Раничка на шийката на матката - 5 част

  • 166 790
  • 757
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: X
Дотогава можеш да вземеш Феминела Урофорте, на мен ми е помагало повече от Уринал например, а и няма с какво да ти навреди. А ако не помогне при личния лекар, да.

# 646
  • Мнения: 99
Аз преди редовно карах цистити, особено след море и какво ли не съм опитвала, затова ще ти кажа нещо просто, което помага. Поне докато посетиш лекар може да си облекчаваш болката. Вземаш кърпа и я мокриш с гореща вода или я гладиш с ютията да се загрее и слагаш на корема, където те боли. Загряването успокоява доста.

# 647
  • Мнения: 2 721
Взех си чай от аптеката и уронал и вече съм добре. Благодаря ви много за съветите!! bouquet

# 648
  • Мнения: 1 906
Здравейте момичета ще ви помоля за съвет относно моята раничка. Посетих 3 доктори от които 2 са за конизация, а 1 за горене незнам какво да правя и кое е по правилно. Цитонамазката ми е 2-3 а група биопсията показва възпаление , а на колпоскопа се виждат изменения

# 649
  • Мнения: 1 708
Здравей , Елиса  Hug на мен преди година ми откриха раничка , цитонамазката ми показа 2 група и възпаление . Моят гинеколог първо ми пусна микробиология и ми назначи изследване за всички видове гадинки дори за hpv . Оказа се гъбична инфекция  Embarassed бях пила Clindamycin , защото след вадене на мъдрец получих възпаление Sad и оттам съответно се обзаведох с гъбички . Изкарах един курс на лечение и след като резултатите бяха отрицателни ми изгори раничката със сулкожин (мисля , че така се казваше ) . Тази година на поредния гинекологичен предлед ми погледна раничката и каза , че почти е изчезнала , но пък ми откри миомно възелче  ooooh! направо ми идеше да се гръмна . Някои отричат горенето , но моят гинеколог каза , че няма проблем  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 04 май 2017, 20:47 от Sunshine_88

# 650
  • Мнения: X
Здравейте момичета ще ви помоля за съвет относно моята раничка. Посетих 3 доктори от които 2 са за конизация, а 1 за горене незнам какво да правя и кое е по правилно. Цитонамазката ми е 2-3 а група биопсията показва възпаление , а на колпоскопа се виждат изменения
Пиши в темата за цитонамазката, там ще получиш по-адекватни съвети.

# 651
  • Мнения: 2 721
Момичета, нормално ли е около 10дни след горенето да получа кафеникаво течение? Съвсем забравих какво ми беше казал АГ за периода след горенето.

# 652
  • Мнения: 1 078
Здравейте момичета ще ви помоля за съвет относно моята раничка. Посетих 3 доктори от които 2 са за конизация, а 1 за горене незнам какво да правя и кое е по правилно. Цитонамазката ми е 2-3 а група биопсията показва възпаление , а на колпоскопа се виждат изменения
Елица, според мен нито едното, нито другото.  Групата е такава, заради възпалението. Колпоскопа показва изменение - ами раничката е изменението. Биопсията, която е най-достоверния метод и заключение на предните две изследвания, показва възпаление. Горене се прилага при чести течения в следствие на раничката, които не се повлияват от медикаментозно третиране. Конизация се прави при изменения показващи дисплазия от 2-ра степен нагоре.
Това е мое мнение и  нямам претенции да е най-достоверно. Но все пак мисля, че е добре да не избързваш с разните процедури, а да засилиш имунитета и да наблюдаваш, както и да лекуваш възпалението.

# 653
  • София
  • Мнения: 204
Здравейте момичета ще ви помоля за съвет относно моята раничка. Посетих 3 доктори от които 2 са за конизация, а 1 за горене незнам какво да правя и кое е по правилно. Цитонамазката ми е 2-3 а група биопсията показва възпаление , а на колпоскопа се виждат изменения

Привет Ели, преди време тук бях споделила моя опит и преживяване след манипулация на раничка. Отново ще копирам отговора ми и дано ти помогне.

-------------------------
Здравей Дени,

И аз като теб имах раничка (ерозио) на шийката на матката, която се наблюдаваше няколко години и съответно не се третираше с нищо. Важно е редовно да я проследяваш и да си правиш цитонамака. Миналата година след редовна цитонамазка показа, не много добри резултати - ПАП 3 б. Наложи се да отида на няколко гинеколози за мнение (включително и в Щерев). Потвърди се мнението, че трябва да се направи биопсия. Честно казано много се изплаших първоначално, тъй като лекарите, на които попаднах не ми обясниха много добре за какво се налага. Потърсих 3-то мнение и попаднах на страхотната д-р Ганчева. Тя ми назначи изследвания - колпоскопия (оглед с камера, безболезнено), тестване за HPV - оказа се, че съм тип 53 и се наблюдава дисплазия на шийката на матката (дисплазията е медицински термин за наличието на клетъчни изменения в шийката, причинени от HPV).
Наистина се наложи хирургична биопсия + абразио, за да може да се определи до каква степен има изменение на клетките. Лекарката ме успокои, че всичко ще е наред и няма за какво да се тревожа. Голям е процента на жените, които имат проблеми с шийката на матката. Е предстоеше ми сватба септември месец и трябваше преди това да направим биопсията.  Постъпих в болница "Доверие" - там извършиха процедурата и всичко мина ок.Цялата процедура + изследвания, защото си е операция струваха към 400 лв.
Резултатите показаха, че съм с умерена/CIN 2 дисплазия. Д-р Ганчева ме изпрати на процедура - премахване на раничката с лазер в Токуда при д-р Карагьозов, тъй като за нераждали жени това е най-щадящия метод. 
Месец октомври имах записан час в Токуда, премахнаха ми раничката още на първия преглед.  Не е болезнено, усеща се само едно неприятно придърпване. Цената на процедурата е 250 лв. и на бележката ми е записано лазерна деструкция на преканцероза.
След процедурата д-р Карагьозов ми назначи изопринозин за мен и моят мъж - 10 дни, 3 месеца, за да се засили имунитета на организма и да се убие папилома вирус. След процедурата с лазер не се правят промивки, не се слагат тампони, не се прави секс един месец.
В петък бях на първия си контролен преглед и доктора ми каза, че всичко е наред Smile))) На втори преглед съм чак месец май.

Успех ти желая и се надявам, че няма да ти се наложи да минаваш по този път. Важното, е всичко да се проследява и да се взимат мерки на време.


Момичета, нормално ли е около 10дни след горенето да получа кафеникаво течение? Съвсем забравих какво ми беше казал АГ за периода след горенето.

Маги, аз имах течение след манипулацията. Мисля, че е нормално да се появява в началото. Ето тук може да намериш информация: http://www.drminev.com/pregledi/lazervaporizatziya

# 654
  • Мнения: 1 906
Много благодаря за информацията

# 655
  • Мнения: 1 906
Здравейте искам да попитам нещо. Всяка вечер си слагам свещички Бетадин, но през нощта винаги ходя до тоалетна това значи ли че лечението няма да има ефект?

# 656
  • Мнения: 4 872
 Не се притеснявай , лечението би трябвало да има ефект  Peace

# 657
  • Мнения: 427
Здравейте, преди няколко месеца ми откриха раничка на профилактичен преглед с колпоскоп. Доктора /Болница Надежда/ ми каза, че е от раждането на много голямото бебе. Взе ми цито и резултатите бяха Цервикален канал - 2а, порцио - 3а. Клетъчни промени свързани с възпаление, нискостепенна плоскоепителна лезия (SLIL) съдържаща: HPV/лека дисплазия/CIN 1. Каза ми, че няма нужда от биопсия и тест за ЧПВ и трябва да я изгорим. Като първоначално ми каза, че няма ако е хубава цитонамазката, но не е чак толкоз хубава. Както и да е. Исках още едно мнение, въпреки, че той е доста добър онко гинеколог. Минах 2м. курс с Изопринозин, глобули за бактерии и след това такива за нормализиране на ph на влагалището. Взехме втора цито и излезе 2 група. Въпреки това и вторият доктор ми каза, че е добре да се изгори. Междувременно забременях и отложихме горенето за след раждането. За съжаление в 10г.с. установихме мисед, сърцето на ембриона беше спряло. Случвало се. Аз обаче си мисля, че раничката има голяма роля в това. Мога ли да взема биопсия и да я изгоря 1 месец след абразиото? Колко време след това трябва да изчакам преди да подновим опитите за бебче?

# 658
  • Мнения: 4 872
Мога ли да взема биопсия и да я изгоря 1 месец след абразиото?

На мен ми правиха абразио непосредствено преди вземането на биопсията  и 20 дни след това ми третираха раничката.
 

# 659
  • Мнения: X
И аз по същия начин - раничка, мисед и след месец лазер за премахване. Аз също мисля, че има връзка между неуспешната ми бременност и раничката! След лазера имам две успешни бременности!

Общи условия

Активация на акаунт