«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ѕременност с термин месец...
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
630-644 от 734 отговора

Hinter`m Mond gleich links

ћнени€: 1 265
зеленкото и всички, благодар€ за подкрепата  Hug
јз говорех по-скоро за нещата, които знам поради образованието си. ¬сички редки болести и синдроми с честота 1:200 000 и подобни  Mr. Green You cannot un-know what you know, за съжаление.

»наче на тъпото бебе €вно вече му е по-широко и го гон€ с доплера, гол€м екшън ми устрои вчера и днеска. Ќакра€ го намирам.

ƒнес работ€, а детето е на плаж с баща си  Sad
÷итирай

ћнени€: 1 049
 отката ћарта страхотна си, много ти благодар€  Hug Hug Hug. ’емоглобина ми е 112 при реф. граници 115-160. «а разредената кръв, може би имам об€снение - след ин витрото, доктора ми каза да пи€ јспирин протект, точно за разреждане на кръвта. ѕонеже съм с многоплодна бременност, ми каза да го пи€ до кра€, за да предотврати нещо си (не сме€ да повтор€ какво ми каза, защото не помн€ точно - не съм медицинско лице), на прост език ми об€сни, че јспирин протект-а разреждал кръвта, тааа €вно за това. «а урината дадох € на м€сто, дадоха ми н€каква пластмасова чашка за кафе, сто€ла там на рафта сигурно от ланшната зима, таа най-веро€тно наистина е замърсена. «а това ще си поискам и стерилна, да съм спокойна. ћного много ама много ти благодар€, утре сутринта ще скокна и до доктора  Hug Hug Hug

јаа да

MCV 94.1 - при реф. 82-98
MCH 33.1 - при реф. 26.5-32
MCHC 351 - при реф. 295-360

“ук дали има нещо тревожно  Hug
÷итирай

London, UK

ћнени€: 8
 айлис, вземи да споделиш относно въпросни€ хл€б с домати,  че ми събуди интереса  chef
ќтносно малката не се шашкайте, ще свикне и даже толкова ще и хареса, че ще ви пита защо € взимате толкова рано  bouquet

—къпи момичета,  не ми завиждайте за кекса, защото по същество е мираж  Rolling Eyes
»мам желание ама отсрещната страна има проблеми с главата в това отношение. јз като го вид€ и ми иде да
 luvbed напоследък ми се вижда много секси  smile3508 бременните ми хормони са изперкали. ј той..... хайванче, €досва ме ама кво да направ€?!?! ѕо принуда не става, та така мойте неволи

яни, браво за —векито,  че се разбирате. ћо€та ако дойде да ми чисти.... после ще се говори с години. “енкю да си стои вкъщи Smile
÷итирай

ћнени€: 7 021
ћаги, задължително пусни стерилна урина и ще видиш, че н€ма нищо в не€ Mr. Green » аз се прекарах с такава чашка и лъснаха н€какви бактерии, белтък и кетони в урината Shocked ¬еднага пуснах стерилна, взета от вкъщи и всички притеснени€ се отхвърлиха  Whistling
÷итирай

ћнени€: 2 917
«дравейте,
и аз се завърнах от ∆  и съм много щастлива, защото всички изследвани€ са ми ќ  newsm44 ≈динствено хемоглобина е малко под границата (120) при мен е 117, но док каза, че н€ма засега нищо, все още, да ми изписва за него, само препоръча белтъчна диета Crazy
ƒецата се развиват добре, главички и гръбначета са наред, ама за пола нъц, изр€за ме Crossing Arms други€ месец щ€л да ми каже Shocked

Minka_

споко и на мен ми се спи hahaha
÷итирай

’емоглобина ми е 112 при реф. граници 115-160. ...

ћи нисичък е малко, но не фатално. » не изглежда да имаш железен дефицит на този етап.

”рина е хубаво да се дава вкъщи, в стерилен контейнер, независимо дали е за обикновена или за стерилна, и после да се носи бързо в лаборатори€та. ¬сичко останало обикновено е замърс€ване на пробите.
÷итирай

ћнени€: 1 049
 отката ћарта отново много благодар€, определено съм по-спокойна вече  Hug
÷итирай

ћнени€: 260
»в ѕускам ти рецептата, с уточнението, че
—крит текст :
јз го прав€ в машина за хл€б, добав€м маслините и доматите 10 мин след началото на програмата и слагам още брашно (на око)
’л€б с домати и маслини

източник: thecakelab.com

175 мл. хладка вода
1 ч.л. сол
2 ч.л. захар
1 с.л. зехтин
200 гр. кисело мл€ко
500 гр. б€ло брашно
1 пак. суха ма€

~ 100 гр. чери домати - нар€зани на четвъртини
~ 100 гр. черни маслини - без костилки, нар€зани на парченца

иселото мл€ко, водата, зехтина, солта и захарта се смесват и разбъркват добре. ќтделно се разбърква брашното със сухата ма€ и първата смес се добав€ към него. ќмесва се меко тесто, което да не лепне или съвсем леко. ќстав€ се да втаса, докато удвои обема си. —лед това се разстила и леко разточва на набрашнена повърхност. Ќаръсва се с доматите и маслините. «авива се на руло и се усуква н€колко пъти. ќт течността на доматите започва много да лепне, но това не тр€бва да ви притесн€ва - набрашн€вате си ръцете и сучете, докато плънката отиде навс€къде. «авива се на кравай и се слага в кръгла тавичка - при мен висока и дълбока йена. ќтгоре се намазва със зехтин. —лага се в студена фурна, ко€то се включва на 200 градуса. ѕече се около 30 мин. или докато се зачерви и хване коричка. ќстав€ се да изстине на дъска или решетка.

оконче, браво за хубавите новнини  Hug
ћаги, аз от години си нос€ от вкъщи стерилна урина. ƒаже миналата седмица носихме мо€та и на детето и ћћ вика "¬нимавай да не ги омешиш и да излезе, че детето чака бебе"  35
 оте, ти защо работиш?
„овече - мислихме за кооператив, но - първо, там се дават дежурства, които аз с бебето не знам дали ще мога да давам и второ - много трудно се намират места - хем да са за подход€щата възраст, хем да е наблизо...»наче и ние б€хме в гранична, сравнително малка и то - около 20 деца - но не ни огр€...Ѕеше 2-ра резерва след първо класиране, след което се освободи само едно м€сто и с новата томбола падна още назад...
÷итирай

оте, ти защо работиш?

ѕревеждам мед. документаци€ за една преводаческа агенци€. ћожех да им откажа, ама аз съм много трудна с отказите...  Embarassed
÷итирай

Ѕлизо до морето (200 м)

ћнени€: 10
 отката ћарта, преди месец хемоглобина ми беше 110 и аз знам, че това е ниско.
ј√-то като вид€ резултата и направи коментар, че ми бил добре хемоглобина  Crossing Arms
јз не спорих, щото и без това н€маше да предприемам нищо, каквото и да беше казала...
÷итирай

ћнени€: 31
«дравейте, виждам че коментирате кръвните показатели та ако може  отката ћарта да кажеш професионалното си  мнение за моите резултати  Embarassed
’емоглобин 133 g/l 120.00 160.00
- ≈ритроцити 4.81 10^12/l 4.20 5.40
- Ћевкоцити 13.9 10^9/l 3.50 10.50
- ’ематокрит 0.41 l/l 0.37 0.47
- “ромбоцити 365 10^9/l 150.00 400.00
- MCV 85 fl 85.00 95.00
- MCH 27.7 pg 27.00 32.00
- MCHC 328 g/l 320.00 360.00

по въпроса за бактериите в урината, след като пуснах стерилна такава се оказа че Ќяћј бактериален растеж, а преди това на общото изследване показваше че има   Thinking за  да сте спокойни пускайте задължително —“≈–»ЋЌј урина.
÷итирай

ћа не ме обръщайте на дежурен лекар, особено като са ви в норма резултатите, нали  Mr. Green
ƒара, левкоцитите ти са леко завишени, защото това е нормално за бременността, както е нормално и утайките да са леко завишени.
÷итирай

ћнени€: 31
 отката ћарта, благодар€ и извин€вай, че те занимавам но нали знаеш през този период абсолютно всичко ни притесн€ва- в случа€ се притесних за MCV,MCH и MCHC, които са на долната граница и понеже ти спомена в по-горен пост за тези показатели и.... за това си задавам въпроси  Smilebouquet
÷итирай

ћнени€: 2 917
ћа не ме обръщайте на дежурен лекар, особено като са ви в норма резултатите, нали  Mr. Green
ƒара, левкоцитите ти са леко завишени, защото това е нормално за бременността, както е нормално и утайките да са леко завишени.
35 35 35 35
÷итирай

отката ћарта, благодар€ и извин€вай, че те занимавам но нали знаеш през този период абсолютно всичко ни притесн€ва- в случа€ се притесних за MCV,MCH и MCHC, които са на долната граница и понеже ти спомена в по-горен пост за тези показатели и.... за това си задавам въпроси  Smilebouquet

MCV и MCH са показатели за вида на анеми€та, ако има таква - в случа€ може да имаш латентен железен дефицит, но н€ма как да се знае със сигурност, защото н€маш изследване на жел€зо и жел€зо-свързващ капацитет (∆— ). ѕри нормални стойности на хемоглобина просто си свиркай и €ж храни, богати на жел€зо.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
630-644 от 734 отговора