Ах, тези педиатри ....

  • 6 325
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 555
Мили мами да ви попитам и споделя с  вас - нашият педиатър ни каза миналата седмица като бяхме на консултация да сме започвали зел пюрета и да съм давала 1/4 жълтък  Shocked за зел. пюрета  ясно, о на 4 месеца жълтък ???????????????????  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Знам, че с жълтъка се започва след 6 месец, нали ???   bouquet

# 1
  • Мнения: 46 510
Ами какво да ти кажа, моята педиатърка я нямаше известно време и я заместваха какви ли не, също ме караха да давам на 4 месеца, но аз не дадох, на 6 месеца Хемоглобин=120, похвалиха ме как детето е добре, защото яде месо и жълтък, пък то въобще не ги беше вкусвало. От 9-ти месец яде месо. На 1 г., Хемоглобин=120, пак хвалби, пак чудеса, ама аз още не съм дала това яйце бе, инат съм и се запънах. Каквото й трябва си го взима от месото, яйце ще започна да давам след 2-3 години, мома англичанка ще я правя  Crossing Arms Laughing

# 2
  • Мнения: 1 613
Аз не бух дала жълтък преди 6-ти месец  Peace

# 3
  • Мнения: 5 790
На 6 месеца - незахранена с нищо, дори и със сокчеха, хемоглобин - 130. На 1 година - яде зеленчукови, месни и плодови пюрета, но жълтък не е вкусвала - хемоглобин 136. Като гледам нищо не й е станало, че не е яла жълтък все още /на година и 2 месеца почти/ Така че, действай както ти сметнеш за правилно.

# 4
  • Мнения: 46 510
... На 1 година ...  не е яла жълтък все още ...

А  Shocked има и други като ме  Peace

# 5
  • Мнения: 1 327
мисля, че едва ли ще се намерят и 20 педиатри в София, които да ти кажат да не даваш жълтък и месо на толкова малко бебе, ама нейсе......... и нашия педиатър казваше да давам, аз си мълчах и поклащах глава. давах авокадо с банан, елда.. хемоглобина е 120  Wink
ама с бг лекар не се спори!

# 6
  • Мнения: 5 299
И аз не давам жълтък. Какво ги слушаш тези лекари - ти сама можеш да си предцениш какво да даваш. PeaceВиж как добре си се ориентирала, че е рано Sunglasses

# 7
  • Мнения: 5 577
Моята педиатърка, която е безкрайно добра и опитна ме посъветва същото - на 3 месеца и една седмица картоф с прясно мляко на пюре.
След седмица жълтък - така го захраних сина ми.

Сега племенницата започна по същата схема (тя е точно на 3 месеца и една седмица) и яде с удоволствие картоф с прясно мляко.

Не е само твоя педиатър на тази схема.
Уверявам, че на сина ми нищо му няма.  Peace

Не е повърнал нито веднъж, и не е имал разтройство ните веднъж до сега.

# 8
  • Мнения: 959
Не мога да разбера защо бързате толкова да захраните детето?! Преди 6 месец никакви жълтъци и пюрета, а камо ли с месо.

# 9
  • Мнения: 1 327
Не мога да разбера защо бързате толкова да захраните детето?! Преди 6 месец никакви жълтъци и пюрета, а камо ли с месо.
елементарно ice, лекаря е този, който трябва да ти каже какво да правиш! и когато педиатъра ти каже, че е време да дадеш сок на бебето си - го приемаш като нещо нормално. има прекалено много майки, които в последствие разбират, че има и късно захранване. никъде не е казано, че първо трябва да прегледаш интернет и после да мислиш дали лекаря е този, на когото трябва да вярваш  Laughing

# 10
  • Мнения: 3 861
Моята педиатърка, която е безкрайно добра и опитна ме посъветва същото - на 3 месеца и една седмица картоф с прясно мляко на пюре.
След седмица жълтък - така го захраних сина ми.

Сега племенницата започна по същата схема (тя е точно на 3 месеца и една седмица) и яде с удоволствие картоф с прясно мляко.

Не е само твоя педиатър на тази схема.
Уверявам, че на сина ми нищо му няма.  Peace

Не е повърнал нито веднъж, и не е имал разтройство ните веднъж до сега.
И моята педиатърка е привърженик на ранното захранване, слушала съм я за всичко и проблеми не е имало никога. Мисля, че педиатърът е затова да прецени състоянието на детето и тогава да реши какво да препоръча. Аз така на своя глава не съм праваила нищо и не съжалявам.

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Не мога да разбера защо бързате толкова да захраните детето?! Преди 6 месец никакви жълтъци и пюрета, а камо ли с месо.
Това важи ако бебето е само на кърма.Ако е на АМ и е с постоянен запек предпочиташ  по-ранното захранване.Е при нас случая беше от втория тип.Нямах тръпение да започна с пюретата,за да му се регулира стомахчето и да спре да се мъчи и то ,и ние.Колкото до жълтъка,започнах да го давам в началото на шестия месец.Така прецених,че трябва.Много съм доволна от нашата педиатърка/която е привърженичка на късното захранване/;не ти се налага,не е консервативна,подхожда индивидуално към всяко дете.

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моята педиатърка ме попита дали Иван е изцяло на АМ и като и казах че да, като направи  3 месеца ми каза да захраня с плодово пюре, и аз захраних и така нататък с ранно захранване. После като си включихме интернет и набарах този сайт разбрах че имало и късно захранване, като споделих с педито тя ми каза че бебетата на АМ се захранват по рано, а тези на кърма по късно, така било по схема.

Хвана ме яд, че тя не е споделила с мен за двата варианта и аз не съм могла да избера варианта който смятам , че ще е подходящ за моето дете  #Cussing out, защото тя е наясно с двете възможности, но уви, а сега като се замисля детето не беше готово за ранно захранване, защото имаше колики причинени от сока който дадох на 40 дена, преди това нямаше, не си отваряше устата като подавах лъжичката с плодовото пюре на 3 месеца и т.н........

Така, че мили майки благодарете се че знаете за този форум и информацията, която четете тук е само във ваш + , имате възможност за избор м/у ранно и късно захранване, който аз нямах за съжаление

Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 14:28 от doniboni

# 13
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
зеленчуковото пюре дадох когато беше на 5 месеца,жълтък седми месец.нямаме последствия,но майката е тази която решава в крайна сметка.

# 14
  • Мнения: 399
Aз също все още не съм давала.  Хемоглобина му на 6 месеца беше 125 без него, след 1 месец ще видя как ще му е на 1 година, пак без жълтък. Не мисля, че го лишавам от нещо.

# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ако не ти харесва педиатъра, го смени. Няма смисъл да ходиш при него и да си късаш нервите само.
За жълтък е мноого рано. Изчакай с него, няма смисъл от такова бързане, за да не се предизвика някаква алергия Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Не те съветвам да даваш жълтък на толкова малко дете.

А ако иначе си доволна от педиатърката си й кажи, че ти си "за" късното захранване и няма да дадеш жълтък. Ако тя е добър лекар ще се съобрази с твоето предпочитание.

Ние така направихме и тъй като и мъжът ми е убеден в ползите на късното захранване съвсем сериозно всеки път заявяваше - Това ще го дадем, това няма да го дадем още  Crossing Arms.


# 17
  • Мнения: 1 555
Благодаря ви за подкрепата !   bouquet И аз съм за късното захранване, но поради този гаден запек  #Cussing outму дадох плодово пюре на 4 месеца, просто нямаше как  Rolling Eyes но определено ако можех да кърмя никакво захранване преди 6 м  Naughty
Педиатъра не го слушам разбира се, е няма пък да давам жълтък  Crossing Arms а зел. пюрета мисля да ги включа от др месец !

# 18
  • Мнения: 46 510
... Ако е на АМ и е с постоянен запек предпочиташ  по-ранното захранване ...

Запека няма нищо общо с адаптираното мляко. Дъщеря ми е на такова от раждането си и никога не е имала запек, първите 2 месеца акаше преди и след хранене, след това намали до 4 пъти на ден. Запека е наследствен или предизвикан от неправилно захранване/хранене.
Освен това НЕкърмените деца са много по-предразположени на алергии и ранното захранване съвсем не е най-добрия избор.
Има и деца, които не дават реакция, има и такива, при които проблемите идват след години, риск има, който иска да го поема.

# 19
  • Ruse
  • Мнения: 390
незнам за твоето педи ама моята савсем се е побъркала-каза ми да захран малката със картофено пюре,плодово пюре и ЖЪЛТЪК като стане на 3 месеца.определено 6тях да падна по гръб.А аз реших да я захраня като стане на 4 и то само със полодово а към края на месеца 6те фкарам и картоф4е.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Жълтък съм давала 1-2 пъти,по съвсем малко,и то чак след 6 месец.Месо дадох в средата на седмия месец.Хемоглобинът на Ива на 6 месеца беше 119.
Реничка, по-добре започни захранването с някаква каша,например оризова или със заленчуково пюре.Добре си решила да изчакаш!

# 21
  • Мнения: 5 713
... На 1 година ...  не е яла жълтък все още ...

А  Shocked има и други като ме  Peace
Споко, не сте само вие. Маги наскоро яде яйце за пръв път- в застройка.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 349
Аз пък давам от 5 месец желтък и месо от 6-тия. Ицанчо е здравичък и добре сложен. Не разбирам защо ходите при лекарите като не им вярвате Confused

# 23
  • Мнения: 1 327
lioneberja, аз пък не разбирам защо лекарите ни се движат със толкова години назад.
ходиме, защото има консултации и някой трябва да премери бебето и да му сложи ваксините. ти какво очакваш! понеже не сме на едно мнение с докторите си и да не ходиме хич ли??  не мисля, че някой привърженик на късното захранване ходи да се съветва с педиатъра /който е за ранно захранване/ какво кога да дава! жалко само, че толкова информация има, а малко педиатри си правят труда да я прочетат.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз пък давам от 5 месец желтък и месо от 6-тия. Ицанчо е здравичък и добре сложен. Не разбирам защо ходите при лекарите като не им вярвате Confused
И аз това се чудя Thinking А все пак могат да се сменят, никой не казва: При този доктор ще бъдеш и точка!

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
lioneberja, аз пък не разбирам защо лекарите ни се движат със толкова години назад.
ходиме, защото има консултации и някой трябва да премери бебето и да му сложи ваксините. ти какво очакваш! понеже не сме на едно мнение с докторите си и да не ходиме хич ли??  не мисля, че някой привърженик на късното захранване ходи да се съветва с педиатъра /който е за ранно захранване/ какво кога да дава! жалко само, че толкова информация има, а малко педиатри си правят труда да я прочетат.



Те много добре я знаят тази информация, но не я споделят с майките навреме или изобщо си правят пас  Confused

# 26
  • Мнения: 514
Аз започнах да давам жълтък, когато Дани беше на 4 месеца. Изследванията му бяха супер на 6 месеца. Когато стана на 8.5 месеца го записах на кухня и спрях да давам жълтък. След Коледа (Дани вече беше на 10 месеца) се разболя от гнойна ангина и му взеха кръв за изследване. Оказа се че хемоглобина му е паднал и още един от компонентите също. Педиатърката ми каза задължително да му давам жълтък през ден и храни, съдържащи желязо. Но като гледам при всяко дете е различно... Най-добре майката си преценява какво да прави.

# 27
  • Мнения: 2 125
И аз захраних с жълтъка на 4 месеца, с месното пюре на 5 м., след това попари, домашно приготвени супи и т.н. Радваме се на добро здраве и досега не сме имали проблеми!

Но, ти си майката и ти вземаш решенията! Peace

# 28
  • Мнения: 702
Минералният състав на яйцата е представен от желязо, фосфор, калций, натрий, калий, магнезий, сяра, хлор и др.
Аз дадох на 6 месеца

# 29
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
И аз още не съм давала жълтък.А колкото до запека моя беше на кърма 5м и пак имаше запек. LaughingТо не бяха круши, сливи 4айове ама Не.Оправи се с  Дуфалак  bouquet

# 30
  • Мнения: 46 510
Аз пък давам от 5 месец желтък и месо от 6-тия. Ицанчо е здравичък и добре сложен. Не разбирам защо ходите при лекарите като не им вярвате Confused
И аз това се чудя Thinking А все пак могат да се сменят, никой не казва: При този доктор ще бъдеш и точка!

Понякога се налага ... моята педиатърка не беше в България за около година. От 4-ти месец натам всеки месец я заместваха различни временни лекари, които въобще не знаеха къде се намират, мерят кила, сантиметри и чао, дори не искаха да пуснат задължителните изследвания. Но много уважавам самата педиатърка, нейните разбирания по отношение на гледане и хранене на децата съвпадат изцяло с моите, държа да бъда при нея и стисках зъби през тези няколко месеца  Grinning

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Добре, но ми звучиш повече като частен случай.  Laughing Едва ли на всички останали, които са недоволни (имам чувството, че това са почти всички), педиатрите им са заминали за по 1 година в чужбина и то тоооочно, когато се родило детенце hahaha

# 32
  • Мнения: 46 510
Всеки си има причина, питаше защо не ги сменяме и аз казах моята.
Някои може да нямат кола, затова се записват при най-близкия, други си имат друг мотив, всеки си е частен случай ...

# 33
  • София
  • Мнения: 1 349
lioneberja, аз пък не разбирам защо лекарите ни се движат със толкова години назад.
ходиме, защото има консултации и някой трябва да премери бебето и да му сложи ваксините. ти какво очакваш! понеже не сме на едно мнение с докторите си и да не ходиме хич ли??  не мисля, че някой привърженик на късното захранване ходи да се съветва с педиатъра /който е за ранно захранване/ какво кога да дава! жалко само, че толкова информация има, а малко педиатри си правят труда да я прочетат.



Те много добре я знаят тази информация, но не я споделят с майките навреме или изобщо си правят пас  Confused
Мами, всеки решава коя е неговата истина и я приема. Аз също мислех да се захранваме късно, но след като се разбра, че не успяхме с кърменето реших че кравата едва ли му дава това, което би му дала моята кърма, за да оправдае късното захранване.
Не съжалявам!

А за желтъка , каквато е всъщност темата - много ме беше страх от него, но ми се струва , че е добре ,че го въведохме точно на тази възраст.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 999

реших че кравата едва ли му дава това, което би му дала моята кърма, за да оправдае късното захранване.

Не съжалявам!

А за желтъка , каквато е всъщност темата - много ме беше страх от него, но ми се струва , че е добре ,че го въведохме точно на тази възраст.

Дано само по-късно ти или детето не съжалявате за това, че си го захранила рано. Защото и моята майка беше много горда от това колко рано ме е захранила, но сега от известно време си мълчи по въпроса... Особено след като излезе от БГ и видя как захранват хората по света и какви са вредите от ранното захранване - в моя случай полиалергия.

Моята педиатърка е също привърженик на умерено ранното захранаване, но не съм я сменяла. Просто казах, че аз съм против и всеки път, когато ми съобщеше какво следва да въведа казвах "Не, ние ще изчакаме с това." Когато я избирах се водих от други неща, а не от това какво захранване препоръчва.

# 35
  • Мнения: 377
Не мисля, че запека и АМ имат нещо общо. Синът ми е кърмен само 20 дни, и тогава непрекъснато беше със запек /акаше през ден/ Когато започнахме с АМ проблемите с акането свършиха. До шест месеца не съм давала нищо друго освен АМ. За месо ще мислим след осемия месец и половина, а за жълтъка още не му е дошъл реда /не преди десетия месец/. Така смята моята падиат., а аз напълно съм съгласна с нея.

# 36
  • Мнения: 2 171
И нашето педи ме посъветва да дам жълтък още щом Алекс направи 4 месеца. Не знам с кой акъл я послушах. Дадох му точно една трохичка и резултата беше на лице - дребни червени пъпчици по вратлето и ухото. Оттогава реших да правя не това, което ме съветва докторката, а това което аз смятам за правилно. Мисля да дам отново жълтък, най-рано след 2-3 месеца.

# 37
Здравей. Първо трябва да свикнете със зеленчуковите пюрета за около 2-3 седмици и след това почваш да даваш жълтък, но се почва първо с няколко трошички и постепенно се увеличава до 1/4. Като яйцето трябва да се вари между 12-15 мин. Поне така знам от книгите и от приятелки, които имат малко по-големи бебета от нас, а ние сме на 4,5 месеца и чак другия месец ще почваме жълтъка, като го  редуваме с каши.
 Party

# 38
  • София
  • Мнения: 6 743
И аз не давам жълтък.Скоро и не мисля с този птичи грип  Rolling Eyes

# 39
Хей милички аз късно се включвам,но моята педиатърка също ми каза от 4 месец
жълтък .Поради наболелият проблем птичият грип аз лично не го давам на детето си

# 40
  • Мнения: 2 672
1/4 жълтък дадох на 4 и половина месеца

# 41
  • София
  • Мнения: 1 349
Вируса на птичия грип се убива при термична обработка  bowuu

# 42
  • Мнения: 5 577
Напоследък не съм давала жълтък, но прочетох, че някои майки не са давали изобщо. Мисля временно да се въздържа.

# 43
  • Мнения: 4 392
lioneberja, аз пък не разбирам защо лекарите ни се движат със толкова години назад.
ходиме, защото има консултации и някой трябва да премери бебето и да му сложи ваксините. ти какво очакваш! понеже не сме на едно мнение с докторите си и да не ходиме хич ли??  не мисля, че някой привърженик на късното захранване ходи да се съветва с педиатъра /който е за ранно захранване/ какво кога да дава! жалко само, че толкова информация има, а малко педиатри си правят труда да я прочетат.



Те много добре я знаят тази информация, но не я споделят с майките навреме или изобщо си правят пас  Confused
Мами, всеки решава коя е неговата истина и я приема. Аз също мислех да се захранваме късно, но след като се разбра, че не успяхме с кърменето реших че кравата едва ли му дава това, което би му дала моята кърма, за да оправдае късното захранване.
Не съжалявам!

А за желтъка , каквато е всъщност темата - много ме беше страх от него, но ми се струва , че е добре ,че го въведохме точно на тази възраст.
Ами на мен вече ми се иска да #2gunfireнякои от тези доктори #Cussing out!!
Това се питам и аз,ели,защо ги МЬРЗИ да четат и да се усьвьршенстват?????!!!Защото е по- лесно да си карат по прашасалите учебници,когато вече цял свят е отрекьл написаното в тях!!!

# 44
  • Мнения: 228
Здравейте,по-въпроса за жълтъка мисля ,че всеки сам си решава и определящо е дали в рода има алергия към него или към други белтъци и храни.Аз лично захраних към 6месец ,след това захраних с месо.А по-въпроса за лекарите съм убедена ,че знаят за двата начина на захранване ,но всеки налага този в който вярва .

# 45
  • Мнения: 1 737
Жълтък няма да види още мнооого време, може би поне до 1,5г.. Не ми харесва сярата и хлора в него! Полезните му в-ва ги има в много други подходящи храни.

Относно педиатъра - ами смених го! Не мисля, обаче че има нормален педиатър в нашата поликлиника и новата лекарка по-ми харесва в много отношения, но и тя ми каза да давам жълтък и овесени ядки (глутен) и е за ранното захранване. Естествено, че няма да я слушам!
Детето ми вече си има прекрасна лекарка - хомеопат, споделяща изцяло моите възгледи относно храненето и го лекувам само с хомеопатични лекарства, а рецептите от педиатърката изхвърлям. За съжаление, обаче хомеопатката не бие ваксини и не дава направления - ей за тва само ходим при обикновена педиатърка.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На тях май първата им работа е да ти напишат рецепта.Вече доста съм ги събрала.Според моята педиатърка от 20я ден трябваше да започнем със сокчета,а вече изцяло да заменим едно хранене с плодово пюре.Аз само кимам с глава,а истината е че бека не е кусвала нищо друго освен кърма,АМ и рядко чай или вода.

# 47
  • Мнения: 1 327
както са тръгнали скоро ще дават сокче вместо коластра

# 48
  • София
  • Мнения: 2 271
Мен педиатър не ме е съветвал изобщо за яйцето, защото между 3-6 месец на сина ми, нашата педи я нямаше и не сме посещавали друга. Личния ни лекар, въпреки, че не е педи, се погрижи доста добре за малкия. Дадох жълтък на 5 месеца и не съжалявам. Винаги съм била за разнообразната храна!

# 49
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Ами ходя при педиътарката си, защото нямам избор. В моя град няма педиатър, който препоръчва късно захранване или толерира кърменето. Но ми е необходима за ваксините и изследванията. Като я питах преди два дена какво ще ми обясни за късното захранване и алергиите, ми каза "ами има една чревна бариера и при определена възрост детето може де преодолее алергията". Това беше. Като я питах на първата ни консултация седмица след като родих за това да е само на кърма, тя ми каза - късно е, вече са му давали АМ в родилно, а идеята била да няма чужда белтък в организма на бебето. Даде ми съвет да дохранвам вместо да направим пробно кърмене или да ми обясни как мога да стимулирам лактацията /тогава нямах нет  Cry/. Сега ми каза да давам портокал на 6 месеца, да правя клемчета от прясно мляко и си мисли, че давам жълтък от 4-ти месец.
Относно авторката на темата, да не би бебето да има ранен стадий на рахит.

# 50
  • Мнения: 7 640
Жълтък няма да види още мнооого време, може би поне до 1,5г.. Не ми харесва сярата и хлора в него! Полезните му в-ва ги има в много други подходящи храни.

това ме впечатли- според теб сяра и хлор няма в никоя храна и са вредни newsm78

# 51
  • Мнения: 1 555
Ами ходя при педиътарката си, защото нямам избор. В моя град няма педиатър, който препоръчва късно захранване или толерира кърменето. Но ми е необходима за ваксините и изследванията. Като я питах преди два дена какво ще ми обясни за късното захранване и алергиите, ми каза "ами има една чревна бариера и при определена възрост детето може де преодолее алергията". Това беше. Като я питах на първата ни консултация седмица след като родих за това да е само на кърма, тя ми каза - късно е, вече са му давали АМ в родилно, а идеята била да няма чужда белтък в организма на бебето. Даде ми съвет да дохранвам вместо да направим пробно кърмене или да ми обясни как мога да стимулирам лактацията /тогава нямах нет  Cry/. Сега ми каза да давам портокал на 6 месеца, да правя клемчета от прясно мляко и си мисли, че давам жълтък от 4-ти месец.
Относно авторката на темата, да не би бебето да има ранен стадий на рахит.

Не, няма никакъв рахит, незнам откъде ти хрумна ! Thinking и какво общо има с ранното захранване и по-точно с даването на жълтък ?  newsm78

# 52
  • Мнения: 2 672
В моя град няма педиатър, който толерира кърменето.

е ,тва е доста изсилено изказване


Относно авторката на темата, да не би бебето да има ранен стадий на рахит.

тва пък са пълни глупости! жълтък не се дава при лечение на вече появил се рахит , а като профилактика

# 53
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
4 месечния син на моя колежка разви рахит. Педиатърът им каза да започнат да дават жълтък, защото в него имало витамин D.
Само аз ли смятам, че има витамин D в жълтъка и, че той има общо с рахит  Rolling Eyes
В моя град няма педиатър, който толерира кърменето.

е ,тва е доста изсилено изказване
Права си, изсилено е. Мнението ми е базирано само от впечатленията, които имам от мои познати лекари педиатри - 4 и от майки, с които излизам / за техните педиатри/. Свекърва на моя приятелка и съседка е изявен педиатър и хомеопат, обаче приятелката ми не беше и чувала за Рицинус комунис и на даваше на бебето си сок от лапад, краставица и домати на 30 дена  Shocked
Може и да има лекари, които толерират кърменето, но аз незнам за такива.  Confused

# 54
  • Мнения: 5 577
АКо наистина има вит. Д, значи правилно им е казала  Rolling Eyes

Или аз несхванах.

# 55
  • Мнения: 228
Какво означава ,че няма педиатър който да толерира кърменето.Досега не съм чула някой педиатър да каже да спреш да кърмиш,ако нямаш кърма защо да  мъчиш себе си и бебето да стой гладно.

# 56
  • Мнения: 1 427
Какво означава ,че няма педиатър който да толерира кърменето.Досега не съм чула някой педиатър да каже да спреш да кърмиш,ако нямаш кърма защо да  мъчиш себе си и бебето да стой гладно.
И аз това се чудя?Абе само аз ли съм доволна от педито ни newsm78?Ами то като слушам, май в цяла България няма свестен педиатър.

# 57
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Сигурно аз имам различна представа за това какво значи да се толерира кърменето. Значи вместо да кажат на майките как да стимулират лактацията и да обяснят колко важно е кърменето, те препоръчват дохранване. БЛагодарение на форума успях до 5 месеца да кърмя. Обаче ако не четях тук и слушах майките, които мислят, че кърменето само разваля фигурата, нямаше да кърмя.
Тук подкрепата и съветите бяха огромни. А педито препоръча да дохранвам без да обясни за лактационни кризи, за хомеопатия, за цедене, за кърмене на поискване ...
Това разбирам за толериране на кърменето

# 58
  • Мнения: 46 510
Какво означава ,че няма педиатър който да толерира кърменето.Досега не съм чула някой педиатър да каже да спреш да кърмиш,ако нямаш кърма защо да  мъчиш себе си и бебето да стой гладно.

Там е работата, че при една нормална кърмаческа стачка те съветват да включиш добавка, а включиш ли я, кърменето е почти обречено на провал. Храненето под час, даването на вода и ранното захранване също го працакват без никаъв проблем, а това са съветите на част (подчертавам на част) от педиатрите в София, в малките градове е масово! Те не казват директно "Не кърми!", препоръките им косвено водят до това ... пропуснах и факта, че бебето се запознава първо с биберона, а не с гърдата, после иди го учи да полага усилия, а не само да подръпва леко ...

# 59
  • Мнения: 7 837
Аз пък се уморих да 4ета, че лекарите просто ей така си поставят тия диагнози за рахит, водейки се по един или два признака. Излиза, 4е някои педита имат очи-скенери  Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 2 672
  а това са съветите на част (подчертавам на част) от педиатрите в София, в малките градове е масово!

айде , айде...
София не е България! т.нар . ви "провинция" също има ДОСТА кадърни и ПОДДЪРЖАЩИ кърменето лекари и въобще мед.персонал!
аз до сега не съм срещнала нито един мед. работник ,който да ми каже изброените по-горе от теб неща относно кърменето ! а познавам доста такива!

# 61
  • Мнения: 46 510
Аз мога да гарантирам за Монтана, че няма педиатър, който да се интересува от кърмене. За другите градове не знам, но не вярвам положението да е коренно различно.

# 62
  • Мнения: 4 068
Аз пък гарантирам за Петрич, че няма педиатър, който да подкрепя дългото кърмене и няма такъв, който да пропагандира късното захранване.
Сега като бяхме на гости на свеки направо се втрещих от една комшийка. Нейното дете е на 7 месеца и тя му дава да яде мусака без даже да я пасира. Така както си е запържена и с подправки. Освен това същата тази комшийка ме посъветва/това я съветвала и педиатърката и/ да не давам тези химии/разбирайте адаптираното мляко/ на детето си ами да си я почна с кисело както си му бил реда. Направо се умопомрачих.
Та мисълта ми е, че има малки градове където наистина е страшно положението и никой не чете и не се информира за новостите.

# 63
  • Мнения: 2 672
не може за цял един град да се коментира има ли "свестни" лекари или не ! бил то малък или голям.
донякъде може да коментираш само за града , в който живееш и то ако лично си се сблъсквал с "некомпетентни" лекари! а , не чух , казаха ми от там....и т.н.
Мисълта ми е ,че не може да сложиш всички лекари под един знаменател! и то "ония" в малките градове , като най-големите простаци.
Ако трябва  просто да си пишем и аз мога да драсна ,че гарантирам за този или онзи град нещо си ,само за да потвърдя мнението си в момента . Но колко ще е вярно това е друг въпрос.
Затова ,според мен в такива случаи да пишем Д-р хикс и Д-р игрек не толерират кърменето ,е по-правилно, отколкото грозното - "в малките градове е масово! "
Все пак не живеете в тези градове и не ползвате здравните им услуги
 

# 64
  • Мнения: 4 068
Ами всъщност аз мога да ти го заява доста отговорно, защоно само временно живея в Пловдив, а иначе си живеем в Петрич. Сега няма какво да обсъждаме единиците информирани и запознати лекари в малките градове. Факт е, и то не само в педиатрията, а и в другите лекарски специалности, че по малките градова масово лекарите са останали на нивото от завършването на университета. Няма спор, че има единици, които с мерак и хъс четат и се подготвят, но те са единици. Страшното е, че по-голямата част са в другата крайност.

# 65
  • Мнения: 46 510
мойри, инфото ми е от първа ръка, най-добрата приятелка на майка ми е педиатър в Монтана, от нея знам какви съвети дават тя и колегите й (те са няколко педиатъра, Монтана е малък град).

# 66
  • Мнения: 2 672
добре , съгласна съм , че сте си прави за себе си - при всеки е така Peace Peace
ама винаги когато човек е избравен пред повече от една алтернатива, без значение за какво , се сещам за оная приказка ,че

- Не винаги черното е толкова черно и бялото толкова бяло-

п.п. кой както иска, и му изнася  , да си го тълкува Peace

# 67
  • Мнения: 1 427
добре , съгласна съм , че сте си прави за себе си - при всеки е така Peace Peace
ама винаги когато човек е избравен пред повече от една алтернатива, без значение за какво , се сещам за оная приказка ,че

- Не винаги черното е толкова черно и бялото толкова бяло-

п.п. кой както иска, и му изнася  , да си го тълкува Peace
Може ли да си го изтълкувам , че има и свестни БГ педиатри, дори и в малките градове? Защото това е моето мнение Peace

# 68
  • Мнения: 4 392
Какво означава ,че няма педиатър който да толерира кърменето.Досега не съм чула някой педиатър да каже да спреш да кърмиш,ако нямаш кърма защо да  мъчиш себе си и бебето да стой гладно.

Там е работата, че при една нормална кърмаческа стачка те съветват да включиш добавка, а включиш ли я, кърменето е почти обречено на провал. Храненето под час, даването на вода и ранното захранване също го працакват без никаъв проблем, а това са съветите на част (подчертавам на част) от педиатрите в София, в малките градове е масово! Те не казват директно "Не кърми!", препоръките им косвено водят до това ... пропуснах и факта, че бебето се запознава първо с биберона, а не с гърдата, после иди го учи да полага усилия, а не само да подръпва леко ...
Peace
Само да добавя,че в моя случаи даже не ставаше още дума за кьрмаческа стачка,още в края на 1.месец след раждането,като казах на доки,че бебето ми иска да яде през половин час,ми каза*Кьрмата ти не стига,даваи Фризолак* Rolling EyesА като му отвьрнах,че цедя,за да я увелича,тои трьгна да ме убеждава,че така кьрмата ми ще намалее и бебето ще остане гладно! Shocked
а това са съветите на част (подчертавам на част) от педиатрите в София, в малките градове е масово!

айде , айде...
София не е България! т.нар . ви "провинция" също има ДОСТА кадърни и ПОДДЪРЖАЩИ кърменето лекари и въобще мед.персонал!
аз до сега не съм срещнала нито един мед. работник ,който да ми каже изброените по-горе от теб неща относно кърменето ! а познавам доста такива!
моири,ти тогава си голяма кьсметлиика Wink

# 69
  • Мнения: 5 370
Тя дефакто темата е била за друго в началото, ама към края се губи връзката нещо  ......
По отношение на захранването-направих "смесен" вариант. За някои неща в общи линии послушах педиатъра си, за жълтъка и рибата-доста по-кусно, малко преди-или след 10 месец.
Неговото мнение като цяло е, че ако няма наследствана обремененост-не е необходимо чак толкова късно захранване, особено при хранени с АМ бебоци.
П.С. Не съм от майките, които плюят педиатъра си за щяло=нещяло. Освен това той никога не ми е натрапвал неговото си, много добре знаеше, че нито жълтък, нито риба, нито кисело мляко бях дала-доста след препоръчителния срок.
А за модата за "плюене" върху детските лекари-не желая да коментирам. Има обаче един такъв момент-ако детето е записано все пак при ДЖИПИ, а не специализирал педиатър-едва ли можете да очаквате кой знае какво разбиране от него по въпросите на храненето.  Tired

# 70
  • Мнения: 983
Поне до навършени 6 - никакъв жълтък, а може и след това да не дам - зависи newsm78

Общи условия

Активация на акаунт