Ябълков сладкиш с карамел - моя любим, евтин и бърз!

  • 251 082
  • 537
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Във вторник ще правя отново този сладкиш, но понеже предния път не можах да настържа хубаво тестото /много време го държах във фризера, но и много бързо след това омекваше и не можеше да се рендосва/, дали да не пробвам да нарежа ленти от него и да ги кръстосам над слоя с ябълковата смес. Ама и аз го обясних... Американските пайове така ги декорират отгоре.
Дайте съвето, моля! Simple Smile

бъркаш ги  Simple Smile a този, за който ти говориш, мен ме тормози точно с това рендосване на тестото. по-бързият начин е на ленти Wink но да не разводняваме темата))

# 76
  • Мнения: 1 428
Този сладкиш става с всякакви плодове.Аз слагам в сместта и ядки и сушени плодове и заливам с това пресните плодове,които трябва да са красиво подредени,защото сладкиша после се обръща. Става още по-вкусно.  Тези ,които не обичат сладкиш тип реване,може да не го заливат накрая и става като кекс.За още по добър вкус лятото преди да го сервирам го гарнирам със сладолед,а зимата със сметана.
Бон апетит!!! Simple Smile

# 77
  • Мнения: 287
Във вторник ще правя отново този сладкиш, но понеже предния път не можах да настържа хубаво тестото /много време го държах във фризера, но и много бързо след това омекваше и не можеше да се рендосва/, дали да не пробвам да нарежа ленти от него и да ги кръстосам над слоя с ябълковата смес. Ама и аз го обясних... Американските пайове така ги декорират отгоре.
Дайте съвето, моля! Simple Smile

бъркаш ги Simple Smile a този, за който ти говориш, мен ме тормози точно с това рендосване на тестото. по-бързият начин е на ленти Wink но да не разводняваме темата))

Аууууу, момичета, много се извинявам  Embarassed Наистина ги бъркам, защото и двата правих съвсем скоро.

# 78
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Този сладкиш става с всякакви плодове.Аз слагам в сместта и ядки и сушени плодове и заливам с това пресните плодове,които трябва да са красиво подредени,защото сладкиша после се обръща. Става още по-вкусно.  Тези ,които не обичат сладкиш тип реване,може да не го заливат накрая и става като кекс.За още по добър вкус лятото преди да го сервирам го гарнирам със сладолед,а зимата със сметана.
Бон апетит!!! Simple Smile
Това, обаче, вече е друг сладкиш. Наистина е хубав, но различен. Ябълковият с карамел си е точно този от началото на темата. Аз също го правя често, особено през зимата, когато ябълките са в повече.

# 79
  • Мнения: 7 474
Какво ще кажете, дали може да стане и с ягоди и те са киселки? newsm78

# 80
  • Мнения: 5 873
Ще стане,и още как!

# 81
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Лео,пак ми провали диетата с този страхотен сладкиш Hug
Отгоре сложих цедено мляко с малко захар и е още по -чуден вкуса.Сега ще го опитам с черешки  chef

# 82
  • Мнения: 7 474
Лео,пак ми провали диетата с този страхотен сладкиш Hug
Отгоре сложих цедено мляко с малко захар и е още по -чуден вкуса.Сега ще го опитам с черешки  chef

А може ред ягодки,ред черешки ooooh! Грехота!

# 83
  • Мнения: 1 455
Днес го правих сладкиша - с ябълки! Много се хареса и се изяде преди да изстине  ooooh!
Благодарско за рецептата   bouquet

# 84
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Този сладкиш го знаех с кайсии или праскови(може и от компот). Идеята с ябълките е чудесна и ме наведе на мисълта, че може да стане и с компот от круши. И тъй като ягодите още не са станали при нас, а имам останали 2-3 компота от круши, ето какво спретнах вчера:

Само че, тъй като формата ми за торта е по-голяма, удвоих количеството на тестото за заливане и сложих по-малко захар(че крушите са по-сладки). Резултата е превъзходен сладкиш, подобен на една крушова торта с карамел, която ядохме наскоро в едно кафе!

Лео, благодаря за идеята!   bouquet

# 85
  • Мнения: 1 455
Вчера пак правих такъв сладкиш, но този път с компот от сливи - пак стана много вкусен  Grinning.
Лео,   bouquet

# 86
  • Мнения: 7 474
Радвам се ,че ви харесва и на нас ни е любим!  bowuu bowuu

natalyna , много хубаво изглежда!

# 87
И аз спретнах сладкиша на Лео-мммммм страхотен вкус

# 88
  • София
  • Мнения: 100
Я да питам и аз, преди да изсипете тестото намазвате ли тавичката или направо си го изсипвате и печете?

# 89
  • Мнения: 7 474
Я да питам и аз, преди да изсипете тестото намазвате ли тавичката или направо си го изсипвате и печете?

Тестото го изсипваш върху карамела с ябълките, нищо не мажеш. Имай предвид,че тестото е малко и не винаги покрива плътно ябълките, но после се надига и става  Blush

Общи условия

Активация на акаунт