Някой може ли да ми даде инфо ? Диагноза- ГЕР

  • 3 756
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Оф, не ми давай букет...
Как да ти кажа... сега като Насе изостава с развитието се чудя дали съм била права.
Той много малко наддаваше и няколко месеца беше под нормата.
Все пак ако детето ти е с нормално тегло за възрастта си... може би това е решаващия фактор за решението?

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 238
Донибони, моето момченце пиеше Церукал като средство против повръщане при химиотерапия. Това, което знам, е, че не бива да се дава много дълго точно защото губи действието си. По тази причина редувахме с други лекарства. Peace

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
firebird, Иван се роди 3270, 49см
сега е 10кг 75см, не е много задоволително, като се има в предвид, че 8 месечни бебета са с такова тегло и сантиметри. Като направи годинка забави доста темпото на кг., надава с 300-400 гр. и с по 1см на месец

# 18
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здрасти Донибони, аз бях писала в темата за хранене, но след всичко, което прочетох:
Firebird е казала правилно - да се хртани странично, само че ти пишеш, че гълта като пате, което ме навежда на мисълта, че в момента на гъктане езикаът не отва на правилното място - т.е остава да лежи долу, а не се повдига към небцето.
 Затова има едно правило при страничното хранене - позицията на лъжицата, която е задължоително пластмасова и без страничен ръб, е центално към устата, а не на страни, какато нормално сме свикнали да се храним. Много важен момент е, че с нея се натриска езика надолу и тогава се изнася храната в страни - това трябва да го видиш, защото ско не го правиш правилно, само ще дразниш детето и няма да му помогнеш. За гризкане ви е рано, всичко за дъвкане се подава в страни, вкл. нещата, които се отхапват. Още по-важни са така наречените трудни храни - густота, лепкавост, хлъзгавост. Непбходима ти е пълна програма за захранване по новия начин, за да има ефект Hug

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
nnnnina, към логопед ли трябва да се обърна за да ми покаже как става това хранене ? Защото по интернет няма как да видя, а с обяснения е трудно ? Или има някакъв сайт, където показват как трябва да се храни детето за да се научи да дъвче  Blush

# 20
  • Мнения: 1 858
Ние имахме проблем с рефлукс , когато Светли беше съвсем малко бебе.Пиеше Координакс и той направи алергия към него а леккарите твърдяха, че това е невъзможно, както и да е ефекта беше нулев пефлукса сам отмина към 4-тия месец при нас. Тогава едвам спасихме Светли беше много зле защото беше малък. Твоето детенце е на 1,2 месеца не мога да ти дам съвет как точно да постъпиш но имам наблюдения ,които ще споделя. Имам близка приятелка  чиито деца до 1,6 месеца повръщаха за страх слвд всяко хранене но всичко отмина от самосебеси.

# 21
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
maatete, мерси за инфото, то и без това се оказа, че няма внос на координакс сироп, имало само хапчета

Гастроентероложката каза да продължаваме с Церукала, понеже нямало друго лекарство за рефлукс  newsm78 , ох, не знам колко тази жена си разбира от професията щом не е наясно, че Координакса не се внася от години. Пък и няма посещаемост пред нейния кабинет все като отидем няма никой.

Ако някой може да ми каже за добър детски гастроентеролог в Пловдив ще съм му много благодарна  Praynig

# 22
  • Мнения: 1 858
Как съм забравила да напиша миналия път незнам newsm78, Светли като стана на годинка и ни се случи я от вирус я от нещо друго да повръща му изписваха "Деган" (уф дано правилно да съм го написъла) та дегана е в ампули май беше от по 1 милилитър(1 ампула струваше около 30стотинки). От него се дава по мноооооого малко но ефекта при нас е моментален. Вземи попитай за него личната или там която искаш лекарка. Ще се моля за вас и ще ви стискам палци!

# 23
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
maatete, мерси, ще се поинтерисувам за това лекарство  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 858
Ей и да кажеш какво става , какво ти е казала лекарката.ОК?

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
ок., ние ще ходим пак на преглед чак другата седмица, и ще пиша, а ако до тогава сме се оправили, дай боже  Praynig , още по добре

# 26
  • Мнения: 1 858
ще ви стискам палци детенце да се оправи!

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Координакса не се внася, защото е забранен, а хапчетата може би са изостанали.
Спрян е от продажба поради причините, които изброих по-горе.
Когато го изписваха за Насе, помолих близки да проверят в лекарствения справочник и оттам го зная.
Ако на ехограф или рентген се вижда, че клапата е затворена, те. нали рентгенолога ви е казал, че според него няма рефлукс, това е добре.
Може да има съвсем друга причина за повръщането - ако ще и това, че гълта като пате и несдъвканата храна дразни стомаха.
По принцип за да има полза от доктора, трябва да се постарае да вникне в проблема и да мисли за причините, които го пораждат. Да лекува причините. На мен това ми е критерият за свестен лекар.
Повечето карат на принципа - пациента сам си слага диагноза, те. ти идваш и казваш '"Детето има рефлукс" и тя автоматично пише рецепта - лекарство за рефлукс.
При това положение от какъв зор изобщо да се ходи на лекар... да ходим направо на аптеката...
Спокойно, ще се израсте Simple Smile Мисля, че теглото му е добре, не се тревожи Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 858
Това за Координакса го разбирам от тази тема. Както по-нагоре съм писъла Светли получи алергия към него. Никога няма да забравя тогава какви препирни бяха ,  какво чудо беше, аз казвам от него е а лекарите не е възможно при никой до сега не е имал странични ефекти. А можеш ли да кажеш кога горе долу е забранен?

# 29
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Насе сега е на почти 3 год, преди 2г и половина му го предписаха, товава вече е бил забранен, защото лекарката знаеше, че го няма и каза "по провинцията вероятно може да се намери някъде из аптеките сиропче"
Не знам точно датата на забрана.

Общи условия

Активация на акаунт