Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 629
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте Докторе, проблемът при нас е следният: дъщеря ми има хемороид от около година. Няколко пъти ходихме на хирург в родният ни град, който каза, че трябвало да се спазва хранителен режим и я мажехме с Лидокаин. Не препоръча операция. Нещата обаче са наникъде и сега в петък ще ходим вече за трето мнение при друг доктор. Откакто е започнала да се храни изпражненията й са на топчета (на 6 г. е в момента), изпражненията й са нормални само като взима пробиотик. Иначе яде всичко, гледам повече супи и плодови да има в менюто й. Можете ли да кажете като се сблъсквате с подобни проблеми какво е най-добре да направим. Благодаря Ви предварително.


При децата рядко се срещат хемороиди и не се оперират. Препоръката е да се контролират изхожданията. Ако това става трудно и с напъване вените на ануса се издуват. Използвайте мехлем проктогливенол и направете такава програма, че детето да се изхожда всяка сутрин, защото по-късно изпражненията се сгъстяват и втвърдяват.

# 481
  • Мнения: 616
Здравейте Докторе, проблемът при нас е следният: дъщеря ми има хемороид от около година. Няколко пъти ходихме на хирург в родният ни град, който каза, че трябвало да се спазва хранителен режим и я мажехме с Лидокаин. Не препоръча операция. Нещата обаче са наникъде и сега в петък ще ходим вече за трето мнение при друг доктор. Откакто е започнала да се храни изпражненията й са на топчета (на 6 г. е в момента), изпражненията й са нормални само като взима пробиотик. Иначе яде всичко, гледам повече супи и плодови да има в менюто й. Можете ли да кажете като се сблъсквате с подобни проблеми какво е най-добре да направим. Благодаря Ви предварително.


Много Ви благодаря, докторе. Тя си ходи всяка сутрин преди градина от доста време. А гелчето ще го вземем.

При децата рядко се срещат хемороиди и не се оперират. Препоръката е да се контролират изхожданията. Ако това става трудно и с напъване вените на ануса се издуват. Използвайте мехлем проктогливенол и направете такава програма, че детето да се изхожда всяка сутрин, защото по-късно изпражненията се сгъстяват и втвърдяват.

# 482
  • Мнения: 13
Пуснах тема,но ще ви попитам Вас.Simple Smile Имам бебе момиче на 10 месеца и скоро на ехографа и откриха вродена аномалия на бъбрека.Ходила съм два пъти на ФМ докато бях бременна ,нища не са ми казвали. Интересува ме какво означава двойна ПКС-ма ,дренаж запазен.. Казаха ми,че не пречи на развитието му,но все пак съм притеснена и трябва ли да се наблюдава ? Благодаря.

# 483
  • Мнения: 616
Здравейте, докторе. Днес бяхме на хирург. Дещеря ми се уби от рев, защото някой й казал, че ще резнат това, което е на дупето и тя от страх почти нв позволи на доктора. От това, което все пак успя да види човека, а то не беше много, каза, че не хемороид, а анална фисура. Предписа ни Цикадитина на свещички и мехлем и каза в сряда пак да я заведем.

# 484
  • София
  • Мнения: 3 188
Пуснах тема,но ще ви попитам Вас.Simple Smile Имам бебе момиче на 10 месеца и скоро на ехографа и откриха вродена аномалия на бъбрека.Ходила съм два пъти на ФМ докато бях бременна ,нища не са ми казвали. Интересува ме какво означава двойна ПКС-ма ,дренаж запазен.. Казаха ми,че не пречи на развитието му,но все пак съм притеснена и трябва ли да се наблюдава ? Благодаря.

Това означава, че бъбрекът се дренира от два пикочопровода. Възможно е да възникна проблем свързан с бъбречна инфекция. Потърсете доц.Кюркчиева в Детския център на Токуда.

# 485
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, докторе. Днес бяхме на хирург. Дещеря ми се уби от рев, защото някой й казал, че ще резнат това, което е на дупето и тя от страх почти нв позволи на доктора. От това, което все пак успя да види човека, а то не беше много, каза, че не хемороид, а анална фисура. Предписа ни Цикадитина на свещички и мехлем и каза в сряда пак да я заведем.

Лечението е добро. Лично аз предпочитам мехлем Проктогливенол.

# 486
  • Мнения: 616
Здравейте, докторе. Днес бяхме на хирург. Дещеря ми се уби от рев, защото някой й казал, че ще резнат това, което е на дупето и тя от страх почти нв позволи на доктора. От това, което все пак успя да види човека, а то не беше много, каза, че не хемороид, а анална фисура. Предписа ни Цикадитина на свещички и мехлем и каза в сряда пак да я заведем.

Лечението е добро. Лично аз предпочитам мехлем Проктогливенол.

Много Ви благодаря.

# 487
  • Мнения: 1 175
Здравейте,

Детенцето ми е на 1г и 5 месеца. Още в 18г.с беше диагностицирано с тежка диафрагмална херния. В 30г.с. седмица беше извършена манипулация за поставянето на балон катетър в трахеята на бебчето ми. След 6 седмици беше извършена същата манипулация за премахването на балона.
На 3 ден от рождението си го оперираха и  му беше поставено платно, но частично - само от едната страна. Малко по-малко от година, миналия август, при рентгеново изследване  беше забелязан рецидив. Оперираха го малко след това и този път не се наложи поставяне на платно, тъй като имаше вече собствени тъкани, с които можеше да се захване. А и платното е било силно резобирано, затова и хирурзите не предприеха ново поставяне на платно.
Преди малко повече от месец направихме отново рентгенова снимка, тъй като в епикризата беше отбелязано да се правят рутинни изследвания на всеки три месеца до година след операцията. Докторите от образна диагностика бяха написали, че има рецидив, но той беше отхвърлен от докторите, където е оперирано бебчето ми.
През това време на няколко пъти детето ми имаше следните неразположения - коремни спазми, повръщане и температура, които отминаха след няколко дена. Също така дясната длан и китка са подути от близо месец. Кожата на подуто място е доста зачервена на моменти.
На 25.01 направихме нова рентгенова снимка, заради боледуване и докторът от образна диагностика беше написал, че има рецидив. Този път потвърден. Касаело се за параезофагеална херния. В понеделник ще пътуваме за София и предполагам ще последват разговори с хирург и насрочването на операция.

Искам да чуя вашето мнение. Каква може да е била причината отново да се получи рецидив? Бихте ли имали възможност да видите детенцето ми преди да го приемат в лечебното заведение? Защо пак се стигна до рецидив, след като последната операция беше успешна и няма поставено платно?

Последна редакция: сб, 28 яну 2017, 08:28 от besyto

# 488
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, няма съмнение, че има рецидив. Покрай хранопровода се е промъкнало малка част от червото. Смятам че д-р Георгиев е направил каквото трябва, но тази патология често крие изненади. Не е нужно да водите детето при мен, защото д-р Георгиев знае по-добре каква е ситуацията и какво може да се направи. Възможно е да препоръча изчакване, но в определен момент ще трябва да се вземе решение за оперативна корекция. Всяка операция на вродено заболяване има определен процент усложнение и това важи за целия свят.

# 489
  • Мнения: 616
Докторе, здравейте, вече почти месец ваш колега се опитва да излекува анална фисура на дъщеря ми, която е на 6. Към момента имаме напредък, защото поне изпражненията, които бяха все на топчета, вече по-често са нормални, благодарение на хранителна диета. Мажа я веднъж на ден с Дермазин и през два дни слагаме по половин свещичка Цикатридина. Преди малко се върнахме от поредния преглед и доктора каза, че вече няма оток, но цепчицата си стои. Остави ни това лечение за още две седмици и каза, че трябва да протече процес на епитализация. Ако това не се случи каза, че ще извърши манипулация под пълна анестезия. Много Ви моля споделете дали има някаква опасност от тази манипулация, защото много се притесних. Страх ме е от тези упойки. Бихме направили консултация и с друг хирург. Забравих да ви кажа, че веднъж на ден слагаме в храната по 5 мл. течен парафин, за да омазни изпражненията. Предварително Ви благодаря.

# 490
  • София
  • Мнения: 3 188
По принцип указанията на колегата са правилни. Трябва да знаете, че тези фисури се поддържат от нередовното и затруднено изхождане по голяма нужда. Трябва ежедневен режим, който да настрои организма на детето да се изхожда само сутрин, и то всяка сутрин, защото след това изпражненията стават твърди и актът е мъчителен.

# 491
  • Мнения: 616
По принцип указанията на колегата са правилни. Трябва да знаете, че тези фисури се поддържат от нередовното и затруднено изхождане по голяма нужда. Трябва ежедневен режим, който да настрои организма на детето да се изхожда само сутрин, и то всяка сутрин, защото след това изпражненията стават твърди и актът е мъчителен.
Тя си се изхожда по веднъж, даже и два пъти на ден, но по-твърдо ака. Напредъкът към момента е, че не се оплаква от болка. Аз се страхувам от упойката и от това, че може нещата пак да се случат след това. Иначе стриктно спазваме диета, но няма кой знае какъв резултат.

Последна редакция: чт, 09 фев 2017, 20:38 от pepina812

# 492
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Здравейте проф. Бранков,
Синът ми е на 7години и все още главичката на пениса не е изцяло оголена. Септември миналата година му правиха пластика, пожеже при издърпване на кожичката назад се оформяше едно стеснение като пръстен и не можеше да се изтегли хубаво. Сега кожичката е подвижна, но ме притеснява това, че все още е залепнала към главичката в задната си част и отдолу. Най-грубо казано, показва се около 3/4 от главичката отгоре и съвсем малко отдолу. Всяка вечер при баня издърпваме до колкото позволява без да има болка, но няма голям напредък в отлепването. Около отвора на уретера има един червен пръстен, който се уголемява ако издърпаме по-силно. Бих искала да попитам до каква възраст е нормално да се получи отлепяне и да се покаже главичката изцяло и има ли някакви средства, с които би могло това да се случи по-лесно и безболезнено за детето, понеже от операцията определено си има травма и не позволява да го пипаме. Не сме от София, но бих могла да го доведа за консултация, ако е необходимо. Четох в една ваша статия за мазане с кортикостероиден крем, чудя се дали би било удачно в нашия случай.
Благодаря Ви предварително!

# 493
  • Мнения: 215
Здрвавейте, проф. Бранков!
Днес бяхме на консултация при доц. Калинова гр. Стара Загора, която постави диагнозата ингвинална херния на сина ми. Препоръча ни оперсцията да се направи в близките две, три седмици, т.е. да не отлагаме. Има нещо обаче, което много ме безпокои. На самия преглед докторката каза, че пишлето не е забелено напълно и ще използва анестезията за да оправи хернията и т.нар.фимоза. Чела съм доста по темата и бях избрала да не забелвам детето си, да оставя нещата на естественоя им ход. Вероятно съм сгрешила, но много ме притеснява тази интервенция. Не мога да спра да мисля, страхувам се, че е ненужна и ще му донесе огромен дисконфорт докато зарастне. Бихте ли дали някакво мнение по въпроса? Освен това пъпчето е леко изпъкнало и ни казаха, че трябва и то да се наблюдава.

# 494
  • Мнения: 832
Здравей moony,
Аз също избрах да не забелвам синът ми,това е естествен процес,който продължава няколко години . Ето една полезна статия http://www.pedsurg.net/za_pacienta_fimoza.htm
Единствено не знам дали няма да му дойде много на детенцето ви операция и забелване/ако сте решили/.
Успех!!! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт