Питане за захранване. Какво мислите за тази ситуация?

  • 366
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 972
Здравейте! Искам да ви попитам какво мислите за захранването на моето бебе. Аз имам много алергии, асматичка съм,  бебето ми беше изцяло на кърма до 6-тия месец. На 2 месеца получи силен сух обрив, оказа се, че е от козметика. В момента я къпем 1-2 пъти в седмицата с Линола-фет или олиото за баня на Мустела...

На 6 месеца захраних с оризова каша, после тиква, картоф, карфиол, гречка, пащърнак, царевица ( не знаех че не се дава, но нямаша проблем), ябълка. Направи реакция към моркови, круша и ябълков сок ( дадох сок след като 1 седмица давах пюре от ябълка без проблем)...След реакцията към сока от ябълка спрях с новите храни за 2 седмици, давах Фенистил на капки, мазах с Елидел и Линола, всичко се изчисти и пак давам ябълка от готово пюре и засега е ОК...

Малко объркано стана...

В какво се изразяват реакциите - появяват се петна по лицето и вратлето и зад ушите, сухи, леко подпухнали, обострят се от вода....

Чудя се с какво да продължа...

В момента яде така:
8.00 120 мл.кърма
11.00 120 мл.кърма
14.00 1 Зеленчуково пюре с масло от кърма[izchervqvam se]
17.00 120 мл.кърма
20.00 150 гр.каша с половин пюре от ябълка или тиква и ябълка, ориз или гречка, 1 лъжижа ХА на ХИП и кърма...

Бебето ми тежи 7800 в момента, 70 см.

Сложени са всички ваксини.

Стомашни неразположения не е имала, само от сока от ябълка якото й беше тревисто зелено....

КАжете с какво да продължа. Много ми се иска да въведа още един плод, но какъв? Освен това мога ли да й правя кисел с ябълка и царевично нишесте при положения, че е яла царевица ( в пюре с картоф) или трябва да подходя към този кисел като към нова храна?

Въобще приемам всякакви съвети...

П.С. Опитах се да пусна тази тема в АЛЕРГИИ на дир-а, неуспешно...

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 22:04 от _mira_

# 1
  • Мнения: 7 106
Съжалявам за проблемите с обривчетата  Sad. Дано скоро ги израсте и да нямате никакви проблеми.
Мисля, че можеш да въведеш авокадо. Виж тази тема по въпроса.
Царевичното нишесте също е ОК.
На нас също ни се случи случка от ябълковия сок. Кгато Ева беше на 4 месеца под натиска на двете баби направих и дадох 1-2 лъжчки сок от ябълка и до вечерта цялото и лице беше в пъпки. Имаше и по вратлето и зад ушите. Предполагам че беше от ябълката, друго освен кърма тогава не е приемала. Затова при захранването по-късно бях внимателна и ябълката я въведох доста късничко. Може пък точно тази ябълка да е била пръскана или нещо друго (по принцип Ева не е предразположена към алергии), но факт е, че от нея се изприщи.
За плодове други в момента не ми идва на ум и то точно в този сезон, какво би могла да дадеш. банана не го препоръчват на алергични дечица, защото съдържал хистамин. Цитрусите са абсурд. Евентуално сини сливи на пюре или замразени ако има от къде да намериш.
Крушите пък защо? Ти готово пюре ли даде или от тези от пазара вносните?
Дюля? Май става? Сварена или печена, смачкана на пюре. Ама да знаеш че запича печената дюля.
От зеленчуците предполагам че печената червена или зелена чушка няма да е проблем. Щом си дала карфиол би могла и с броколи да опиташ, а така също и да подправяш пюретата със зелени подправки като магданоз и копър ( целината май не се препоръчва, някъде бях чела нещо такова). Лук и чесън по малко за аромат и за изтребване на бацилите Wink.

# 2
  • Мнения: 4 066
Дъщеря ми е захранена на 7 м. и половина, опитах да я захраня още на 5, но започнаха проблеми с обриви и кръв в акото, оказа се, че имаме АБКМ (въпреки че бях изкл. внимателна, тъй като съм астматичка и имам много алергии). От 2 месеца съм на изключително строга диета. Освен това, което ти си изброила давам броколи и тиквички, но само от готови пюрета, за да има контрол върху нитратите. Позволено ни е и чушка в скоро време, абсолютно забранени са грах, зелен фасул, бобови, банани. Учудих се, че ни разрешиха глутен и домати, но аз ще изчакам. Купих сладък картоф, смятам да въведа и него. Това се сещам засега.

Общи условия

Активация на акаунт