Недостатъчно кърма или кърмаческа стачка е това?

  • 595
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Бебето ми е на 3 месеца, само на кърма. Досега всичко вървеше наред с кърменето.  От няколко дни обаче цокне малко, след което започва да се дърпа,реве, рита с крачета, нахвърля се пак към гърдата и пак същото - реве и се ядосва силно, и така докато не го успокоя с биберон- залъгалка. 

Мислех си че кърмата ми е намаляла, защото не пия много течности по принцип и когато той прави тези изпълнения гърдите ми вече са доста меки. Но днес след като пак нервничеше на вечерното кърмене стиснах гърдата и оттам потече мляко - значи не е била напълно празна. Защо тогава се дърпа така яростно, след което се нахвърля пак и пак се дърпа?Това кърмаческа стачка ли е ? Да дохранвам ли с изцедена кърма от шише или това само ще му помогне да се отбие?

Иначе си мокри редовно памперсите, ака си също редовно. Изглежда си добре детето. Само като се храним следобед и вечер прави такива изпълнения.

# 1
  • Мнения: 1 771
При нас беше същото и продължи около седмица, но не дохранвах с изцедена кърма. Оставих нещата да се регулират естествено. Само повече усилие. . . На стачка ми прилича. Успех

# 2
  • Мнения: 398
И моята бебана от 2 седмици често прави подобни изпълнения. И при нас те се провеждат вечер или следобяд, въпреки че си има мляко в гърдите. Но по мои наблюдения тя се ядосва, защото й се спи. Тук времето е много лошо, не излизаме навън често и тя трудно заспива през деня - дреме по 30-на минути между кърменията и дори и по-малко. Но например днес спа към час и половина следобяд и не ми прави протест. Но ако при теб положението е по-сериозно, мисля, че може да го кърмиш в полусънно състояние, за да не се бунтува Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 790
И аз мисля че е стачка. При нас също започна така. Само привечер се дърпаше, а после започна и при другите хранения. Изчаквах да се умори и тогава и давах да яде. Иначе си хапваше добре и кърма имах, но е голямо изпитание за нервите. Никак не е приятно да ти отказват  Sad Дано да отшуми бързо при вас, защото ние дълго се борихме с тая стачка. Щом бебо ти изглежда спокоен и доволен, не се тревожи. Просто минава през някакъв период. Успех и спокойствие!

# 4
# 5
  • Мнения: 64
Nai-verojatno e sta4ka. Opitai da ja kurmi6 kato se dviji6, kato vurvi6. Tja moje da e razseiva i ot njakakvi 6umove, naprimer vklju4en televizor i dr.No ne ja hrani s beberon. I pri men se slu4va ponjakoga, no prosto iz4akvam da i mine. Razhojdam ja izpravena i posle pak opitvame.

# 6
  • Мнения: 888
Моята Теа правеше същите изпълнения, а аз имах мляко в промишлени количества!Трябваше да се изцеждам след  няколко от храненията!Колко сме си пяли, разхождали и друсали докато се мъчим да се кърмим само ние си знаем!Наистина в полусънно състояние по- съм успявала да я излъжа!Но истината е, че тя просто се хранеше прекалено малко- злоядо детенце си имам!И сега на 8 месеца вече не се кърмим просто, защото аз се изтормозих психически със всекидневната битка с нея и с помпата за изцеждане!Искаше ми се да я кърмя много по-дълго, но тя просто не иска са суче и сега с адаптираните млека пак наддаваме бавно, просто тя яде малко!
Дано при вас нещата се оправят!

# 7
  • Мнения: 3 089
и на мен ми мяза на стачка. в къщи е същото. по тоя повод се храним прави, като аз се подрусвам, пея две калинки като балеринки, а детето стои вертикално (даваме на таткото повод за майтапи хи-хи) на маймуна се правя, за да яде. ама май вече поминава - от вчера само вечерното хранене беше така. да видим денс как ще я подкараме.

# 8
  • Мнения: 481
И Дидка стачкуваше по този начин и то в продължение на около 10-тина дена, а когато и омръзна започна сестра й #2gunfire
За 20-тина дена кърменето ми се беше превърнало в мъчение от това дърпане от гърдата, рев и т.н.
Аз кърма си имам, но не съм дохранвала. Като се дърпа и не иска - добре. Оригва се и си ляга. Следващото хранене - чак след 3 часа Twisted Evil
Но всичко вече си влезе в нормите.
Предполагам, че и при вас ще се нормализират нещата скоро.
Успех!

# 9
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
по скоро кърмаческа стяачка ние в момента сме на същия хал наистина в полусънено състояние яде най добре или ако се дърпа много я изчаквам да се поуспокои правим разходки тя зяпа и после пак 

# 10
  • Мнения: 1 586
Напълно е възможно да стачкува и от написаното мога да предположа причината - пристрастяване към биберона залъгалка. Бебето вероятно се обърква от него и затова така се държи. Пробвай да го елиминираш - малко ще е трудно в началото, но е преодолимо. Другите подходи при такова поведение са:
-кърмене на максимално тихо и спокойно място (даже и тъмно)
-кърмене в полусънно състояние
-максимален контакт кожа-кожа с бебето

Виж също и тази статия за идеи относно вечерното неспокойство на бебето: http://www.kellymom.com/babyconcerns/fussybaby.html

# 11
  • Мнения: 481
Биберонът залъгалка няма абсолютно нищо общо със случая!!!
Моите бебки не цукат въобще залъгалки - направо им се гади от тях. И въпреки това имахме такива моменти на дърпане от гърдата.
Относно тишината и спокойствието съм съгласна. Също и мама трябва да е спокойна, защото всяка нейна изнервеност се предава на бебето. Най важното е да не щъкат разни хора наоколо, да няма висока музика, телевизор и там подобни.

Общи условия

Активация на акаунт