Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

BG

какво се слагаше в боба, за да няма неприятни последствия за стомаха?
пуснах търсачката, но не ми помогна Rolling Eyes
Цитирай

Vienna, AUT

Аз за тази цел го варя два-пъти и хвърлям водата, т.е. чак с третата вода го готвя. Не знам да се слага нещо  newsm78 ама пък може и да има, така че ще следя какво ще кажат опитните кулинарки.
Цитирай

Sofia

Май беше някакво минимално количество алкохол ама и аз като не се сещам точно... ooooh! 
Цитирай

BG

не, някой каза, че се слагало сода и алкохол, но не мога да си спомня точно това ли беше. а и количеството не си спомням  smile3538
Цитирай

София

Аз слагам малко сода , остажям да поври малко и водата става жълта , хвърлям я и слагам нова пак повира малко и хвърлям и втората и оставям да готвя със третата Но ако човек има болен стомах колкото и вода да хвърлиш пак ще ви боли корема
Цитирай

Варна

Малко ракийка  Peace
Цитирай

Според сезона

Содата и ракията се слагат за по-бързо увиране , а за стомашни проблеми се хврлят двете води .
Цитирай

София

Аз изхвърлям 2 води и после слагам да ври заедно с босилек една клонка  Peace
Цитирай

BG

ох, намерих го : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64955.0
ще пробвам така, щом не се п**ди , може да не действа толкова зле на стомаха  Wink
Цитирай

Там някъде

Аз не знам да се слага нещо, но допреди година и половина готвех боб не повече от 3 пъти в годината, точно поради стомашния дизкомфорт. Обаче едно приятелка ме светна по въпроса и оттогава бобът присъства редовно в месечното ни меню. Ето я "тайната": Слага се бобът да заври за около 5 мин., след това се маха от котлона и се оставя 4 часа да престои. После се изхвърля водата и се вари. Уверявам ви, че не е същото както при кисненето от вечерта или пък сменянето на няколко води.
Цитирай

Аз знам, че се слага цял картоф, който след като заври боба се изхвърля. Той поемал там каквото трябва Crazy Но май няма ефект Rolling Eyes Това с ракията ще го пробвам и аз.
Цитирай

София

Изхвърлям 2-3 води, а накрая добавям джоден, девисил, чубрица и риган.
Винаги накисвам боба от вечерта, за да набъбне.
Успех !
Цитирай

София

Мама слагаше сода, и после се почва едно чистене на люспите и смяна на вода....
Цитирай

Sofiq

По биохимия преподавателя ни каза, че като се слага сода, боба наистина по-бързо се сварява, но за сметка на това се унищожават много повече аминокиселини. Така че май не си заслужава Smile
Цитирай

Den Haag

Аз знам че се хвърлят 2-3 води като заври и винаги добавям струйка ракия и щипка захар. Става страхотен  Peace.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора