Клуб на храбрата шивачка - тема 14

  • 75 420
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 422
Привет, момичета!
И аз с едно питане към вас - трябва да залепя камъчета или капси на едно кожено яке, но идея нямам какво лепило да ползвам, имам  универсално  и моментно, нямам на какво да пробвам и не ми се рискува. Някой правил ли е подобни експерименти?

# 616
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Силикон с пистолет например

# 617
  • Мнения: 1 783
Привет, момичета!
И аз с едно питане към вас - трябва да залепя камъчета или капси на едно кожено яке, но идея нямам какво лепило да ползвам, имам  универсално  и моментно, нямам на какво да пробвам и не ми се рискува. Някой правил ли е подобни експерименти?

Продават камъни със силиконов гръб.Нареждаш си ги ,отгоре една хавлия и с мого нагорещена ютия ги притискаш до залепването им.
И цели парчета със така модерните шипове продават,но тях трябва да пришиеш на ръка!
Успех!

# 618
  • Мнения: 422
Благодаря, ще го мисля още, не мога да лепя с ютия на изкуствена кожа.

# 619
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Има едни специални машинки за лепене на камъни,без значение в/у каква материя
http://kamanizaukrasa.weebly.com/uploads/1/5/4/7/15479000/1843199_orig.jpg

# 620
  • Мнения: 376
Не мога да не се похваля с новата пижама на синчето. Кройките са разни безплатни от интернет - за долнището е от тук, за горнището - от тук (без джобчетата и маншетите), а платът е бархет от Dvergen. Като го видях във фейсбук си казах, че това трябва да се купи и да се направи нещо, а момчето израстна пижамите от миналата година.



Та така. Сега се чудя какво да направя с изрезките от плата. Толкова ми харесва, че не мога да ги изхвърля, нищо че някои са 5х10 см.

# 621
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Много е хубава пижамката,а и малкия изглежда много доволен,сладки сънища да има с нея Hug

десена е много актуален...може да направиш малки фигурки запълнени отвътре с вата,от горе с връв  да бъде като коледна декорация за елхата или като ключодържател http://image.pazaruvaj.com/full/222557051.figurka-ot-filc-koledno-buhalche-01.jpg

можеш и като апликации да ги ползваш https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTF3fFpjNOq … oF49sr7Ej5cfhvdVh

Последна редакция: чт, 19 дек 2013, 16:19 от Doli

# 622
  • Мнения: 376
Много е хубава пижамката,а и малкия изглежда много доволен,сладки сънища да има с нея Hug

десена е много актуален...може да направиш малки фигурки запълнени отвътре с вата,от горе с връв  да бъде като коледна декорация за елхата или като ключодържател http://image.pazaruvaj.com/full/222557051.figurka-ot-filc-koledno-buhalche-01.jpg

можеш и като апликации да ги ползваш https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTF3fFpjNOq … oF49sr7Ej5cfhvdVh

Вярно, за апликации не се бях сетила. Имам тук едни мърляви едноцветни възглавнички... Хммм...  Thinking

# 623
  • Мнения: 0
nevenski - Страхотна е пижамката. Чак на мен ми се прииска да имам такава Embarassed браво!!!

# 624
  • Мнения: 7 605
В един блог бях прочела следната идея: Блогерката си запазва по едно квадратче 16х16см от всеки плат, който ползвала. Като събирала достатъчно квадрати, си ушие едно отдеяло от тях (patchwork).  Peace

# 625
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
да,така се прави пачуърк....харесвам ги,но ми се вижда доста трудоемко и не ми се започва

# 626
  • Мнения: 376
В един блог бях прочела следната идея: Блогерката си запазва по едно квадратче 16х16см от всеки плат, който ползвала. Като събирала достатъчно квадрати, си ушие едно отдеяло от тях (patchwork).  Peace

Ами, аз май имам достатъчно материал за едно одеалце. Ще тябва да измисля нещо...

# 627
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Момичета със златни ръце, идвам при вас с молба. За следващата Коледа се налага да ушием костюм на Дядо Коледа. Размера е XXXXL. Помогнете с кройки и идеи.

# 628
  • Мнения: 555
*Ленти за туту поли се режат лесно! Навиваш целия тюл на ролка и решеш "рулото" на колкото си искаш широки ленти  Peace И да има някаква разлика в лентите едва ли ще се забележи на обемна пола Wink
* Камъни и други джинджиджафки аз лепя със силиконово лепило на ацетонова основа специално за тази цел. Правих на дъщеря ми една апликация така с доста лепени камъни и прочие. Издържат на пране и центрофуга до 1000 оборота, обаче сушилнята им разказа играта  Thinking
С пистолет с горещо лепило ако ги лепя не знам колко ще издържат.
*Парченцата от сладката пижамка могат да се направят много неща, но от опит знам, че рядко се стига до тях. Иначе стават апликации, брошки, висулки за телефони, украса за диадеми и фиби (за момичетата де), герданчета и гирляндчета от бухали и мнооого други.
Знам каква е мъка да режеш плат, който мноооого ти харесва. Имам килограми такива и все ми е мъка да ги режа  Joy
Пачуърк не харесвам, но да идея е да добавиш още един два десена и да използваш парчетата.
Идея е да се направи на детето играчка, възглавничка или друго с остатъците, за да са още по-сладки сънищата.
* Това с костюма за Дядо Коледа ми се струва много сложно  newsm78 Трябва да се намери кройка точно по този размер иначе се съмнявам да се получи нещо. Понеже постоянно ми се налага да видоизменям кройки по дадени размери знам каква мъка е от една кройка да направиш нужните изменения, за да пасне за друг размер.
По-лесно би било професионален шивач да се наеме със задачата.

# 629
  • Мнения: 1 153
Аз пък да путам за платовете от Dvergen - различна дебелина ли са или само една и колко всъност са плътни?

Общи условия

Активация на акаунт