За изварата

  • 3 019
  • 10
  •   1
Отговори
  • Севлиево
  • Мнения: 44
Амо просто въпроса ми е дали давате извара на малките.Аз купувам пюрета плодови на Хаме и доста от тях са с извара или сметана.Вчера купих прясна извара и за следобедна закуска прихотвих плодово пюре с извара и бисквити.Малкия го изяде, но дали е добре в тази възраст и аз не знам.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
И аз съм давала.Не мисля,че има проблем.

# 2
  • Мнения: 1 427
Мисля, че можеш да даваш.

# 3
  • Мнения: 3 042
И аз съм давала извара и мисля, че няма никакъв проблем да се дава на дете над 6 м.

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Добре е, и аз давам, домашни, готовина Хаме с извара, няма проблем Wink

# 5
  • Мнения: 2 672
на 8 мес. захраних с прясна извара , слагах плод , кис.мляко....

# 6
  • Мнения: 5 299
Аз бях купила кашкавалена извара, и правих попарата с нея(преди пол.месец)

# 7
  • Мнения: 8 505
Да,на неговата възраст вече и бях давала.И аз така реших да опитам-след пюретата с извара.

# 8
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Мисля, че можеш да даваш.Аз също на тази възраст дадох, в попарата, в десерти, където намериш за добре.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За можене - на тази възраст обикновено няма проблем да се дава.Но имайте предвид,че изварата е с най-ниско съдържание на калций от всичките млечни продукти...а обикновено е и нискомаслена (до 2-годишна възраст децата трябва да получават пълномаслени млечни произведения).Така че понякога за разнообразие - да,но за често ползване не е добра идея.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
За можене - на тази възраст обикновено няма проблем да се дава.Но имайте предвид,че изварата е с най-ниско съдържание на калций от всичките млечни продукти...а обикновено е и нискомаслена (до 2-годишна възраст децата трябва да получават пълномаслени млечни произведения).Така че понякога за разнообразие - да,но за често ползване не е добра идея.
На същото мнение съм!

Общи условия

Активация на акаунт