Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 фев. 2006, 16:45 ч.

Плакнене на устата?

• 1 390
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
Аз също не давам вода на бебето си-още от началото тя не искаше. Но бабите ме плашат, че ако не и давам по малко вода след кърмене да си "плакнела устата", щяла да завъди гъбички. Това така ли е? Млечницата същото ли е? Беба до сега не се е сдобивала с такива гадини, но аз си измивам гърдите с вода преди всяко кърмене. И понеже сме на парно-да не би въздуха да е много сух и все пак да трябва да и давам по малко? Аз сложих съдче с малко вода на парното-една нощ въздуха ми се видя много сух. И вярно ли е това, че не трябва да се сушат дрехи в стаята, че беба можела да хване рахит или не знам какво си.
Е, то много станаха въпросите, ама...

# 1
  • София
Синът ми не пиеше вода и не съм му изплаквала устата. Млечница не е имал. По едно време дори спрях да си мия гърдите преди всяко кърмене. За сушенето на дрехи в стаята - не вярвам да се разболее от рахит заради това, но определено така се изсушава въздуха, а и замирисва на ... пране. Ако се налга да го правиш, проветрявай по-често и това е. Важното е въздуха да не е застоял.

# 2
По принцип не е зле да му даваш 1-2 лъжички вода,че млечницата е доста неприятно преживяване.С биберон няма смисъл,защото водата отива направо в гърлото,а целта е да мине през езичето най-вече.Но пък не е задължително,Тонина е права че може и да не хванете млечница.А за сушенето на дрехи-не съм чувала да причинява рахит,но аз не суша защото става много тежък въздуха и не ми е приятно.

# 3
  • София
Нито първото, нито второто  ми дете сега иска да пие вода,не изплаквам устата,защото тя заспива и не мога да и бутна шише.Не съм имала проблем.В началото миех гърдите си,но после спрях.Колкото до дрехите върху парното не трябва заради праха за пране.Ако е сух въздуха сложи мокри кърпи.

# 4
  • София-там нейде в западната част
според мен не е задължително да се изплаква устата но ака прецениш да го правиш Мечо Пух ти е обяснил как е добре да се прави
млечницата се причинява от гъбички които се развиват във влажна среда ,също така може да се появи и по зърната ти и според мен е до организъм има мами които плакнат устата на бебо и пак им се появява млечница а има мами които нищо освен кърма не дават на бебо и никога не са имали такъв проблем
има много ефикасен гел Дактарин
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2974 ето тук можеш да видиш за млечницата обсъждана и от други мами

# 5
  • Пловдив
Не съм давала и капка водичка и досега не сме имали проблеми. Отначало бягах като луда преди всяко кърмене да мия гърдите, а беба реве! Сега вече само ежедневния душ ве4ер и сутрин само с вода.
За сухия въздух - мокра кърпа. За дрехите и аз знам, че не бива, предполагам заради праха и силната му миризма.
Толкова от моя скромен опит  Hug

# 6
  • София
A тази млечница боли ли? Мене или беба? Само по езика на беба ли се познава? newsm78

# 7
  • София
Млечницата поне при нас представляваше бели петънца по езичето и бузките, докторката каза че е болезнено за бебето, по едно време си мажех и гърдите с дактарин, защото много ме боляха и реших че маже да е млечница и при мен.

# 8
Млечницата ще я познаеш лесно в устата на бебето-побеляват бузките а после и езика,прилича на афти и може да е болезнено.При теб ще я познаеш ако имаш гаден и силен болезнен сърбеж по зърната,зачервяване и болка при кърмене.С Дактарин се оправят и устата и гърдите

# 9
  • София
Благодаря! Sunglasses

# 10
не съм плакнала и не плакна, защото беба като по-малка често "връщаше" по малко, заспива и сега на гърда, няма как да стане това с плакненето
за рахита - не виждам никаква причинно-следствена връзка
миенето на гърдите не помага срещу млечница, но изсушава кожата ти и е възможно да получиш рагади
мокрите кърпи са просто бивше мокро пране, по-добре слагай метална паничка с вода върху парното

# 11
  • в шоки-land
не съм плакнала иzобщо...такова нещо като млечница не сме хващали....zа рахита, и Thinking аz не виждам връzка....и миенето на гърдите не е нужно преди всяко хранене, ежедневният душ е достатъчен, а и хубаво да zасъхва кърмата върху гърдите....ние имаме овлажниител със студен въzдух в бебешката стая, zащото сме с подово.....но паничка с вода върши същата работа....

# 12
  • София
аз наплашена от млечница упорито давах водичка с лъжичка след всяко кърмене и въпреки това хванахме (ако се вярва на педката, за което сега имам съмнения, но това е друг въпрос).

след това спрях с водата (беше много изнервящо за бебо, който заспиваше на гърда, да го будя с тези лъжички вода - ужас направо) и оттогава не сме имали никакви проблеми.

смятам че можеш да си спестиш тези усилия. мое мнение  Wink

# 13
  • София
плакна с вода след всяко кърмене и па хванахме млечница. за препатилите мами, ползвам дактарин, кога ще му мине на бебо? мажа и зълната. ще ми мине ли и на мен? благодаря

# 14
  • София
С големия син имахме млечница и с Дактарина мина за една седмица, веднага се повлия. Много е болезнено за бебето и тогава за малко да го отбия.
Сега с Кали не съм имала такъв проблем и да си призная от хигиянна гледна точка я карам малко през просото. Миене на гърди преди всяко ядене, плакнене на уста след всяко - тц. Мисля, че често е въпрос на предразположеност към такива гъби. Може да миеш гърдите със содена вода, така алкализираш средата, гъбите не обичааат smile3521

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт