Деца с диабет - тема 12

  • 91 242
  • 726
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 35 873
моля за идеи с какво да мажа незарастваща рана от охлузване на коляното без инфекция  Confused

# 721
# 722
  • Мнения: 35 873
покрай раната на моята малка девойка съм се разровила из диабетните групи във фейсбук;
съвет, който получих за мазило:

Скрит текст:
Мехлемът е Interasive.gel , с лепенки Alevin. Така лекуват в Германия диабетни незарастващи рани...Аз самата си спасих ходилото след убождане със стъкло ,забито в джапанка....Нещата бяха стигнали до голям абцес ...Напишете го в мрежата и прочетете.И двете неща са производство на Англия.
ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТТА .... 1. ПРОМИВАНЕ НА РАНАТА СЪС СОЛЕВ РАЗТВОР...ОТ БАНКА, АТ СИСТЕМА СОЛЕВ РАЗТВОР, СТРУВА ОКОЛО 2 ЛВ 2. ИЗСТИСКВАНЕ ВЪРХУ РАНАТА ТЪНЪК СЛОЙ ОТ МЕХЛЕМА 3. ПОСТАВЯНЕ ОТГОРЕ ПАРЧЕНЦЕ, С ГОЛЕМИНАТА НА РАНИЧКАТА , ОТ РОЗОВАТА ЛЕПЕНКА...ПРИЛИЧА НА ПРЕСОВАН ДУНАПРЕН...ТЯ Е НАПОЕНА С РАЗТВОР ОТ НЯКАКВИ ОКЕАНСКИ ОХЛЮВЧЕТА...РОЗОВОТО КЪМ РАНАТА...10 НА 10 КВАДРАТ ОТ НЕЯ СТРУВА ОКОЛО 16 ЛВ 4.ЧИСТА МАРЛЯ , ДРУГА ЛЕПЕНКА ИЛИ БИНТ ЗА ДА НЕ ИЗПАДНАТ НЕЩАТА, Т.Е . ПРИКРЕПЯЩА ПРЕВРЪЗКА 5 .СМЕНЯ СЕ ПО-РЯДКО...ПРЕЗ ДЕН , НА 48 ЧАСА
Незарастваша 10 месеца рана с размер на голямо бобено зърно , дълбока над 1 см....ми зарастна за 35 дни напълно...

може и да не ви е интересно това, което ще копирам, но за мен е полезно, долното интуитивно го знам; разбира се то зависи и от един куп други фактори - ст-ст на нощен, физ. активност, гликемичен индекс на изядената вечеря най-грубо казано ... ; малката се налага да похапва и нощем + вече ми прави сутрешна заря  Confused

Скрит текст:
Хей, група, чували ли сте правилото, че е добре, когато си в хипогликемия, с оглед на това да избегнеш реактивното покачване на кръвната захар след това, при приемане на въглехидрати е добре да си биеш и една единица бързодействащ инсулин. Знам много хора, ще кажете, че не е логично: хем си с ниска кръвна захар, а си биеш и инсулин, затова реших да направя наблюдения. Тази седмица няколко нощи бях с хипогликемия:
Първата нощ се събудих с 4.2 - хапнах едно лукче, без да си бия инсулин - на суринта бях с 4.9
Втората нощ - се събудих с 3.9, хапнах едно лукче и една филия обикновен бял хляб, пак не си бих нищо - на сутринта бях с 8.2.
На третата нощ се събудих с 3.8., хапнах едно лукче и една филия обикновен бял хляб и си бих една единица бързо действащ инсулин - на сутринта бях с 5.5.
Явно това правило за едната единица, има смисъл, когато хапнем повече от една хлебна единица при хипогликемия

пп текстът е писан за възрастен човек

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Цитат
Явно това правило за едната единица, има смисъл, когато хапнем повече от една хлебна единица при хипогликемия
Направо забава.
Когато си се събуждаш 3 нощи поред с хипо, то е близко до акъла,  че трябва да намалиш базален!!!!!!

Бубанка да не се зесегнеш Hug, това се отнася до автора.

# 724
  • Мнения: 35 873
Няма да се засегна, знаеш, че много ценя твоите включвания  Hug

но понеже ми се е случвало с 10 гр. хляб от 3 КЗ да направя 10 КЗ например, малка доза /при моята мома 1/2 единица/ би дала един добър резултат от 5-7 на събуждане - така мисля
разбира се, зависи и преди колко време е слаган последния бърз
само си разсъждавам  Wink

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Ако по някаква причина има низка КЗ, то се дава ЗАХАР, разтворена в топла вода или чай. И след 20 мин. се проверява отново. Захарта се усвоява на 100% максимум след  30 мин. и така можеш да видиш резултата. Ако КЗ не се вдигна достатъчно, отново захар и отново проверка.
И естествено се прави анализ защо се е случило това хипо.

# 726

Общи условия

Активация на акаунт