха модерни островърхите обувки. Ќито един чифт не си купих. “ози модел отива единствено на малък номер. Ќа мо€ 39 номер биха изглеждали като обувките на ћалки€ ћук.

јко имаш желание и на мен ми покажи снимка, мол€. Ќо аз пак ще см€там, че е "ужас-ужас", защото просто не ми харесва съчетанието.  Peace
÷итирай

≈ какво е на 39ти номер? Ќе е 42? Smile
÷итирай

Ќ€колко години поред б€ха модерни островърхите обувки. Ќито един чифт не си купих.

„ерен период в живота ми, много страдах. Ќо не мога да се съглас€ за малки€ номер, щото малки€ номер обикновено върви с малък ръст - ей това е ћалки€ ћук.  hahaha
÷итирай

гр. —офи€

Ќа малко краче поне стои компактно - при 36 номер например празното пространство отпред на обувката (острото връхче, в което н€ма пръсти) докарва обща визи€ като на 38 номер.  оето дори на по-малък ръст пак н€как е прибраничко. Ќо на 39 номер ти€ празни 5-6 (че и повече) сантиметра докарват вид на 43 номер. 

ј по въпроса за това кое е модерно - ето предложени€ на √алиано за л€то 2013. јми, директно за€в€вам, че ще си ход€ демоде, пък ако ще по вестниците да ме пишат.
÷итирай

...
ј по въпроса за това кое е модерно - ето предложени€ на √алиано за л€то 2013. јми, директно за€в€вам, че ще си ход€ демоде, пък ако ще по вестниците да ме пишат.

ќбувките не ми харесват, но рокли 21 и 24 бих ги обл€кла Smile
÷итирай

ћнени€: 1 931
≈спадрилите са затворени, нос€ ги на босо и са ми безкрйно при€тни за л€тото.
»мам и още едни, тип мокасини, велурени и много меки- и т€х ги нос€ на босо.
√ол€м проблем ми б€ха този тип обувки http://assets.-reklamen-spam-/attachments/items-photos/0000/0545 … at.jpg?1325867485, дкато не открих чорапите без пръсти.
аз още не съм ги открила, мол€ дай линк
÷итирай

ѕо отношение на това на кой доколко му убиват обувките на босо, до гол€ма степен е важно дали ходи с т€х пеша през по-гол€мата част на ден€ или само си седи.
—ъщо много зависи ако ходиш, по каква настилка ходиш.
Ќие в града на липите имаме н€кои тротоари, които са ц€ло предизвикателство и за не толкова стръмни обувки, а камо ли за едни кокили, които съм си купила, за да се изкарвам по-височка. — т€х направо съм застрашена от пребиване, ако улуча н€ко€ по-продънена плочка.
ƒори и обувки, носени с години, пак са в състо€ние да ми направ€т пришка на тези неравни терени.
÷итирай

—офи€

ƒобре де, аз не си представ€м за по-така случай как може да се цепнеш с това примерно и на босо.
Ќо да, като се замисл€, определено предпочитам обувки затворени отпред и без пета за официален случай.
ј ето такъв тип пък не си ги представ€м с никакви чорапи, терлици, чорапогащници без пръсти или каквито и да било.
÷итирай

ј ето такъв тип пък не си ги представ€м с никакви чорапи, терлици, чорапогащници без пръсти или каквито и да било.

ƒа, със сигурност има модели, които не търп€т заигравки.

Ѕутински, тук 90% от тротоарите са от този тип.  Laughing Ќесправедливо е към елегантните обувки да се ходи по т€х.
÷итирай

Ќе се притесн€вай, и аз €вно съм с много груба кожа. ћазол не ми е излизал, пришки р€дко от нови обувки. Ќо много съм си пазила крачетата. јко н€ко€ обувка не ми е удобна, заминава в музе€.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 590
јз обувки н€мам и скоро сигурно н€ма да имам. “акова нещо като удобна обувка за мо€ крак просто не съществува. «аради това откакто се позатопли малко, щъкам със сандали (то и удобни сандали изключително трудно си намирам). ј сандал на босо обувам мнооого р€дко. » ми е изключително некомфортно. „орапките, които нос€, са тези от ликра, телесен цв€т. јко обу€ сандал на босо, дори и да не са ми потни краката, кракът ми се 'залепва' за подметката и не ми е удобно. ƒа не говорим пък, че ако е много горещо, се чувствам много по-комфортно - иначе кракът ми се напича много повече и чак ми пари. ј рокл€ л€тото без чорапогащник не мога да облека - разран€ват ми се бедрата иначе от триенето кожа в кожа.
÷итирай

не бих могла дори да обу€ затворена обувка на босо! ƒори джапанките ми прав€т пришки и ме разран€ват!
јз си купуувам обувки Scholl - много са удобни! ѕреди 3 г в »тали€ си купих 3 чифта от една аптека!
ј преди известно време се обзаведох и с тези:
http://www.amazon.com/gp/product/B003ZUHKTQ/=ox_sc_act_title_1?i … id=A2EMAD3CFC6LCT
÷итирай

јбсолютно, детето е винаги с меки, естествена кожа сандали, плюс омекот€ващи възглавнички над петичката и н€ма начин да е без чорап, защото му стават на пришки. ћоже да е по наследство и дебелокожите да н€мат подобни проблеми. Mr. Green
ƒа не говорим на ћис  априз да и влезе п€сък в обувката, представи си пък на босо... ƒаже на плажа ходеше с чорапи.

ƒа не говориш за моето дете  Laughing - мо€  априз ревеше за вс€ка песъчинка залепила се крака й. ј след излизане от водата наставаше истинска драма за п€съка полепнал по крачетата, чак позив повръщане има от ужас  Mr. Green јма и чорапи не понас€, иначе щ€хме да решим проблема.

јз до сега чорап  - тип бежовичък, телесен и прочие с ръб или без ръб, със сандал  - нема никакво значение какъв, да стои добре, красиво или тренд не съм вид€ла.

јко крака ми не понас€ носене на сандал на босо, не бих носила сандал. Ќо такова чудо за мен и мо€ вкус е безкрайно грозно и не естетическо. «а мо€ вкус повтар€м.

÷итирай

–езиденци€ "Ѕукет"!

ћнени€: 173
ќбувки и сандали нос€ на босо. “ака да мраз€ чорапи, чорапогащи(или там как му се казва на това изобретение), че направо лудвам...една от причините да мраз€ студеното време е, че тр€бва да навличам омразните чорапета...нос€ чорапи - тънки, дебели и каквито продават само и единствено по необходимост, при първа възможност съм боса в обувките...и така докато стане върла зима и н€ма накъде....
÷итирай

јз обувки н€мам и скоро сигурно н€ма да имам.
„орапките, които нос€, са тези от ликра, телесен цв€т. јко обу€ сандал на босо, дори и да не са ми потни краката, кракът ми се 'залепва' за подметката и не ми е удобно.
 ј рокл€ л€тото без чорапогащник не мога да облека - разран€ват ми се бедрата иначе от триенето кожа в кожа.
Shocked
Ћ€тото с чорапогащник?
÷итирай

—офи€

Gianna, иначе бедрата ми стават на рани и е страшно непри€тно. „орапогащникът ме предпазва от това и ми е много по-добре. ј не е чак толкова плътен, че да умра от жега все пак. ћоже би кожата да ми е прекалено чувствителна, не знам. ћога да съм без чорапогащник единствено ако е малко по-хладно навън - тогава н€ма да имам такъв проблем с раните. Ќо пък тогава би ми било студено без, та общо взето рокл€/пола без чорапогащник не обличам.

≈динственото, което мога да нос€ на бос крак, освен това, за ужас на н€кои съфорумки, са чехли за бан€.  35 hahaha “а €вно тр€бва да съм или с чехли за бан€ и боса по улиците, или със зимни боти със съответни€ чорап Smile ћного ми е интересно —амсара какво би носила в мо€ случай...  35

“ънките чорапи в телесен цв€т в сандал са ми грозни, единствено ако са прекалено тъмни на цв€т...
÷итирай

¬арна

ћнени€: 2 192

јко беше прочела цели€т ми пост щеше да забележиш, че казвам, че всичко зависи от обувката и поддръжката и. “ова се отнас€ със същата сила за обувките на децата ми. » досега никога не съм им купувала сандали, от които да им изл€зат пришки. » да, като вид€ дете със сандалки и опнати чорапки, си мисл€ колко ли е безвкусна майка му.
ј относно въпросите на Ѕогин€та за трендовете, да, сигурно ти е странно, но има и други хора, които ги след€т, но не са длъжни да им харесват, нали?
÷итирай

÷итат
ћного ми е интересно —амсара какво би носила в мо€ случай...  
—амсара, не познава такъв като тво€ случай - не знам как от тънка л€тна рокл€, има много ефирни, може да ти станат рани по бедрата. »ма си лекари - отиди на лекар и питай него.
Ѕих носила еспадрили предполагам, ако имах подобни на твоите проблеми. »мала съм и чехли-еспадрил.

Ќе знам какво имаш предвид под чехли за бан€, но те са груби повечето. »ма специализирани фирми за обувки и ортопедични проблеми - може там да се намери н€какво решение.
÷итирай

Boston, MA

ћнени€: 3 048
јз еволюирам ли, деволюирам ли, не знам, но преди години мръзнех от студ и дори като малка зимата носех чорапогащници под панталоните си. — годините все по-малко чорапогащници нос€, като дойдох в ўатите едно от най-учудващите ми неща беше как зимата хората са боси - ботуши, обувки на босо, а ако е нещо официално, и сандал на босо. ≈ сега и аз съм така, направо забрав€м да си куп€ чорапи. 
÷итирай

—офи€

Ќе от рокл€та - от триенето на кожа в кожа ми стават раните по бедрата. ќсвен това от триенето на кожа в кожа се изпот€вам повече, когато е по-топло и това определено не е при€тно.

ј чехли за бан€, ами примерно такива:

≈спадрилите - може би е възможно да си намер€ нещо удобно сред т€х. Ќо пак бих ги носила с чорапче (дори и да е от вида на терличките, които б€ха показани по-рано.

«а обувките - скоро (разбирай в близките поне 5-6 години) удобна обувка не съм пробвала. ƒори и маратонките са ми неудобни. Ќа едно меропри€тие преди н€колко месеца тр€бваше да сме с удобни (за предпочитане спортни) обувки. јз б€х със зимни боти (март месец беше, да уточн€) с дебел ток - на мен си ми беше удобно, но всички ме гледаха като полезно изкопаемо. јко б€х обула маратонка, краката ми накра€ щ€ха сигурно да са в рани (ама щеше да изглежда, че ми е удобно за страничните наблюдатели).  35

ѕредполагам, че ако н€къде прав€т обувки по поръчка по крака (а не по калъп), може да ми направ€т подход€щи, но не знам колко ще ми излезе това удоволствие и после пак не се знае дали ще са ми удобни.
÷итирай

јз еволюирам ли, деволюирам ли, не знам, но преди години мръзнех от студ и дори като малка зимата носех чорапогащници под панталоните си. — годините все по-малко чорапогащници нос€, като дойдох в ўатите едно от най-учудващите ми неща беше как зимата хората са боси - ботуши, обувки на босо, а ако е нещо официално, и сандал на босо. ≈ сега и аз съм така, направо забрав€м да си куп€ чорапи. 
newsm78
не мога да си го престав€? Ѕез никакъв чорап?
÷итирай

Gianna, иначе бедрата ми стават на рани и е страшно непри€тно. „орапогащникът ме предпазва от това и ми е много по-добре. ј не е чак толкова плътен, че да умра от жега все пак. ћоже би кожата да ми е прекалено чувствителна, не знам. ћога да съм без чорапогащник единствено ако е малко по-хладно навън - тогава н€ма да имам такъв проблем с раните. Ќо пък тогава би ми било студено без, та общо взето рокл€/пола без чорапогащник не обличам.

≈динственото, което мога да нос€ на бос крак, освен това, за ужас на н€кои съфорумки, са чехли за бан€.  35 hahaha “а €вно тр€бва да съм или с чехли за бан€ и боса по улиците, или със зимни боти със съответни€ чорап Smile ћного ми е интересно —амсара какво би носила в мо€ случай...  35

“ънките чорапи в телесен цв€т в сандал са ми грозни, единствено ако са прекалено тъмни на цв€т...

ј о си с наднормено тегло и се потиш обилно, тогава може да се получава това протъркване на бедрата Wink
и ако б€х с тво€ проблем щ€х да режа чоропогащниците за да са ми голи краката или щ€х да си взема от онези колани с крачоли
÷итирай

гр. —офи€

menyanthe, н€какъв проблем с кожата ли имаш, че така ти се протрива на бедрата и на ходилата от най-малкото нещо?  Confused ћного непри€тно.
÷итирай

–езиденци€ "Ѕукет"!

“рой, (и аз в агитката, че плещиш дивотии), ама глупостите ти са на килограм, мацко....ћного сте зле с физиологи€та, хора....(обобщавам да не стане лично)... Laughing Stop

ѕѕ ѕоправих и допълних, за да е €сно... Peace
« ѕоследна редакци€: пт, 14 юни 2013, 23:09 от Tumba_lumba »
÷итирай

—офи€

Troy, сега в€рно, че имам 10 килограма за свал€не, но дори и в най-слаби€ ми период (когато б€х 48кг при ръст 164см), пак го имах този проблем...

ћежду другото по въпроса с р€зането на чорапогащниците или коланите с крачоли, майка ми започна да си търси н€какви такива гащи тип клин, ама тънки - хем да не е с чорапогащник, хем да не й се три€т краката.

«имна роза, много ми е чувствителна кожата - чак по едно време си мислех, че имам алерги€ от нещо. јма не би. »наче зимата е ужасен сезон за мен - защото от посто€нното носене на дрехи, се обривам (най-вече по дупето  Embarassed) - този проблем го имам от малка.
÷итирай

Ќ€колко години поред б€ха модерни островърхите обувки. Ќито един чифт не си купих. “ози модел отива единствено на малък номер. Ќа мо€ 39 номер биха изглеждали като обувките на ћалки€ ћук.

»зобщо не е в€рно. Ќосила съм доста островърхи обувки, когато б€ха на мода, пък съм с 40 номер.Ќито е било грозно, нито н€кой ме е гледал в краката като ћалки€ ћук.
÷итирай

Canada

ћнени€: 304
—андали с чорап?  ≈дно, че е грозно, друго, че не виждам смисъла - през л€тото с чорапи. ћежду другото има спрейове с пудра за изпот€ващи се и ''лепнещи'' крака.
«имните обувки ги нос€ задължително с памучни чорапи или чорапогащник от естествени материи.
Ћетните - откакто си купих първите чехли с тази джунджуфичка между пръстите, друго почти не обувам.
÷итирай

–езиденци€ "Ѕукет"!

...
Ћетните - откакто си купих първите чехли с тази джунджуфичка между пръстите, друго почти не обувам.

Ќе нос€ нищо, което може да ми се завре Whistling Laughing Stop между пръстите, толкова ми е чувствителна кожата там...а така ме е €д, че има страхотно сладки моделчета и не мога да ги нос€....мога, ама с цената на гадни рани, не си струва....
÷итирай

Canada

“рой, (и аз в агитката, че плещиш дивотии), ама глупостите ти са на килограм, мацко....ћного сте зле с физиологи€та, хора....(обобщавам да не стане лично)... Laughing Stop

ѕринципно “рой може да плещи дивотии, но в случа€ е напълно права.
ƒавай да си говорим за физиологи€ и за анатоми€ ако искаш. Ќали ти е €сно, че бедрата се три€т от вътрешната страна при вървене? Ќа мен ми е непри€тно, че съм без излишни кила, пък представ€м си н€ко€ мацка с по-€кии баджаци. ѕо та€ причина предпочитам да ход€ с панталони.

ѕ.—. ѕо повод на това между пръстите - избирам си чехли със заоблено такова и по възможност без шевове, че иначе наистина стават рани.
« ѕоследна редакци€: пт, 14 юни 2013, 23:23 от Polar bear »
÷итирай

—офи€

„ехли и сандали с такова между пръстите абсурд да обу€ - ужасно неудобно ми е.
÷итирай

гр. —офи€

»зобщо не е в€рно. Ќосила съм доста островърхи обувки, когато б€ха на мода, пък съм с 40 номер.Ќито е било грозно, нито н€кой ме е гледал в краката като ћалки€ ћук.

¬ъпрос на възпри€тие е.
—ега си мерих 2 чифта обувки - тези с 6см. ток и нормално заоблена около пръстите муцунка са 24,5см. дълги, а съвсем равните са ми 25,5см. ѕри 39 номер обувка като сложиш и 4-5 см. празно пространство отпред както е при островърхите обувки, на равна подметка става около 30см. «а мен лично това е много и не ми харесва изобщо.
јко обувката е с много висок ток, височината компенсира дължината на муцунката:

“ози модел дори не е от най-издължените, но пак се вижда, че отпред е почти празно.
Ќа 39 номер това би изглеждало огромно:

“ова също:

—амо при висок ръст би се компнсирала дължината на стъпалото.
÷итирай

–езиденци€ "Ѕукет"!

ƒавай да си говорим за физиологи€ и за анатоми€ ако искаш. Ќали ти е €сно, че бедрата се три€т от вътрешната страна при вървене? Ќа мен ми е непри€тно, че съм без излишни кила, пък представ€м си н€ко€ мацка с по-€кии баджаци. ѕо та€ причина предпочитам да ход€ с панталони.

ѕ.—. ѕо повод на това между пръстите - избирам си чехли със заоблено такова и повъзможност без шевове, че иначе наистина стават рани.

» твърдиш, че разбираш, така ли...ѕознавам дами без едно излишно кило, но без луфт между краката, опират се, три€т се, имат проблем...ама да твърдиш, че имаш излишни кила и затова....ѕознавам дами с излишни кила и н€мат проблем, айде не ми се прави на разбирачка, ами изследвай данните и фактите...не собственото си усещане за нещата...Ќе изхождай от общото, изследвай частни€ случай.... Peace
÷итирай

Canada

—игурно са по-гол€м номер. ¬иж, че и отзад има м€сто. » аз съм с 39 номер, но си нос€ островърхи обувки. «ависи от модела. јбе, като го обуеш и не ти е удобно и не ти харесва как стои - забрави...
÷итирай

Canada

ѕ.—. ѕо повод на това между пръстите - избирам си чехли със заоблено такова и повъзможност без шевове, че иначе наистина стават рани.

» твърдиш, че разбираш, така ли...ѕознавам дами без едно излишно кило, но без луфт между краката, опират се, три€т се, имат проблем...ама да твърдиш, че имаш излишни кила и затова....ѕознавам дами с излишни кила и н€мат проблем, айде не ми се прави на разбирачка, ами изследвай данните и фактите...не собственото си усещане за нещата...Ќе изхождай от общото, изследвай частни€ случай.... Peace
јбе, € не ми се дръвчи! ¬земи вкарай малко логика! —лабите се триели, пък пълните не - как става то€ номер? 
÷итирай

гр. —офи€

—игурно са по-гол€м номер. ¬иж, че и отзад има м€сто. » аз съм с 39 номер, но си нос€ островърхи обувки. «ависи от модела. јбе, като го обуеш и не ти е удобно и не ти харесва как стои - забрави...

ƒа, да, и от модела зависи  Peace “ези, дето са твърде островърхи, още по-дълги сто€т като ги обуеш.
“и сигурно си висока, но аз съм 169см. и с шпицарки изглеждам нелепо. Ќикак не се харесвам, затова и никога не нос€.
÷итирай

»ма слаби жени с ужасна структура- едни такива тесни и уж по 40 кила, а краката им се търкат. Ќепри€тно.
Ќо колко ли са 90-килограмовите жени с луфт?
÷итирай

—офи€

ћежду другото по въпроса с р€зането на чорапогащниците или коланите с крачоли, майка ми започна да си търси н€какви такива гащи тип клин, ама тънки - хем да не е с чорапогащник, хем да не й се три€т краката.

ћоже би нещо такова ще стане:

÷итирай

Canada

“и представи си какъв луфт тр€бва да е Very Happy
÷итирай

–езиденци€ "Ѕукет"!

90 кг с луфт не знам колко са, веро€тно нула, но не се оплакват, ама такива със структура дет са уж слаби реват кат зама€ни...» не ми вкарвай реплики за дръвчене, ако обичаш...мечка ли си, пол€рна ли си, не те знам...аз само разсъждавам....и не ти беше обект на поста ми, това, че се намеси си е тво€ работа....
÷итирай

Canada

90 кг с луфт не знам колко са, веро€тно нула, но не се оплакват, ама такива със структура дет са уж слаби реват кат зама€ни...» не ми вкарвай реплики за дръвчене, ако обичаш...мечка ли си, пол€рна ли си, не те знам...аз само разсъждавам....и не ти беше обект на поста ми, това, че се намеси си е тво€ работа....

–азсъждаваш ли?  35
÷итирай

“ам е работата, че €вно не. ƒа речем, че не й е ден, и да € извиним. јко и утре се държи така, €вно е рецидив.
÷итирай

–езиденци€ "Ѕукет"!

.....

–азсъждаваш ли?  35

ќффф, кво да ти кажа....посмей се....јй, остай хората да си лаф€т за обувки, а не за триене....ѕризнавам - знаеш повече от мен, така добре ли е...хахха...изобщо не ми е до ... просто си лаф€...ƒръвченето е от тебе....и за тебе....дано те огрее....

асита, на теб н€мам какво да ти кажа...ћислех те за по различна, но ми даде възможност да се убед€, че съм се объркала...
÷итирай

Canada

јаа и аз си лаф€, споко! ’ич не ми е на ... на ко€ страна ти е китката. ћакар, че още не си дорасла за то€ лаф Very Happy
÷итирай

—офи€

“умбе, ти вместо да благодариш, че разбра безценната информаци€ как всички хора с "наднормено" (за “рой веро€тно всички хора с 5 и повече килограма отгоре) имат рани по бедрата, об€сн€ваш...  Hug

» на мен ми стават рани от триенето. ќще от дете - нежна кожа, походка, структура на т€лото. ќбикновен крем нивеа решава проблема. Ќе ми се е случвало да нос€ чорапогащник през л€тото... всъщност какъвто и да е крем за т€ло решава проблема.
÷итирай

–езиденци€ "Ѕукет"!

јаа и аз си лаф€, споко! ’ич не ми е на ... на ко€ страна ти е китката. ћакар, че още не си дорасла за то€ лаф Very Happy

јз китки н€мам...и не слагам....—поко.... ой за какво е дорасъл ще види всеки за себе си, не в то€ форум, пов€рвай ми....има други критерии....

ѕѕ ¬ане, доколкото разбрах, н€кои хора са ме пратили на майната ми много остро в тази тема и аз съм тр€бвало да разбера...ама понеже не съм била разбрала, те сега старателно отново се опитвали да ме изпрат€т отново...јко майната е свързана с майката, нека ви уведом€, че майка ми почина скоро и ми е пр€сно и благодар€ за препратката... Peace
÷итирай

’ахахах не знам кой е зле с физиологи€та Wink € си представи сега при кого се три€т бедрата от вътрешната страна? ћисл€ че малко трудно би се получило такова триене при една слаба жена, ко€то не може да си събере краката... отделно че съм държала изпит по физиологи€ и анатоми€  Peace така че глупостите се плещ€т само от тво€та уста ( обещавам че н€ма да  изпитвам нищо лично Mr. Green ).
÷итирай

Canada

.... ой за какво е дорасъл ще види всеки за себе си, не в то€ форум, пов€рвай ми....има други критерии....

ѕѕ ¬ане, доколкото разбрах, н€кои хора са ме пратили на майната ми много остро в тази тема и аз съм тр€бвало да разбера...ама понеже не съм била разбрала, те сега старателно отново се опитвали да ме изпрат€т отново...јко майната е свързана с майката, нека ви уведом€, че майка ми почина скоро и ми е пр€сно и благодар€ за препратката... Peace

—тига бе! Ќаистина ли имало други критерии?  35
√ол€м майтап си!
÷итирай

гр. —офи€

ћол€, нека не излизаме от добри€ тон.  Peace
÷итирай

—офи€

ѕѕ ¬ане, доколкото разбрах,

“умбе,
—крит текст :
това не го знаех, съболезновани€.   Hug Ќе обръщай внимание на глупостите тук ми беше мисълта...

÷итирай

Ќе мога да пов€рвам, че толкова лековата тема е повод за излизане от добри€ тон.
÷итирай

јйде да не се правим на ощипани, защото никъде и никой не е споменавал ничии майки ! ¬ече почнхме да си измисл€ме и причини за за€ждани€ .
÷итирай

на плажа

ћнени€: 1 515
≈й, ще ви изкажа на другарката! —тига вече!

јз си нос€ обувки на босо. “ези изр€заните чорапки ме притесн€ват и ми се смъкват. ћоже и да не съм попаднала на добри.
÷итирай

London

Ќа мен са ми се търкали бедрата и разран€вали само с една много т€сна кожена пола с ко€то трудно си местех краката да върв€. Ќещо от този род..., но като че ли още по-впита... 35

—м€там , че като си вземеш такъв тип поличка по т€лото по-тесничка и се получава номера с търкането. Ћично на мен в др. случай не ми се е получавало.

ќтносно острите обувки , най-острите сред т€х изобщо не ми сто€т добре , защото съм ниска и реално се превръщам в ћалки€ ћук. Ќо това н€ма значение , защото и без друго са ми грозни , а моделите на предните страници демоде ми идват. ато ц€ло предпочитам изоблените обувки. Wink

÷итирай

–езиденци€ "Ѕукет"!

÷итат
...јко майната е свързана с майката, нека ви уведом€, че майка ми почина скоро и ми е пр€сно и благодар€ за препратката... Peace

—тига бе! Ќаистина ли имало други критерии?  35
√ол€м майтап си!
[/quote]

» това предизвиква см€х у теб! Shocked
÷итирай

Canada

÷итат
...јко майната е свързана с майката, нека ви уведом€, че майка ми почина скоро и ми е пр€сно и благодар€ за препратката... Peace

—тига бе! Ќаистина ли имало други критерии?  35
√ол€м майтап си!

» това предизвиква см€х у теб! Shocked
[/quote]

ћисл€, че е €сно кое предизвика см€х. јйде да си л€гаш вече, мойто дете!
÷итирай

ћнени€: 58
¬ъпрос на структура, след 1.46 мин. http://www.youtube.com/watch?v=OPqpthip3T8
÷итирай

¬ъпрос на структура, след 1.46 мин. http://www.youtube.com/watch?v=OPqpthip3T8

» по пълни бедра Wink
÷итирай

—офи€

“рой, над€вам се разбираш, че по-пълни бедра не означава наднормено тегло... не ми отговар€й.
÷итирай

ћнени€: 2 649
ќт тема за чорапки как мина на килограмите и стана скандал?  Mr. Green Crazy
јз вл€зох само да сподел€ великото откритие, че зависи от обувките. ¬елико е, нали?  Mr. Green ћиналата събота едни обувки обути на босо, уж кожени, уж хубави ми пребиха краката и то докато сто€х на стол н€колко часа. ѕо едно време хванах такси и ходих до нас да ги махам. ƒнес обаче обух едни, които изобщо не мислех да нос€, защото са доста консервативни (подарък от нищо неразбиращ мъж) и след 4-5 километра ходене ми н€маше нищо. ¬се едно съм ходила с удобни чехли.
„орапките, които са като терлички не ги понас€м, защото все се показват от н€къде и въобще не знам каква им е иде€та.
÷итирай

“рой, над€вам се разбираш, че по-пълни бедра не означава наднормено тегло... не ми отговар€й.

≈стествено, но съгласи се че е по често срещано €вление сред по пълните, отколкото при една слаба жена Smile

олкото за обувките, нос€ на бос крак, но тр€бва да си кожени и от вътре и тогава го н€ма този лепнещи€ ефект от който се оплакват много от вас. » понеже тази година нос€ повече гуменки, т€х също ги нос€ без чорапи. ј сандал и чорап направо не мога да си го представ€ на краката на млада жена Smile “ази комбинаци€ мога да си € представ€ само на краката на английски пенсионер  35
÷итирай

Boston, MA

E точно пък  им  ардашиан е царицата на спанкс-а (spanx=това като прист€гащи гащи до коленете).

https://www.google.com/search?aq=&rlz=1T4TSNP_enUS477US477&a … =1920&bih=888
÷итирай

—офи€

“акааааа.... —ега да питам - какъв е смисълът на отворената обувка/сандал/чехъл? ќчевидно, за да ти е максимално на проветрение кракът и да не ти се спарва. ќчевидно изр€заните летни обувки, все едно какви са, са да се спасиш от жегата. јбсолютно несъвместимо ми е сандал с чорап. ќсвен, ако р€зко не застуд€ло в рамките на час-два, а аз да съм на стотици километри от вкъщи.
—андали и чехли нос€ само на бос крак. Ќе виждам смисъл да съм с чорапогащник и сандал. ѕо-добре голи крака и затворена обувка.
Ќа босо нос€ затворени обувки в междинните сезони, когато още не съм си овапцала нокт»те, а стопл€нето е временно и не си струва да си прав€ педикюр. ќбувки на дупки, или дори леки боти с чорап-терлик. ¬ обувка слагам дантелен - даже държа да ми се вижда дантелката и да наднича от деколтето. јко искам да съм тип-топ, обувка с тънък чорапогащник, но само ако е под 23 градуса. »наче ми е топло и не ми е при€тно.
«а летните жеги - дълга и тънка пола, та да мога да "се лад€" /да € размахвам и да си проветр€вам каранти€та/. јко шофирам обаче /особено на дълъг път/, задължително с панталон.
ќбувките с отворени пръсти са ми абсолютни€ анти- за всички времена. Ќито е обувка, нито е сандал. Ќито да € носиш на босо, защото може да ти е хладно, нито пък с чорап, защото отпред ще наднича трикотаж, наместо елегентен нокът. ¬ тази категори€ слагам и обувките без пета -същата боза.
ƒопреди н€колко дни ходех с боти /лекички, естествена кожа/, с малък чорап /терлък/ - ако ме гледаш, ще решиш, че съм обула ботите на босо.
ƒнес беше смахнат ден - б€х с обувки-пантофки и терлък, пък го свал€х, пък пак го над€вах, после пак го махах /терлъка, де/.
ѕосред л€то не бих нахлузила нито чорапогащник, нито дълги чорапи. јко ще и савската царица да ме покани на сватбата си. »мам супер официална дълга бална рокл€, ко€то в жегите нос€ с нисък сандал на босо или дори съвсем боса /без сандал/, ако събитието, което налага официална одежда е в крайбрежен бар примерно.
“ип "джапанка" не харесвам. » не нос€. »мам едни, които ползвам, когато съм в хотел - за бан€та.
ћаксимално обран чехъл за л€тото ми е фаворит.  олкото по-малко площ от кожата ми се опира до друго нещо /дреха или обувка/ в големите горещини, толкова по-добре.
»зкуствена матери€ понас€м само за бански. Ќикакъв дишащ, издишащ или въздишащ продукт на петрола не слагам върху т€лото си, особено когато е топло или се движа активно.
«а големите студове през зимата си имам дълга пухенка - €ке с пълнеж от естествен пух. Ќ€ма по-топла дреха на света.
÷итирай

—офи€

ј сандал и чорап направо не мога да си го представ€ на краката на млада жена Smile “ази комбинаци€ мога да си € представ€ само на краката на английски пенсионер  35

A, носи се и от млади жени по улиците, но не и в Ѕългари€, където сме по- консервативни:

÷итирай

ќт тема за чорапки как мина на килограмите и стана скандал?  Mr. Green Crazy
јз вл€зох само да сподел€ великото откритие, че зависи от обувките. ¬елико е, нали?  Mr. Green ћиналата събота едни обувки обути на босо, уж кожени, уж хубави ми пребиха краката и то докато сто€х на стол н€колко часа.
Aко се налага да седиш повече от 3-4 часа на стол краката често се подуват, макар и съвсем леко, но има значение когато си с обувки. јко можеш да ги вдигнеш или пък да ставаш да се разхождаш от време на време разликата е осезателна, но не винаги е възможно.
ј онези терличета за да не се подават от по изр€зани обувки препоръчвам следни€ трик- обуват се пръстите, терличето се пресуква на 180 градуса ( под свода на табана) и се обува петата.
÷итирай

гр. —офи€

“акааааа.... —ега да питам - какъв е смисълът на отворената обувка/сандал/чехъл? ќчевидно, за да ти е максимално на проветрение кракът и да не ти се спарва. ќчевидно изр€заните летни обувки, все едно какви са, са да се спасиш от жегата. јбсолютно несъвместимо ми е сандал с чорап. ќсвен, ако р€зко не застуд€ло в рамките на час-два, а аз да съм на стотици километри от вкъщи.
—андали и чехли нос€ само на бос крак. Ќе виждам смисъл да съм с чорапогащник и сандал. ѕо-добре голи крака и затворена обувка.

ѕо същата логика какъв е смисълът като ти е топло за чорап да обуваш затворена обувка? «атворените обувки не са за да ти дишат краката. ўом ти е топло носи нещо отворено и изр€зано. Rolling Eyes
÷итирай

E точно пък  им  ардашиан е царицата на спанкс-а (spanx=това като прист€гащи гащи до коленете).

https://www.google.com/search?aq=&rlz=1T4TSNP_enUS477US477&a … =1920&bih=888
јми т€ май цели повече да си прибере бричовете с т€х.
÷итирай

залив на орлови€ щит

ћнени€: 2 485
ћол€ за разрешението ви да нос€ чорапогащник на такъв тип сандалети
https://www.google.se/search?um=1&client=safari&hl=en&am … M2uBmPl9fQg3hM%3A

—крит текст :

« ѕоследна редакци€: сб, 15 юни 2013, 14:20 от W'A'S'P' »
÷итирай

¬арна

“ц, не даваме.  ато ти е студено, обуй си затворени обувки. —андалите остави за по- топли дни.  Very Happy
÷итирай

ј сандал и чорап направо не мога да си го представ€ на краката на млада жена Smile “ази комбинаци€ мога да си € представ€ само на краката на английски пенсионер  35

A, носи се и от млади жени по улиците, но не и в Ѕългари€, където сме по- консервативни:

—крит текст :

ќ да особено ако са модели и ги снимат за списани€ Smile ўе тр€бва да те разочаровам, но единствените жени, които виждам да нос€т чорапи и сандали са разни китайки или €понки Smile
÷итирай

—офи€

—крит текст :

ќ да особено ако са модели и ги снимат за списани€ Smile ўе тр€бва да те разочаровам, но единствените жени, които виждам да нос€т чорапи и сандали са разни китайки или €понки Smile

јми отиди в Ћондон, Ќю …орк или Ѕарселона и ще видиш не само азиатки.  Smile

—нимките, които пуснах са от чуждестранен блог. јко имаш интерес поразгледай в нета, има хил€ди такива блогове и ще се изненадаш колко различни и неунифицирани са хората по света. 
÷итирай

Boston, MA

...  newsm78
не мога да си го престав€? Ѕез никакъв чорап?

—€, за мъжете ми идва леко претенциозно, ама:

http://www.thesartorialist.com/photos/on-the-street-jeans-in-milan/
http://www.thesartorialist.com/photos/lets-address-sockless-5/

—андали с чорап:
http://www.thesartorialist.com/photos/if-you%E2%80%99re-thinking … ocks-and-sandals/
÷итирай

гр. —офи€

» на мъж не харесвам затворена обувка на босо. 
÷итирай

—офи€

а, виж това ме отвращава, докато жени на босо ми харесват, просто аз не мога да нос€ обувки на босо.
÷итирай

—крит текст :

јми отиди в Ћондон, Ќю …орк или Ѕарселона и ще видиш не само азиатки.  Smile

—нимките, които пуснах са от чуждестранен блог. јко имаш интерес поразгледай в нета, има хил€ди такива блогове и ще се изненадаш колко различни и неунифицирани са хората по света. 

јми за 15 години в Ћондон, вид€х само азиатки по чорапи и сандали Wink
÷итирай

London

јз съм виждала вс€какви по чорапи , отново в Ћондон. Ќе , че бих тръгнала така , но си има хора го прав€т.. явно въпрос на възпри€ти€.
÷итирай

Canada

ћол€ за разрешението ви да нос€ чорапогащник на такъв тип сандалети
https://www.google.se/search?um=1&client=safari&hl=en&am … M2uBmPl9fQg3hM%3A

—крит текст :

—амо мрежест чорапогащник  Wink
÷итирай

—офи€

а, виж това ме отвращава, докато жени на босо ми харесват, просто аз не мога да нос€ обувки на босо.

≈, как бре? ѕолуразкопчана ленена ризка, бермуди, летни мокасини и... чорап -не, не  Crossing Arms
÷итирай

јз съм виждала вс€какви по чорапи , отново в Ћондон. Ќе , че бих тръгнала така , но си има хора го прав€т.. явно въпрос на възпри€ти€.

“и май живееш в друг Ћондон Smile а в централен Ћондон където е пълно само с туристи и всичко живо е обуто на ниски обувки, абсурд да видиш нещо подобно на мацките на показаните снимки Wink
÷итирай

—офи€

“и май живееш в друг Ћондон Smile а в централен Ћондон където е пълно само с туристи и всичко живо е обуто на ниски обувки, абсурд да видиш нещо подобно на мацките на показаните снимки Wink

јбе всички живеем и сме посещавали н€какъв друг Ћондон, само ти си била в автентични€.  Laughing
÷итирай

Laughing

“уцка, мокасините са си мокасини, те по дефиници€ се нос€т на босо.  ато еспадрилите.
÷итирай

јбе всички живеем и сме посещавали н€какъв друг Ћондон, само ти си била в автентични€.  Laughing

Ќамираш ли разлика между посещавам и живе€?
÷итирай

—офи€

ак ще те устройва повече: да намирам разлика или да не намирам?  Laughing
÷итирай

ак ще те устройва повече: да намирам разлика или да не намирам?  Laughing

„естно казано н€ма значение ... така или иначе не можеш да ме убедиш в нищо Wink
÷итирай

—офи€

...
„естно казано н€ма значение ... така или иначе не можеш да ме убедиш в нищо Wink

ќ, не се и опитвам, отдавна съм забел€зала, че има хора-радиоточки.  оментирам писани€та ти, когато ги намирам за неверни и сподел€м моите наблюдени€ по въпроса.
÷итирай

...

ќ, не се и опитвам, отдавна съм забел€зала, че има хора-радиоточки.  оментирам писани€та ти, когато ги намирам за неверни и сподел€м моите наблюдени€ по въпроса.

»скаш да кажеш, че 15 години съм била сл€па?  Mr. Green
ћоите наблюдени€ пък показват, че има хора които си пишат просто колкото да напишат нещо, независимо от това, че н€мат никакъв поглед върху нещата Wink —ледващи€ път барем снимай , но се обзалагам, че освен да снимаш н€ко€ китайки друго н€ма да намериш за снимане  35

≈то ти стрийт стайл в Ћондон Winkгледай и си води бележки за следващото ''посещение''.

https://www.google.co.uk/search?q=london+street+style&tbm=is … =1024&bih=486
÷итирай

London

јми точно в ÷ентрален Ћондон можеш да видиш всичко , особено в малките часове по баровете.„естно казано не ми се спори , не съм фешън гид из Ћондон , но определено виждам хора облечени по всевъзможен начин и не мисл€ , че има нещо , което липсва в пейзажа. √лупаво е да спориш кой какво носел , като тук точно се носи всичко. ’ора вс€какви , моди вс€какви....
÷итирай

—офи€

» аз имам наблюдени€ /само скромни, мнооого далеч от 15-годишно посто€нно пребиваване/, че в Ћондон е страхотна шарени€. Ћуди, шантави, цветнии и всевъзможни облекла могат да се вид€т. ѕоне аз вид€х такива. ƒокато пред една централна църква се б€ха сбрали млади жени с капели, ръкавички и строго официални рокли на сватба, н€колко метра по-встрани имаше уникално многообразие от вс€какоблечениидекориранихора - боси в ботуши в ”√√ /не мога да ги тра€ ти€ обувки/, сандали с къси чорапи, официални обувки Ѕ≈« чорапи, бални рокли /тип торта/ с кубинки, шапки с воалетки + рокерски кожени дрехи, сладки бабинки с капели, кост”мчета и малки лачени чантички... Ќевъзможни комбинации, абсурдни, безумни, но безкрайно симпатични. ѕо-пъстро и смахнато облекло не съм виждала никъде по света /където съм била, а на доста места съм пребивавала/.
Ќаесен ще ход€ в »нди€ и ще докладвам дали там не е по-екстравагантно и лудо.
÷итирай

—офи€

≈, как бре? ѕолуразкопчана ленена ризка, бермуди, летни мокасини и... чорап -не, не  Crossing Arms

и мокасини не харесвам върху мъжки крак, и чехли за бан€ с разръфани нокти, невиждали оформ€не, и кожени чехли върху мъжки крак с изтъркани дънки/къси гащи... претенциозна съм към та€ част на мъжката анатоми€. ¬иж, хубава спортна обувка/маратонка с подход€щ чорап може да ми докара сърцетуп по вс€ко време! (костюмираните младежи са друга бира)
÷итирай

јми точно в ÷ентрален Ћондон можеш да видиш всичко , особено в малките часове по баровете.„естно казано не ми се спори , не съм фешън гид из Ћондон , но определено виждам хора облечени по всевъзможен начин и не мисл€ , че има нещо , което липсва в пейзажа. √лупаво е да спориш кой какво носел , като тук точно се носи всичко. ’ора вс€какви , моди вс€какви....

—андали и чорапи определено не е на мода из тукашните ширини Wink тук по скоро често срещано €вление е сандали посред зима и никакви чоропогащи Wink
÷итирай

London

“рой за каква мода говориш в мега полис където има хора от ц€л св€т ? “ук моди много , това , че н€кой ходел със сандал зимата не означава , че това е модата , защото изразена мода битуваща сред всички н€ма. јз съм виждала всичко с очите си и да ме убеждаваш в противното н€как не ми се връзва...
÷итирай

јнгличаните май са наистина масово издържащи на студ хаховци, така че нищо чудно и мода да е сандали на босо при -10 Laughing. “о и тук се вижда със смущаваща честота въпросното €вление.
ј сандал с чорап (б€л, хавлиен, дигнат до средата на прасеца) е нещото, с което ще запомн€ чехите Mr. Green.
÷итирай

—офи€

јз може много-много да не ги познавам англичанките, но май пекне ли слънце, веднага се слага сандал, ако ще температурата да е около нулата. јко не сандал - поне пръстчета са се показват - peep toe.
÷итирай

London

“о на 10 емигранта 1 англичанка има. “а , ако т€ ходи боса , останалите 10 човека ще си ход€т по н€каква си т€хна мода. “ова имах предвид , че тук е шарено откъм моди.
÷итирай

“рой за каква мода говориш в мега полис където има хора от ц€л св€т ? “ук моди много , това , че н€кой ходел със сандал зимата не означава , че това е модата , защото изразена мода битуваща сред всички н€ма. јз съм виждала всичко с очите си и да ме убеждаваш в противното н€как не ми се връзва...
ћай ти е трудно да четеш и да асимилираш написаното... да вземеш да се спреш малко а?  Mr. Green
 Ќе знам дали е мода , но както ти казаха и други, сандали тук се нос€т по вс€ко време или както казваш ти - излез н€ко€ събота вечер и ги виж как повечето са на сандали и бос крак, независимо от сезона и времето Wink хващаш се за н€ко€ дума и съвсем изтърваш за какво говорим  Laughing

п/с ¬земи пусни пак онази снимка с късата пола и пайети, да ни покажеш какво е модно и какво не  35
÷итирай

“о на 10 емигранта 1 англичанка има. “а , ако т€ ходи боса , останалите 10 човека ще си ход€т по н€каква си т€хна мода. “ова имах предвид , че тук е шарено откъм моди.

«ависи къде живееш Smile ако си на —тратфорд или Ћейтън мнението ти може и да е меродавно, но все пак не всеки живее в такива квартали Wink
÷итирай

—офи€

“емата за модата в Ћондон ли е?
÷итирай

Ќе е Smile ќтплеснахме се Smile
јз ще остав€ модата на девойката  Mr. Green
÷итирай

London

“рой като гледам си решила да се за€ждаш ? ѕоследните 5-6 страници налагаш мнението си като меродавно над всички останали. я се върни и прочети колко човека се опита да опровергаеш като най-знаеща. јз просто споменах , че в един мега полис има вс€каква мода , което очевидно ти отричаш и най-нахално започваш с нападки и обиди. “и понеже живееш при  ралицата обаче €вно разбираш повече от мода от мен с пайетките , ко€то определено не живее в местата , които посочи , но не мисл€ , че влиза на н€кой в работата изобщо къде живе€ та продължавай да об€сн€ваш какво се носело в Ћондон като пресаташе. Ќ€ма да противоречим на модната икона....само т€ знае. Peace
÷итирай

—офи€

и чехли за бан€ с разръфани нокти, невиждали оформ€не,

јаа неее, да ми ги изкара ти€ красоти изненадващо изпод н€кой чорап  35
÷итирай

¬ Ћондон, скоро и на други места Mr. Green
÷итирай

“рой като гледам си решила да се за€ждаш ? ѕоследните 5-6 страници налагаш мнението си като меродавно над всички останали. я се върни и прочети колко човека се опита да опровергаеш като най-знаеща. јз просто споменах , че в един мега полис има вс€каква мода , което очевидно ти отричаш и най-нахално започваш с нападки и обиди. “и понеже живееш при  ралицата обаче €вно разбираш повече от мода от мен с пайетките , ко€то определено не живее в местата , които посочи , но не мисл€ , че влиза на н€кой в работата изобщо къде живе€ та продължавай да об€сн€ваш какво се носело в Ћондон като пресаташе. Ќ€ма да противоречим на модната икона....само т€ знае. Peace

Ќ€как си ми е трудно да те приема на сериозно след онази снимка Smile ¬иж ако говореше по други теми, бих зачела мнението ти на капацитет Wink
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-256 от 256 отговора