Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Варна
За кой ли път все задавам въпроси в тоя форум, дано не съм ви омръзнала. Но като майка за пръв път се сблъсквам с какви ли не проблеми, на които не зная решението. Поредния - кърмя на поискване - казаха ми, когато детето започне да търси, нервно сучи ръчички или плаче да го слагам на гърдата. Хубаво. Само че понякога, в повечето случаи, тя не ще да засуче - дърпа се, върти се, извива се, въобще става много нервна - как да го разбирам - не е гладна?! После продължава да реве и аз пак опитвам и пак същото. Понякога, сякаш в знак на протест изведнъж заспива. Вече се чудя какво да правя. Отчайвам се! От стреса кърмата намаля или въобще не слиза като опита да засуче и се налага да давам адаптирано. Като усети биберон го захапва веднага, с устрем, но усети ли адаптето - веднага се отказва, освен ако не е прекалено гладна. Не искам да давам адаптирано, но вече страшно изнервена и отчаяна, а и нощната умора си казва думата.
Дали пък полиомелитната ваксина не я прави нервна?! Много се е възпалила и е заприличала на голяма пъпка. Джипито каза че може да се пукне и от нея да изтече кръв и секрет.

# 1
  • Пловдив
Моята бебка като е много гладна се държи така - дърпа се, върти се, мрънка. Проблема е докато тръгне млякото. После засуква и айдеее  Simple Smile Така е откакто се е родила и досега. Решението ми на проблема - намалям малко интервала на който огладнява. Не я чакам да огладнее много. Слагам я малко по-рано на гърдата. Има ефект.

Другиа причина може да е силна струя  кърма. Решението при мен е да изцедя малко преди кърмене. И 10-20 грама намалят напрежението.

Ваксината нас ни правеше нервни за около 24 часа.

ТОва е моя скромен опит.

# 2
болезнено ми е познат.....ужасно е бебето ти да е гладно ,да имаш кърма....а то с рев да се блъска и да отказва да засуче.......аз направих грешката с АМ newsm45 цедих се,но кърмата намаля.....и един ден отидох на гости при приятелка ,която кърми и като го гушна той си потърси ooooh!.Аз като се прибрах го сложих на гърда и той засука,да ама ве4е няма толкова и аз сега отчаяно се боря със  себе си, а през цялата ми бременност бленувах как кърмя.......не се отказвай ,бори се  bouquet

# 3
  • София
Дали пък полиомелитната ваксина не я прави нервна?! Много се е възпалила и е заприличала на голяма пъпка. Джипито каза че може да се пукне и от нея да изтече кръв и секрет.
Абе откога полиото го бият с инжекция? Shocked
Иначе  по темата - няма чак толкова за какво да се притесняваш.Бебето може да плаче и нервничи по хиляди причини, най-вече щото е бебе, а бебетата си плачат GrinningНе бива да даваш адапте - безсмислено е.Предлагаш гърдата, като не ще - да ще WinkГушкаш, пееш, топлиш коремчето против колики...А може детето просто така да си нервничи, като му се приспи...Може да му е топло, студено, да му убива памперса, да му пречи шум, светлина - хиляди неща изобщо.Гушкане, носене, люлеене..пак предлагаш гърдата...и така....докато стане човече на 5-6 месеца, когато проблемите с комуникацията драстично намаляват Peace

# 4
  • Sofia
И аз съм имала подобен проблем, когато бяхме на някакви дни. Преди да и дам гърдата я измивах с бебешки сапун, за по-добра хигиена и хоп отказ с писъци и дърпане. Вчудо се видях и при мен таво се получи сякаш за момент кърмата ми изчезваше, но се сетих по едно време и предложих другата неизмитат гърда и тогава разбрах, че е от сапуна.
Неизбързвай с адаптираното мляко, като се дръпне, погушкай я и след малко и предложи другата гърда.
Успех. 

# 5
  • Barcelona, Spain
За кой ли път все задавам въпроси в тоя форум, дано не съм ви омръзнала. Но като майка за пръв път се сблъсквам с какви ли не проблеми, на които не зная решението. Поредния - кърмя на поискване - казаха ми, когато детето започне да търси, нервно сучи ръчички или плаче да го слагам на гърдата. Хубаво. Само че понякога, в повечето случаи, тя не ще да засуче - дърпа се, върти се, извива се, въобще става много нервна - как да го разбирам - не е гладна?! После продължава да реве и аз пак опитвам и пак същото. Понякога, сякаш в знак на протест изведнъж заспива. Вече се чудя какво да правя. Отчайвам се! От стреса кърмата намаля или въобще не слиза като опита да засуче и се налага да давам адаптирано. Като усети биберон го захапва веднага, с устрем, но усети ли адаптето - веднага се отказва, освен ако не е прекалено гладна. Не искам да давам адаптирано, но вече страшно изнервена и отчаяна, а и нощната умора си казва думата.
Дани, опитвала ли си да стоиш прегърната с човечето с максимален контакт кожа до кожа?
Действа много успокояващо и на двамата участници.
Не знам как става това при по-ниски температури, но ако ти е достатъчно затоплена стаята можеш да опиташ. Събличаш се, мяташ една завивка, подходяща и за двама ви и обгръщаш бебето от всички възможни страни. Най-приятно е ако можеш да си позволиш да полежиш така, а пък бебуна примерно на корема ти или отстрани, важното е да ти е удобно, да чувстваш мъничето и то да е плътно до мама, а ти - пълен релакс.
Можеш и да я разнасяш из къщи така, но пак до кожата ти да е, с една обща риза и жилетка да сте. Като намалее напрежението ще започне да дърпа по-често гърдата.
Малки сте за кърмаческа стачка, не се притеснявай. Отпусни се, мисли за хубави работи, сега си в най-трудния период, но скоро ще ти олекне. Само не започвай с АМ.
Я виж, колко сме тук, дето сме минали по тоя път и сме живи още Laughing

# 6
  • София . жк "Лагера "
И моя хубостник така прави Hug няма страшно  Simple Smile

На тази възраст виждат по-добре и понякога така правят , искат да гледат , да разучават , а бързо се уморяват и им се спи пък не искат и са гладни пък не им се яде ... бебешка работа  Grinning
Вече са ти казали   гушкане , пеене и разходки   Hug а адаптето в коша
Смело , не се предавай   bouquet

# 7
  • Джунгландия
Мда, причините може да са много!
Бебето може не само да е гладно, но и наакано, да му е топло, студено или да иска да му мирише на мама. При нас дреха с пот на мама до главата, има невероятен успокоителен ефект!
И между впрочем, наскоро четох някъде, че гърдите не трябва да се мият преди кърменето. Просто обичайната хигиена!

# 8
При нас имаше подобен проблем през първия месец. Даже в началото въобще отказваше да суче, оказа се че гърдите ми са били препълнени и бебето не може да засуче. Не съм давала адаптирано мляко. Бебето отслабна няколко грама, но постепено се нормализираха нещата.

# 9
  • София
Допълвам към другите мама - никакви биберони - нито шишета, нито залъгалки. Това може да доведе до объркване на зърното и бебечо да се чуди кога как трябва да суче. Техниката на сучене от гърда и биберон са различни.
Може да опиташ да изцедиш малко кърма директно в устата на бебка или да си намажеш зърната, колкото да й замирише на мляко. Ако продължава да се дърпа, по-добре не я насилвай. Може да я изправиш малко ако иска да се уригне. След половин час може да опиташ отново да я накърмиш. Важното е да си спокойна и да не се стресираш от тези реакции на бебка. Момичетата вече са описали обичайните причини за недоволството.

# 10
Бебетата "търсят" и когато имат колики, не е задължително да са гладни. Просто за успокоение. Прави ли така когато е наистина гладна, примерно след сън /при по-голям интервал м/у храненията/? През нощта като е сънена пак ли се сърди? Ако го прави само на някои хранения, не се тревожи. Махай го това адапте! Ще се справите двете.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт