Не иска вече каша, каква закуска да давам?

  • 492
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
До скоро Гого (1 г. и 9 м. ) ядеше за закуска каша (обикновено купешка на Хумана най-вече), или овесени ядки с плод, или грис с плод, а събота и неделя - тестени закуски. Тъй като ние закусваме почти всеки ден печени филийки с кашкавал и нещо друго (салам, луканка, шунка), той покрай нас също започна често да си хапва такава печена филийка с кашкавал или само препечена с масло и чубрица, но след това си ядеше кашата.

От 1-2 седмици насам обаче става все по-трудно да го накараш да яде каша, казва "не, каша не искам, искам храна" (интересно, явно кашата не е храна според него Simple Smile ). С овесените ядки нещата са по същия начин. Чудя се с какво да я заменя?

Проблемът е, че той не яде плодове така - само като плод. Яде ги или в кашата (добавени или като част от съставката на готовата каша), или плодово пюре, или например в кисел, но не и така. Напоследък започна да хапва чат-пат по някое парче ябълка или банан, но това е.

Попарите и кремчета и кисели и кисело мляко с бисквити и т.нц. ги ядем на следобедна закуска по принцип.

Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Филии давай - пълнозърнест хляб, намазан с "природосъобразни" неща Wink
Плодове ще прояде полека-лека.
А след няколко седмици предложи пак каша (или редовно го пробвай).
Мая харесва разни корнфлейксове, особено ако са по-така - да речем, топчета шоколадови...но не й ги предлагам редовно, понеже иначе ще започне да ми отказва овесените ядки.
А макаронени закуски яде ли? Със сирене, с мед?

# 2
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
А защо не му даваш от вашите филийки, ако са с малко масълце, сиренце запечени във фурната какво им е? Детето си иска разнообразие. Аз например му давам попара с чай, макарони на фурна, кус-кус със сирене, филия намазана със сладко, мед или солено нещо - кашкавал, сирене, попара с прясно мляко или пък млякото да го пие заедно с някаква филия. Може и айран с филия. Има различни комбинации, все ще ти дойде нещо на ум, пък и детето ти ще го хареше! Желая ти успех!!!

# 3
  • Мнения: 3 379
Филии яде само печени с кашкавал или препечени с масло и чубрица, нищо друго отгоре не признава. Или хляб само така, без нищо.

Корнфлейкс яде, но само така, незалят с нищо, иначе не му е фен.

Да, сетих се за макаронените - яде кус кус със сирене и масло, мога да почна да го пробвам и с макарони, но нали няма как да сложа плод в тия неща и затова се чудех.

Няма проблем да му давам тестени неща, въпросът е в липсата на плодове.

# 4
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Щом не иска плодовете да ги яде прави му ги на сокове - изстисквай ябълки, портокали, моркови, мандарини. Е, вярно, не можеш да изстискаш банани или пък киви, но тях можеш да слагаш в кашите /ако започне пак да си ги яде/. Децата обичат сокове, сигурно и Гого ще пие!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 381
На последък предлагам каша от кафяв ориз, но по-едро смлян с плодове и канела. Може да опиташ и с други домашни каши едро смляни.

# 6
  • Мнения: 2 959
Пробвай плодовете настъргани по наедро с повече сок. И Дана отделно парче ябълка или банан неиска, но ако и ги настържа става. Затова аз и настъргвам 1/2 ябълка/ по сочна/ 1/4 круша и отгоре и настъргвам малко ананас/ заради сока/. И след това й давам овесени ядки. Чистата каша й я оставям за вечеря.

# 7
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Опитай да смениш марката на кашите - давала ли си му тези на "Слънчо", много видове и не са лоши!

# 8
  • Мнения: 3 379
Мерси момичета, ще пробвам разни работи други и ще продължа да настоявам с кашите или поне с овесените ядки. Дано прояде повече плодове.

Прясно изцедени сокове много не иска.

Баща му е такъв - не яде никакви плодове и не пие прясно изцедени сокове, но при Гого засега има надежда, предполагам, повечето деца трудно ядат плодовете сурови, после ги прояждат.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
Силве, прави му разни плодови smoothies (може да добавяш и мляко)  - банан в комбинация с по-кисели плодове е страхотно. С ягоди също. Има замразени по големите супер/хипер маркети. Същото е с боровинките. Със накиснати сушени плодове също се получава добре.

# 10
  • Мнения: 473
Да ти кажа как процедираме  ние- Марти досега почти не е ял закуска - просто отказва да яде. Аз правех и предлагах в началото какви ли не комбинации, но не би.
Та закуската ни е банан пасиран в комбинация с друг плод обикновено сезонен или с фино настъргана ябълка, круша или киви *последното несе одобри* или пък с намачкано авокадо. Понякога се сещам и добавям смлени орехи - става просто фантазия.
Сега зимата пък от вечерта си накисвам няколко кайсии а на сутринта пак ги пасирам заедно с банан.
Та това ни е закуската.
Иначе и Мартин за мой ужас не е по плодовете нито пък сокове пие Rolling Eyes
Онзи ден свекърва ми му изцедила отново за кой ли път да го пробва с пресен портокалов сок и о,чудо - изпил го че и още искал Grinning-та надежда има...
Целувки на сладкия Гого

# 11
  • Мнения: 2 051
Пълнозърнести бисквити намазани с авокадо.
Същите бисквити намазани със смес от изцедено неподсладено кисело мляко с добавени вътре стафиди, кълцани меки сушени сливи или кайсии, с каквото там разполагаш, може и замразено, но от по-сладките плодове.

# 12
  • Мнения: 3 379
Ива, мерси, за smoothies не се се бях сетила, ще пробвам. А става ли със сладко от боровинки например и кисело мляко?

vedrra, какив са тези пълнозърнести бисквити?

Charr, ще пробвам с банан, отдавна не съм го пробвала и може и да минат такива миксове.

После ще ви разкажа кое е хванало декиш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт