Раничка на шийката на матката - 5 част

  • 166 572
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 215
Скрит текст:
Здравейте момичета

Откриха ми раничка и ми взеха цитонамазка - резултатът е 2ра група за щастие, но на изследването пише още нещо, което ме притеснява. Erytroplakia разбрах, че означава псевсо ерозио, Colli uteri разбрах, че е шийка на матката, но следващата дума не мога да разбера изобщо каква е. Някой може ли да помогне? Прилагам линк към снимка на резултата:
https://---shortener8712-fxmvX7

Edit: Разбрах, че значи тежкостепенна, но не знам дали това е тяхна диагноза, или на лекаря, който ми даде направлението....
Здравейте. Лекаря ще Ви обясни предполагам. От това, което знам за Еритроплакията в допълнение с уточнението "тежкостепенна"  е, че е състояние, при което е добре да се вземе материал за биопсия. Как Ви откриха раничката ? Имате ли прокървявания ?
Раничката ми я бяха открили при профилактичен преглед още преди 4 години, но бях прочела, че не е добре да се гори при нераждали жени. Никога не съм прокървявала, но аз и не правя секс. Grinning Все още не съм раждала, но сегашният ми лекар за момента ми изписа глобули и антибиотик да парираме евентуална зараза, тъй като МБ излезе с леко завишени левкоцити и каза, че след следващия цикъл ще ме гори. Отделно ми пусна полови хормони, но не ми е вземал биопсия. Взела съм си час и за второ мнение.
Добре е това, че е назначил лечение. Направете го, но не се подлагайте на горене преди още една контролна цитонамазка след лечението и следващия цикъл. Направете я по възможност при друг лекар и лаборатория.
Това, което мен ме притеснява е думата тежкостепенна. Всъщност от този резултат аз лично не разбирам кое е тежкостепенно - раничката ли? Защото по принцип при цитонамазката се отбелязва има ли данни за цервикална интраепителна лезия. Нарича се още дисплазия и тя се разделя на три степени - лека, умерена и тежка.  Наличието на дисплазия се потвърждава с биопсия. Ако има такъв резултат умерена или тежка, за нераждали се препоръчва премахване с лазер като най-щадящ метод.
Зависи обаче дали създава проблеми раничката, моят резултаг беше 2А, но имах много силно бяло течение и ми я изгориха с електрокаутер с тефлонов накрайник и сега значително намаля.
[/quote]
Доколкото разбрах еритроплакията била тежкостепенна, а докторът ми каза, че еритроплакия означавало псевдо ерозио или псевдораничка, при други двама лекари в последните 3 години, са ми казвали, просто раничка, не еритроплакия и не псевдо. Иначе течение си имам, обилно, но без миризма, поне от 10 години, въпреки че всички микробиологии са ми били чисти, сега за първи път ми излязоха леко завишени левкоцити - 6-7 на зрително поле. Другото, което ми е странно е, че лекарят каза да почвам вагиналните глобули (Макмирор) по време на цикъла и вчера ги почнах...
[/quote]
Наистина е странно, че са по време на цикъл. На мен ми изписаха Полижинакс на чисто да слагам мисля 12 дни и след това хранителна добавка Вираут и вагинален крем Силаут, по 3 апликатора на седмица в продължение на 3 месеца.

# 751
  • София
  • Мнения: 39 673
Моля пуснете нова тема.

# 752
  • Мнения: 845
Аз пак да ви попитам за мнение.. Моят аг 3 пъти ми отменя часа за контролен преглед. На 26.02 ми беше последната М, на 08.03 ми изгориха раничките с ток, минаха 43 дена, аз още нямам М. Сега на 14 уж имам записан час, надявам се не го отмени пак. Но да се притеснявам ли, нормално ли е....

# 753
  • Мнения: 305
И аз бях с голямо закъснение след лазер. Имаш ли по принцип проблеми с цикъла?

# 754
  • Мнения: 845
Не. Редовен е. На 30 дена точно. Рядко ми се случва +1/2 дена. И сега това пропускане март, нямам ПМС, нищо..

# 755
  • Мнения: 305
Заради обгарянето е, ще ти дойде, спокойно. Има травма на тъканите и това оказва влияние.

# 756
  • София
  • Мнения: 39 673
Моля пуснете нова тема.

# 757

Общи условия

Активация на акаунт