Киселини-някакви съвети?

  • 6 635
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 213
Здравейте, бъдещи и настоящи майчици!
Бременна съм във 31 г.с. От преди около месец ме почнаха ужасни киселини, който не ми дават мира ни денем, ни нощем. Не мога да спя по цели нощи, а съм страшно изморена. Освен това и повръщам поне по 1, понякога и по 2 пъти на ден като задължително нощем, когато най-ми се спи. Не съм повръщала толкова през целия се  живот. Да кажа още, че пробвах със сода, с диета от препечени филиики, с газирано, с Кола, и с хапчета. Ефект - кръгла 0.
Моля ви, ако някои нещо знае, нека помага, че изкарвам по цели нощи будна и ревяща в леглото. Отчаях се, идва ми наум да ходя да го вадят това малкото от мен, че съм все гладна и недоспала. Това си е мъчение за мен и за него. Така мисля аз, може и да не съм права.
Благодаря ви предварително
Целувки и се пазете

# 1
  • Мнения: 773
 Кола не пий никакъв случай. а под сода какво имаш предвид, газирана вода или бикарбонат. Знам че не е много полезно, но преди лягане понякога си пийвах по малко сода за хляб. По добре това отколкото мъки цяла нощ. Също помага и една ябълка преди лягане.

 киселините се предизвикват от някои храни. Забележи какво хапваш когато имаш киселини. На мен лично не ми понасяха доматите и ягодите.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Содата за хляб е страшно вредна,консултирала съм се с 2-ма лекари по този проблем.Спасение няма от киселините докато си бременна.И аз бях като теб.Единствената успокоителна новина,която мога да ти кажа е не бой се ,няма да умреш .Още малко остана Wink

# 3
  • Мнения: 35 962
с първото бебе понякога спях седнала последните месеци
с второто киселините бяха първите месеци и противно на логиката ми помагаше прясно изцеден лимонов сок /научих го от форума!/

# 4
  • Мнения: 2 663
Както ти е казала Chocha,содата за хляб е много вредна-тя изтънява червата.Аз имам също от време на време и са отвратителни,като теб не мога да спя-последния път пих 2 газирани води и ми размина.Взела съм си и един сироп-Алмагел,може да се пие от бременни.Той също ми помага.Някъде във форума бях чела,че една мама е пила мляко и помагало,но дали е така не мога да кажа,не съм пробвала!
Дано успееш да ги потушиш

# 5
  • Мнения: 1 032
На мен ми помагаха ябълките и айран. Също така бях забелязала, че когато лежа киселините ми се засилват ако съм легнала на дясната си страна, получавах киселини и от цитрусовите плодове. Така че най- добре е да видиш има ли храна, която ги предизвиква и да я избягваш, а също така и дали се засилват ако лежиш на определена страна. Знам, че е много неприятно и ти се иска да има лекарство срещу тях, но ако нищо не помогне просто ще трябва да потърпиш още малко. Късмет- на финалната права си вече   bouquet

# 6
  • Мнения: 644
Аз също имах супер много и направо ми идваше #2gunfire  лягах и ставах с лукчета,но пък ми помагахе.А пиех по начесто сода(газирана вода) дано и на тебе да ти помогнат,пробвай Peace

# 7
  • Мнения: 1 128
Някой знае ли как стои въпросът с хапчетата за киселини Стопацид? Дали са вредни за бременни? Не се пият, а се дъвчат. Аз все си мисля да пробвам, като ми дойдат в повечко коселините, ама все още не съм се решила.

# 8
  • Мнения: 181
 Laughingза стопацид не знам но на мен ми помага талцид,но не знам дали стават за бременни,консултирай се с лекаря, а пък за содата бикарбонат-пила съм 3-4пъти помагаше ми.

# 9
  • Мнения: 2 047
  Имах киселини от хляб и хлебни изделия и ги спрях. От цитрусите повръщах - и тях ги спрях през бременността.
  Опитай се да спиш полулегнала или на 2-3 възглавници. Да не те отчайвам , но към края вече нищо не помагаше.

# 10
  • Мнения: 213
Благодаря на всички за съветите!
Сода бикарбонат съм пила няколко пъти, не много, ама не помага. Лимонов сок също, и той не помага. За Стопацида съм чувала че не се препоръчва на бременни и не съм вземала. Талцид издъвках един ден почти цяла опаковка, но .... и той не помогна. Виж с газирана вода не съм пробвала. Това за спането нависоко вече си го практикувам от известно време. Сама стигнах до това просветление  Party
А прясно мляко си пия всяка вечер по една чашка (за калции). И то не помага. Най-интересното е, че ям на вечеря две препечени филии - резултат: киселини ужасни, и изведнъж....онова обърна ли се вътре, кво ли стана, спряха. Та успях да дремна малко. Не бих казала че има зависимост между храната и киселините. Поне при мен. Може да съм се надънила яко с кисело зеле и свинско, яко подлютено и за десерт 3-4 мандарини и да нямам кьорава киселина. Затова мисля че е от положението на бебето.
Пак ви благодаря много, целувки

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз имах по едно време яко киселини, но само през нощта. Затова пък нощите бяха ад - будех се от задавяне (устата ми се пълнеше от киселините с вода) и задушаване и мислех, че умирам. Нищо не ми помогна, само спането полуседнала (но пък после всичко ме болеше, а и не можех да се наспя така).
Но минава и се забравя, стискай още малко  Grinning

# 12
  • Мнения: 319
Алмагел съм пила аз през бременността си - изписан от лекар, разбира се! Помага, но след него известно време не трябва да пиеш и да ядеш нищо. Не си спомням дали това го пишеше в листовката на лекарството, но аз го установих лично. Ако пийнеш 10 мин. след Алмагел-а примерно вода, край с ефекта му. Впрочем преди да забременея никога не съм имала киселини. Появиха ми се през последните месеци на бременността. След като родих, пак си останаха сравнително често явление. В момента, когато имам киселини, дъвча по една таблетка Талцид. Помага светкавично и е с дълготраен ефект. Не е гаден на вкус, което не е маловажно. Но за Талцида най-добре питай доктор, щото аз сега не съм бременна и нямам ядове и за друг, а с мен си мога да правя каквото пожелая! Затова и пуша, пък! Чу ли, свеки?

# 13
  • Мнения: 160
На мен доктора ми каза да вземам Талцид през бременността и ми помагаше. От време на време пиех и по 1-2 глътки кола. И тя ми вършеше работа. Доколкото си спомням, доктора ми беше казал, че киселините по това време са в следствие от това, че на бебчо му растат косата и ноктите. Стискай зъби - малко остана. Ние ще стискаме палци!  bouquet

# 14
  • Мнения: 154
Минерална вода! Peace
Често на глътки!Аз пия по 2-2,5л на ден така.
Спи на лявата стана.
Стой полуседнала в леглото,когато положението е нетърпимо!
Не бой се и аз съм така!Още малко остана.Не пии никакви противокиселинни медикаменти.Вредни са и нарушават алкално-киселинното равновесие в организма.Особено содата за хляб! Hug

# 15
Някой знае ли как стои въпросът с хапчетата за киселини Стопацид? Дали са вредни за бременни? Не се пият, а се дъвчат. Аз все си мисля да пробвам, като ми дойдат в повечко коселините, ама все още не съм се решила.
На мен ми изписаха стопацид от женската консултация. Помагат, ако киселините не са в тежка форма, като при EmitoI. Aз, също имах много киселини. Това, което ме облекчи е следното: не ядях тестено, кисело, солено  и сладко, ядях по малко и на често, яла каквото яла до 18ч., след това само вода. Правех си лимонов сок с малко сода в една бутилка и нощем, като получа пристъп на киселини удрям един гълток и заспивам пак. Много са гадни киселините Cry,  и аз едвам издържах накрая, даже си взех стопацида в родилното Laughingтака за всеки случай да си имам.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 677
И аз бях с киселини почти през цялото време - спряха само от 5 до 7 месец
Ужас!!!
Отначало се тъпчех с неограничени количества мандарини- и най- странното за мен сок от портокал- и сега не го обичам както никога през живота си - но тогава само това ми помагаше- киселините започваха цом отворех очи и затова само си спях Wink
Но и това ми писна и открих СОЛЕТИТЕ- обикновенни и по сухички- направо с това си заспивах и се събуждах- просто си стояха до главата ми- абе мислех че никога няма да спре да ми се гади- и така докато родих- изчезнаха
Така че стискай зъби - скоро ще спре- и това да ти кажа и малкото зло- после като ти ревне бебето/ дано да не е/ ще си мечтаеш за киселините
Стискай зъби и си мисли че може и по лошо- и аз сега искам да си поспя- ама- като реши моичкия да си гукаме в 3,00ч. ми се иска още да ки бях бременна- въпреки че трудно се движех Sick

# 17
  • Мнения: 203
ПЕЧЕНИ ТИКВЕНИ СЕМКИ - намаляват ги /поне при мен/

# 18
  • Мнения: 730
Фамотидин са хапчетата убиващи гадните киселини PeaceВърха са newsm10

# 19
  • Мнения: 567
Стопацид са безвредни. Консултирала съм се с лекар.
Пробвай ги на мен много ми помогнаха след няколко безсънни нощи.

# 20
  • Мнения: 467
Ооооо, кой ще си има дългокосо бебчеее? Laughing

Решението Талцид,Талцид и пак Талцид.... През деня газирана вода.... в един момент престава да действа... стопацида е бг вариант на Талцида...
 и стискаш зъби...солети също помагат. При мен си беше през цялата бременност.... И се уригвах като змей!Само дето огън не изкарвах.... и накрая резултатът го ето
тук е на 3 месеца почти...

# 21
  • Мнения: 258
и аз се мъча със содата и с какво ли не,но скоро ми казаха нещо ново и интересно срещу киселини-маслини...обикновени черни маслинки  Wink само че най-вероятно не трябва да са много солени и горчиви...аз не съм опитвала още с това,но сигурно ще го направя...дано да ти помогне,пък и на мен(и моите са ужасни  Sad )

# 22
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Мила ако си както бях аз-няма спасение.Аз имах киселини
от всичко което ядях,а бях на диета заради обърната
жлъчка-нищо кисело,солено,лютиво,мазно,яйца и тн.
Не помагаха никакви лекарства,сода,газирано,айрян,
ябълки-нищо.Малко по леко ми ставаше ако лежах на
лявата си страна,но не особено.Успокоението е,че
като родиш и край!Надявам се ти да намериш начин
да ги намалиш поне нощем защото знам колко е гадно.
Успех!
Щастлива нова година на всички!

# 23
  • Мнения: 666
 Нищо не помага голяма гадост и през двете си бременности бях така само че мен ме почнаха още в началото на бременността , прибягнах до Зантак - виж той помогна малко ,само че не го препоръчват много много , потрай още малко - края му се вижда

# 24
  • Мнения: 220
И аз бях много зле - киселини и повръщане по цял ден и по цяла нощ - чак до самото раждане. Последните два месеца "спях" седнала, ако легнех всичко ми се връщаше в устата. На мен лекарите ми изписаха Стопацид (бил абсолютно безвреден за бременни!) и Алмагел (също). А аз на своя глава сигурно съм изпила цял тон сода бикарбонат. Абе, и най-големия тормоз си струва. Късмет!

# 25
  • Мнения: 5 228
Талцид - вълшебно лекарство против киселини, може да се използва по време на бременност.

# 26
  • Мнения: 574
Може да опиташ да смучиш локум на гладно поне 30мин преди храна.Понякога помага и при киселини и язва.
Ако си намериш лой я смеси с малко ракия и захар и пак нагладно 30мин преди храна.
Помага и домашната лимонада от лимонтузо,сода и захар.Първо смесваш захарта и лимонтузото на вкус,разбъркваш със содата и след пяната пиеш.
На мен ми действаха така витамините като ги пия на гладно и цял ден и нощ ми се повръщаше.После започнах да си хапвам и след това ги пиех и се спасих.
Весела Ново година.

# 27
  • Мнения: 2 672
и аз бях почти като теб - без повръщането- от нищо не минава! едва като родих и се "родих" Wink

# 28
  • Мнения: 415
и аз се мъча със содата и с какво ли не,но скоро ми казаха нещо ново и интересно срещу киселини-маслини...обикновени черни маслинки  Wink само че най-вероятно не трябва да са много солени и горчиви...аз не съм опитвала още с това,но сигурно ще го направя...дано да ти помогне,пък и на мен(и моите са ужасни  Sad )

Абсолютно ми помогнаха маслините, само ме е яд, че ги открих много късно...
През първата бременност ядях само обикновенни бисквити и не се наспивах  Sad

# 29
  • MUC
  • Мнения: 571
Имах ужасни киселини през последните месеци Twisted Evil
Единствените неща които ми помагаха бяха чаша студено мляко и спрайт.  Избягвах люто, кисело ,сурови плодове, зеленчуци и салати за вечеря.

# 30
  • Мнения: 1 425
Аз имах твоя проблем, но беше чак след 7 ия месец. Най бързо ми олекваше със нещо газирано или сода. Имах приятелка която като теб, я почнаха доста рано, тя се консултира с лекаря си и той й изписа сироп, но ефекта от него беше временен.

# 31
  • Мнения: 213
Леле - леле, колко сте милички. Много ви благодаря за съветите. Някои вече съм ги пробвала, това с домашната лимонада, резултатът, повръщам моменталически от ния. Иначе газираното също не помага. И Талцида, изхрупах сума хапчета от него, не и не. А всички го хвалят... newsm78На мъжа ми като преяде му помага моментално, а на мен не. За сега временно облекчение намирам само в солетите и то само Хрус-Хрус със зайчето отпред. Ще пробвам и с маслините. Ама вярно е вижда му се края, ще си спя седнала, пък ще видиме с колко коса ще излезе разбойника.
Целувки от мен (хлъц, опс, извинете) Embarassed

# 32
  • Мнения: 680
az s16to bqh taka i si kupih ot aptekata edni bilkovi - stopacid(mislq 4e taka se pi6e)mnogo mi pomagaha

# 33
  • Мнения: 680
tesa samo bilki,posle se konsultirah s moita lekarka i tq me uveri 4e nqma ni6to stra6no.i taka kotiikata do legloto i no6tem kato se s1budq sd1vkvam edno a ako se naloji o6te edno i vsi4ko pone za malko se opravq6e(do sutrinta)

# 34
  • Мнения: 730
Мен също ме мъчеха страхотни киселини,нищо не съм пила само не ядях пикантни,много солени и кисели храни.Никога не спях по гръб-винаги настрани.Но се консултирай с гинеколога си,преди да пиеш каквото и да е.Лека бременност Grinning

# 35
  • България
  • Мнения: 224
И аз имах ужасни киселини.... Twisted EvilУжас!!!Каквото и да ядях все имах!Малко облекчение намирах с дъвка.Пробвай!И често хапване ,но по мъничко-бисквитка,солетка....Няма страшно!Ще мине!!!Всичко добро!!!

# 36
  • Мнения: 1 046
Бира -след 7 месец я пиех нон стоп и аз се бях сбъркала от киселини и по цял ден бях само на кафето от сутринта т.е въобще не ядях и вечер само бира след малкото нещо което хапвах
ядях и сладолед също ми помагаше
ама при всеки е различно

# 37
  • София
  • Мнения: 2 271
Стисни зъби и изтърпи ужасните киселини, които съпровождат края на почти всяка бременност. Също обърни внимание кои храни ти предизвикват киселини. Аз ги знаех и ги избягвах, но пак ме мъчеха киселините.
Това, че повръщаш в третия триместър, обаче не е много добре, консултирай се с гинеколога си.

# 38
  • Мнения: 175
Здравейте мами,
Имам въпрос - напоследък ми се появиха кисилини, но не мога да определя от какво! Има ли друго спасение освен содата?

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 00:12 от Аурелия

# 39
  • Мнения: 1 393
Ако си бременна е нормално да имаш киселини.Поне аз през цялата бременност имах.Иначе може да се консултираш с лекар,за да разбереш на какво се дължат  newsm78

# 40
  • Мнения: 82
Мен също ме мъчеха гадните киселини и си карах със сода до края SadПознати ми казваха,че щом имам киселини,бебката ще се роди с коса.Така беше,но не мисля че това е причината за появата им newsm12

# 41
  • Мнения: 175
Пропуснах да кажа - в седмия месец съм Party

# 42
  • Мнения: 2 271
Аз получавах киселини само от определени храни.Спрях да ги консумирам и всичко беше ОК без сода и от сорта!

# 43
  • Мнения: 1 097
на съседката ми (вчера и беше термина, ама още го чакаме) и помага само Сода(газирана вода). А на мен нищо...Освен хладка вода с малко мед и лимонов сок. По принцип го пия сутрин за перисталтиката, обаче и за киселини ми помага...Опитай!

# 44
  • Мнения: 10 758
Аз пиех сода на "Девин", само тази ме оправяше.Пробвала съм и други соди, но ефекта беше нулев.От време на време пиех и Стопацид и талцид.

# 45
  • Мнения: 5 391
Содата е вредна, въпреки че повечето бременни с киселини прибягват до нея и тя ги облекчава.

# 46
  • Мнения: 3 447
Талцид, но пък казваш, че не ти помага... Вода на малки глътки и ментови бонбони също вършеха работа при мен. Абе няма спасение, стискаш зъби и това. След като родих, първата нощ в реанимация знаеш ли какво си мислех:"Еее, най-после една нощ без киселини" Laughing

# 47
  • Мнения: 2 149
Препоръчаха ми лимон изцеден, с малко вода. Аз си правя сок от лимон в повечко вода, да е леко кисело, и пия.
За киселините има редпоставки - мазна храна, масло, понякога глад, но главната причина е промяна в тялото Laughing
Опитай и с газирана минерална вода, може да помогне.

В много краен случай, когато нищо не помага, тогава на върха на лъжичка малко сода бикарбонат, лапаш и пиеш вода бързо, за да шупне в корема. Вредно е, но не мисля, че е по-малко вредно киселините да ти раздират стомаха. Това обаче е крайна мярка.

# 48
  • Мнения: 3 760
...Взела съм си и един сироп-Алмагел,може да се пие от бременни.Той също ми помага.
...На листовката на Алмагела пише да не се употребява при бременност и кърмене!!!
На мен ми помагаха 2 неща-разделно хранене вечер /най-вече избягвах захари + протеини, особено месо/ и Активен въглен-той според мен е най ефективен. Понякога взимах и таблетки Антиацид.
Надявам се бързо да ти мине. И безболезнено раждане!!!  bouquet

# 49
  • Мнения: 8 505
Мен ме оправяха газирани напитки-тоник и понякога пепси.

# 50
  • Мнения: 832
На мен ми минаваха, като ядях захар.

# 51
  • Мнения: 577
и на мен ми помагаха газираните напитки-сода,фанта.Но недей да пробваш Алмагел,защото е вредно за плода.

# 52
  • Мнения: 2 959
Аз пиех чай с джиндър през деня, а вечерно време преди да легна по една чаша топло прясно мляко, поне 2 часа след вечеря. Успех, стискам ти палци.

# 53
  • Мнения: 7 091
На мен не ми помогна нищо друго освен кисело мляко. Ходех си с чашката с мляко по цял ден и по една лъжица , по една лъжица Wink

# 54
  • Мнения: 8 769
Содата е вредна, въпреки че повечето бременни с киселини прибягват до нея и тя ги облекчава.
Коя сода?

# 55
И аз имам киселини и да Ви кажа честно на мен ми помага само чистата вода без нищо Embarassed Пробвайте може и на вас да помогне ама по принцип всеки организъм е различен smile3522

# 56
  • Мнения: 1 909
Аз открих наскоро едно невероятно ефектно средство - дъвчене на анасон, малко преди лягане! Дано и на вас ви помогне, но за мен беше голямо откритие

През първата бременност ми бяха препоръчали едни лекарствени гелове на плодова основа, които обаче никак не бяха приятни а и не вършеха кой знае каква работа, но с анасона направо се родих! newsm10 newsm10

# 57
  • Мнения: 43
На мен най-много ми помагаше кофичка кисело мляко! Пробвай, дано да ти помогне!

# 58
  • Мнения: 245
И аз имах страшно много,защото сме с буйна коса.И единственото ми спасение беше 1 лъжица кристална захар,ей така си я лапваш,ако се наложи и по-късно пак...На мене много ми помагаше и е напълно везвредно и за двама ви Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 2 623
Талцид - вълшебно лекарство против киселини, може да се използва по време на бременност.

Само то ме спасяваше Simple Smile А относно връзката ядене - киселини и аз мисля, че няма такава. Имало е дни когато съм яла само сух хляб само и само да избегна киселини и пак имах.
Талцид е страхотен само не прави грешка да го смучеш, че е гадно. Дъвчеш го и го глътваш веднага - така дори е вкусен Simple Smile

# 60
  • Мнения: 147
Още преди за разбера,че съм бременна такива зверски киселини започнаха....през живота си никога не съм имала,та реших,че съм получила я язва я гастрит.После се разбра от к`во е Blush
Спасих се с TALCID, който ми предписа док.

# 61
Здравей, може да е малко късно, но все пак да добавя и аз нещо
ГАЗИРАНА ВОДА МИХАЛКОВО Hug
колкото и просто за звучи действа  Party

Общи условия

Активация на акаунт