Благодаря, или как премахнах добавката

  • 485
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 894
Обещах на хедра да се похваля, когато се почувствам готова, и ето го моментът.

Предисторията/че не ми се търси старата ми тема с въпросите/ - след секциото кърмата ми тръгна бавно. Естествено, малкия го дохранваха. Въпреки това, още в болницата много ме натискаха да кърмя, не мога да се оплача - акушерките бяха на мое разположение през цялото време. голямо стискане беше, много ме болеше, мрънках, пищях в банята и така.
Малкото диване, както е видно от подписа ми, захапваше яко, имаше силен сукателен рефлекс и много бързо зърната ми се разраниха до кръв. Помпата ме дразнеше ужасно, а и изцеждах между 5 и 30 мл от двете гърди.
Имах причини да кърмя на режим. Все още сме на режим - успешно.
За махането на добавката роля изиграха мързелът ми да стерилизирам непрекъснато, четенето тук във форума, нежеланието ми да давам вода /особено нощем малкият се нервеше, не можеше да се оригне и си разваляхме рахатлъка/ и уместните съвети тук. Пиронът заби свеки, като подхвърли, че бебетата на изкуствено мляко боледуват повече. Заинатих се.
Почнах да се наливам с вода и чай за кърмачки. Почнах и цедене, на ръка, това продължи около седмица. Първо спрях сутрешната добавка, понеже тогава имаше най-много мляко. после спрях добавката преди разходка, за да не повръща малчо в количката  Mr. Green после спрях и добавката преди баня, за да не връща във водата за къпане  Mr. Green Разкарах всички съвети и помагачи и си направихме с малчо собствен режим, включващ и едно нощно кърмене - когато се събуди, без значение на часа. по-късно той сам го спря - в момента се храним последно към 1 и сутрин към 7 е първото кърмене. Прекратих кърменето под часовник - 10 минути на гърда. Давах и двете докогато иска да суче.
това беше между 1ви и 2ри месец. Консултацията за 2 месец в процес на намаляване и спиране на добавката показа 2,5 см на ръст и 720 грама наддаване.
Следващия месец продължих само на кърма. За протокола ще спомена, че давам и умерено сок, като не искам това да се коментира. Лично решение. Харесва лъжичката и не я бута, напротив, облизва я.
Днешната консултация за 3 месец показва 720 грама отгоре и 4 см на ръст.
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 212
Много се радвам за теб и бебчето ти! Simple SmileТова е най-доброто!
Пожелавам ви успех и дълго кърмене!!!
И на мен форума и майките тук много ми помогнаха да не спра да кърмя!
Благодаря ви!!!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 051
Браво на вас, чудесно е, че си успяла!
Все така да растете!

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много се радвам,че така чудесно се справяте и искам още веднъж да те поздравя за упоритостта - когато има желание,винаги се намира начин Hug Все така добре да се разбирате с дребосъка и занапред Grinning

Общи условия

Активация на акаунт