Ябълков сладкиш с карамел - моя любим, евтин и бърз!

  • 251 084
  • 537
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Кайсиите от компот ли? А с друг плод? Какъв?

да,от компот. други плодове- по-горе казаха праскови, круши, банани...
експериментирай смело и кажи/покажи резултата  Simple Smile

маслото така ли го слагате или го разстопявате преди това ?!?!?!
а аз слагам маслото на парченцата върху карамела,след като го махна от котлона

# 61
  • Мнения: 2 255
Маслото го разтопявам направо в тавата на котлона и после сипвам захарта.
Но на това не мога да отговоря , нещо ни ми е ясно какво имаш предвид, как да разтопим карамела във фурната newsm78 Някой друг, ако се сеща да ти помогне или объясни по-подробно

Аз сложих 1-во захарта - после маслото  newsm78 може и за това да не стане както трябва, че тавата голяма - котлона малък - кой знае  Rolling Eyes
А за фурната питах дали някои е слагал захар да се каремелизира там вместо на котлона и дали става  Wink

# 62
  • Мнения: 7 474
Не съм пробвала във фурната, защото трябва да се бърка захартта да не загори.  chef

# 63
  • Мнения: 2 255
Не съм пробвала във фурната, защото трябва да се бърка захартта да не загори.  chef

OK - другия път ще сложа 1-во маслото, после захарта - да видим  thumbsup

# 64
  • Мнения: 505
Браво! Рецептата е страхотна, лесна, вкусна и не скъпа  Hug

# 65
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Последно да уточним първо захарта после маслото, или първо маслото после захарта или двете едновременно?

# 66
  • Мнения: 992
Сладкишът е страхотен, снощи го направих и стана много вкусен.
Мерси за рецептата.

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 16:59 от Rina

# 67
  • Мнения: 2 125
Последно да уточним първо захарта после маслото, или първо маслото после захарта или двете едновременно?

Аз ти отговарям  Hug
1. маслото
2. захарта
иначе, захарта ще  "изгори", докато се разтопи маслото Peace

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 704
а карамел не се ли прави на "сух" тиган  newsm78
всъщност сигурно няма голямо значение

# 69
  • Мнения: 2 000
И аз направих днес този сладкиш  Simple Smile Маслото със захарта разтопих направо във фурната. Не ми изгоря захарта. А сладкиша стана супер  Wink

# 70
  • Мнения: 3 394
аз правя същия, но ако нямам ябълки под ръка слагам праскови от компот или друг плод, а към заливащата смес добавям смлени орехи  chef

# 71
  • Мнения: 1 269
Сега се сещам, че аз правех редовно подобен сладкиш по време на студентските ми години(1992г Rolling Eyes) Разликата е, че слагам 5 яйца и вместо ябълки се слагат плодовете на компот от кайсий, а сока от компота се слага накрая в карамела и се залива с него Wink

# 72
  • Мнения: 5 873
И аз го правих днес-стана супер!

# 73
  • Мнения: 287
Във вторник ще правя отново този сладкиш, но понеже предния път не можах да настържа хубаво тестото /много време го държах във фризера, но и много бързо след това омекваше и не можеше да се рендосва/, дали да не пробвам да нарежа ленти от него и да ги кръстосам над слоя с ябълковата смес. Ама и аз го обясних... Американските пайове така ги декорират отгоре.
Дайте съвето, моля! Simple Smile

# 74
  • Мнения: 5 873
Струва ми се че бъркаш този сладкиш с друг подобен.
Правила съм ябълков щрудел -по същия начин се стърже тестото отгоре или се нареждат ленти.Иначе Мамица беше пуснала рецептата за нения Мрежест сладкиш-прави се пак така.

Последна редакция: нд, 05 мар 2006, 17:14 от chereshka

Общи условия

Активация на акаунт