Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-256 от 256 отговора

Анкета

Носите ли затворени обувки на босо? А сандали с чорап?

Въведи твоя глас

гр. София

Носите ли затворени обувки на бос крак?
Или сандали/чехли с чорап(огащник)?

На босо аз лично обувам само сандали. Затворени обувки на босо са ми гнусни- нали краката се изпотяват.  Rolling Eyes
Цитирай

Вай, каква дилема! Rolling Eyes
Обаче понеже от носене на обувки на бос крак ми излизат моментално пришки, то ще заложа поне на безболезненото измежду двете- та сандали с чорап, ако се налага да избирам между тях!  Peace
Цитирай

София

Питайте експерта по темата - Сара Джесика Паркър, градско момиче е, нюйоркско, не е някоя Пенка от Сусурлево или там каквато беше...
Скрит текст :

Цитирай

DE

Гледката на сандал с чорап ме докарва до бяс.
Затворена обувка на бос крак си позволявам - ако е тип балеринка, летни мокасини, еспадрили , тоест обувки от плат. Кожа на бос крак - тц.
Да се допълня - въпреки, че аз не нося, ужасно харесвам да виждам летни ботуши на бос крак.
Цитирай

О, то има и много други примери в подкрепа на моя безболезнен избор, вкл. и от модните дефилета:
 Laughing

http://www.obuvki.bg/articles/view/9/915

Обаче ако знаете как ми се свлича кожата от обувки на босо... първото няма никогаш да го пожелаете, ако ще и целият свят да тръгне така обут.  Crying or Very sad
Цитирай

По принцип - не. Първото ми се е случвало 2 пъти- първия път обувките бяха обсипани с брокат, купени за някакъв повод и не ми хареса как стои с чорап./ Втори път не ги обух, защото бяха много неудобни/. Второто носене на затворена обувка ми се случи, след като си скъсах чорапогащника в дискотека и се наложи да го събуя в тоалетната и да го изхвърля. Надявам се повече да не ми се случва  Peace
Цитирай

на брега на морето

Не вярвам на очите си! Shocked

Обаче понеже от носене на обувки на бос крак ми излизат моментално пришки, то ще заложа поне на безболезненото измежду двете- та сандали с чорап, ако се налага да избирам между тях!  Peace

Сега има специални лепенки за тая цел; май съдържат гел, който е безцветен и изобщо не личи върху крака. Продават ги в ДМ, някъде към 5 лв
Цитирай

Нищо не помага при мен. Кожата ми е повече от ужасна. Дори при някои сандали се свлича. Онзи ден си налепих едни безцветни лепенки- всичко падна с първото "налуване" на сандала. Колежка ме съжали и ме снабди с обикновени, поне да си стигна до колата. Дори не е въпрос на избор.
Цитирай

на третия етаж

Такива не си представям с чорап, еле пък с тънък до глезена такъв.  Rolling Eyes
Цитирай

Еспадрилите са затворени, нося ги на босо и са ми безкрйно приятни за лятото.
Имам и още едни, тип мокасини, велурени и много меки- и тях ги нося на босо.
Голям проблем ми бяха този тип обувки http://assets.-reklamen-spam-/attachments/items-photos/0000/0545 … at.jpg?1325867485, дкато не открих чорапите без пръсти.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

След кака Ви Сара, какво има да се изказвате, се чудя  Thinking  Laughing

Аз сандали нямам, само отворени чехли. Нося ги на босо, разбира се.
Рядко в живота си съм носила "балеринки" на босо.
Еспадрили също съм носила на босо в младежките си години.
Цитирай

Нося.
Имам затворени обувки, които са удобни и без проблем си ги нося на бос крак. Обожавам и каубойските си ботуши, които са неизменна част от гардероба ми вече поне 7-8 лета - целогодишно си ги нося във всякави варианти.
Сандали - само ако по-затворени и върху плътен чорапогащник.
Цитирай

Този модел обувка за затворена ли минава или за сандал? С чорап ли трябва или на босо?

Цитирай

Последните 2-3 години стана модна част от лъскавата парти визия да се носят сандали с някакви ефирни чорапчета със/без брокат и финтифлюшки.
Обувки на бос крак съм носила, но ми се потят краката и просто залепва. Адски щастлива се почувствах, когато видях за първи път пантофести чорапки - покриват само пръстите и петата, перфектни! Единственият проблем е, че рядко ги намирам.
Иначе, ето тази ученическо-инфантилна визия ми харесва много:
Цитирай

Да, нося обувки на бос крак. Също и сандал върху плътен чорап - това в случаи, когато цялостната визия е така съобразена  Wink
Цитирай

http://www.uggaustralia.com/womens-boots/women-boots,default,sc.html
Тези се носят на бос крак и усещането е много приятно. Кецове от естествена кожа също са приятни за носене на босо. Всички видове балеринки, еспадрили, колежански, лоуфърс, намсиквооще - също. Зависи основно от качеството и формата на обувката. Сандали с чорап- не. Но ако са съчетани идейно, оценявам и харесвам.
Гореизброените чепици могат да се перат в пералня. Ако са от качествени материали, краката няма да се потят в тях.
Цитирай

някой някъде ...

За мен и двете са извращения.

Аз ходя само така:
На босо аз лично обувам само сандали. Затворени обувки на босо са ми гнусни- нали краката се изпотяват.  Rolling Eyes
  Peace
Цитирай

Обувки на бос крак нося задължително. Сандали само на босо.
Всъщност обувка с чорап не харесвам много-много.
Сара Дж. Паркър и  сите модни дизайнери да се изгъзват както си искат. На мен чорап и сандал ми навява асоциация за село.
Цитирай

София

Сандал и чорап - не, даже, когато се наложи 1-2 пъти да обуя така детето по технически причини, изпитах големи угризения. Изключение правя за обувка с много малък отвор на големия пръст. Мокасини, еспадрили, балерински - само на босо. Кецове откакто открих специалните къси чорапки, вече не нося на босо, но преди и тях, особено с бермуди, рокля или къси панталони. Пришки са ми излизали само от тесни обувки или изкуствена кожа.
Цитирай

София

В градината на дъщеря ми има изискване - сандалите задължително с чорап, тъй като играят навън ще си изцапат краката и преди следобеден сън никой няма да тръгне да им мие краката.  Mr. Green
Цитирай

някой някъде ...

В градината на дъщеря ми има изискване - сандалите задължително с чорап, тъй като играят навън ще си изцапат краката и преди следобеден сън никой няма да тръгне да им мие краката.  Mr. Green
Значи тия дето носят сандал с чорап ги мързи да си мият краката вечер.  bowuu Laughing 35
Цитирай

София

Естел  Wink
В нашия квартал има профилактика на топлата вода до 25 юни.
Подозирам, че доста народ ще се пусне в стил а ла Сара Джесика Паркър.  Laughing
Цитирай

Нося затворени обувки на бос крак, ама често ги проветрявам, да не миришат. Седна си в кафето,  събуя си обувките. Един път пък пътувам си във влака, събула съм се, един господин ми вика - Госпожо, миришат ви краката. А, бе, бунак , че нали затова съм ги събула, да се проветрят.
Цитирай

in fashion

Трещи,  35 35 35

Джуди идеално описа моя проблем с обувките на босо. Иначе много завиждам на мацките, напъхали красиви боси крачета в балерини.
Сандалите ми са всички от този тип (не задължително с разделител за пръстите, но винаги с тънки каишки). Как би изглеждало това това с чорап, не бих могла да си представя Laughing.
Цитирай

София

Сандалите ми са всички от този тип (не задължително с разделител за пръстите, но винаги с тънки каишки). Как би изглеждало това това с чорап, не бих могла да си представя Laughing.
Много са хубави! Моите са точно с разделител и ако щеш вярвай - в офиса, сутрин, съм си обувала чорапки на такива сандали, че ми измръзваха краката. Когато ми се налагаше да стана от бюрото (примерно за да отида до тоалетна), колегите си умираха от смях.  35
Цитирай

Много са хубави! Моите са точно с разделител и ако щеш вярвай - в офиса, сутрин, съм си обувала чорапки на такива сандали, че ми измръзваха краката. Когато ми се налагаше да стана от бюрото (примерно за да отида до тоалетна), колегите си умираха от смях.  35

Малкият ми син точно вчера си обу набързо джапанките с разделител между пръстите с обут чорап. Кой ще го чака да събува чорапи или да обува маратонки? Комшийчето седеше на стъпалата и подвикваше да тръгва вече за у тях, зорът бе много голям.  Confused Та можело и тъй значи, с очите си го видях как става това!
Цитирай

София

Отговор А, няма как да обуя обувка на босо, поне ще е с изрязани скрити чорапки.
За официален случай обаче и сандалите трябва да са с тънък чорап. Има и едни такива с гумени грайферчета, да не се пързалят, за чехли и сандали.
А иначе не зная защо, ама хич не ми харесва деколтирана обувка с панталон или дънки. Или чехли, сандали нося, или нещо по-затворенко.
Цитирай

точно тук и сега

Нося.
Цитирай

никой не е споменал чорапки тип терлици, които не се подават дори под изрязани обувки- памучни имам няколко чифта, ама тая година пропуснах балеринките и минах направо на сандали. сандали с чорап- не, ама не ми пречи на другите хора- при подходящи комбинации... най-много мразя сандали тип спортни с лепенки и отдолу чорапи, макар, че хората кото ги носят така явно си имат определни съображения
Цитирай

София

Нося обувки на босо. Краката ми почти не се потят, освен ако навън не е 40 градуса, но при такива температури не обувам затворени обувки. Сандал с чорап ми изглежда ужасно. Не съм носила и не бих. Ако ще ми е студено на краката - обувам затворена обувка.
Цитирай

Един път пък пътувам си във влака, събула съм се, един господин ми вика - Госпожо, миришат ви краката. А, бе, бунак , че нали затова съм ги събула, да се проветрят.
35 35 35 35 35 35 35 35
Чорапи и сандали - селяния.
Обувки на босо нося.
Цитирай

Селяния!  Crossing Arms
Цитирай

London

Обувам затворени обувки на бос крак , разбира се зависи от обувката.

Имам такъв тип обувки и предпочитам да ги нося на босо. Wink
Цитирай

София

Сериозно, чорап и сандал мога да преглътна, само ако са на детски или бабешки крака.  Peace
Цитирай

В градината на дъщеря ми има изискване - сандалите задължително с чорап, тъй като играят навън ще си изцапат краката и преди следобеден сън никой няма да тръгне да им мие краката.  Mr. Green

при нас мият крачетата преди лягане, носят и кърпа за тях.

Иначе не харесвам отворена обувка с чорап (изключвам децата) Peace
Цитирай

София

при нас мият крачетата преди лягане, носят и кърпа за тях.
Боже, къде е това чудо?!
Цитирай

Дори на детски крачета не одобрявам чорап и сандал.
Ако е хладно бебето да е по чорапки, защо му е сандал отгоре? А по-голямо дете да е с балеринки или други затворени обувки
П.С.
Сетих се за класиката в жанра - мрежести обувки и бели чорапи Laughing
http://prodavalnik.com/mrezhesti-36-nomer-i23025115
Цитирай

Smile
« Последна редакция: пт, 14 юни 2013, 11:07 от feria99 »
Цитирай

Обувки на босо - да, стига да не са на токове, сандали - само на босо, но за всеки случай отбелязвам, че има специални чорапогащници, които се носят със сандали - нямат отпред на пръстите по-плътно с чертичка, сещате се.
Тонкабонка, сигурно сме съседки. За обувките нямам наблюдения, но прическите кок и опашка вече станаха най-предпочитаните, а мъжете взеха да замятат мазни кичури, все едно са гелосани или направо си бръснат главите. А нямаме само от 4 дни вода.
Цитирай

София

Дори на детски крачета не одобрявам чорап и сандал.
Ако е хладно бебето да е по чорапки, защо му е сандал отгоре? А по-голямо дете да е с балеринки или други затворени обувки

И аз не одобрявам, ама при малките има и друг момент - че крачето им е нежно и може да се израни от сандала. Така че слагам понякога.

Аз лично нося обувки без чорап понякога като бързам.
И наскоро, по повод, с рокля, ама хич не ми се обуваше чорапогащник, пък и беше топло.
Иначе - много обичам да ходя боса и сандали само на босо.
Жалко че времето е студено за сандали.
Цитирай

София

Имам полуобувки, полусандали, които стават и за чорап, и без - най-вече затова ги купих.
Затворени обувки на босо са ми правили такива пришки като ученичка... Mr. Green Ама тогава модните ни разбирания бяха едни... помните ли черен чорапогащник с бели чорапки отгоре?
Та се сещам как ходех с къси панталони и затворени официални обувки с токче на босо
И сега нося понякога обувки на босо, но поне да са с открити пръсти или пета.
Иначе в соцгодините съм чувала от леля си, която работеше в Химимпорт, че ги задължавали на преговори винаги да са с чорапогащи (жените, де  Very Happy)

Приемам тънки бежови чорапи с чехъл или сандал, ако през лятото времето краткотрайно се скапе, както в момента. На ленен панталон много ли отива затворена обувка?
« Последна редакция: чт, 13 юни 2013, 17:48 от Cuckoo »
Цитирай

Брюксел

Във Фейсбук има група "Мразя сандали с чорапи". Член съм й  Laughing
Не нося затворени обувки на босо. От това боли бе, хора, не ви ли правят мазоли, дупки и рани всякакви? Поне с мен точно така става.
Цитирай

София

Спокойно нося затворени обувки на босо, особено с голо краче:

Скрит текст :

Нямам проблеми с пришки и миризми  Laughing Нося удобни обувки с хубав склон и разумен ток (не 15 сантиметра). По-скоро имам чувството, че ако сложа чорап с тях ще е лошо.

Цитирай

Варна

Аз съм отговорила с: И двете.

Това е селско

Това - не

Mr. Green

А това си е почти класика вече
Цитирай

Galaxy 13197853088

Убеден съм, че ако Сара Джесика Паркър се появи с онези плетените пенсионерски обувки + бели чорапки със синя и червена лента (имаше снимка някъде) това ще се превърне в мода.
А ако някоя млада дама обуе чорапки горепосочените чорапки с ето това
Скрит текст :

1г условно е най-малкото с което би следвало да се размине.

Цитирай

Брюксел

Убеден съм, че ако Сара Джесика Паркър се появи с онези плетените пенсионерски обувки + бели чорапки със синя и червена лента (имаше снимка някъде) това ще се превърне в мода.
А ако някоя млада дама обуе чорапки горепосочените чорапки с ето това
Скрит текст :

1г условно е най-малкото с което би следвало да се размине.

Според мен нищо, което Сара Джесика Паркър обуе, не става за носене  Laughing
Но аз от мода не разбирам  Peace
Цитирай

Във Фейсбук има група "Мразя сандали с чорапи". Член съм й  Laughing
Не нося затворени обувки на босо. От това боли бе, хора, не ви ли правят мазоли, дупки и рани всякакви? Поне с мен точно така става.

Ако са качествени обувките, не. Един тънък чорапогащник да предпазва толкова?

Откога чехлите станаха обувки? Аз съм по-възрастна и много консервативна и с чехли не бих излязла.
Цитирай

Не нося нито една от посочените комбинации. Обувки на босо ми е особено гнусно.
Цитирай

Също. Веднага ме разраняват затворените кожени обувки. Еспадрилите са платнени, друга бира са.

Предпазва чорапът, Трещи. Тънък, тънък, но пази.
Цитирай

София

Тонкабонка, сигурно сме съседки. За обувките нямам наблюдения, но прическите кок и опашка вече станаха най-предпочитаните, а мъжете взеха да замятат мазни кичури, все едно са гелосани или направо си бръснат главите. А нямаме само от 4 дни вода.
Някакъв протест срещу бойлерите ли има във вашите квартали ? Защото най - нормалното нещо е , когато Топлофикация те резне за десет дни да си включиш бойлера и пак да имаш топла вода ...

По темата - чорап със сандал е извращение .
Иначе има модели обувки , които идеално стоят на бос крак .
Примерно аз имам едни от бял велур , силно изрязани на някакви ефекти , които се носят на босо ...
Цитирай

гр. София

Добре де, като носите затворени обувки на босо, не ви ли се потят краката? Не подпухва ли кожата от това, че е хем на затворено, хем на влага? Отделно потта се напоява в кожата на обувката, разлага се и с времето се вмирисва.  Rolling Eyes
Споделете опит, моля.  Peace

Имам познати, които и маратонки на босо носят. Едната ми е съседка и се случи да дойде до нас веднъж. Като се събу ми се насълзиха очите и ми се  Sick Sick Sick от смрадта. Представих си плата на маратонките подгизнал от пот, натрупвана с месеци.  Sick
Цитирай

Много си образна, много.  Laughing
Цитирай

Варна

Нищо не ми се поти. Не знам какво да кажа. Аз затворени обувки нося до към 16-18С. Това не е кой знае каква температура все пак.
Подуших си обувките. Не миришат. Долавям единствено лека миризма на крем.
Цитирай

Обувките, както и маратонките са различни. Ако си купувате от Илиянци, има доста голяма вероятност да миришат.
Цитирай

Варна

Обувките, както и маратонките са различни. Ако си купувате от Илиянци, има доста голяма вероятност да миришат.
Което си е, си е.
Цитирай

Аз не си купувам оттам, подозирам, че и Роза също.
Цитирай

Велико Търново

Балеринки нося на бос крак, но друг вид затворени обувки - не! Не ми се потят краката, нито пък миришат, а и рани не са ми се получавали. Всичко си е до качество на обувката и лична хигиена. Всъщност и до типа на кожата най-вероятно.
Сандали с чорап никога не бих обула.

Цитирай

гр. София

Не си купувам от Илиянци обувките.  Laughing
Цитирай

Всъщност и до типа на кожата най-вероятно.

Peace Не мога да нося обувки от синтетика изобщо, там разраняването е гарантирано и не защото си мия копитата веднъж в месеца.
Цитирай

Хахаха аз пък намирам за селско носенето на чехли Smile за мен чехлите са нещо, което нося в къщи или кога ходя до махлянския магазин Smile

Цитирай

Затворени обувки тип балеринки обувам на босо, да.
Имам и едни други, не точно балеринки с леко токче и кожени, които нито на босо, нито с чорап са ми удобни, а са толкова красиви иначе...

Сандалки с чорап- не. Гадно ми е. А онези тънките толкова лесно се вмирисват...направо се потрисам като видя такава комбинация.

Иначе най-редовно обувам точно от онези джапанки, които влизат между дъртия пръст и показалеца, с памучни чорапки вкъщи като ме налази студът, а не ми се търсят пантофи.
Не е толкова трудно, чорапите успяват да заемат подходящата форма. Виж с онези тънките найлонки не съм пробвала.
Цитирай

Ей значи, като заорете  в хигиенните теми...потенето не е свързано задължително с носените материи ( да не зачекваме темата за спортните дрехи, които са 100% изкуствени и специално създадени за потящи се хора все пак). Нито пък пот=мирис. Имам чувството понякога, че чета написано от пластмасови барбита.
Цитирай

Велико Търново

Потенето не е свързано с мирис, не е и задължително свързано с материите, но миризмата най-често идва от лоша хигиена, не виждам какво пък толкова лошо съм казала. Ако не си миеш краката с дни, и с чорап, и без чорап, все ще си вонят.
Цитирай

София

не и за двете.
Има сандали, обаче, или по-отворени обувки, които крещят "Обуй чорап! Обуй чорап! Цветен! Цветен!" за жалост нямам от тях.

Рокси, и до космите ще стигнем.

Цитирай

София

Не обобщавайте, аз мога да разпозная изкуствено влакно в дрехата си от начина, по който се изпотявам - дори от малко синтетични влакна се вмирисвам , предимно аз си го усещам, защото имам непоносимост към миризмата на пот, но все пак /къпя се сутрин и вечер и се дезодорирам/парфюмирам/.
И аз като Боги нося затворени до към 20 градуса на въздуха, след носене забърсвам с влажна кърпа и проветрявам. Преди години използвах и пудра. Пришки от естествена кожа не са ми излизали, освен, ако не е много тясна обувката, същото и с чаромата  Mr. Green
« Последна редакция: чт, 13 юни 2013, 21:05 от Туцка »
Цитирай

Туцка, съгласна съм. Запотяват се и миришат крака в изкуствена кожа. Нямам кожени обувки които да миришат, но съм имала един чифт изкуствени, които след първото обуване изхвърлих. Същото направих и с една риза от изкуствена материя;)
Цитирай

Бургас

Имам много изрязани балеринки,не мога да си ги представя с чорап!
Цитирай

Малкият ми син точно вчера си обу набързо джапанките с разделител между пръстите с обут чорап. Кой ще го чака да събува чорапи или да обува маратонки? Комшийчето седеше на стъпалата и подвикваше да тръгва вече за у тях, зорът бе много голям.  Confused Та можело и тъй значи, с очите си го видях как става това!

А аз дори имам такава снимка на около 4-5г. възраст, пред дома ни.На всичко отгоре с картонена "козирка" на главата 35

По темата- обувки на бос крак нося .За да не оставят рани и др. зависи и от кожата на обувката.
Сандали на бос крак-много ми е грозно, но се е случвало- ако сандалът е по-затворен и евентуално се носи дълъг панталон, прикриващ вкл. и част от сандала- не е е толкова дразнещо.

А за хигиената- естествено, че всяка обувка се почиства не само отвън , а и отвътре.
Аз съм с не особено добро кръвообращение и винаги със студени ръце и крака.Независимо от това, през лятото ползвам съвсем обикновена бебешка пудра за краката си, когато обувам обувка на бос крак.

Цитирай

София

Всякакви комбинации са приемливи, стига да е естетично. И сандал с чорап може да е интересно, ако целта е да се покаже чорапът. Зависи от много неща това.

Ето тези са ми малко по-трудни за приемане, защото са много изискващи, много силен акцент са.....ботушки с пръстенца и ноктенца Laughing

Скрит текст :

Цитирай

Никога сандал с чорап.

Обувка на бос крак - да. Зависи от обувката обаче. Не всички са подходящи.
Цитирай

София

Нося затворени обувки на босо - балеринки, тип мокасини, с токчета. И независимо от това дали са кожени или изкуствени ми правят пришки. Онзи ден имах рожден ден и се фръцнах на босо с нови обувки на токчета (естествена кожа), много хубави, обаче се сдобих с пришки буквално на всеки пръст. Едва се прибрах. Което, всъщност не ме спира да продължавам да си ги нося на босо. Просто съм си мазохист.  Mr. Green Сега се сещам, че имам само едни, които ми щадят краката.

Сандали само на босо - няма начин да си навлека тънък чорап, пък да не говорим за такъв като на Сара Джесика и върху него хубав сандал с тънки каишки.
Цитирай

Сандали с чорап, абсурд да обуя. От затворени обувки на босо ми излизат мазоли, единствено такива имам и нося на босо, защото са много меки и не ми е проблем.
Цитирай

( да не зачекваме темата за спортните дрехи, които са 100% изкуствени и специално създадени за потящи се хора все пак).

Нали сама разбираш, че това е ключовият момент?  Laughing Откога пластмасовите барбита пък имат непоносимост към изкуственяци? hahaha
Цитирай

Ами те т'ва е големият въпрос.
Цитирай

Една дама не се поти, тя може леко да се ороси.
Цитирай

Чорап - само на зимни обувки.

Затворени обувки почти не нося в разгара на лятото, но пък винаги ги нося на босо, освен ако не съм с официална пола, например. Не ми миришат определено, но и краката ми не се потят. Имам и талк за крака за всеки случай, но съм го ползвала може би веднъж или два пъти. Имам обувки, които са ми правили пришки, обаче тънки чорапи не биха ме спасили, а хавлиени с обувка някак си не ми е в стила  Mr. Green

А, за да обуя отворена обувка или сандал с чорап/чорапогащник - трябва да имам опряна пушка в челото, никога не съм го правила. Даже сега се сещам възмущението на около 100 човека как така ще си облека булчинската рокля на босо - обувките ми бяха отворени на палеца, но по-скоро възмущението идваше от това как така официална рокля без чорапогащник (егаси гадната дума)  Crazy Ми така, от тази рокля дори обувките не се виждаха, как пък щях да нахлузя и чорапогащник да ми спарва. А и това зимата да обуеш чорапогащник под дънките на мен ми идва Too much  Rolling Eyes За пола е ясно - обувам, няма как. (за официална говоря иначе летните си ги нося без).
Цитирай

София

А и това зимата да обуеш чорапогащник под дънките на мен ми идва Too much  Rolling Eyes За пола е ясно - обувам, няма как. (за официална говоря иначе летните си ги нося без).
А, Трейси, недей така. Явно само в кола се возиш и не ти се е налагало зимата при -20 градуса да стоиш по спирките на градския транспорт и да се о(у)дървиш от студ.  Peace
Цитирай

обувки на босо - никога , дори не съм пробвала ,
толкова е селско , но щом са го показали на някое ревю , веднага се възприема ,

и полуотворени обувки нося с чорап или чорапогащник ...

Цитирай

Варна

Боже, боже, какви страхотни умозаключения прочетох тук. Особено впечатляващи бяха тези - обувки, селско, бос крак.
Предполагам, че списващите са поне младши редактори в някое модно списание или поне блог. Или пък подават карфиците в някоя модна къща.
Цитирай

Варна

Не просто барбита, ами и в стерилни условия живеят.
Нося всякакви комбинации.... може би само плавници не съм слагала, но чакам Галиано да изкара модел за мрежести чорапи.
Цитирай

обувки на босо - никога , дори не съм пробвала ,
толкова е селско , но щом са го показали на някое ревю , веднага се възприема ,

и полуотворени обувки нося с чорап или чорапогащник ...

Не, бе, те показват три четвърти чорапета с резанка и сите се спущате да се носите тъй.
Цитирай

Варна

Наистина ли не схващате разликата между това

и това

Кой питаше за мрежести чорапи?
Цитирай

Ами хубаво, схващаме я до ръба на модния подиум. Извън него си е направо смехотворно, колкото и да е фйешън.
Цитирай

Тц. Може от Олимп да изглеждат стилни, но от софийското равно поле мязат на взели рейса от Челопечене.
Цитирай

От показаните от Богиня снимки - ми хареса и бих се носила единствено със затворените обувки и чорапа над коляното. Харесва ми. За другото или нямам стил или смелост  Very Happy
Цитирай

София

До скоро бях много последователна в усещането си, че отворена обувка се носи само и единствено на босо. Това да ти се вижда чорапчето отпред на отворените пръсти - ужас и безумие, не ми харесваше въобще Laughing Даже тема съм пускала тук, по-старите потребители ще се сетят, а именно с въпроса как носите лятно време обувките с отворени пръсти?
И така, след като стигнах до дилемата - рани, изхвърлени скъпи и красиви обувки или тъничък чорапогащник, накрая кандисах на чорапогащника. И мога да се "похваля", че тази пролет обувах отворени обувки не на босо, за сефте в живота си.
Сандал - не бих. Сандали си купувам, за да ми е хладно и проветриво на крачетата лятно време, което би се обезсмислило, ако обуя и чорапи.
Затворена обувка на босо същи не бих - ще ми излязат пришки. Такава ми е кожата просто, иначе нямам против, не ми е грозно.
Цитирай

Затворени обувки с чорап над коляното бях хит у нас през 95-та. Била съм седми клас и наскоро гледах снимки със съученичките ми, на които всички сме сякаш с униформа.
Цитирай

София

Ахахха, втората снимка (с мъжете и една мацка за цвят) ме подсети за мое студентско гадже. Отивам един ден в началото на лятото да го взема от стаята му и да излизаме нанякъде. Нашичкият се нагласил... Тъкмо да излезем и погледът ми падна върху краката му. Обул си човекът от тия мъжките сандали, а под тях - чорап. Само си повдигнах леко лявата вежда със строго изражение и чорапите изчезнаха на секундата.

Боги, от показаните снимки ми харесаха и нямам нищо против сандалите с жълтите каишки, съчетани с черен плътен чорапогащник.  Peace А последната снимка - уаууу (само някой да ми подари същите сандали)!
Цитирай

Варна

Сандали и чорапи не бих носила през лятото. Зимата, виж, това е друго нещо.
Цитирай

Като стана въпрос за допустимо/ недопустимо , макар и не по темата- не бих обула чорапи/ чорапогащи с по-тъмен цвят от обувките.Това вече не, при каквито и да е минали/ предстоящи модни тенденции.

Цитирай

А и това зимата да обуеш чорапогащник под дънките на мен ми идва Too much  Rolling Eyes За пола е ясно - обувам, няма как. (за официална говоря иначе летните си ги нося без).
А, Трейси, недей така. Явно само в кола се возиш и не ти се е налагало зимата при -20 градуса да стоиш по спирките на градския транспорт и да се о(у)дървиш от студ.  Peace

От поне 4-5 години съм постоянно с кола, обаче преди това съм мръзнала по спирките и то доста, обаче чорапогащник така и не обух  Laughing А аз съм доста зиморничава... Даже пък като ученичка с какви якенца зимни ходех  ooooh! Тънки и над кръста... ама друга тема, сега бих си починала ако изляза с такова.
Цитирай

на парти преди 20-тина дни бях с малка черна дантелена рокля, плътен сив чорапогащник и елегантни червени обувки, изрязани отпред. така на четене звучи сигурно ужасно Mr. Green, но беше много добро като комбинация на живо.

аз съм си на село, няма нужда да ме пращате там  Mr. Green
Цитирай

на парти преди 20-тина дни бях с малка черна дантелена рокля, плътен сив чорапогащник и елегантни червени обувки, изрязани отпред. така на четене звучи сигурно ужасно Mr. Green, но беше много добро като комбинация на живо.

аз съм си на село, няма нужда да ме пращате там  Mr. Green

Напротив, добре си звучи.
А снимка?  Flutter
За официални случаи босите крака са недопустими.
В неофициалните пък всеки да си ходи според кефа и удобството.  Smile
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=833588

Това, с пращането на село, не го разбрах. /Не е към теб./
Цитирай

гр. София

Затворени обувки с чорап над коляното бях хит у нас през 95-та. Била съм седми клас и наскоро гледах снимки със съученичките ми, на които всички сме сякаш с униформа.

И в комбинация най-често с плисирана къса пола с десен шотландско каре (основно червено).  Very Happy

Ахахха, втората снимка (с мъжете и една мацка за цвят) ме подсети за мое студентско гадже. Отивам един ден в началото на лятото да го взема от стаята му и да излизаме нанякъде. Нашичкият се нагласил... Тъкмо да излезем и погледът ми падна върху краката му. Обул си човекът от тия мъжките сандали, а под тях - чорап. Само си повдигнах леко лявата вежда със строго изражение и чорапите изчезнаха на секундата.

Тук на стр. 3 имаше снимка на подобни модели на Луи Вюитон. Защо така си стресирала момчето, не виждаш ли, че може такава комбинация?  Laughing

ПП: за себе си мога да кажа, че щом нещо не ми харесва хич не ме вълнува колко супер-дупер-мега модерно е. Ако ще и английската кралица да се понесе по този начин. Ако го намирам за грозно или неудачно ще си ходя немодерна  Laughing
Цитирай

in fashion

ПП: за себе си мога да кажа, че щом нещо не ми харесва хич не ме вълнува колко супер-дупер-мега модерно е. Ако ще и английската кралица да се понесе по този начин. Ако го намирам за грозно или неудачно ще си ходя немодерна  Laughing
Абсолютно Peace. В допълнение- нещо може да ми хареса на друг, но ако аз нямам физическите данни или излъчването за него, ще му се радвам отдалеч (това за някои от показаните от Пилето сандалки с чорапи).
Цитирай

Пловдив

Спортни сандали на хижа на майната си- може. То за там
специално си имам грозни катове дрехи, като панталон
на каре и риза на различно каре. И си сплитам косата на
две плитки, плюс шапка идиотка. Не питайте защо, но сред
природата държа да съм грозна. Не се знае кога ще срещна глиган
или мечка.

Т. нар. "моряшки обувки"- мокасини, еспадрили, задължително
се носят без чорап.

По-формални сандалки със забавен чорап- само ако на
човек му ходи ексцентричен стил.
Цитирай

гр.София / Once there was a Hushpuppy...

И аз не нося сандали с чорапки Mr. Green не ми харесва никак....
Но, имам обувки, който са с изрязан пръст отпред и с тях понякога слагам чоропогащник, ако е по-хладно.
Затворените си обувки нося и с тънки чорапи и на босо, според това колко ми е студено или топло.
И никога не бих носила изкуствена обувка Naughty
Цитирай

Варна

В неофициалните пък всеки да си ходи според кефа и удобството.  Smile

Точно така е!
И това важи с пълна сила за мен:

Стана ми интересно за спортните дрехи от изкуствена материя, от доста време се чудя защо ги правят така, нещо ми убягва логиката?  Thinking
Цитирай

В неофициалните пък всеки да си ходи според кефа и удобството.  Smile

Точно така е!
И това важи с пълна сила за мен:

Стана ми интересно за спортните дрехи от изкуствена материя, от доста време се чудя защо ги правят така, нещо ми убягва логиката?  Thinking

Защото синтетичните материи предотвратяват натрупването на влага, а при наличието на такава тя се изпарява много бързо.
Цитирай

Защото са по добри за 'проветряване' / тялото диша, по лесно изсъхват и не способстват развитието на разни невидими за окото живинки.
Всъщност има много изкуствени материии, които са комфортни за носене, но просто човек трябва да се интересува ( не го казвам като упрек, никой не е длъжен в крайна сметка).
Цитирай

Без съмнение има, сега се сетих, че имам чифт обувки от изкуствена материя - кецки.  Laughing

И друго има обаче - едно е да обуеш затворена обувка на босо и да извършваш минимални ходещи движения за деня, друго е да го прекараш галопирайки из града. Все пак стъпалото човешко има доста потни жлези, нищо, че при ССФ не функционират.  Mr. Green
Цитирай

Пловдив

А обувките с пет пръста си ги нося без чорапи.
Цитирай

На мен не ми се налага да ходя много, даже хич, защото се движа с колата ми...
И си нося обувките на босо без проблем.
Не мога да го правя, ако се налага да обикалям.
Нося само ниски и удобни, спортни.
Цитирай

София

Когато ми се наложи да отскоча до магазина, особено тази седмица в дъжда, си обувам затворени обувки на бос крак. За 10-ина минути се търпи.  Peace
Цитирай

София

Все пак стъпалото човешко има доста потни жлези, нищо, че при ССФ не функционират.  Mr. Green
  hahaha
 А и тя се къпе все пак на всеки час-два, така че не може и да си помислим за наченки на пот при нея.
Цитирай

Варна

Like_Smoke,  Рокси, благодаря за обясненията. Съгласна съм, че тялото се проветрява по- добре, но ми се струва, че самата материя допринася допълнително за спарването му. Съдя по себе си, разбира се. Дори не мога да си представя да облека на голо нещо подобно. Имам чувството, че ще ме засърби цялото тяло.
Цитирай

Има едни ефективни спрейчета за крака. Използват се и като превантивна мярка, дори и да нямате проблем. Аз пръскам и при носене на босо и с чорап  Peace, особено лятото
Цитирай

София

По повод напомнянето за старите моди: в края на 80-те беше изключително непрестижно да носиш бежов чорапогащник, поради което всички се стараехме да носим черни. Беше важно да се показват маркови кецове, та под престилката носех бермуди до малко над коляното, черен чорапогащник и бели кецове с червени ленти. След часовете се махаше престилката и ставаше една мътна и кървава Mr. Green

Рокси, имам приятели спортисти, някои от тях след тренировка смърдят на пор, нищо, че се проветряват  Very Happy
Цитирай

Пловдив

Синтетичните спортни дрехи не са само да не миришеш, а да не
ходиш с мокри дрехи. Като си в планината, звучи добре да си с памучна
тениска, но тя се мокри и залепва за теб. Тъкан със синтетичен пример
може да е направена така, че да има "тръбички", които отвеждат влагата
до външните слоеве на дрехата и се изпарява.

Не е толкова до тъканта, колкото до микроструктурата на плата.
Цитирай

Защото са по добри за 'проветряване' / тялото диша, по лесно изсъхват и не способстват развитието на разни невидими за окото живинки.
Всъщност има много изкуствени материии, които са комфортни за носене, но просто човек трябва да се интересува ( не го казвам като упрек, никой не е длъжен в крайна сметка).

Пропускаш факта, че не всички изкуствени материи имат тези функции и за направата на спортни дрехи се използват материи създадени именно за спортни дрехи , които могат да дишат и да не задържат пот.
Една голяма част от обикновените изкуствени материи са си жив найлон и нямат тези функции на спортните материи и яко запарват и миришат.
Цитирай

София

Аз бих допълнила "някои иновативни, по-скъпи материи в спортните дрехи са изключително приятни за носене и не водят до задържане на влага". Защото синтетиката отдавна навлезе в спортните дрехи, но голяма част от тях просто не стават.
Цитирай

гр. София

И друго има обаче - едно е да обуеш затворена обувка на босо и да извършваш минимални ходещи движения за деня, друго е да го прекараш галопирайки из града. Все пак стъпалото човешко има доста потни жлези, нищо, че при ССФ не функционират.  Mr. Green

smile3521
Цитирай

как стигнахме от затворените обувки и сандали до смрад на пръч, не ми е ясно, но все едно.

който не се поддържа, ще си смърди.
Цитирай

как стигнахме от затворените обувки и сандали до смрад на пръч, не ми е ясно, но все едно.

който не се поддържа, ще си смърди.

Съвсем логично си е Smile изкуствените обувки си миришат по дефолт, а на някои и краката  и повярвай ми това не е от лоша хигиена  Peace
Цитирай

Има един тренд китайски обувки, които  изначално миришат на кучешка кожа и кофти лепило.
Цитирай

София

Това не са като старите полиестери и изкуственяци. Това са материи, които специално се разработват, за да могат да покриват множество изисквания за активен спорт на закрито и открито. Естествените материи не могат да покрият тези изисквания.
Цитирай

София

Нося обувки на бос крак. Така:

...и така:

Ако ми е студено ги нося с прозрачни изрязани чорапчета, каквито бяха показани по- горе из постовете.

Други нося само с чорапи /като тези/:

Чорапи със сандали не нося, защото не е мой стил, а и ми харесва само при по- млади момичета, а аз съм над 30. Харесва ми така:

...и така /макар да не е сандал, мисля, че се вписва в темата/:

Ясно е, че си има места и професии, където това е подходящо, и където не е.

Това не ми харесва:

, но и не се сещам да съм виждала жена по този начин, май мъжете повече си падат по комбинацията.

Като бях по- малка се впечатлявах и осъждах разни стилови извращения, но от няколко години само нещо много странно може да ме накара да се обърна и приемам всеки да се носи както пожелае /бос, кубинки на босо, с три вида чорапи, с гети, с цървули, на 30 см ток и пр., и пр./, само да се чувства добре и да не скапва живота на околните.
Цитирай

Нискокачествените обувки могат да миришат, да.
А, и има много хора с проблеми на стъпалата - гъбички и т.н., за които въобще не подозират и съответно не взимат някакви мерки, а такива са възможни - пълно е с кремове, пудри, дезодоранти

Много смрадлива стана тази тема  Sick
Цитирай

София

Това с потта и чорапа не можах да го схвана. Като носиш чорап не ти се потят краката? Или тънкото чорапче има свръхестествени способности да поема потта, без да я изпуска?
Когато е топло нося всичко без чорапи. Маратонки нямам, няма и да имам, а летни ботуши обувам до края на април /горе-долу/. После ми е прекалено топло, за да нахлузя дълги, затворени папуци.
Пришки ми излизат от неудобни обувки. Много съм придирчива при избора на обувки - то е едно пипане, душене, търсене на категорични доказателства, че са кожени, пробване и разходки из магазина /с двете обувки/.
Санадал с висок ток и тънък чорап ми е невъзможна комбинация - колкото и да е съвършена извивката на обувката, кракът ми, съоръжен с тънък чорап, непрекъснато се приплъзва напред и иска да изскочи на свобода през отвора за пръстите.
Цитирай

нещо интересно Very Happy

Цитирай

Варна

Добре, че поне отпред са им направили фаска, че иначе не ми се мисли колко жертви ще има.  ooooh!
Цитирай

Пропускаш факта, ...
Нищо не пропускам, ясно съм написала 'някои'. Най мразя да ми слагат думи в устата, при положение, че се изразявам от ясно по ясно.

Краката с чорапи пак се потят колкото и без чорапи, обаче при наличие на чорап, дори 10 дена, триенето между крака и обувката си остава за чорапа, съответно няма пришки поради тази причина.
Цитирай

Пропускаш факта, ...
Нищо не пропускам, ясно съм написала 'някои'. Най мразя да ми слагат думи в устата, при положение, че се изразявам от ясно по ясно.

Краката с чорапи пак се потят колкото и без чорапи, обаче при наличие на чорап, дори 10 дена, триенето между крака и обувката си остава за чорапа, съответно няма пришки поради тази причина.

''Някои'' не фигурира изобщо в поста ти Wink
Цитирай

И пот поема чорапът, колкото и да е, сигурно все е нещо. Теоретизирам, не съм правила изследвания.  Mr. Green Но основното е намаляването на триенето, и аз така мисля.

Трой, бъди така добра да почакаш с личните заяжданици поне още няколко страници.  Peace
Цитирай

Недей да съдиш за другите по себе си Wink бъди по сдържана  Peace
Цитирай

За "триенето", мазолите, чорапа и обувката научен трактат мога да напиша. Почнах още на първа страница.  Crying or Very sad
Цитирай

Всъщност, по протокол жената винаги трябва да е с чорапи. Не знам дали показаните чорапки и сандалки влизат.
Цитирай

Всъщност, по протокол жената винаги трябва да е с чорапи. Не знам дали показаните чорапки и сандалки влизат.

Аз мисля, че по протокол жените не би трябвало изобщо да са с отворени обувки на официални мероприятия
Цитирай

София

Е, като не вярвате, пробвайте. Няколко пъти съм обувала обувки без чорап, усещането е било за  сплескани пръсти, смазани крака, залепнали за стелката. Да не говорим ако има и по-дълго ходене, става страшно. Поне тип терлички трябват, съвсем различно си е.
Цитирай

Как да пробвам твоите крака?  Аз си ходя без проблем.
Цитирай

Варна

Именно.
Някои протоколи предполагат и шапка. А някои дори и ръкавици.
Колко жени в ежедневието си го правят?

Нещата се променят. Дължините на полите се скъсяват, бельото вече е част от тоалета за навън, шапки рядко се носят /освен зимата или от особено ексцентричните, или ако не се казваш Елизабет Втора/... традициите не са това, което бяха.
Цитирай

Как да пробвам твоите крака?  Аз си ходя без проблем.

С плътно затворена обувка по повече от 15-20 минути ходене? Явно имаш много устойчива кожа, няма какво друго да е.
Цитирай

Е, не е ботуши.  Но сандали нямам, изрязани тук-там обувки, по възможност с пета.
Цитирай

Варна

Аз пък се чудя какви са тези обувки, с които да не можеш да ходиш на бос крак повече от час?
Абсолютно никакъв проблем нямам да съм цял ден на бос крак с това

Естествено, ако обувките не са нови. Те тогава и с чорап пак правят пришки, докато се наместят по крака.

Само едни затворени обувки имам, които никога не са ми правили пришка. Веднага ги обух и тръгнах.
Цитирай

Варна

Като току-що показаните от Богиня обувки, нося постоянно на бос крак. Както и мокасини, летни кецове, обувки с леко отворени пръсти, ъгг-сове дори. Всичко зависи от обувката и поддържането и.
Сандали и чорапи няма начин да обуя, нито на себе си, нито на децата ми, както често правят майките.
Цитирай

София

Отворени обувки не бих обула с чорап, ако ще турско да е  Laughing Самата представа как ходя по улицата така ме ужасява. Все едно да си облека топ, който ми е къс, над пъпа и една свръх къса пола с ниска талия...и високи токове. Срам ме е.
 Не мога да разбера мотивацията да си обуеш летни, ежедневни сандали и чорапи-силиконови или не.Виждала съм и терлички, а миналата година забелязах и някакво само за пръстите.
Не го разбирам, не ми хрумват причини.
 Особено с дълъг панталон/пола.
 С къси неща, пак бих решила, че може би не си харесват прасците/бедрата и носят чорапогащник.
Затворени обувки обувам на босо, само ако са балеринки и съм с къс панталон/рокля, пола.
Лятото не търпя чорапогащник, освен ако не е за официален случай и съм със затворени обувки.
В другите случаи съм с чорап.

Чорап с отворена обувка, приемам ако търсиш ретро ефект, тип пин-ъп гърл.Ретро обувки с лек отвор на пръстите с интересни чорапи или чорапогащник.
Цитирай

Варна

За мода, тренд, това-онова чували ли сте?
Цитирай

А ти за овче поведение чувала ли си?
Цитирай

Абсолютно никакъв проблем нямам да съм цял ден на бос крак с това

Ти може да нямаш, но много други ще имаме - както казах, едно е да си на крак целодневно, друго е в ограничени периоди от време да правиш по няколко крачки. Очевидно е въпрос на кожа. Peace И пак казвам, не е проблемът потенето, за което има пудри и кремове, а раните, независимо колко е мека, тънка и фина кожата на обувката.

Трещи, под плътно затворени визирам от това, което е показала Богинята, до съвсем затворени, с връзки, примерно.

Сандали и чорапи няма начин да обуя, нито на себе си, нито на децата ми, както често правят майките.

Като му се разрани на детето ти крачето от нов, мек, кожен, сандал, пак кажи, че няма никога да му сложиш чорап. Нека е неестетично, не ми дреме.
Цитирай

Варна

От темата научих, че освен че съм овца, явно имам и някаква супер груба кожа на краката. Така, де, копитата.
Но пък поне проучих общественото мнение Mr. Green
Цитирай

София

А ти за овче поведение чувала ли си?

Точно в този случай не можем да говорим за овче поведение, освен ако аз не живея в някаква паралелна Бг.  newsm78 В ежедневието този тренд се среща изключително рядко, ако изобщо се среща.
Цитирай

Хубаво е да се научиш да не си правиш прибързани изводи, Пр.

Като кажете "Мода!". Ми, кво като е модерно през 2013-та като още от 1981 са ме учили, че чорап и сандал е кофти комбинация? Това имах предвид. Модите масово, овчедушно и безогледно се следват.

Не само на Пр. не й се потят краката. Никога, подчертавам никога в каквито и обувки да си навра копитата, не са ми замирисвали, или не са се разранявали.
Майка ми носи само обувки от естествена кожа, поддържа си ежедневно ходилата с разни киснения в соли и пр., ходи редовно на педикюр, което не пречи, събуели се да  Sick
Цитирай

От темата научих, че освен че съм овца, явно имам и някаква супер груба кожа на краката. Така, де, копитата.

А стига де.
Цитирай

Франция - около и в Париж

Сандали с чорап не нося и на детето си не слагам Smile
Но нося балерини на бос крак.
Цитирай

точно тук и сега

Аз пък нямам никакъв проблем да ходя със затворени обувки на босо  цял ден, нито ако е студено да си турна сандалките с чорапогащи, само трябва да са подходящи.
  Стига обувките да са ми удобни - тоест не нови.
  С потене на краката проблеми нямам.

Въобще не знам какво е общественото мнение по въпроса, но предполагам, че по скоро е индеферентно.

На детето си, разбира се, слагам сандали с чорапи, ако сметна за подходящо. Що не? Не изглежда нито грозно, нито странно.
Цитирай

И аз затворените обувки тип "балеринки" много често ги нося на бос крак. Обувам тънки чорапи, когато времето си е по-студено, като за дълъг ръкав. Сандали с  чорап си спомням, че също съм слагала веднъж - бях на море, времето както беше 35-40 градуса цяла седмица, изведнъж се развали внезапно, а аз си носех само джапанки и сандали. Просто си купих едни чорапи и си ги сложих, да няма да мръзна. За потенето на краката може би е до ген и потни жлези - аз също съм от хората, на които не им се изпотяват нито стъпалата, нито дланите на ръцете.
Цитирай

най-шареното място

Ако е официален повод с чорап без оглед на обувката. Ако ще да е 35C официалния повод си иска етикета. Затворена на босо е недомислица за мен - ако е студено ще е за чорап, който не харесвам, но няма как. Ако е топло - защо да си го причинявам - отворена.

На деца одобрявам чорапи. Даже ги намирам за задължителни за малките деца. Колкото и нежна и формирана да е кожата на санадала, детската е доста по-нежна и се изранява. Разбира се това докато температурите и кожата на сандала налага. Но всяка пролет си е задължително на практика.

ПП И шапките намирам за задължителни. Особено за деца. Целогодишно. Smile Дамите според колко са дами, колко са модерни. Това е шега, но си има основанието.
« Последна редакция: пт, 14 юни 2013, 17:47 от арт мама »
Цитирай

София

Като му се разрани на детето ти крачето от нов, мек, кожен, сандал, пак кажи, че няма никога да му сложиш чорап. Нека е неестетично, не ми дреме.
Абсолютно, детето е винаги с меки, естествена кожа сандали, плюс омекотяващи възглавнички над петичката и няма начин да е без чорап, защото му стават на пришки. Може да е по наследство и дебелокожите да нямат подобни проблеми. Mr. Green
Да не говорим на Мис Каприз да и влезе пясък в обувката, представи си пък на босо... Даже на плажа ходеше с чорапи.
Цитирай

Затворена на босо е недомислица за мен - ако е студено ще е за чорап, който не харесвам, но няма как. Ако е топло - защо да си го причинявам - отворена.

И това го има, да.
Цитирай

За мода, тренд, това-онова чували ли сте?
Искаш да кажеш, че носиш чорапета със сандалките като ходиш на шопинг или просто, че си запозната с модните крясъци?
Защото според мен има доста голяма разлика между това да се любуваме на снимки на трендовете и това да ги приемаме радушно като част от стила си.
То и едни тенекиени рокли бяха по едно време много вървежни по подиумите, но досега кьорава жена не съм видяла в реалния живот да се носи така.
Както например и онези квадратния жълт или зелен грим, така и си остана само по кориците на модните списания.
Цитирай

Варна

Да, освен че разглеждам модните списания, прилагам и на практика видяното и харесаното. Искаш ли да ти пратя снимка, за да видиш, че не е "ужас-ужас"? Peace
Цитирай

най-шареното място

Въпрос на вкус и смелост е да прилагаш видяното по модни снимки. Много личен избор. Има хора, които не се вълнуват толкова от мода, колкото от нови идеи. Не вярвам те да се юрнат да следват тренд. Просто не е за тях.

ПП Навремето затворените обувки се носеха с терлички, които никой не може да види защото са под контура на деколтето. Виждало ми се е странно, но не е лоша идея всъщност. Даже има и памучни терлички.
Цитирай

Да, освен че разглеждам модните списания, прилагам и на практика видяното и харесаното. Искаш ли да ти пратя снимка, за да видиш, че не е "ужас-ужас"? Peace
Да, ако обичаш  Smile
Цитирай

София

Едно е тренд, друго са правила на поведение и естетика.
Ако сега са модерни ярките цветове при чорапите, мъжът ще си цапне ли бели чорапи на черен костюм?
Освен ако не си някой по телевизията, който иска да изглежда по-открояващо се и смешно.
Аз дебела кожа нямам, поне не знам някой да има удебелена такава на глезените. Ако не е болен от нещо де...
С чорап, без чорап, ако ми е тясна обувката, пак ще имам рана.
Или на сандали слагате дебели бели чорапи или пък на цветенца? 
За мен е грозно да си се нагласила за повод, хубава прическа, рокля, обувки...и отпред на пръстите ти да се вижда чорапогащника, ръба му и да ти се опъва от пръстите.
Ако човек толкова му е зор за чорапогащник, да си обуе затворени обувки.Както по правило се ходи на офуциален случай.
Аз може да съм кьорава, но освен при фотосесии във vintage стил, никъде другаде не виждам тренд на сандали с чорапи. Където видя цветен чорапогащник все е с ботуш или затворена обувка.
Цитирай

Ако е студено за сандали, ще си сложа цели обувки, тогава да, евентуално с чорап.
Ако детето се дразни от камъчета - също Smile
Цитирай

София

Има си чорапогащници, които дори не би могла да различиш. Затова човек се облича с мисъл.
Не е чак толкова странна нито едната, нито другата комбинация. Просто когато човек е свикнал с нещо, му е по-трудно да приеме по-различното. Това не означава, че е грозно или неправилно.
Някои неща може да са много хубави, но искат повече смелост. Особено когато говорим за нашата действителност, където хората, от страх да не изглеждат зле, се обличат много семпло и изчистено. В което няма лошо, разбира се.
Цитирай

гр. София

Ето това е един от тънките моменти - харесаното. Аз как да приложа на практика видяното като не ми харесва изобщо? Няма само заради това, че е модно да се облека така.  Stop Пък и какво значи "модно"? Със сигурност има дизайнери, които не го застъпват в колекциите си. Те демоде ли са?  Laughing
Няколко години поред бяха модерни островърхите обувки. Нито един чифт не си купих. Този модел отива единствено на малък номер. На моя 39 номер биха изглеждали като обувките на Малкия Мук.

Ако имаш желание и на мен ми покажи снимка, моля. Но аз пак ще смятам, че е "ужас-ужас", защото просто не ми харесва съчетанието.  Peace
Цитирай

Е какво е на 39ти номер? Не е 42? Smile
Цитирай

Няколко години поред бяха модерни островърхите обувки. Нито един чифт не си купих.

Черен период в живота ми, много страдах. Но не мога да се съглася за малкия номер, щото малкия номер обикновено върви с малък ръст - ей това е Малкия Мук.  hahaha
Цитирай

гр. София

На малко краче поне стои компактно - при 36 номер например празното пространство отпред на обувката (острото връхче, в което няма пръсти) докарва обща визия като на 38 номер. Което дори на по-малък ръст пак някак е прибраничко. Но на 39 номер тия празни 5-6 (че и повече) сантиметра докарват вид на 43 номер. 

А по въпроса за това кое е модерно - ето предложения на Галиано за лято 2013. Ами, директно заявявам, че ще си ходя демоде, пък ако ще по вестниците да ме пишат.
Цитирай

...
А по въпроса за това кое е модерно - ето предложения на Галиано за лято 2013. Ами, директно заявявам, че ще си ходя демоде, пък ако ще по вестниците да ме пишат.

Обувките не ми харесват, но рокли 21 и 24 бих ги облякла Smile
Цитирай

Еспадрилите са затворени, нося ги на босо и са ми безкрйно приятни за лятото.
Имам и още едни, тип мокасини, велурени и много меки- и тях ги нося на босо.
Голям проблем ми бяха този тип обувки http://assets.-reklamen-spam-/attachments/items-photos/0000/0545 … at.jpg?1325867485, дкато не открих чорапите без пръсти.
аз още не съм ги открила, моля дай линк
Цитирай

По отношение на това на кой доколко му убиват обувките на босо, до голяма степен е важно дали ходи с тях пеша през по-голямата част на деня или само си седи.
Също много зависи ако ходиш, по каква настилка ходиш.
Ние в града на липите имаме някои тротоари, които са цяло предизвикателство и за не толкова стръмни обувки, а камо ли за едни кокили, които съм си купила, за да се изкарвам по-височка. С тях направо съм застрашена от пребиване, ако улуча някоя по-продънена плочка.
Дори и обувки, носени с години, пак са в състояние да ми направят пришка на тези неравни терени.
Цитирай

София

Добре де, аз не си представям за по-така случай как може да се цепнеш с това примерно и на босо.
Но да, като се замисля, определено предпочитам обувки затворени отпред и без пета за официален случай.
А ето такъв тип пък не си ги представям с никакви чорапи, терлици, чорапогащници без пръсти или каквито и да било.
Цитирай

А ето такъв тип пък не си ги представям с никакви чорапи, терлици, чорапогащници без пръсти или каквито и да било.

Да, със сигурност има модели, които не търпят заигравки.

Бутински, тук 90% от тротоарите са от този тип.  Laughing Несправедливо е към елегантните обувки да се ходи по тях.
Цитирай

Не се притеснявай, и аз явно съм с много груба кожа. Мазол не ми е излизал, пришки рядко от нови обувки. Но много съм си пазила крачетата. Ако някоя обувка не ми е удобна, заминава в музея.
Цитирай

София

Аз обувки нямам и скоро сигурно няма да имам. Такова нещо като удобна обувка за моя крак просто не съществува. Заради това откакто се позатопли малко, щъкам със сандали (то и удобни сандали изключително трудно си намирам). А сандал на босо обувам мнооого рядко. И ми е изключително некомфортно. Чорапките, които нося, са тези от ликра, телесен цвят. Ако обуя сандал на босо, дори и да не са ми потни краката, кракът ми се 'залепва' за подметката и не ми е удобно. Да не говорим пък, че ако е много горещо, се чувствам много по-комфортно - иначе кракът ми се напича много повече и чак ми пари. А рокля лятото без чорапогащник не мога да облека - разраняват ми се бедрата иначе от триенето кожа в кожа.
Цитирай

не бих могла дори да обуя затворена обувка на босо! Дори джапанките ми правят пришки и ме разраняват!
Аз си купуувам обувки Scholl - много са удобни! Преди 3 г в Италия си купих 3 чифта от една аптека!
А преди известно време се обзаведох и с тези:
http://www.amazon.com/gp/product/B003ZUHKTQ/ref=ox_sc_act_title_ … id=A2EMAD3CFC6LCT
Цитирай

Абсолютно, детето е винаги с меки, естествена кожа сандали, плюс омекотяващи възглавнички над петичката и няма начин да е без чорап, защото му стават на пришки. Може да е по наследство и дебелокожите да нямат подобни проблеми. Mr. Green
Да не говорим на Мис Каприз да и влезе пясък в обувката, представи си пък на босо... Даже на плажа ходеше с чорапи.

Да не говориш за моето дете  Laughing - моя Каприз ревеше за всяка песъчинка залепила се крака й. А след излизане от водата наставаше истинска драма за пясъка полепнал по крачетата, чак позив повръщане има от ужас  Mr. Green Ама и чорапи не понася, иначе щяхме да решим проблема.

Аз до сега чорап  - тип бежовичък, телесен и прочие с ръб или без ръб, със сандал  - нема никакво значение какъв, да стои добре, красиво или тренд не съм видяла.

Ако крака ми не понася носене на сандал на босо, не бих носила сандал. Но такова чудо за мен и моя вкус е безкрайно грозно и не естетическо. За моя вкус повтарям.

Цитирай

Резиденция "Букет"!

Обувки и сандали нося на босо. Така да мразя чорапи, чорапогащи(или там как му се казва на това изобретение), че направо лудвам...една от причините да мразя студеното време е, че трябва да навличам омразните чорапета...нося чорапи - тънки, дебели и каквито продават само и единствено по необходимост, при първа възможност съм боса в обувките...и така докато стане върла зима и няма накъде....
Цитирай

Аз обувки нямам и скоро сигурно няма да имам.
Чорапките, които нося, са тези от ликра, телесен цвят. Ако обуя сандал на босо, дори и да не са ми потни краката, кракът ми се 'залепва' за подметката и не ми е удобно.
 А рокля лятото без чорапогащник не мога да облека - разраняват ми се бедрата иначе от триенето кожа в кожа.
Shocked
Лятото с чорапогащник?
Цитирай

София

Gianna, иначе бедрата ми стават на рани и е страшно неприятно. Чорапогащникът ме предпазва от това и ми е много по-добре. А не е чак толкова плътен, че да умра от жега все пак. Може би кожата да ми е прекалено чувствителна, не знам. Мога да съм без чорапогащник единствено ако е малко по-хладно навън - тогава няма да имам такъв проблем с раните. Но пък тогава би ми било студено без, та общо взето рокля/пола без чорапогащник не обличам.

Единственото, което мога да нося на бос крак, освен това, за ужас на някои съфорумки, са чехли за баня.  35 hahaha Та явно трябва да съм или с чехли за баня и боса по улиците, или със зимни боти със съответния чорап Smile Много ми е интересно Самсара какво би носила в моя случай...  35

Тънките чорапи в телесен цвят в сандал са ми грозни, единствено ако са прекалено тъмни на цвят...
Цитирай

Варна

Ако беше прочела целият ми пост щеше да забележиш, че казвам, че всичко зависи от обувката и поддръжката и. Това се отнася със същата сила за обувките на децата ми. И досега никога не съм им купувала сандали, от които да им излязат пришки. И да, като видя дете със сандалки и опнати чорапки, си мисля колко ли е безвкусна майка му.
А относно въпросите на Богинята за трендовете, да, сигурно ти е странно, но има и други хора, които ги следят, но не са длъжни да им харесват, нали?
Цитирай

Цитат
Много ми е интересно Самсара какво би носила в моя случай...  
Самсара, не познава такъв като твоя случай - не знам как от тънка лятна рокля, има много ефирни, може да ти станат рани по бедрата. Има си лекари - отиди на лекар и питай него.
Бих носила еспадрили предполагам, ако имах подобни на твоите проблеми. Имала съм и чехли-еспадрил.

Не знам какво имаш предвид под чехли за баня, но те са груби повечето. Има специализирани фирми за обувки и ортопедични проблеми - може там да се намери някакво решение.
Цитирай

Boston, MA

Аз еволюирам ли, деволюирам ли, не знам, но преди години мръзнех от студ и дори като малка зимата носех чорапогащници под панталоните си. С годините все по-малко чорапогащници нося, като дойдох в Щатите едно от най-учудващите ми неща беше как зимата хората са боси - ботуши, обувки на босо, а ако е нещо официално, и сандал на босо. Е сега и аз съм така, направо забравям да си купя чорапи. 
Цитирай

София

Не от роклята - от триенето на кожа в кожа ми стават раните по бедрата. Освен това от триенето на кожа в кожа се изпотявам повече, когато е по-топло и това определено не е приятно.

А чехли за баня, ами примерно такива:

Еспадрилите - може би е възможно да си намеря нещо удобно сред тях. Но пак бих ги носила с чорапче (дори и да е от вида на терличките, които бяха показани по-рано.

За обувките - скоро (разбирай в близките поне 5-6 години) удобна обувка не съм пробвала. Дори и маратонките са ми неудобни. На едно мероприятие преди няколко месеца трябваше да сме с удобни (за предпочитане спортни) обувки. Аз бях със зимни боти (март месец беше, да уточня) с дебел ток - на мен си ми беше удобно, но всички ме гледаха като полезно изкопаемо. Ако бях обула маратонка, краката ми накрая щяха сигурно да са в рани (ама щеше да изглежда, че ми е удобно за страничните наблюдатели).  35

Предполагам, че ако някъде правят обувки по поръчка по крака (а не по калъп), може да ми направят подходящи, но не знам колко ще ми излезе това удоволствие и после пак не се знае дали ще са ми удобни.
Цитирай

Аз еволюирам ли, деволюирам ли, не знам, но преди години мръзнех от студ и дори като малка зимата носех чорапогащници под панталоните си. С годините все по-малко чорапогащници нося, като дойдох в Щатите едно от най-учудващите ми неща беше как зимата хората са боси - ботуши, обувки на босо, а ако е нещо официално, и сандал на босо. Е сега и аз съм така, направо забравям да си купя чорапи. 
newsm78
не мога да си го преставя? Без никакъв чорап?
Цитирай

Gianna, иначе бедрата ми стават на рани и е страшно неприятно. Чорапогащникът ме предпазва от това и ми е много по-добре. А не е чак толкова плътен, че да умра от жега все пак. Може би кожата да ми е прекалено чувствителна, не знам. Мога да съм без чорапогащник единствено ако е малко по-хладно навън - тогава няма да имам такъв проблем с раните. Но пък тогава би ми било студено без, та общо взето рокля/пола без чорапогащник не обличам.

Единственото, което мога да нося на бос крак, освен това, за ужас на някои съфорумки, са чехли за баня.  35 hahaha Та явно трябва да съм или с чехли за баня и боса по улиците, или със зимни боти със съответния чорап Smile Много ми е интересно Самсара какво би носила в моя случай...  35

Тънките чорапи в телесен цвят в сандал са ми грозни, единствено ако са прекалено тъмни на цвят...

АКо си с наднормено тегло и се потиш обилно, тогава може да се получава това протъркване на бедрата Wink
и ако бях с твоя проблем щях да режа чоропогащниците за да са ми голи краката или щях да си взема от онези колани с крачоли
Цитирай

гр. София

menyanthe, някакъв проблем с кожата ли имаш, че така ти се протрива на бедрата и на ходилата от най-малкото нещо?  Confused Много неприятно.
Цитирай

Резиденция "Букет"!

Трой, (и аз в агитката, че плещиш дивотии), ама глупостите ти са на килограм, мацко....Много сте зле с физиологията, хора....(обобщавам да не стане лично)... Laughing Stop

ПП Поправих и допълних, за да е ясно... Peace
« Последна редакция: пт, 14 юни 2013, 23:09 от Tumba_lumba »
Цитирай

София

Troy, сега вярно, че имам 10 килограма за сваляне, но дори и в най-слабия ми период (когато бях 48кг при ръст 164см), пак го имах този проблем...

Между другото по въпроса с рязането на чорапогащниците или коланите с крачоли, майка ми започна да си търси някакви такива гащи тип клин, ама тънки - хем да не е с чорапогащник, хем да не й се трият краката.

Зимна роза, много ми е чувствителна кожата - чак по едно време си мислех, че имам алергия от нещо. Ама не би. Иначе зимата е ужасен сезон за мен - защото от постоянното носене на дрехи, се обривам (най-вече по дупето  Embarassed) - този проблем го имам от малка.
Цитирай

Няколко години поред бяха модерни островърхите обувки. Нито един чифт не си купих. Този модел отива единствено на малък номер. На моя 39 номер биха изглеждали като обувките на Малкия Мук.

Изобщо не е вярно. Носила съм доста островърхи обувки, когато бяха на мода, пък съм с 40 номер.Нито е било грозно, нито някой ме е гледал в краката като Малкия Мук.
Цитирай

Canada

Сандали с чорап?  Едно, че е грозно, друго, че не виждам смисъла - през лятото с чорапи. Между другото има спрейове с пудра за изпотяващи се и ''лепнещи'' крака.
Зимните обувки ги нося задължително с памучни чорапи или чорапогащник от естествени материи.
Летните - откакто си купих първите чехли с тази джунджуфичка между пръстите, друго почти не обувам.
Цитирай

Резиденция "Букет"!

...
Летните - откакто си купих първите чехли с тази джунджуфичка между пръстите, друго почти не обувам.

Не нося нищо, което може да ми се завре Whistling Laughing Stop между пръстите, толкова ми е чувствителна кожата там...а така ме е яд, че има страхотно сладки моделчета и не мога да ги нося....мога, ама с цената на гадни рани, не си струва....
Цитирай

Canada

Трой, (и аз в агитката, че плещиш дивотии), ама глупостите ти са на килограм, мацко....Много сте зле с физиологията, хора....(обобщавам да не стане лично)... Laughing Stop

Принципно Трой може да плещи дивотии, но в случая е напълно права.
Давай да си говорим за физиология и за анатомия ако искаш. Нали ти е ясно, че бедрата се трият от вътрешната страна при вървене? На мен ми е неприятно, че съм без излишни кила, пък представям си някоя мацка с по-якии баджаци. По тая причина предпочитам да ходя с панталони.

П.С. По повод на това между пръстите - избирам си чехли със заоблено такова и по възможност без шевове, че иначе наистина стават рани.
« Последна редакция: пт, 14 юни 2013, 23:23 от Polar bear »
Цитирай

София

Чехли и сандали с такова между пръстите абсурд да обуя - ужасно неудобно ми е.
Цитирай

гр. София

Изобщо не е вярно. Носила съм доста островърхи обувки, когато бяха на мода, пък съм с 40 номер.Нито е било грозно, нито някой ме е гледал в краката като Малкия Мук.

Въпрос на възприятие е.
Сега си мерих 2 чифта обувки - тези с 6см. ток и нормално заоблена около пръстите муцунка са 24,5см. дълги, а съвсем равните са ми 25,5см. При 39 номер обувка като сложиш и 4-5 см. празно пространство отпред както е при островърхите обувки, на равна подметка става около 30см. За мен лично това е много и не ми харесва изобщо.
Ако обувката е с много висок ток, височината компенсира дължината на муцунката:

Този модел дори не е от най-издължените, но пак се вижда, че отпред е почти празно.
На 39 номер това би изглеждало огромно:

Това също:

Само при висок ръст би се компнсирала дължината на стъпалото.
Цитирай

Резиденция "Букет"!

Давай да си говорим за физиология и за анатомия ако искаш. Нали ти е ясно, че бедрата се трият от вътрешната страна при вървене? На мен ми е неприятно, че съм без излишни кила, пък представям си някоя мацка с по-якии баджаци. По тая причина предпочитам да ходя с панталони.

П.С. По повод на това между пръстите - избирам си чехли със заоблено такова и повъзможност без шевове, че иначе наистина стават рани.

И твърдиш, че разбираш, така ли...Познавам дами без едно излишно кило, но без луфт между краката, опират се, трият се, имат проблем...ама да твърдиш, че имаш излишни кила и затова....Познавам дами с излишни кила и нямат проблем, айде не ми се прави на разбирачка, ами изследвай данните и фактите...не собственото си усещане за нещата...Не изхождай от общото, изследвай частния случай.... Peace
Цитирай

Canada

Сигурно са по-голям номер. Виж, че и отзад има място. И аз съм с 39 номер, но си нося островърхи обувки. Зависи от модела. Абе, като го обуеш и не ти е удобно и не ти харесва как стои - забрави...
Цитирай

Canada

П.С. По повод на това между пръстите - избирам си чехли със заоблено такова и повъзможност без шевове, че иначе наистина стават рани.

И твърдиш, че разбираш, така ли...Познавам дами без едно излишно кило, но без луфт между краката, опират се, трият се, имат проблем...ама да твърдиш, че имаш излишни кила и затова....Познавам дами с излишни кила и нямат проблем, айде не ми се прави на разбирачка, ами изследвай данните и фактите...не собственото си усещане за нещата...Не изхождай от общото, изследвай частния случай.... Peace
Абе, я не ми се дръвчи! Вземи вкарай малко логика! Слабите се триели, пък пълните не - как става тоя номер? 
Цитирай

гр. София

Сигурно са по-голям номер. Виж, че и отзад има място. И аз съм с 39 номер, но си нося островърхи обувки. Зависи от модела. Абе, като го обуеш и не ти е удобно и не ти харесва как стои - забрави...

Да, да, и от модела зависи  Peace Тези, дето са твърде островърхи, още по-дълги стоят като ги обуеш.
Ти сигурно си висока, но аз съм 169см. и с шпицарки изглеждам нелепо. Никак не се харесвам, затова и никога не нося.
Цитирай

Има слаби жени с ужасна структура- едни такива тесни и уж по 40 кила, а краката им се търкат. Неприятно.
Но колко ли са 90-килограмовите жени с луфт?
Цитирай

София

Между другото по въпроса с рязането на чорапогащниците или коланите с крачоли, майка ми започна да си търси някакви такива гащи тип клин, ама тънки - хем да не е с чорапогащник, хем да не й се трият краката.

Може би нещо такова ще стане:

Цитирай

Canada

Ти представи си какъв луфт трябва да е Very Happy
Цитирай

Резиденция "Букет"!

90 кг с луфт не знам колко са, вероятно нула, но не се оплакват, ама такива със структура дет са уж слаби реват кат замаяни...И не ми вкарвай реплики за дръвчене, ако обичаш...мечка ли си, полярна ли си, не те знам...аз само разсъждавам....и не ти беше обект на поста ми, това, че се намеси си е твоя работа....
Цитирай

Canada

90 кг с луфт не знам колко са, вероятно нула, но не се оплакват, ама такива със структура дет са уж слаби реват кат замаяни...И не ми вкарвай реплики за дръвчене, ако обичаш...мечка ли си, полярна ли си, не те знам...аз само разсъждавам....и не ти беше обект на поста ми, това, че се намеси си е твоя работа....

Разсъждаваш ли?  35
Цитирай

Там е работата, че явно не. Да речем, че не й е ден, и да я извиним. Ако и утре се държи така, явно е рецидив.
Цитирай

Резиденция "Букет"!

.....

Разсъждаваш ли?  35

Оффф, кво да ти кажа....посмей се....Ай, остай хората да си лафят за обувки, а не за триене....Признавам - знаеш повече от мен, така добре ли е...хахха...изобщо не ми е до ... просто си лафя...Дръвченето е от тебе....и за тебе....дано те огрее....

Касита, на теб нямам какво да ти кажа...Мислех те за по различна, но ми даде възможност да се убедя, че съм се объркала...
Цитирай

Canada

Ааа и аз си лафя, споко! Хич не ми е на ... на коя страна ти е китката. Макар, че още не си дорасла за тоя лаф Very Happy
Цитирай

София

Тумбе, ти вместо да благодариш, че разбра безценната информация как всички хора с "наднормено" (за Трой вероятно всички хора с 5 и повече килограма отгоре) имат рани по бедрата, обясняваш...  Hug

И на мен ми стават рани от триенето. Още от дете - нежна кожа, походка, структура на тялото. Обикновен крем нивеа решава проблема. Не ми се е случвало да нося чорапогащник през лятото... всъщност какъвто и да е крем за тяло решава проблема.
Цитирай

Резиденция "Букет"!

Ааа и аз си лафя, споко! Хич не ми е на ... на коя страна ти е китката. Макар, че още не си дорасла за тоя лаф Very Happy

Аз китки нямам...и не слагам....Споко....Кой за какво е дорасъл ще види всеки за себе си, не в тоя форум, повярвай ми....има други критерии....

ПП Ване, доколкото разбрах, някои хора са ме пратили на майната ми много остро в тази тема и аз съм трябвало да разбера...ама понеже не съм била разбрала, те сега старателно отново се опитвали да ме изпратят отново...Ако майната е свързана с майката, нека ви уведомя, че майка ми почина скоро и ми е прясно и благодаря за препратката... Peace
Цитирай

Хахахах не знам кой е зле с физиологията Wink я си представи сега при кого се трият бедрата от вътрешната страна? Мисля че малко трудно би се получило такова триене при една слаба жена, която не може да си събере краката... отделно че съм държала изпит по физиология и анатомия  Peace така че глупостите се плещят само от твоята уста ( обещавам че няма да  изпитвам нищо лично Mr. Green ).
Цитирай

Canada

....Кой за какво е дорасъл ще види всеки за себе си, не в тоя форум, повярвай ми....има други критерии....

ПП Ване, доколкото разбрах, някои хора са ме пратили на майната ми много остро в тази тема и аз съм трябвало да разбера...ама понеже не съм била разбрала, те сега старателно отново се опитвали да ме изпратят отново...Ако майната е свързана с майката, нека ви уведомя, че майка ми почина скоро и ми е прясно и благодаря за препратката... Peace

Стига бе! Наистина ли имало други критерии?  35
Голям майтап си!
Цитирай

гр. София

Моля, нека не излизаме от добрия тон.  Peace
Цитирай

София

ПП Ване, доколкото разбрах,

Тумбе,
Скрит текст :
това не го знаех, съболезнования.   Hug Не обръщай внимание на глупостите тук ми беше мисълта...

Цитирай

Не мога да повярвам, че толкова лековата тема е повод за излизане от добрия тон.
Цитирай

Айде да не се правим на ощипани, защото никъде и никой не е споменавал ничии майки ! Вече почнхме да си измисляме и причини за заяждания .
Цитирай

на плажа

Ей, ще ви изкажа на другарката! Стига вече!

Аз си нося обувки на босо. Тези изрязаните чорапки ме притесняват и ми се смъкват. Може и да не съм попаднала на добри.
Цитирай

London

На мен са ми се търкали бедрата и разранявали само с една много тясна кожена пола с която трудно си местех краката да вървя. Нещо от този род..., но като че ли още по-впита... 35

Смятам , че като си вземеш такъв тип поличка по тялото по-тесничка и се получава номера с търкането. Лично на мен в др. случай не ми се е получавало.

Относно острите обувки , най-острите сред тях изобщо не ми стоят добре , защото съм ниска и реално се превръщам в Малкия Мук. Но това няма значение , защото и без друго са ми грозни , а моделите на предните страници демоде ми идват.Като цяло предпочитам изоблените обувки. Wink

Цитирай

Резиденция "Букет"!

Цитат
...Ако майната е свързана с майката, нека ви уведомя, че майка ми почина скоро и ми е прясно и благодаря за препратката... Peace

Стига бе! Наистина ли имало други критерии?  35
Голям майтап си!
[/quote]

И това предизвиква смях у теб! Shocked
Цитирай

Canada

Цитат
...Ако майната е свързана с майката, нека ви уведомя, че майка ми почина скоро и ми е прясно и благодаря за препратката... Peace

Стига бе! Наистина ли имало други критерии?  35
Голям майтап си!

И това предизвиква смях у теб! Shocked
[/quote]

Мисля, че е ясно кое предизвика смях. Айде да си лягаш вече, мойто дете!
Цитирай

Въпрос на структура, след 1.46 мин. http://www.youtube.com/watch?v=OPqpthip3T8
Цитирай

Въпрос на структура, след 1.46 мин. http://www.youtube.com/watch?v=OPqpthip3T8

И по пълни бедра Wink
Цитирай

София

Трой, надявам се разбираш, че по-пълни бедра не означава наднормено тегло... не ми отговаряй.
Цитирай

Нещо като Варна

От тема за чорапки как мина на килограмите и стана скандал?  Mr. Green Crazy
Аз влязох само да споделя великото откритие, че зависи от обувките. Велико е, нали?  Mr. Green Миналата събота едни обувки обути на босо, уж кожени, уж хубави ми пребиха краката и то докато стоях на стол няколко часа. По едно време хванах такси и ходих до нас да ги махам. Днес обаче обух едни, които изобщо не мислех да нося, защото са доста консервативни (подарък от нищо неразбиращ мъж) и след 4-5 километра ходене ми нямаше нищо. Все едно съм ходила с удобни чехли.
Чорапките, които са като терлички не ги понасям, защото все се показват от някъде и въобще не знам каква им е идеята.
Цитирай

Трой, надявам се разбираш, че по-пълни бедра не означава наднормено тегло... не ми отговаряй.

Естествено, но съгласи се че е по често срещано явление сред по пълните, отколкото при една слаба жена Smile

Колкото за обувките, нося на бос крак, но трябва да си кожени и от вътре и тогава го няма този лепнещия ефект от който се оплакват много от вас. И понеже тази година нося повече гуменки, тях също ги нося без чорапи. А сандал и чорап направо не мога да си го представя на краката на млада жена Smile Тази комбинация мога да си я представя само на краката на английски пенсионер  35
Цитирай

Boston, MA

E точно пък Ким Кардашиан е царицата на спанкс-а (spanx=това като пристягащи гащи до коленете).

https://www.google.com/search?aq=&rlz=1T4TSNP_enUS477US477&a … =1920&bih=888
Цитирай

София

Такааааа.... Сега да питам - какъв е смисълът на отворената обувка/сандал/чехъл? Очевидно, за да ти е максимално на проветрение кракът и да не ти се спарва. Очевидно изрязаните летни обувки, все едно какви са, са да се спасиш от жегата. Абсолютно несъвместимо ми е сандал с чорап. Освен, ако рязко не застудяло в рамките на час-два, а аз да съм на стотици километри от вкъщи.
Сандали и чехли нося само на бос крак. Не виждам смисъл да съм с чорапогащник и сандал. По-добре голи крака и затворена обувка.
На босо нося затворени обувки в междинните сезони, когато още не съм си овапцала ноктИте, а стоплянето е временно и не си струва да си правя педикюр. Обувки на дупки, или дори леки боти с чорап-терлик. В обувка слагам дантелен - даже държа да ми се вижда дантелката и да наднича от деколтето. Ако искам да съм тип-топ, обувка с тънък чорапогащник, но само ако е под 23 градуса. Иначе ми е топло и не ми е приятно.
За летните жеги - дълга и тънка пола, та да мога да "се ладя" /да я размахвам и да си проветрявам карантията/. Ако шофирам обаче /особено на дълъг път/, задължително с панталон.
Обувките с отворени пръсти са ми абсолютния анти- за всички времена. Нито е обувка, нито е сандал. Нито да я носиш на босо, защото може да ти е хладно, нито пък с чорап, защото отпред ще наднича трикотаж, наместо елегентен нокът. В тази категория слагам и обувките без пета -същата боза.
Допреди няколко дни ходех с боти /лекички, естествена кожа/, с малък чорап /терлък/ - ако ме гледаш, ще решиш, че съм обула ботите на босо.
Днес беше смахнат ден - бях с обувки-пантофки и терлък, пък го свалях, пък пак го надявах, после пак го махах /терлъка, де/.
Посред лято не бих нахлузила нито чорапогащник, нито дълги чорапи. Ако ще и савската царица да ме покани на сватбата си. Имам супер официална дълга бална рокля, която в жегите нося с нисък сандал на босо или дори съвсем боса /без сандал/, ако събитието, което налага официална одежда е в крайбрежен бар примерно.
Тип "джапанка" не харесвам. И не нося. Имам едни, които ползвам, когато съм в хотел - за банята.
Максимално обран чехъл за лятото ми е фаворит. Колкото по-малко площ от кожата ми се опира до друго нещо /дреха или обувка/ в големите горещини, толкова по-добре.
Изкуствена материя понасям само за бански. Никакъв дишащ, издишащ или въздишащ продукт на петрола не слагам върху тялото си, особено когато е топло или се движа активно.
За големите студове през зимата си имам дълга пухенка - яке с пълнеж от естествен пух. Няма по-топла дреха на света.
Цитирай

София

А сандал и чорап направо не мога да си го представя на краката на млада жена Smile Тази комбинация мога да си я представя само на краката на английски пенсионер  35

A, носи се и от млади жени по улиците, но не и в България, където сме по- консервативни:

Цитирай

От тема за чорапки как мина на килограмите и стана скандал?  Mr. Green Crazy
Аз влязох само да споделя великото откритие, че зависи от обувките. Велико е, нали?  Mr. Green Миналата събота едни обувки обути на босо, уж кожени, уж хубави ми пребиха краката и то докато стоях на стол няколко часа.
Aко се налага да седиш повече от 3-4 часа на стол краката често се подуват, макар и съвсем леко, но има значение когато си с обувки. Ако можеш да ги вдигнеш или пък да ставаш да се разхождаш от време на време разликата е осезателна, но не винаги е възможно.
А онези терличета за да не се подават от по изрязани обувки препоръчвам следния трик- обуват се пръстите, терличето се пресуква на 180 градуса ( под свода на табана) и се обува петата.
Цитирай

гр. София

Такааааа.... Сега да питам - какъв е смисълът на отворената обувка/сандал/чехъл? Очевидно, за да ти е максимално на проветрение кракът и да не ти се спарва. Очевидно изрязаните летни обувки, все едно какви са, са да се спасиш от жегата. Абсолютно несъвместимо ми е сандал с чорап. Освен, ако рязко не застудяло в рамките на час-два, а аз да съм на стотици километри от вкъщи.
Сандали и чехли нося само на бос крак. Не виждам смисъл да съм с чорапогащник и сандал. По-добре голи крака и затворена обувка.

По същата логика какъв е смисълът като ти е топло за чорап да обуваш затворена обувка? Затворените обувки не са за да ти дишат краката. Щом ти е топло носи нещо отворено и изрязано. Rolling Eyes
Цитирай

E точно пък Ким Кардашиан е царицата на спанкс-а (spanx=това като пристягащи гащи до коленете).

https://www.google.com/search?aq=&rlz=1T4TSNP_enUS477US477&a … =1920&bih=888
Ами тя май цели повече да си прибере бричовете с тях.
Цитирай

залив на орловия щит

Моля за разрешението ви да нося чорапогащник на такъв тип сандалети
https://www.google.se/search?um=1&client=safari&hl=en&am … M2uBmPl9fQg3hM%3A

Скрит текст :

« Последна редакция: сб, 15 юни 2013, 14:20 от W'A'S'P' »
Цитирай

Варна

Тц, не даваме. Като ти е студено, обуй си затворени обувки. Сандалите остави за по- топли дни.  Very Happy
Цитирай

А сандал и чорап направо не мога да си го представя на краката на млада жена Smile Тази комбинация мога да си я представя само на краката на английски пенсионер  35

A, носи се и от млади жени по улиците, но не и в България, където сме по- консервативни:

Скрит текст :

О да особено ако са модели и ги снимат за списания Smile Ще трябва да те разочаровам, но единствените жени, които виждам да носят чорапи и сандали са разни китайки или японки Smile
Цитирай

София

Скрит текст :

О да особено ако са модели и ги снимат за списания Smile Ще трябва да те разочаровам, но единствените жени, които виждам да носят чорапи и сандали са разни китайки или японки Smile

Ами отиди в Лондон, Ню Йорк или Барселона и ще видиш не само азиатки.  Smile

Снимките, които пуснах са от чуждестранен блог. Ако имаш интерес поразгледай в нета, има хиляди такива блогове и ще се изненадаш колко различни и неунифицирани са хората по света. 
Цитирай

Boston, MA

...  newsm78
не мога да си го преставя? Без никакъв чорап?

Ся, за мъжете ми идва леко претенциозно, ама:

http://www.thesartorialist.com/photos/on-the-street-jeans-in-milan/
http://www.thesartorialist.com/photos/lets-address-sockless-5/

Сандали с чорап:
http://www.thesartorialist.com/photos/if-you%E2%80%99re-thinking … ocks-and-sandals/
Цитирай

гр. София

И на мъж не харесвам затворена обувка на босо. 
Цитирай

София

а, виж това ме отвращава, докато жени на босо ми харесват, просто аз не мога да нося обувки на босо.
Цитирай

Скрит текст :

Ами отиди в Лондон, Ню Йорк или Барселона и ще видиш не само азиатки.  Smile

Снимките, които пуснах са от чуждестранен блог. Ако имаш интерес поразгледай в нета, има хиляди такива блогове и ще се изненадаш колко различни и неунифицирани са хората по света. 

Ами за 15 години в Лондон, видях само азиатки по чорапи и сандали Wink
Цитирай

London

Аз съм виждала всякакви по чорапи , отново в Лондон. Не , че бих тръгнала така , но си има хора го правят.. Явно въпрос на възприятия.
Цитирай

Canada

Моля за разрешението ви да нося чорапогащник на такъв тип сандалети
https://www.google.se/search?um=1&client=safari&hl=en&am … M2uBmPl9fQg3hM%3A

Скрит текст :

Само мрежест чорапогащник  Wink
Цитирай

София

а, виж това ме отвращава, докато жени на босо ми харесват, просто аз не мога да нося обувки на босо.

Е, как бре? Полуразкопчана ленена ризка, бермуди, летни мокасини и... чорап -не, не  Crossing Arms
Цитирай

Аз съм виждала всякакви по чорапи , отново в Лондон. Не , че бих тръгнала така , но си има хора го правят.. Явно въпрос на възприятия.

Ти май живееш в друг Лондон Smile а в централен Лондон където е пълно само с туристи и всичко живо е обуто на ниски обувки, абсурд да видиш нещо подобно на мацките на показаните снимки Wink
Цитирай

София

Ти май живееш в друг Лондон Smile а в централен Лондон където е пълно само с туристи и всичко живо е обуто на ниски обувки, абсурд да видиш нещо подобно на мацките на показаните снимки Wink

Абе всички живеем и сме посещавали някакъв друг Лондон, само ти си била в автентичния.  Laughing
Цитирай

Laughing

Туцка, мокасините са си мокасини, те по дефиниция се носят на босо. Като еспадрилите.
Цитирай

Абе всички живеем и сме посещавали някакъв друг Лондон, само ти си била в автентичния.  Laughing

Намираш ли разлика между посещавам и живея?
Цитирай

София

Как ще те устройва повече: да намирам разлика или да не намирам?  Laughing
Цитирай

Как ще те устройва повече: да намирам разлика или да не намирам?  Laughing

Честно казано няма значение ... така или иначе не можеш да ме убедиш в нищо Wink
Цитирай

София

...
Честно казано няма значение ... така или иначе не можеш да ме убедиш в нищо Wink

О, не се и опитвам, отдавна съм забелязала, че има хора-радиоточки. Коментирам писанията ти, когато ги намирам за неверни и споделям моите наблюдения по въпроса.
Цитирай

...

О, не се и опитвам, отдавна съм забелязала, че има хора-радиоточки. Коментирам писанията ти, когато ги намирам за неверни и споделям моите наблюдения по въпроса.

Искаш да кажеш, че 15 години съм била сляпа?  Mr. Green
Моите наблюдения пък показват, че има хора които си пишат просто колкото да напишат нещо, независимо от това, че нямат никакъв поглед върху нещата Wink Следващия път барем снимай , но се обзалагам, че освен да снимаш някоя китайки друго няма да намериш за снимане  35

Ето ти стрийт стайл в Лондон Winkгледай и си води бележки за следващото ''посещение''.

https://www.google.co.uk/search?q=london+street+style&tbm=is … =1024&bih=486
Цитирай

London

Ами точно в Централен Лондон можеш да видиш всичко , особено в малките часове по баровете.Честно казано не ми се спори , не съм фешън гид из Лондон , но определено виждам хора облечени по всевъзможен начин и не мисля , че има нещо , което липсва в пейзажа. Глупаво е да спориш кой какво носел , като тук точно се носи всичко. Хора всякакви , моди всякакви....
Цитирай

София

И аз имам наблюдения /само скромни, мнооого далеч от 15-годишно постоянно пребиваване/, че в Лондон е страхотна шарения. Луди, шантави, цветнии и всевъзможни облекла могат да се видят. Поне аз видях такива. Докато пред една централна църква се бяха сбрали млади жени с капели, ръкавички и строго официални рокли на сватба, няколко метра по-встрани имаше уникално многообразие от всякакоблечениидекориранихора - боси в ботуши в УГГ /не мога да ги трая тия обувки/, сандали с къси чорапи, официални обувки БЕЗ чорапи, бални рокли /тип торта/ с кубинки, шапки с воалетки + рокерски кожени дрехи, сладки бабинки с капели, костУмчета и малки лачени чантички... Невъзможни комбинации, абсурдни, безумни, но безкрайно симпатични. По-пъстро и смахнато облекло не съм виждала никъде по света /където съм била, а на доста места съм пребивавала/.
Наесен ще ходя в Индия и ще докладвам дали там не е по-екстравагантно и лудо.
Цитирай

София

Е, как бре? Полуразкопчана ленена ризка, бермуди, летни мокасини и... чорап -не, не  Crossing Arms

и мокасини не харесвам върху мъжки крак, и чехли за баня с разръфани нокти, невиждали оформяне, и кожени чехли върху мъжки крак с изтъркани дънки/къси гащи... претенциозна съм към тая част на мъжката анатомия. Виж, хубава спортна обувка/маратонка с подходящ чорап може да ми докара сърцетуп по всяко време! (костюмираните младежи са друга бира)
Цитирай

Ами точно в Централен Лондон можеш да видиш всичко , особено в малките часове по баровете.Честно казано не ми се спори , не съм фешън гид из Лондон , но определено виждам хора облечени по всевъзможен начин и не мисля , че има нещо , което липсва в пейзажа. Глупаво е да спориш кой какво носел , като тук точно се носи всичко. Хора всякакви , моди всякакви....

Сандали и чорапи определено не е на мода из тукашните ширини Wink тук по скоро често срещано явление е сандали посред зима и никакви чоропогащи Wink
Цитирай

London

Трой за каква мода говориш в мега полис където има хора от цял свят ? Тук моди много , това , че някой ходел със сандал зимата не означава , че това е модата , защото изразена мода битуваща сред всички няма. Аз съм виждала всичко с очите си и да ме убеждаваш в противното някак не ми се връзва...
Цитирай

in fashion

Англичаните май са наистина масово издържащи на студ хаховци, така че нищо чудно и мода да е сандали на босо при -10 Laughing. То и тук се вижда със смущаваща честота въпросното явление.
А сандал с чорап (бял, хавлиен, дигнат до средата на прасеца) е нещото, с което ще запомня чехите Mr. Green.
Цитирай

София

Аз може много-много да не ги познавам англичанките, но май пекне ли слънце, веднага се слага сандал, ако ще температурата да е около нулата. Ако не сандал - поне пръстчета са се показват - peep toe.
Цитирай

London

То на 10 емигранта 1 англичанка има. Та , ако тя ходи боса , останалите 10 човека ще си ходят по някаква си тяхна мода. Това имах предвид , че тук е шарено откъм моди.
Цитирай

Трой за каква мода говориш в мега полис където има хора от цял свят ? Тук моди много , това , че някой ходел със сандал зимата не означава , че това е модата , защото изразена мода битуваща сред всички няма. Аз съм виждала всичко с очите си и да ме убеждаваш в противното някак не ми се връзва...
Май ти е трудно да четеш и да асимилираш написаното... да вземеш да се спреш малко а?  Mr. Green
 Не знам дали е мода , но както ти казаха и други, сандали тук се носят по всяко време или както казваш ти - излез някоя събота вечер и ги виж как повечето са на сандали и бос крак, независимо от сезона и времето Wink хващаш се за някоя дума и съвсем изтърваш за какво говорим  Laughing

п/с Вземи пусни пак онази снимка с късата пола и пайети, да ни покажеш какво е модно и какво не  35
Цитирай

То на 10 емигранта 1 англичанка има. Та , ако тя ходи боса , останалите 10 човека ще си ходят по някаква си тяхна мода. Това имах предвид , че тук е шарено откъм моди.

Зависи къде живееш Smile ако си на Стратфорд или Лейтън мнението ти може и да е меродавно, но все пак не всеки живее в такива квартали Wink
Цитирай

София

Темата за модата в Лондон ли е?
Цитирай

Не е Smile Отплеснахме се Smile
Аз ще оставя модата на девойката  Mr. Green
Цитирай

London

Трой като гледам си решила да се заяждаш ? Последните 5-6 страници налагаш мнението си като меродавно над всички останали. Я се върни и прочети колко човека се опита да опровергаеш като най-знаеща. Аз просто споменах , че в един мега полис има всякаква мода , което очевидно ти отричаш и най-нахално започваш с нападки и обиди. Ти понеже живееш при Кралицата обаче явно разбираш повече от мода от мен с пайетките , която определено не живее в местата , които посочи , но не мисля , че влиза на някой в работата изобщо къде живея та продължавай да обясняваш какво се носело в Лондон като пресаташе. Няма да противоречим на модната икона....само тя знае. Peace
Цитирай

София

и чехли за баня с разръфани нокти, невиждали оформяне,

Ааа неее, да ми ги изкара тия красоти изненадващо изпод някой чорап  35
Цитирай

in fashion

В Лондон, скоро и на други места Mr. Green
Цитирай

Трой като гледам си решила да се заяждаш ? Последните 5-6 страници налагаш мнението си като меродавно над всички останали. Я се върни и прочети колко човека се опита да опровергаеш като най-знаеща. Аз просто споменах , че в един мега полис има всякаква мода , което очевидно ти отричаш и най-нахално започваш с нападки и обиди. Ти понеже живееш при Кралицата обаче явно разбираш повече от мода от мен с пайетките , която определено не живее в местата , които посочи , но не мисля , че влиза на някой в работата изобщо къде живея та продължавай да обясняваш какво се носело в Лондон като пресаташе. Няма да противоречим на модната икона....само тя знае. Peace

Някак си ми е трудно да те приема на сериозно след онази снимка Smile Виж ако говореше по други теми, бих зачела мнението ти на капацитет Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-256 от 256 отговора